Sari la conținut

Motociclista accidentata la semaforul Fizicienilor cu Camil Ressu


Sergiu_Q
 Share

Postări Recomandate

Ma intorceam de la serviciu cu masina si cand am ajuns in apropiere de semaforul de la intersectia Camil Ressu cu Fizicienilor am vazut in zare SMURD-ul tras pe linia de tramvai cu luminile aprinse.

Am sperat sa nu fie vorba de o motocicleta ...dar din pacate chiar motocicleta era.

Se pare ca cineva a trecut pe rosu. Ori Skoda...ori motociclista .

M-am dus la masina SMURD sa aflu mai multe detalii si se pare ca este ok intrucat masina era parcata pe marginea drumului iar cei din masina se ocupau cu completatul hartiilor. Motociclista era imobilizata si parea ca e ok. Prietenii ei care se aflau langa ambulanta m-au asigurat ca fata este ok si ca se descurca ei cu restul chestiilor.

Nu ma vazut cat de echipata era dar am vazut o casca Shoei in mana tipului de la smurd.

Eu ii urez sanatate maxima.

post-746-0-69750600-1347714333_thumb.jpg

post-746-0-24927900-1347714341_thumb.jpg

post-746-0-13712400-1347714351_thumb.jpg

post-746-0-28905100-1347714385_thumb.jpg

post-746-0-49898800-1347714390_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la cum stiu intersectia aia si soferii de octavia as presupune ca soferul n-a dat prioritate si fata a redus preventiv.

sanatate multa

cine stie care a fost treaba....

poate vreun prieten de-al fetei sau vreun martor ne va povesti mai multe.

eu inclin sa cred ca octavia a trecut pe rosu iar fata s-a grabit la verde. asta e cazul clasic :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine stie care a fost treaba....

poate vreun prieten de-al fetei sau vreun martor ne va povesti mai multe.

eu inclin sa cred ca octavia a trecut pe rosu iar fata s-a grabit la verde. asta e cazul clasic :)

dupa pozitia masinii nu prea pare ca masina ar fi plecat pe rosu. Mai degraba a stat sa faca stanga de pe Camil Ressu spre Fizicienilor si nu s-a asigurat si a iesit in fata motociclistei. E doar un scenariu. In intersectia aia sunt macar 2 accidente moto pe an. Sanatate fetei cu motocicleta, poate ne pove chiar ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la cum stiu intersectia aia si soferii de octavia as presupune ca soferul n-a dat prioritate si fata a redus preventiv.

sanatate multa

Cam asa. Cand astepti acolo sa se puna rosu la traficu dinspre Dristor nu vezi semaforul lor si daca ii vezi incetinind zici ca opresc.

L-a mancat pedala, ca nu murea nimeni daca mai astepta 10 secunde sa opreasca toti la semafor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acolo am facut si eu accident cu masina. Acelasi scenariu...unu cu o dacie a facut stg de la Camil Ressu pe Fizicienilor si impactul a fost inevitabil. Eu am intrat pe verde si ala nu sa asigurat.

 

Dupa pozitia masinii cred ca este vorba de acelasi scenariu.

 

Bine ca nu a fost mai rau pt fata.

 

Sanatate maxima

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, am auzit si eu ca soferii de Octavia vaneaza motociclisti.

Da, si sa mai fie si taximetristi.., ca mine. Doamne-ajuta, imi fac cruci si scuip in piept de cum pot judeca unii. Pana la urma cum se simte raiderita, stie cineva?. Ps HD, tu ai vrut sa fii doar ironic, am 'nteles.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, am auzit si eu ca soferii de Octavia vaneaza motociclisti.

 

Aprob ... zic mersi ca nu pot sa merg si cu masina si cu motorul in acelasi timp ca asa imi vine sa ma alerg sa ma dau de asfalt, de nu stiu cat mai rezist ... . De unde le scoateti domnule ?!?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...