Sari la conținut

Siriu - Cheia 29 sept


Beatrice
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 189
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Frumoasa plimbare,numar mare de "utilaje" m-am alaturat si eu cu maxiscuterul,chiar daca nu am fost in ton cu atatea motociclete.. :rusinica:

Sper ca nu am deranjat,si daca am facut-o....imi cer scuze!

Eu m-am bucurat de compania voastra!

Eu mi-am dat seama dupa scuter si dupa sticker cu cine avem onoarea, dar n-apucat sa vin, sa si salut...

Data viitoare! :)

 

Beatrice.....este si sotul tau deacord sa poarte acel tricou? Pentru noi care am fost mereu in primii 10 a fost ok,dar pt cei care au mers mai incet a fost cam tare si de acea se faceau mereu 2 grupuri.

Da' ce, crezi ca-i dupa el? Ii scriu cu oja pe geaca, si tot am facut ceva. :laugh:

Stiu ca el merge tare si nu se prea uita in spate, aceeasi problema o am si eu chiar si cand mergem singuri... Oricum fiind si cativa in spate nu avea cum sa stie daca-s toti sau nu, dar nu-i nimic ca data viitoare o sa fim si mai organizati (si cu el printre ultimii eventual, sau ii umblu la acceleratie, cumva :ph34r:).

 

Este o idee buna. Beatrice....pastreaza lista si data viitoare da pm

Si ultima cu noi ca sa ne tineti minte si sa ne mai luati...:D

Mi-am scris toate numerele de telefon si ne mai auzim. De obicei in fiecare sambata seara ne intalnim pe la Victoriei, facem o tura scurta de pana in 100km prin jurul Bucurestiului si apoi ne oprim prin Regie sa mancam, apoi mai mergem sa se dea baietii p-o roata pe unde e liber.

 

Am bagat numerele in memorie si eventual va trimit cate un mesaj la fiecare.

 

Deja ma gandesc pe unde sa mergem tura viitoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai c v`ati strans...ce rau imi pare ca n`am avut cum sa vin...niko, ti`ai schimbat mobra?

 

Nu, nu mai am RCA la a mea, plus ca XX-ul este unul din modelele mele preferate si statea cuminte intr-un garaj pentru ca un prieten de-al meu nu o prea foloseste. Asa ca am luat-o la plimbare pana la sfarsitul sezonului ca are RCA facut si plus ca vroiam sa-mi mai aduc aminte de ce imi place si acest model.

 

...de data asta nu prea i-a mai iesit nici lui :D. Chiar era cam ofticat si citez: "ieseam din viraj in limitare si tot il vedeam cum se departeaza" :)))

 

Bai...nu ma mai gadilati atata ca o sa incep sa ma simt vedeta! Trebuie insa sa va anunt cu modestie ca nu m-am dat tare ci doar in ritm mai alert de plimbare!:laugh:

 

Daca vreti sa va dati tare sau sa vedeti baieti care se dau tare puneti bani deoparte si mergeti la circuit macar o data, acolo sunt baietii care se dau tare.

Iar saptamana asta care vine va fi campionat de supermoto la Amckart, cine nu vazut cum se dau baietii aia iar merita sa faca efortul si sa vina sa-i vada!

 

... Ca de Niko eram sigura ca nu prea stie ca motoru' mai sta si pe verticala, nu numai pe orizontala, deh cu atata experienta pe circuit, cred si eu. :rolleyes:

Altu' ca el, era Dan cu VN-ul care a facut Cheia cu o singura mana si un singur picior (si mers tare, culmea), ca era ocupat sa ne filmeze...

 

Esti draguta, experienta mea pe circuit se rezuma la o singura iesire, dar nu pot sa zic ca nu inveti foarte multe de acolo. In schimb traseul Cheia-Siriu il stiu cu ochii inchisi, fiecare curba. Daca nu l-am facut de 25 de ori in astia 7 ani de cand ma dau atunci nu l-am facut niciodata!:rolleyes:

Conteaza mult sa stii bine traseul...bine, nu stiam traseul ala pe care am ajuns la sfarsit!:crack:

 

Oricum, te-ai ocupat foarte bine, cand am vazut dimineata cate motorete au venit in Otopeni aveam deja flash-uri - platforma de tractare, iesiri in decor, spital,etc.

A fost nesperat de bine ca au fost atat de putine incidente! Ma bucur ca n-a patit nimeni nimic si toata lumea s-a simtit bine!:friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Plimbare super misto, oameni faini, poze faine.. abia astept sa fac rost de "toate"..

S-a mers foarte bine, ne'am inteles la drum, n'am lalait'o.. a fost mult mai bine decat ne'am fi asteptat.

 

@LucianU, scuze pentru "absenta" mea in Ikea, avusesem o duminica foarte proasta si eram la a 3a tura de magazin in incercarea de a gasi ce cautam(pana la urma am gasit si nu exista pe stoc :baldy:)

 

 

Sa ne tot vedem la ture de'astea.. a fost Epic!

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai linistit hardKnot. Oricum este un sentiment frumos sa te intalnesti cu camarazii de drum prin locuri diferite, altele decat drumurile facute cu moto. Sa speram ca ne mai vedem si mai avem experiente din astea frumoase.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si mai multi? :crack:

Asta cred ca a fost premiera pentru fenomenul motociclistic din Romania... Sa vezi 53 de motoare cum pleaca la un drum asa lung.

 

Dar daca vreti, vedem daca putem bate recordul la anu', ca de acum chiar daca vor mai fi iesiri, nu cred ca se mai baga toti.

 

P.S.: Nimeni nu a incurcat pe nimeni. Fiecare stia in ce se baga (mai mult sau mai putin) si ca nu te poti misca repede cu atatia insi. Numai la restaurant cat a durat pana au mancat toti...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Spre rusinea mea asta a fost singura iesire la munte cu motoru pe anul asta...dar a fost si cea mai frumoasa!Vremea a tinut cu noi...de strans ne-am strans destui, a fost foarte ok!Vorba ta..poate la anu doboram recordul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si oricum sau simtit toti bine. Niko cu gasca lui si-au facut de cap cum au stiut ei dupa care ne-am vazut si au mers si ei la pas cu ceilalti. Prima echipa condusa de sotul lui Beatrice s-au simti bine ca au mers putin tare iar pentru echipa din spate a fost ok pt ca au putut merge si cei fara prea multa experienta. Asa ca toata lumea ,dupa cum au spus toti ,s-a stimtit bine. Ar fi ceva sa depasim recordul la anu.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Asta cred ca a fost premiera pentru fenomenul motociclistic din Romania... Sa vezi 53 de motoare cum pleaca la un drum asa lung.

 

Cei de la Scoala Moto Louis au facut o plimbare cu aprox 100 (parca atat aveau record). :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cei de la Scoala Moto Louis au facut o plimbare cu aprox 100 (parca atat aveau record). :burnout:

 

 

 

Ma indoiesc de faptul ca ..au avut un traseu cu aceeasi dificultate :scratch:. Mai ales ca si acolo erau incepatori. Oricum e foarte bine si ce au facut ei!

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Am zis, impartiti pe arhive (winrar-ul de ex. are aceasta posibilitate...la orice fel de fisier - de ex. video, etc.) si puneti pe transfer. Le voi lua eu pe toate si le voi pune pe un server al meu (Le pot tine perioada de ~2 saptamani).

 

 

 

Filmare de pe motorul meu :laugh:

 

 

Film 1 - Siriu - 2 parti

 

http://dl.transfer.ro/SIRIU1.zip-transfer_ro-01oct-da9d86.001

 

http://dl.transfer.ro/SIRIU1.zip-transfer_ro-01oct-94a626.002

 

Film 2 - Dupa baraj - 3 parti

 

http://dl.transfer.ro/SIRIU2.zip-transfer_ro-01oct-a6fc27.001

 

http://dl.transfer.ro/SIRIU2.zip-transfer_ro-01oct-050e37.002

http://dl.transfer.ro/SIRIU2.zip-transfer_ro-01oct-b6467a.003

 

 

Film 3 - In sus pe Magura

 

http://dl.transfer.ro/MAGURA-transfer_ro-01oct-8bc3f6.AVI

 

 

 

Dap, ne-am simtit bine, fiecare grup cu viteza lui, a fost super! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.... Niko cu gasca lui si-au facut de cap cum au stiut ei.....

 

O sa-i spun ca ai facut-o gasca!:laugh:

 

Eu am descarcat 2 din fisierele astea de pe transfer.ro dar nu ma descurc, nu stiu ce extensie au, cum trebuie procedat?:scratch:

Editat de Niko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

teoretic se descarca toate arhivele de la fiecare film, se pun in acelasi folder si se dezarhiveaza, formand filmul initial. :) dezarhivarea se poate face cu 7-zip care e freeware. Vizionare placuta! :grinbandit:

Editat de Inspektor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multam mult pt filme Inspektor!

 

 

Pozele mele si cele 5 panorama ale lui dan.andrei se gasesc aici: Poze johnygabe & dan.andrei (~600MB) >>> include poze in majoritate cu peisaje montane si grupul al 2-lea (cel ramas mai in spate) + filmulet cu grupul intreg, adunat, inainte de coborarea spre bucuresti..

 

Din motive de RDS prost (=conexiune de upload extra proasta...fara motiv.. :angryfire: ) nu am putut repune la aceeasi cale, inca, si arhiva urcata de brunoo7. Incerc sa o repun..si voi pune aici link-ul.

Editat de JohnyGabe
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Niko , cred că LucianU dorea a se citi GAȘCĂ!:crack:

 

 

Ms Samira pt rectificare.

Asta am vrut sa spun ....numai ca engleza de pe PC nu m-a lasat sa scriu Romaneste gramatical....

 

Niko , cred că LucianU dorea a se citi GAȘCĂ!:crack:

 

Niko , cred că LucianU dorea a se citi GAȘCĂ!:crack:

 

 

Asta am vrut sa spun

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...