Sari la conținut

nu trece de 120:(


the hunter
 Share

Postări Recomandate

Salut baieti ! am luat de curand un aprilia rs 125 model 2002 si am constatat ca de 120 nu vrea sa treaca:|....se tureaza undeva la 10 mii ...ajung cu a 3-a , a 4 a in 120 si nu mai trage...chiar deca dau a 5 a etc nu mai sare de viteza respectiva...m-am uitat la setul motor sa vada daca are power valve dar nu are...in locasul unde trebuia sa fie e pus un capac din fabrica :(...alt aspect...pe cadru scrie 21 kw la 5500 rpm ...adevaru e ca undeva pe la 6 mii pleca de sub tine se simte...dar nu sare de 120 ala....e posibil sa fie deoarece nu am pw ? sau sa fie limitat din cdi sau toba? astept parerile voastre multumesc !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a inviat asta! dupa ce a stricat de tot tigaia aia de 50 a mai luat un nou proiect! :lol: :crack:

ma frate ok inteleg am avut tigaie cum ai zis tu ....dar si tu ai fost ca mine acum esti inganfat...in fine eu am cerut o parere nu am cerut sa fiu luat la misto ,...cu parere de rau o spun dar nu o sa mai postez nimic atata timp cat primesc raspunsuri ca ale voastre, sa va fie rusine! totusi va doresc un asfalt uscat ! :finger:

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frate, unde mama dracu gasesti bijuteriile astea de motociclete? Una mai buna ca alta...

 

uite ca le gasesc...si asta e chiar ok are 30 de mii de km reali si nu a fost umblata pe nicaieri la absolut nimic! doar la carene...consider ca e o motocicleta buna pentru un incepator cu minte care nu se urca direct pe R1 ;) ...Sanatate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma frate ok inteleg am avut tigaie cum ai zis tu ....dar si tu ai fost ca mine acum esti inganfat...in fine eu am cerut o parere nu am cerut sa fiu luat la misto ,...cu parere de rau o spun dar nu o sa mai postez nimic atata timp cat primesc raspunsuri ca ale voastre, sa va fie rusine! totusi va doresc un asfalt uscat ! :finger:

:unsure: eu am raspuns serios am zis sa o freci pana la limitare sau la limitare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite ca le gasesc...si asta e chiar ok are 30 de mii de km reali si nu a fost umblata pe nicaieri la absolut nimic! doar la carene...consider ca e o motocicleta buna pentru un incepator cu minte care nu se urca direct pe R1 ;) ...Sanatate!

 

si eu cand am schimbat setul nu am mai pus capacul ala..si se ineca...acum daca nu se inceaca..nu cred ca este ala de vina...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este limitata din CDI,nici a mea nu are power valve..dar are CDI delimitat si pinionul si foaia de fuga...trece usor de 120

revenind la subiect..vezi ca sunt tutotriale de "delimitare" ..cauta si tu pe google!

 

am inteles o sa mai caut cu toate ca am cautat dar nu am gasit nimic concret...

 

 

 

trece usor de 120 adica un pic mai mult sau se duce de ex la 150?...si am pinion spate de 40 al tau de cat e? multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

limba romana... limitare si delimitare. cautati in dex...

@hunter: nu n-am fost ca tine, n-am incercat niciodata sa repar pe forum tigaile mele, m-am dus la mecanici de unde am invatat...

 

bravo tie ;) eu nu am banii tai sa dau 2-3 milioane la un mecanic care face o treaba pe care o pot face si eu de banii aia imi pun benzina si ma plimb ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am inteles o sa mai caut cu toate ca am cautat dar nu am gasit nimic concret...

 

 

 

trece usor de 120 adica un pic mai mult sau se duce de ex la 150?...si am pinion spate de 40 al tau de cat e? multumesc

 

nu am numarat...motoreta a fost adusa din italia...pinionul este cu mult mai mare dar de foaie nu stiu cert , nu stiu pe ce a mers , am gasit pistonul topit in ea...

trece de 120 dar nu cred ca i-am dat 140..ma sperie asa cum este ea...

Editat de rotarumary
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate il are si e rupt . Am intalnit asa ceva !

de pw spui tu? nu cred ...are capac pus etans acolo prins cu 3 suruburi ....se vede clar ca e doar un capac....

 

 

 

 

nu am numarat...motoreta a fost adusa din italia...pinionul este cu mult mai mare dar de foaie nu stiu cert , nu stiu pe ce a mers , am gasit pistonul topit in ea...

trece de 120 dar nu cred ca i-am dat 140..ma sperie asa cu este ea...

lasa-mi un pm cu id tau de mess ca asi vrea sa mai vorbim mersi

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut, credca nu ti deschide POWER Valve :) cauta un manul si verifica . de unde esit? dk vrei te ajut si il desfacem , nu ti iau bani si de astea.

 

Salut baieti ! am luat de curand un aprilia rs 125 model 2002 si am constatat ca de 120 nu vrea sa treaca:|....se tureaza undeva la 10 mii ...ajung cu a 3-a , a 4 a in 120 si nu mai trage...chiar deca dau a 5 a etc nu mai sare de viteza respectiva...m-am uitat la setul motor sa vada daca are power valve dar nu are...in locasul unde trebuia sa fie e pus un capac din fabrica :(...alt aspect...pe cadru scrie 21 kw la 5500 rpm ...adevaru e ca undeva pe la 6 mii pleca de sub tine se simte...dar nu sare de 120 ala....e posibil sa fie deoarece nu am pw ? sau sa fie limitat din cdi sau toba? astept parerile voastre multumesc !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tovarase...(ca sa nu zic prietene, ca nu ne cunoastem) daca tu abia stii sa scrii...cum dracu vrei sa citesti un manual de reparatie? sau te uiti doar la poze? Lasa omul in pace ca poate ii strici mai tare mobra...Doamne...cand eram ca voi daca vorbeam asa imi luam macel...voi masacrati limba romana in ultimul hal si apoi va plangeti ca subiectele la bac au fost grele :moron:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai linistit, probabil are limitator de viteza :rolleyes:

da e posibil si asta...am mai citit m-am documentat si e posibil sa fie ca nu am nici power valve...am sa scot eu clapeta aia care o tragea power valve si am sa vad daca trece de 120 daca nu e clar ca e limtiata din cdi sau altceva

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...