Sari la conținut

Cursa moto


morpheus
 Share

Postări Recomandate

Noroc la toata lumea!

 

Mi-a venit ideea de a face o cursa pentru orice motocicletă cruiser/custom/chopper cu cilindreea până în 1000cmc intre doua orase.

Plecarea de dimineata, fara autostrazi, ajuns la celalat oras, inapoi. Cine ajunge primul ia tot. Restul nimic.

 

Am si un program in cap.

 

Daca va coafeaza ideea si v-ati baga pun si programul. Daca nu lasati sa moara subiectul.

 

Eu sigur m-as baga. Ma gandesc ca la prima editie daca nu participa nimeni o fac singur.

Editat de morpheus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 282
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Cursa este, cum zice si titlul, doar pentru moto. Acuma ca tu pleci cu moto si pui pe platforma mai incolo unde nu te vede nimeni si mergi cu platforma trasa de logan e fix treaba ta. O regula ca sa stim ca nu doar ai fost pana dupa colt si te-ai intors este ca "fiecare concurent se va fotografia cu panourile de intrare ori de ieÂşire din localitățile de pe traseul ales cât Âşi cu cel de la destinație pentru a dovedi cursa."

Traseul pe care il propun este Bucuresti - Vama Veche

Editat de morpheus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fiecare concurent va depune o sumă pentru înscriere, la alegere. fiecare cat pofteste sa dea pentru inscriere.

 

 

castigatorul ia tot.

 

evident fiecare dupa felul sau de motocicleta va putea sa participe la categoria sa. fara amestecari de categorii si diferente prea mari intre cilindree.

 

nu putem pune laolalta 650cmc cu 1800cmc. ori vitezane/naked/etc cu cruisere ori custom-uri ori choppere.

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu ma inscriu de pe acum in categoria vitezanelor. suma o vom decide in functie de cati ne inscriem ? sau sa punem indiferent de cati suntem 30 ron fiecare , de exemplu !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca fiecare considera ca atata sa puna pentru cursa, n-are decat.

Treaba asta e cam in afara oricaror reguli. Se baga cine poate/vrea/il tin curelele. La fel si cu banii, fiecare da cat vrea, la sfarsit ia surpriza. Fiecare sa judece ce miza are treaba asta.

Eu de exemplu n-as pune un ron, pentru ca consider treaba serioasa si nu la misto. Ala de pune un ron clar nu va face tot traseul. Bag mana in foc, iar daca a jucat la cacialma si a castigat, bravo lui.

 

Ma duc sa beau niste bere, va voi raspunde la toate mesajele dupa ce ma duc sa ma impachetez in seara asta, ajung din nou in fata pc-ului pe la 10 noaptea. Pana atunci programul mai jos.

Cu trei precizari:

a. traseul nu e obligatoriu, participantii pot hotara altul. Adica intre alte doua orase, cum vine la socoteala. Discutam.

b. avem nevoie de cineva de incredere sa astepte la plecare/sosire cu urna sigilata in care toti la plecare vom baga bani.

c. data e pur informativa

 

-==CURSĂ MOTO==-

PENTRU CINE?

 

orice motocicletă cruiser/custom/chopper cu cilindreea până în 1000cmc.

 

CONDIĂII DE PARTICIPARE:

 

fiecare concurent va depune o sumă pentru înscriere, la alegere.

 

fiecare concurent se va fotografia cu panourile de intrare ori de ieÂşire din localitățile de pe traseul ales cât Âşi cu cel de la destinație pentru a dovedi cursa.

 

fiecare concurent are dreptul să aleagă pe unde să efectueze cursa cu excepția autostrăzilor.

 

concurentii vor fi fotografiați la plecare pentru identificarea celui care va pretinde premiul.

 

fiecare concurent are dreptul să facă ce crede el necesar ca să câÂştige cursa cu excepția a ce ar putea face să pună în pericol de moarte viața altui concurent. orice fel de metodă de a triÂşa pentru a câÂştiga este permisă cu excepția punerii în pericol de moarte a vieții altui participant.

 

UNDE?

 

cursa va avea loc între BUCUREÂŞTI Âşi VAMA VECHE.

 

CAND?

 

plecare 29 septembrie 2012 ora 10:00.

 

MARELE PREMIU:

 

câÂştigătorul ia tot.

Editat de morpheus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca fiecare considera ca atata sa puna pentru cursa, n-are decat.

Treaba asta e cam in afara oricaror reguli. Se baga cine poate/vrea/il tin curelele. La fel si cu banii, fiecare da cat vrea, la sfarsit ia surpriza. Fiecare sa judece ce miza are treaba asta.

Eu de exemplu n-as pune un ron, pentru ca consider treaba serioasa si nu la misto. Ala de pune un ron clar nu va face tot traseul. Bag mana in foc, iar daca a jucat la cacialma si a castigat, bravo lui.

 

Ma duc sa beau niste bere, va voi raspunde la toate mesajele dupa ce ma duc sa ma impachetez in seara asta, ajung din nou in fata pc-ului pe la 10 noaptea. Pana atunci programul mai jos.

Cu trei precizari:

a. traseul nu e obligatoriu, participantii pot hotara altul. Adica intre alte doua orase, cum vine la socoteala. Discutam.

b. avem nevoie de cineva de incredere sa astepte la plecare/sosire cu urna sigilata in care toti la plecare vom baga bani.

c. data e pur informativa

 

-==CURSĂ MOTO==-

PENTRU CINE?

 

orice motocicletă cruiser/custom/chopper cu cilindreea până în 1000cmc.

 

CONDIĂII DE PARTICIPARE:

 

fiecare concurent va depune o sumă pentru înscriere, la alegere.

 

fiecare concurent se va fotografia cu panourile de intrare ori de ieÂşire din localitățile de pe traseul ales cât Âşi cu cel de la destinație pentru a dovedi cursa.

 

fiecare concurent are dreptul să aleagă pe unde să efectueze cursa cu excepția autostrăzilor.

 

concurentii vor fi fotografiați la plecare pentru identificarea celui care va pretinde premiul.

 

fiecare concurent are dreptul să facă ce crede el necesar ca să câÂştige cursa cu excepția a ce ar putea face să pună în pericol de moarte viața altui concurent. orice fel de metodă de a triÂşa pentru a câÂştiga este permisă cu excepția punerii în pericol de moarte a vieții altui participant.

 

UNDE?

 

cursa va avea loc între BUCUREÂŞTI Âşi VAMA VECHE.

 

CAND?

 

plecare 29 septembrie 2012 ora 10:00.

 

MARELE PREMIU:

 

câÂştigătorul ia tot.

 

 

 

salutare

foarte interesant ce propui tu dar este o mica problema la care nimeni din cei care au postat aici nu s-a gandit

inainte de toate intaresc ideea ta ca fiind una interesanta si nu am nimic ce sa reprosez DAR (cu litere mari),s-a gandit cineva la ce se poate intampla daca se inscriu niste "raceri" care nu au nici o treaba cu spiritul sportiv al unei actiuni de genul ?

adica ma refer la faptul ca pina la urma cursa e de fapt ceva de genul :"care ii da mai tare castiga" sau exista reguli (limite de viteza legale respectate )si aici ma refer ca nu o sa "zburati" cu 300 prin localitati ,ca afara nu se mai uita nimeni...

interesanta idee oricum

distractie placuta si fara incidente

 

P.S.: nu luati in nume de rau ce am scris eu,e doar o parere

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine ma morpheus,da de ce ai postat aici?

1.vad ca numa vitezisti se inscriu....chiar si tu te contrazici la un moment dat,cu cilindreea...

2.B-VV....ce treaba avem noi cu asta?pune-o la sectiunea Bucuresti.

Editat de TheFatBob
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai eu credeam ca in concursul asta se pun regulile drumului pe care mergi. A.I: mers in localitate = sub 60 pe ora. Altfel se supara baietii aia cu bemveuri.

 

 

ma, ne lasi? ce te freaca pe tine grija? cred ca esti genul de om care daca-mi vede filmuletele pe motor se scandalizeaza maxim si ceri sa fiu cel putin biciuit...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...