Sari la conținut

Camere HD pe Moto - Totul Despre


John Paul
 Share

Postări Recomandate

Dap, tare inventia :banana:) Sunt curios insa daca nu vibreaza, pt ca stiu ca montura aia de pe capacul ambalajului este ceva mai larguta.

 

Zilele astea s-au anuntat, in sfarsit, chestiile de mult promise de cei de la GoPro - Display, Battery Pack si o carcasa pt filmare 3D. Detalii si poze aici ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dap, tare inventia :banana:) Sunt curios insa daca nu vibreaza, pt ca stiu ca montura aia de pe capacul ambalajului este ceva mai larguta.

 

Zilele astea s-au anuntat, in sfarsit, chestiile de mult promise de cei de la GoPro - Display, Battery Pack si o carcasa pt filmare 3D. Detalii si poze aici :banana:

 

nu am inteles treaba cu 3D ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va deranjez si eu cu o intrebare poate stie cineva, vreau sa cumpar un hero 1080p din state de pe ebay si nu stiu cum e cu taxele cand ajunge aici.Trebuie sa mai platesc ceva? am inteles ca s-ar pune problema sa mai platesc 24% din valoarea lui cand il ridic daca imi vine cu factura.....cine a avut experiente de genul?

 

acesta este: http://cgi.ebay.com/ebaymotors/GoPro-Motor...lQ5fMerchandise

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va deranjez si eu cu o intrebare poate stie cineva, vreau sa cumpar un hero 1080p din state de pe ebay si nu stiu cum e cu taxele cand ajunge aici.Trebuie sa mai platesc ceva? am inteles ca s-ar pune problema sa mai platesc 24% din valoarea lui cand il ridic daca imi vine cu factura.....cine a avut experiente de genul?

 

acesta este: http://cgi.ebay.com/ebaymotors/GoPro-Motor...lQ5fMerchandise

 

Salut,teoretic si oficial tb sa platesti vama,oricum chiar si asa iesi la jumate de pret fata de ce e la noi,iti recomand sa cumperi de la un Top-rated seller(cu cat mai multe tranzactii) sa nu ai ghinion de teapa,iti pot da exemplu de unde mi-am comandat eu camera,pretul este tot cam pe acolo ce ai gasit tu (adevarat ,mi-am trimis-o la un amic in state ce mi-a livrat-o dupa cu posta),bafta:

http://cgi.ebay.com/GOPRO-GO-PRO-HD-1080P-...=item20b64f0c8b

 

;)

Editat de Tytus The VIRUS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,teoretic si oficial tb sa platesti vama,oricum chiar si asa iesi la jumate de pret fata de ce e la noi,iti recomand sa cumperi de la un Top-rated seller(cu cat mai multe tranzactii) sa nu ai ghinion de teapa,iti pot da exemplu de unde mi-am comandat eu camera,pretul este tot cam pe acolo ce ai gasit tu (adevarat ,mi-am trimis-o la un amic in state ce mi-a livrat-o dupa cu posta),bafta:

http://cgi.ebay.com/GOPRO-GO-PRO-HD-1080P-...=item20b64f0c8b

 

;)

 

la taxa vamala (10%) se mai adauga TVA 24% (americanii nu au tva, deci nu poti il poti recupera) si transport (in jur de 40$)....iesi mai ieftin...si nu prea (235$+40)*1.34=~1200 lei

daca ai pe cineva sa iti trimita e ok, poti sa scapi de taxe. alta solutie e sa gasesti un dealer care iti poate declara o valoare mai mica a pachetului, dar sunt destul de greu de gasit.

si ar mai fi o problema, legata de garantie...daca ai probleme tb sa trimiti in state...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,teoretic si oficial tb sa platesti vama,oricum chiar si asa iesi la jumate de pret fata de ce e la noi,iti recomand sa cumperi de la un Top-rated seller(cu cat mai multe tranzactii) sa nu ai ghinion de teapa,iti pot da exemplu de unde mi-am comandat eu camera,pretul este tot cam pe acolo ce ai gasit tu (adevarat ,mi-am trimis-o la un amic in state ce mi-a livrat-o dupa cu posta),bafta:

http://cgi.ebay.com/GOPRO-GO-PRO-HD-1080P-...=item20b64f0c8b

 

;)

pana la urma voi cumpara prin cineva camera din state, e mai sigur asa.mersi mult de informatii :banana:

daca ma mai poti ajuta tu sau altcineva care are 1080p cu accesoriile motorsport, cat cantareste tot pachetul? ma intereseaza ca sa stiu cam cat vine transportul daca ma incadrez in 1 kg sau sare....

mersi inca odata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pana la urma voi cumpara prin cineva camera din state, e mai sigur asa.mersi mult de informatii ;)

daca ma mai poti ajuta tu sau altcineva care are 1080p cu accesoriile motorsport, cat cantareste tot pachetul? ma intereseaza ca sa stiu cam cat vine transportul daca ma incadrez in 1 kg sau sare....

mersi inca odata

 

Weight:5.3oz / 150g including battery, 6.3oz / 179g including housing

plus accesorile care sigur nu depasesc 500 de grame

 

eu cred ca nu depaseste 1 kg tot pachetul.

Mesaj completat

Dap, tare inventia :banana: ) Sunt curios insa daca nu vibreaza, pt ca stiu ca montura aia de pe capacul ambalajului este ceva mai larguta.

 

Zilele astea s-au anuntat, in sfarsit, chestiile de mult promise de cei de la GoPro - Display, Battery Pack si o carcasa pt filmare 3D. Detalii si poze aici :banana:

 

 

am primit si gumita aia care se pune la montura.gopro_surfhero_mount.jpg

oricum asta o sa o folosesc cand ma duc la schi sau inot etc :banana:

ramane de testat.

ma duc in slovacia weekendul viitor si am sa adaug filmuletul cand revin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu am inteles treaba cu 3D ;)

Bagi in carcasa aia doua Hero HD si dai drumul la filmare. Ajungi acasa, descarci cele doua carduri pe comp, bagi filmele intr-un programel (pe care banuiesc ca il vor livra cu carcasa) si programelul le combina. Apoi iti iei ochelarii 3D, popcornul si te bucuri de o experienta spatiala :banana:

Ceva in genul asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bagi in carcasa aia doua Hero HD si dai drumul la filmare. Ajungi acasa, descarci cele doua carduri pe comp, bagi filmele intr-un programel (pe care banuiesc ca il vor livra cu carcasa) si programelul le combina. Apoi iti iei ochelarii 3D, popcornul si te bucuri de o experienta spatiala :banana:

Ceva in genul asta

 

ahaaaa.misto treaba ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

primul video ;)

nimic spectaculos, vreme urata, frig... but who cares :banana:

ps: ma deranjeaza zgomotul ala din fundal de la vibratii.cred ca gumita aia trebuia sa o pun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gixxxer , ai cumva o filmare cu soare , cer senin , vreau sa vad contrastul intre cer si restul peisajului.

problrma e ca daca nu vezi ce filmezi nu o poti aseza cu trebuie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gixxxer , ai cumva o filmare cu soare , cer senin , vreau sa vad contrastul intre cer si restul peisajului.

Uite aci cu soare si cer ;)

 

problrma e ca daca nu vezi ce filmezi nu o poti aseza cu trebuie

La ce unghi de cuprindere are, trebuie sa te chinui sa o asezi cum nu trebuie :banana:

Editat de Cap0ne
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ziua 2 :banana:

 

am pus muzica peste ca vajaia destul de tare vantul.

 

pastreaza sub sa carcasa fara orificii si le inlocuiesti la nevoie ;)

Mesaj completat

Multe plusuri si multe minusuri la aceasta camera HD Hero. N-o recomand celor mai comozi din fire.

 

adica pt cei care folosesc totul la telecomanda sau cum?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pastreaza sub sa carcasa fara orificii si le inlocuiesti la nevoie ;)

Mesaj completat

 

 

adica pt cei care folosesc totul la telecomanda sau cum?!

 

 

pai e carcasa care e waterproof.

dar se auzea vajaitul.la voi nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pastreaza sub sa carcasa fara orificii si le inlocuiesti la nevoie ;)

Mesaj completat

 

 

adica pt cei care folosesc totul la telecomanda sau cum?!

Pentru cei care ar vrea ca mufa USB sa fie in spatele unui orificiu cand utilizezi usa ... neetansa.

Sau pt cei care ar vrea sa afle fara conectare la PC de ce spatiu aproximativ mai dispun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

calculezi frumos

la 720 @ 60 fps , 10 minunte = 1 giga. si in functie de cardul care il ai calculezi, stiind ca autonomia camerei ca sa filmeze e undeva la 2 ore si putin.

grea matematica ;)

iar ca display mai bine ca nu are.pentru ca te obisnuiesti sa te tot uiti la el.asa macar sti ca nu ai la ce si iti vezi de ale tale.eu m-am obisnuit cu unghiul potrivit.practic se reflecta in obiectiv ceea ce inregistreaza aparatul, daca stai la acelasi nivel cu camera vei sesiza asta.

 

ii zice go pro nu go dumb :banana:)))

Mesaj completat

Multe plusuri si multe minusuri la aceasta camera HD Hero. N-o recomand celor mai comozi din fire.

 

cei comozi cred ca prefera sa faca camera si editarea, , poate chiar sa conduca motorul singura :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am dat si eu comanda de 1080p motorsports si astept cu nerabdare sa ajunga insa pana atunci vreau sa imi iau un card si din ce am vazut pe net m-as orienta spre cel de 16GB.Voi la ce rezolutie filmati in general? 720p, 60fps am inteles ca este in special pt. slow motion...oricum mai mult de 720p nu cred ca o sa folosesc momentan ca nu face fata calc la mai mult si in timp ii voi face un upgrade.Ce specificatii mi-ar trebui la pc ca sa vad un 1080p fara frame-uri?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gixxxer sunt curios de o chestie cand ai timp si chef . Monteaza aparatul cumva sa te filmeze pe tine+ mobra in timp ce mergi , Un prelungitor un batz ceva , Intelegi cum spun ? sunt curios cum iasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma bate gandul sa imi fac un brat mai lung.ideal ar fi telescopic, si reglabil la capete prin rotatie.dar trebuie sa imi caut un mester care sa imi faca asa cum imi doresc eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...