Sari la conținut

Camere HD pe Moto - Totul Despre


John Paul
 Share

Postări Recomandate

Ai grija la SJ4000,multe sunt fake-uri,am vazut ca si la noi pe forum se vand asa ceva,iti dai seama dupa cutie,scrisul pe ele,etc daca sunt originale sau nu,asa ca trebuie sa te uiti atent.SJ4000 chiar nu-i o camera rea la banii care este plus ca vine cu o multime de accesorii!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

GoPro 2014 (entry level)

 

bateria tine cca 2 ore

robusta

gasesti accesorii aftermarket ieftine

imagine ok (comparabila cu GP2)

 

variantele superioare sunt recomandate doar daca ai acces la tehnologie peste 1080 ... altfel doar o sa umpli HDD-ul cu calitate peste performantele PC/TV-ului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ce m am documentat eu ,umaginea la GoPro e peste celelalte dar si pretul e pe masura.Daca mai iau suport pt ghidon ,baterie suplimentara ajung la vreo 800 ,ceea ce e mult pt mine in momentul asta

Credeti ca risc mult sa iau un Drift 170 hd second hand,is stricaceoase,la ce ar trebui sa fiu atent?

 

Daca e cineva interesat schimb geaca Alpinestars Megaton,noua ,marime S ,cu action camera Drift sau Gopro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt cei care alimenteaza la OMV si vor camera ieftina exista o promotie cu punctele adunate de la ei.

Am reusit de mi-am luat un Oregon Chameleon la 225 lei (fata de 900 lei pretul umflat de la emag),

Pt moment o montez pe masina si ma joc cu ea de sambata incolo sa vedem daca merita

» Post actualizat in 09 Jan 2015 15:35

http://www.omv.ro/portal/01/ro/omv_ro/Clienti_Persoane_Fizice/Campanii/keep-up-with-the-innovation/products/!ut/p/b1/04_SjzQ0MTQ0MTcwNrPUj9CPykssy0xPLMnMz0vMAfGjzOLNDSxNjIwNjCwtTNwNDRw9DQ2MQkw9Dd2dzIAKIoEKfA0sPdw8Q41CHU2MDLxNvcMcDQ0ggJD-4KJ8fT-P_NxU_dyoHAtHR0VFAF0ZBm0!/dl4/d5/L0lJSklrQSEhL3dMTUFCa0FFak1nIS80SmtHUW9RNFFBISEvWjZfNzA5NDIzMDI5ODRHMTBBSTEwMlQ1STFHQjcvWjdfNzA5NDIzMDI5ODRHMTBBSTEwMlQ1STFHQjMvSG9tZQ!!/

Salutare!

Ai probat?

Ca si eu sunt curios cum filmeaza si toata flota de la mine de la firma alimentam acolo, deci nu e problema de punctisoare de alea ptr reducere....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

GoPro 2014 (entry level)

 

bateria tine cca 2 ore

robusta

gasesti accesorii aftermarket ieftine

imagine ok (comparabila cu GP2)

 

variantele superioare sunt recomandate doar daca ai acces la tehnologie peste 1080 ... altfel doar o sa umpli HDD-ul cu calitate peste performantele PC/TV-ului

repet, sa nu se prosteasca lumea- in loc de pocnitoarea asta, luati un GOPRO2 sh. nu mai detaliez ca s-a discutat asta de 1000 de ori.

nu mai faceti reclama la non-valoare va rog - sunt multi cei care se lasa pacaliti de astfel de produse fara utilitate .

 

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

Ai probat?

Ca si eu sunt curios cum filmeaza si toata flota de la mine de la firma alimentam acolo, deci nu e problema de punctisoare de alea ptr reducere....

 

 

Sunt curios cum filmează alea de la omv. Poate e pui un film...

 

 

Din lipsa timpului abia am reusit sa fac doar cateva probe din care pastrasem doar doua.

In primul clip pastrat (care l-am incarcat acum pe transfer) am mers pe strada si am tinut camera in mana.

La lumina naturala filmeaza decent zic eu, cum se intuneca sau intri in spatii intunecate se strica treaba.

Cine vrea clipul in varianta bruta il poate descarca de aici:

http://d.transfer.ro/AW0001-transfer_ro-24jan-bd97c3.mp4

 

Al doilea filmulet (care l-am sters) a fost filmat din masina dar pana nu rezolv cu prinderea de bord nu mai fac altele.

 

Softul camerei care l-am dat jos de pe pagina lor permite micsorarea unei fereste sau inchiderea unei si pastrarea alteia.

Editat de PepsiMan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si-a achizitionat cineva GoPro-ul asta ieftin? cu ce accesorii vine si cum se comporta? as vrea sa-mi cumpar una si nu stiu ce sa fac.

Da, eu. Are 2 talpici cu dublu adeziv (una dreapta si una rotunjita pt casca), suport de atasat camera pe talpici, capac spate decupat si cablu USB.

Eu zic ca se comporta destul de bine, mai ales ca am dat pe el 110 Eur.

 

la rezolutie 1080p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, eu. Are 2 talpici cu dublu adeziv (una dreapta si una rotunjita pt casca), suport de atasat camera pe talpici, capac spate decupat si cablu USB.

Eu zic ca se comporta destul de bine, mai ales ca am dat pe el 110 Eur.

 

la rezolutie 1080p

Mi se pare cam slab calitativ. dar, poate e doar o parere. Totusi, pt cei 600 lei cat e, cred ca merita.

» Post actualizat in 26 Jan 2015 22:47

Pai cam e

10947162_10204279245195426_2395654389088

mie mi s-au rupt talpile originale. e ciudat cum, dar mi-au pocnit cand am scos camera. in schimb, mi-au ramas niste talpi de la camera ce mi-au furat-o din bagaj. sunt dintr-un plastic mai moale fata de ce gasesti pe gopro si mai bune. singura diferenta, e ca nu se potrivesc cu gopro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi se pare cam slab calitativ. dar, poate e doar o parere. Totusi, pt cei 600 lei cat e, cred ca merita.

Ai pus in youtube rezolutia de vizualizare 1080p?

Oricum youtube-ul mai taie din calitate. filmarea originala se vede mai bine decat cea de pe youtube.

Eu l-am luat de la Louis, unde costa 125, dar aveau promotie -25 pentru cumparaturi peste 100 Eur, deci am dat 125 - 25 reducerea +10 transportul = 110Eur.

 

Accesorii ieftine se gasesc aici:

https://eud.dx.com/product/toz-tz-gp156-grab-bag-of-mounts-for-gopro-hero-3-3-2-1-black-white-844314668#.VMdVi2iUdCY

Daca cumperi peste 30$ e transportul gratis, ele vin din China in Olanda, si apoi din Olanda sunt trimise in tara, deci scapi si de vama.

Editat de emilian_rks
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Accesorii ieftine se gasesc aici:

https://eud.dx.com/product/toz-tz-gp156-grab-bag-of-mounts-for-gopro-hero-3-3-2-1-black-white-844314668#.VMdVi2iUdCY

Daca cumperi peste 30$ e transportul gratis, ele vin din China in Olanda, si apoi din Olanda sunt trimise in tara, deci scapi si de vama.

 

Acelasi kit de accesorii, la pret similar, tot din China, dar cu transport gratuit, indiferent de valoarea cumparaturilor.

http://www.aliexpress.com/item/gopro-accessories-hero3-Grab-bag-of-Mount-for-Go-Pro-Hero-3-3-2-1-sj4000/1998709404.html

 

Alte kituri:

http://www.aliexpress.com/premium/gopro-grab-bag.html?ltype=wholesale&SearchText=gopro+grab+bag&d=y&origin=y&productId=32216460585&initiative_id=QRW_20150127014636&isViewCP=y

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da asa e, dar la alea venite direct din China trebuie sa mergi la Vama.

 

Nu e adevarat. Eu am comandat toate accesoriile posibile de GoPro de pe AliExpress si Dx.com si mi-au venit la adresa, prin Posta Romana.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va spun maine cum e cu vama. Momentan am un colet din China la Posta Vamala din Iasi, produs cumparat de pe Ebay. Valoarea produsului este de $35, insa l-am rugat pe chinez sa treaca o valoare mica pe colet, ca sa nu mai platesc vama. Din modul cum mi-a raspuns la solicitare, mi-am dat seama ca stia si el de chestiile astea cu UE. Eu, din cate cunosc, stiu ca nu se plateste vama la valori sub 10 sau 20 de dolari. Va spun maine daca m-a pus sa platesc sau nu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Decent? E foarte clara imaginea. Felicitari pentru achizitie!

Incearca sa faci si un filmuletz de genul bordul masinii, ziua de preferat.

 

Da. Arata bine chiar dacă te amețește ... dar mă așteptam să fie catastrofala imaginea și iată ca sunt plăcut impresionat.

Multumesc frumos! La 225 lei este ok zic eu.

Nu am incercat la serviciu (unde am o racheta de calculator) sa vad filmarea dar acasa sunetul este cam decalat de imagine. Bine ca nu stiu daca este din cauza calculatorului sau a cardului de memorie (am folosit cardul telefonului-clasa 4). urmeaza sa iau unul clasa 10 pt camera

 

Am facut si un filmulet din masina si l-am urcat direct pe youtube.

Mi-l ia in auto (420p) dar vad ca pot selecta si 1080

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...