Sari la conținut

Camere HD pe Moto - Totul Despre


John Paul
 Share

Postări Recomandate

Vezi ca e un topic deschis destinat camerelor pe motociclete.

Pe ebay un sj4000 (dar nu sjcam care trage la fel calitativ) cu wifi este undeva pe la 60euro si-ti vine in 2 saptamani. Orice camera ti-ai lua mai iti trebuie si un card pe care sa inregistrezi, unul de 32Gbytes clasa 10 costa in jur de 100lei.

faku ala a cumparat un coleg, a tinut un sezon, camera se stinge singura si culorile distorsioneaza, mai trebuie sa ai si noroc cu aceste chinezarisme si eu am vrut sa cumpar una dar m-am lasat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

faku ala a cumparat un coleg, a tinut un sezon, camera se stinge singura si culorile distorsioneaza, mai trebuie sa ai si noroc cu aceste chinezarisme si eu am vrut sa cumpar una dar m-am lasat.

Toate sunt fake-uri vor sa fie gopro, numai ca unii si-au pus brandul pe ele ca si "producatorii nostrii" de laptopuri, tablete, biciclete, motociclete etc.

Acum depinde si cat dai pe ele, eu de curiozitate am desfacut-o pe a mea si pot sa zic ca e bine realizata iar materialele folosite sunt de calitate.

Fiecare cu norocul lui. M-am orientat si la un vanzator care avea suta la suta calificative pozitive.

De distorsionat culorile, depinde ce nuanta preferi (a mea pentru mine e ok) ca unele dau spre albastru (reci) altele spre rosu (calde)

Ce am eu sa zic ca ar da o idee spre rece dar nu ca si sjcam, virarea culorii este din cauza senzorului de imagine folosit si aici sunt optiuni limitate (ma refer la cele de buget)

Oricum calitatea cu care trage este mult peste vechea mea camera Toshiba Camileo P10

Editat de vlad58
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai un buget de 100 euro iti recomand Polaroid Cube sau alt gent polaroid s20 parca este sub 100 euro si tine si bateria bine si nu e fake , Cube este mic e si waterprof si merge excelent si nu e un fake.

Editat de matrixx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu m-am jucat cu o parodie exact ca in linkul tau...

Ghinionul meu a fost ca am comandat-o direct in China (25 lei) si nu a mers decat max. 2 min. (destul de clar) dupa care nu s-a mai deschis...

Poate am avut eu ghinion, poate a fost trantita la transport...

 

Vanzatorul mi-a trimis banii prin PayPal cand i-am povestit...

Editat de ruxi2k
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Platesti la vama o gramada.

Nu platesti nimic stiu cum sa faca,in Bucuresti iti vine la posta si ar cam trebui sa-ti le aduca postasul acasa ca vin ca recomandate,

Anul asta am luat de pe ebay 1procesor-70euro, un acumulator de laptop -30 euro, camera+separat accesorii 70euro. Toate luate de pe US free shipping.

Procesorul si bateria mi le-a adus postasul restul mi-au venit aviz de recomandata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hmmm, poate o sa ne auzim sa vorbim, ca sa ma ajuti sa imi iau si eu o camera buna ptr vacante :D


» Post actualizat in 26 Mar 2015 11:15

Singura problema, daca pot sa ii zic asa, e faptul ca nu face pozele in wide ca GoPro-ul, cel putin din ce review-uri am vazut pe net.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mai dat de o camera interesanta , aceasta fiind http://www.emag.ro/camera-video-sport-smailo-action-8mp-wi-fi-full-hd-black-smaact/pd/DJLQ1BBBM/ , am vazut pe youtube un video si se comporta destul de bine (

) , la pret este destul de buna tinand cont de Wifi si telecomanda + am auzit ca vine cu o gramada de accesorii. Dar sunt curios cum se comporta pe o casca moto pe la 60-70 km/h . Astept pareri de la detinatori sau de la alti cunoscatori in domeniu . :bike-037: :cheers:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, am achizitionat de curand o camera Drift HD Gost si am o problema cu vantul, strica de tot filmarea, audio nu se intelege mai nimic.

Am vazut pe net un fel de "soseta" si mai era o chestie de la DeadCatDot de plastic cu niste material fluffy pus in fata microfonului, dar erau pt Drift HD,care are microfonu intr-o alte pozitie.

A gasit cineva o solutie pt asta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da! cumperi un microfon pe care-l tragi in casca. se aude clar si motorul si voce ta.

am incercat setarea sensibilitatii microfonului, lipit banda adeziva peste microfon, tot vajaie.

uite

(e in curs de editare, daca nu merge acum, incearca mai tarziu)

microfonul nu era amplasat tocmai fericit, e posibil sa fie iesit afara, dar e o diferenta enorma.

Editat de anothergxg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da! cumperi un microfon pe care-l tragi in casca. se aude clar si motorul si voce ta.

am incercat setarea sensibilitatii microfonului, lipit banda adeziva peste microfon, tot vajaie.

uite

(e in curs de editare, daca nu merge acum, incearca mai tarziu)

microfonul nu era amplasat tocmai fericit, e posibil sa fie iesit afara, dar e o diferenta enorma.

5 cuvinte apoi p.u.l.a mea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...