Sari la conținut

Camere HD pe Moto - Totul Despre


John Paul
 Share

Postări Recomandate

Acum mi-am luat si eu un GoPro Hero

http://www.evomag.ro/VIDEO-Camere-Video/GoPro-Camera-Video-de-Actiune-GoPro-HERO-Filmare-Full-HD-5MP-Waterproof-831720.html

 

la 600 de lei pare ok, m-am jucat cu ea prin casa si e mai mult decat ce trebuie. De acord ca nu se compara cu un Black Edition, dar aici vorbim de camere de 150E. Singurul lucru care ma deranjeaza la ea e ca are baterie proprie si nu poate fi schimbata.

O idee ! vezi ca sant acumulatori pentru backup care merge cu cablu mic pe usb direct , se folosesc si la telefoane sau tablete atasezi unu de ala prin cablu si sigurat ore bune nu ai treaba , asta ca sa nu tot cauti priza de incarcat.

 

 

ceva de genu : http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2388690,00.asp

Editat de matrixx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

O idee ! vezi ca sant acumulatori pentru backup care merge cu cablu mic pe usb direct , se folosesc si la telefoane sau tablete atasezi unu de ala prin cablu si sigurat ore bune nu ai treaba , asta ca sa nu tot cauti priza de incarcat.

 

 

ceva de genu : http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2388690,00.asp

Atunci cand o pui pe mobra va fi bagata in carcasa.Cum alimentezi asa?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, si eu ma gandisem la faza ca as putea sa ii pun un acumulator suplimentar, sau, cand sunt pe moto, sa o tin direct la priza (cica filmeaza cand se incarca). Problema e cu usita aia din spate ca ar trebui sa stea deschisa, ceea ce nu e tocmai ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

» Post actualizat in 11 Dec 2014 11:04

Atunci cand o pui pe mobra va fi bagata in carcasa.Cum alimentezi asa?

ma gandeam la o adaptare prin carcasa prin capac

si daca e umezeala mare atunci un capac de rezerva

 

Ma tenteaza si pe mine sony ala mi-ai dat de gandit

Editat de matrixx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca stam sa ne gandim,sony face de ceva timp camera si e printre lideri in domeniu.Deci...

Din start e aerodinamica are LCD si e marca nu chinezarie plus economie de vreo 100 de euro fata de un gopro :peace: :thanks: :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti sigur?

Stiu pe cineva care are modelul asta se merge perfect.Chinezariile nu vor ramane decat niste....chinezari:)

off topic

zi si mie ce pat ti-ai facut pe TDM ca tare bine stai pe el, ala e bun de odihna sau erai obosit ? (avatar) :crack: :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

off topic

zi si mie ce pat ti-ai facut pe TDM ca tare bine stai pe el, ala e bun de odihna sau erai obosit ? (avatar) :crack: :peace:

Am facut in aceeasi zi transfagarasan-transalpina si m-am dat destul de tare la ea.Plus ca aveam si pasager.

Trebuia sa iau o pauza

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am facut in aceeasi zi transfagarasan-transalpina si m-am dat destul de tare la ea.Plus ca aveam si pasager.

Trebuia sa iau o pauza

Aaaa ok si sa inteleg ca pasageru e in spate ? te tine pe tine . (glumesc )

 

bafta ! :peace:

Editat de matrixx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu pe cineva care are modelul asta se merge perfect.Chinezariile nu vor ramane decat niste....chinezari:)

Este cu cintec treaba cu "chineji", cel mai mult conteaza (dupa gindirea mea) cit vrei sa dai (in functie de piata) si ce caracteristici te coafeaza. S-ar putea ca mai multi sa cumpere chinezarii daca se muleaza pe necesitatile lor.

Editat de Contabil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti sigur?

Stiu pe cineva care are modelul asta se merge perfect.Chinezariile nu vor ramane decat niste....chinezari:)

Vezi ca e un review f bun in linkul ala. Si dintre toate action cam - urile tipul a fost cel mai incantat de chinezarie aia. Acum nu stiu ce sa zic...sunt novice, dar mi se pare profi omul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca e un review f bun in linkul ala. Si dintre toate action cam - urile tipul a fost cel mai incantat de chinezarie aia. Acum nu stiu ce sa zic...sunt novice, dar mi se pare profi omul.

Si totusi eu cred ca un om cu cistiguri medii sau peste, n-ar cumpara de la "chinejji" in viata lui. Am lucruri de la mai multe alte natii de care sint multumit, dar .......

 

PS. de la ei iau lucruri la care le dau foc de la distanta, de sarbatori ......

Editat de Contabil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) Eu iti pot da exemple foarte multe de produse high class made in china & co. In fine, in mare ai dreptate, dar mai sunt oameni care nu isi permit GoPro, insa vor ceva apropiat la un pret modest. Din acea categorie fac si eu parte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O caruta de "chestii" sint facute peste tot, cica conteaza firma, care impune ceva standarde - din experienta mea, cu cit acestea sint implementate de mai mult timp, cu atit sint mai bune.

 

PS. Si ca-i in voga ...... ma usurez pe 2 centi! ..... poti sa-i duci si la banca!


» Post actualizat in 11 Dec 2014 16:08

E la reducere si are acumulator care se schimba.La primavara ii fac testu:D

Sa te bucuri de ea, as fi curios cum se descurca real, cu Metal-ul ma stiu, cu tine nu. Da un semn peste ceva timp..... tot aici, ca sa afle si altii.

Editat de Contabil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

» Post actualizat in 11 Dec 2014 16:08

 

Sa te bucuri de ea, as fi curios cum se descurca real, cu Metal-ul ma stiu, cu tine nu. Da un semn peste ceva timp..... tot aici, ca sa afle si altii.

Inca n-am luat-o ca nu o voi folosi acum si sa stea 2 3 luni degeaba,parca nu as vrea.Cum o iau o sa scriu cu siguranta:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles, eu am sa mai scriu cind are sa ajunga la mine .... emag ...... azi este inca ziua mea de nastere, dar ei nu au de unde sa stie. Am sa scriu de ea cind am s-o am fizic.... toate bune!

La multi ani :birthday:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...