Sari la conținut

Ingerul meu pazitor si-a facut datoria


gabriel chelaru
 Share

Postări Recomandate

Cam pe scurt s-a petrecut asa: Stau bine mersi la semafor la Laromet (in directia Bucurestii Noi - Grivita), astept sa se faca verde, se face verde si dau sa plec cand ma trezesc in mijlocul intersectiei cu un nene care ignorand orice culoare asemaforului ma loveste in partea stanga spate. Ma dezechilibrez, apoi ca prin minune reusesc sa ma redresez si opresc langa bordura. Conservarului i-am smuls bara, eu am scapat cu suportul de numar usor indoit (e lateral) si cu o mica zgarietura pe janta si bineinteles cu ceva tremurat de la soc. Cam atat! Coburii si numarul lateral m-au salvat de la ceva ce putea fi mai naspa. A, si cred ca Dumnezeu si Sf. Dimitrie (ca azi il sarbatorim) au fost alaturi de mine! Uite asa puteam sa o mierlesc taman la sfarsit de sezon! Va pup si aveti grija de voi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam pe scurt s-a petrecut asa: Stau bine mersi la semafor la Laromet (in directia Bucurestii Noi - Grivita), astept sa se faca verde, se face verde si dau sa plec cand ma trezesc in mijlocul intersectiei cu un nene care ignorand orice culoare asemaforului ma loveste in partea stanga spate. Ma dezechilibrez, apoi ca prin minune reusesc sa ma redresez si opresc langa bordura. Conservarului i-am smuls bara, eu am scapat cu suportul de numar usor indoit (e lateral) si cu o mica zgarietura pe janta si bineinteles cu ceva tremurat de la soc. Cam atat! Coburii si numarul lateral m-au salvat de la ceva ce putea fi mai naspa. A, si cred ca Dumnezeu si Sf. Dimitrie (ca azi il sarbatorim) au fost alaturi de mine! Uite asa puteam sa o mierlesc taman la sfarsit de sezon! Va pup si aveti grija de voi!

Mama, chiar aici la mine... Si cum ai rezolvat-o cu conservaru' ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai mi-a dat numarul de telefon si atat. Am inspectat motocicleta cand am ajuns acasa si e ok. Bine ca am scapat amandoi intregi! :)

 

Ai avut noroc si tu si ingerul tau pazitor. Ingerul pazitor al lui Ionel Pantaru in schimb a facut-o de oaie: http://www.kmkz.ro/d...ngerul-pazitor/

 

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai mi-a dat numarul de telefon si atat. Am inspectat motocicleta cand am ajuns acasa si e ok. Bine ca am scapat amandoi intregi! :)

Daca ala a intors cand tu plecai, e cam neacordare de prioritate.

Banuiesc ca era cu masina nu ?

Editat de MALASORTE
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa verifici si roata spate la un service, daca te-a lovit in ea. Sa nu apara surprize le viteza mai mare, ca prin oras nu prea apuci mai mult de 60.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai maine ma gandeam sa o duc la iernat si ii fac acolo si verificarile. Motocicleta e pe cardan si din cate am vazut, nu pare sa fie nimic in neregula. apare o mica zgarietura pe janta din cauza suportului de numar care s-a atins un pic de ea la impact. Suportul si coburii au preluat din soc. Oricum, o verificare nu strica. :)

Editat de gabriel chelaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu-i mai lasati ma pe astia sa scape asa usor. suni la politie, nu discuti despre amiabile. oricum daca nu ti-a busit mobra rau poti sa astepti banii de reparatie oricat dar cel mai important e sa-l lasi pe prost fara permis!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu-i mai lasati ma pe astia sa scape asa usor. suni la politie, nu discuti despre amiabile. oricum daca nu ti-a busit mobra rau poti sa astepti banii de reparatie oricat dar cel mai important e sa-l lasi pe prost fara permis!

 

:10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din fericire mobra n-are nimic. Chiar adineaori am mai facut o inspectie la ochiometru, urmand verificarea la de la service. Sunt deacord cu tine, numai ca politia, cand aude de accident usor fara victime, o baga direct cu amiabila si gata problema, se spala pe maini. Oricum, conservarul a fost omenos. Daca si la service o sa zica ca e ok, atunci duca-se cu Dumnezeu. Oricum sunt sigur ca va beli ochii la motociclisti de-acum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din fericire mobra n-are nimic. Chiar adineaori am mai facut o inspectie la ochiometru, urmand verificarea la de la service. Sunt deacord cu tine, numai ca politia, cand aude de accident usor fara victime, o baga direct cu amiabila si gata problema, se spala pe maini. Oricum, conservarul a fost omenos. Daca si la service o sa zica ca e ok, atunci duca-se cu Dumnezeu. Oricum sunt sigur ca va beli ochii la motociclisti de-acum.

 

mda... si daca te lovea cu jumate de secunda mai repede? si dadea in genunchiul tau? ...

omenos, dupa? normal...

sigur, acuma ca a scapat o sa fie muuult mai atent... not!

 

bine ca ai avut noroc... si tu (ce este mai important) si motorul...

 

bafta si fara incidente deacum incolo...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu fi asa sigur...el se bucura ca a scapat de tine si atat. Este adevarat ca politia nu vine la fata locului dar te duci tu la politie si declari accidentul , cum sa intamplat si dai si nr de inmatriculare a masinii...apoi si el este obligat sa mearga la potitie in 24 de ore. Daca nu o face ....este chemat de politie si da cu subsemnatul...adica la neacordare de prioritate...hopa sus permisu pe masa si il faci pieton pe cel putin 30 de zile....

Noi suntem buni si iertam si ei....nu te iarta , da cu tine de pamant

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu-i mai lasati ma pe astia sa scape asa usor. suni la politie, nu discuti despre amiabile. oricum daca nu ti-a busit mobra rau poti sa astepti banii de reparatie oricat dar cel mai important e sa-l lasi pe prost fara permis!

 

Exact! Bine ai zis-o de data asta.

 

Mestere accidentat, daca te lovea o juma' de metru mai in fata acum erai in spital cu operatii si fiare prin tine. Pune mana si arde-l pe idiot. Daca nu, data viitoare cand va mai intra pe rosu s-ar putea sa ai pe cineva pe constiinta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nul lasa sa scape asa usor.pe mine ma lovit unul si am avut 22 de fracturi, ca inainte cu ceva timp l-am iertat pe unul care tot asa nu mi-a acordat prioritate de trecere.am ramas cu un picior mai scurt cu 5 cm.vezi sa nu patesti si tu asa cu bunavointa ta.bine ca ai scapat cu atit .sanatate multa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricum, conservarul a fost omenos. Daca si la service o sa zica ca e ok, atunci duca-se cu Dumnezeu. Oricum sunt sigur ca va beli ochii la motociclisti de-acum.

 

 

Ti-a dat de o bere ?:))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce zici de ingerii pazitori ai baietilor din video : http://vimeo.com/45037073#

 

Sanatate si drum bun de acum !!!

da si ingeri lor sunt profesionisti :)))...recomand TT Closer To The Edge documentar despre celebra cursa din documentar sunt majoritatea imaginilor...apropo de ala care se duce in haul ala :) doar fractura la picior a avut :))))ala da inger pazitor...app la anu o sa avem in premiera un pilot roman:)

 

@gabriel eee bine ca sa intamplat asa si nu te lua dupa cavalerii dreptatii dupa aici i se poate intampla oricui si tu ca individ cu motoreta poti provoca accidente e bine sa fii om si sa intelegi situatia nu sa treci la extreme...si acum o sa sara toti ca sunt conservarii in N feluri da sunt la fel ca motoristi tot in N feluri ...bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

@gabriel eee bine ca sa intamplat asa si nu te lua dupa cavalerii dreptatii dupa aici i se poate intampla oricui si tu ca individ cu motoreta poti provoca accidente e bine sa fii om si sa intelegi situatia nu sa treci la extreme...si acum o sa sara toti ca sunt conservarii in N feluri da sunt la fel ca motoristi tot in N feluri ...bafta

Ia zi, bre, care-i diferenta intre accidentul asta si asta /index.php?/topic/686073-accident-pipera/page__st__20 ? Iti spun io: cateva zeci de cm.

 

Iertati-i acum pe toti idiotii. Dar sa va vad data viitoare, cu fractura cvadrupla de tibie si dubla de peroneu cum o sa-i mai iertati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai rau ca muierile alea aoleeeuuuuuu daca era nu scum daca era nus cum uite nu a fost dasta am si spus sa fie intelegator cu situatia...ai prins ideea...mai devreme sau mai tarziu e posibil ca si noi sa fim acei idioti de care vb tu...mai gandeste o la rece ca pretentii avem da sa respecatam ciuciu vb la general...

 

va ca ai stat pe langa mafalda zimi sdi mie cate accidente si cat de grave o sa am sezaonu viitor...

Editat de Buggy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...