Sari la conținut

Postări Recomandate

Nu are sens sa te apuci de treaba daca nu curg :) Daca chiar vrei sa le schimbi, is niste chestii de care trebuie sa tii cont... mult prea multe ca sa le insir aici in scris :|

 

Grija mare de capacele alea de plastic de pe cilindri pe care scrie 4 valve. Ca sa le montati corect, trebuie sa le prindeti prima data in partea din spate, unde is tampoanele de guma, apoi in fata o sa faca click.

 

De ce zic grija mare? BMW nu mai produce din alea. Au fost inlocuite cu un alt model care nu stiu sigur daca se potriveste sau nu, inca nu am incercat, dar e clar ca e asimetic.

 

2011-06-29-002.jpg

 

2011-06-29-001.jpg

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 9,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • Admin

Sigur cablul este rupt?

Roteste-l de sus si vezi ca daca se invarte jos la roata atunci cablul este bun.

Vezi ca acolo, la roata, unde intra cablul, exista o roata melcata de plastic, care la randul ei este antrenata de o tabla ambutisata cu doua urechi, care ramane pe roata.

La urechile astea intervine uzura, se pot indoi clemele alea mai mult sa-ti antreneze din nou roata melcata.

Eu am cumparat ansamblul de la roata de pe ebay si dupa aia am vazut defectul reparabil care te tine mult si bine.

Cel putin asa era la vechiul meu RT si cred ca este la fel si la tine.

Editat de l.u.v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sigur cablul este rupt?

 

Multumesc de sugestie, dar cablul e la mine in mana, in doua bucati.... asa am cumparat motocicleta, cu el rupt. Am observat, de asemenea, ca in interiorul camasii exista un defect, care nu permite insertia unui al miez. Probabil defectul camasii a cauzat si ruperea miezului original...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vand husa rezervor Bagster+Tankbag pentru BMW R 1100 RT. Ambele sunt in stare impecabila de calitate foarte buna.

 

Pret - 150 e (se vand doar impreuna)

 

tel:0745.001.888

post-1818-0-02505900-1309603060_thumb.jpg

post-1818-0-17361700-1309603067_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.ufixmoto....rage/bikes.html

 

Este noua sectiune a site-ului nostru.

Puteti sa va adaugati toate motociclete, upgrade-urile aduse motocicletei, sa descrieti upgrade-ul sau sa va creati un cerc de prieteni.

 

Aceasta sectiune este dedicata motocicletei si discutiilor despre motociclete.

 

Astept un feedback pentru aceasta sectiune.

(intrucat site-ul este promovat mai mult inafara Romaniei pe sectiunile publice ale sectiuni este recomandat sa scrieti in engleza)

 

 

Alex

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator PopaCosmin

Stie cineva de unde pot cumpara o baterie Odyssey PC 535 - pentru R1200GS.

 

Daca nu ma insel era cineva prin ardeal care le importa. :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sau... ia un EXIDE cu gel. A mea de aia e si scrie pe ea ca a nu se monta dupa 07/2007. :) Deci e de cel putin 4 ani pe motor. Merg mult si bine alea...

 

Incearca la userul fortec sau fortech, nu mai retin exact, e la ceva reprezentanta exide in zalau si are cele mai bune preturi din tara. Nu is afiliat sau ceva, nu il cunosc, doar zic. Spor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator PopaCosmin

Sau... ia un EXIDE cu gel. A mea de aia e si scrie pe ea ca a nu se monta dupa 07/2007. :) Deci e de cel putin 4 ani pe motor. Merg mult si bine alea...

 

Incearca la userul fortec sau fortech, nu mai retin exact, e la ceva reprezentanta exide in zalau si are cele mai bune preturi din tara. Nu is afiliat sau ceva, nu il cunosc, doar zic. Spor.

 

Odyssey ma interesa in mod special pentru ca era mai mare decat cea normala.

 

De la EXIDE stii cumva un model special pentru R1200GS '06 ? :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corect, pana la urma is banii tai, decizia ta.

Un oddisey te ajunge in ro la vro 7 milioane. Da oddisy, nu obbyseyyiitiy sau alte facaturi.

 

Ia-ti tu frumos un EXIDE ca nu te indrum rau cu 300 ron si cu inca 100 un charger dãstept care il agati pe mobra peste iarna si ai rezolvat problema elegant pt multa vreme de acu inainte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ala se duce cand ai ceva accident frontal. De regula e primul care pica.

 

Cat vroiai pe el?

 

"When I rode sportbikes, I could always find other riders to take off with for saturday mornings for 3 hr ride.

With BMW bikes, I see them coming and going but not often.

Now i found out why, they are usually gone on cross country trips.

When i rode my sportbike, it was a 3-4 hr ride max.

With a BMW bike, it's another state for lunch.

When I get on mine now, I don't want to get off."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.ufixmoto....rage/bikes.html

 

Este noua sectiune a site-ului nostru.

Puteti sa va adaugati toate motociclete, upgrade-urile aduse motocicletei, sa descrieti upgrade-ul sau sa va creati un cerc de prieteni.

 

Aceasta sectiune este dedicata motocicletei si discutiilor despre motociclete.

 

Astept un feedback pentru aceasta sectiune.

(intrucat site-ul este promovat mai mult inafara Romaniei pe sectiunile publice ale sectiuni este recomandat sa scrieti in engleza)

 

 

Alex

interesant

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Numa mie nu imi mege? :)

 

5852856081_4611d95be1_b.jpg

 

5794397648_2e568e6844_z.jpg

 

"During this time, my front tire (the other PR3) blew out at 35 after leaving the interstate from a one hour drive... My fiance watched the tire fall to shreds in the rear view mirror as I plowed into her rear end. Two other riders I was with also watched as the tire shredded..."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Numa mie nu imi mege? :)

 

Nu, numai tie nu iti merge :what:

Mi-ai dat de gandit cu PR3, dar poate s-a rupt la impact; greu de crezut...

Editat de TeDy 'M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"During this time, my front tire (the other PR3) blew out at 35 after leaving the interstate from a one hour drive... My fiance watched the tire fall to shreds in the rear view mirror as I plowed into her rear end. Two other riders I was with also watched as the tire shredded..."[/i]

Plowing into the rear end of my girlfriend (whichever that may be) has never been a negative event for me... :grinbandit:

 

OT: Nasol moment, n-am mai vazut asa ceva...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Posted A minute ago

 

JOURNEY 50 HEPCO /BEKER

 

ARE UN AN ESTE NOU DAR SCAPAT PE MACADAM

PRET 170 EURO COMPLET ECHIPAT CU BACK REST SI PORTBAGAJ PERFECT FUNCTIONAL FT FT ERGONOMIC

 

PRET CATALOG 255 EURO......

 

PETRU STANUT ARAD 0722143552

 

Attached thumbnail(s)

post-41886-0-10395600-1310361958_thumb.jpg

post-41886-0-42971500-1310361967_thumb.jpg

post-41886-0-11302400-1310361981_thumb.jpg

post-41886-0-82762600-1310361994_thumb.jpg

post-41886-0-63497200-1310362010_thumb.jpg

post-41886-0-07000000-1310362020_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal Dane poti sa-mi spui si mie cam despre ce este vb si mai precis unde se vrea evenimentul .

Multam si seara buna .

Vik55 .

/index.php?/topic/640569-bmw-camp/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal. Mare ghinion suprapunere de evenimente pentru weeke-dul 29-31 iulie greu de luat o decizie intre evenimentul vostru si cel de la Predeal (East European Motor Show).

Vik55 .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...