Sari la conținut

Grupul vesel de la "9"


Beatrice
 Share

Postări Recomandate

serghei, mi-era dor de tine! :)))

ce-ti mai fac catelusii? ca am mai auzit una alta de la alex...

 

deci piatra arsa pica deocamdata. dar rucar-bran? :D

stie cineva cum e? doctor_x? :P

Sarut-mana >) Si mie imi era dor de voi copii .Pe Alex l-am calcat si sper sa ne vedem curand.Cateii de la Snagov fac bine.. (fetele castrate..baietii golani ) la doua zile se duce cineva si-i hraneste etc \...In Bucuresti sunt cu ,,Cleo" si ,,Ozzy " un bulldog englez de un an si un pic care ma baleste non-stop.. (cainele lui fiu-meu ,care caine evident sta mai mult cu mine ) .In rest ce sa mai spun ..o poveste frumoasa care chiar daca s-a terminat s-a terminat frumos din fericire .

 

In fine,vad ca esti chitita pe munte ..nu vrei sa dam zapada de pe Transfagarasan ?!! Cineva trebuie sa faca si asta .

 

In tura de pe 11 nu pot spune de pe acum daca merg singur ,dar cu 2-3 zile inainte pot sa spun prezent sau nu .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 666
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 5 zile nu se putea ajunge la Piatra Arsa. Drumul era inzapezit dupa aproximativ 1 km de la intersectia cu drumul spre Pestera. Poate aveti norocul sa bage baietii lama pana atunci, ca tot vin sarbatorile.

Plimbare frumoasa!

De duminica... https://plus.google.com/u/0/108259140629490618568/posts/5nZ3KjFUxZ2

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai, duminica e prea cald ca sa stai acasa frate.

Am sunat azi de dimineata la salvamont si i-am intrebat daca putem urca cu motoarele; au zis ca asfaltul e curat si fara probleme se poate urca, dar nu si pe partea neasfaltata pana la cabana pentru ca e mocirla...

 

Deci tare mi-e ca il silesc pe Alex la o Piatra Arsa duminica. :))

Daca nu putem urca, ne intoarcem.

Editat de Beatrice
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu va deranjeaza si mai ales daca rezolv cu ,,tzopaiala " rotii fata va insotesc .Ori am cauciucul nececentrat pe janta ori peticul pus pe camera isi spune cuvantul.Trebuie sa ajung maine sau poimaine la vulcanizare si va anunt .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maine, 4.05.2013, la ora 9:30 ne vedem la garaj.

 

La maxim 10:30 plecam spre Piatra Arsa.

 

Traseu: http://goo.gl/maps/uiS27

 

O sa mancam la Cabana Piatra Arsa.

 

Facem tot posibilul sa fim in Bucuresti pana in ora 18:00.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Zenklawa Garage

mentiune: suntem cam presati de timp deci important sa ne miscam repede. gen 110-120 afara si pe curbe fiecare cum poate.

 

peseu: imbracati-va bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da am urcat pana unde este asfaltat drumul... Partea cu pietris pana la cabana n-am mai urcat-o ca ne umpleam de noroi.


Cateva poze de la Piatra Arsa.

 

Primele poze le-am facut la mijlocul drumului dintre Sinaia si Piatra Arsa.

post-62483-0-95494100-1367791691_thumb.jpg

 

post-62483-0-42447400-1367791760_thumb.jpg

 

post-62483-0-78570400-1367791770_thumb.jpg

 

Piatra Arsa. Ne-am oprit unde se termina asfaltul, pana la cabana mai avem 500-800 de metri de pietris/namol. Nu ne-am mai dus ca ne umpleam de noroi. Era zapada dar era asa de cald incat puteai sa stai in tricou...

 

post-62483-0-49638700-1367791780_thumb.jpg

 

Cred ca e cea mai frumoasa poza care am facut-o in aceasta mini-excursie.

 

post-62483-0-35451100-1367791793_thumb.jpg

 

post-62483-0-00584400-1367791868_thumb.jpg

 

Ne-am oprit la o pensiune in drum spre Targoviste, sa mancam si sa admiram peisajul.

 

post-62483-0-46198800-1367791882_thumb.jpg

 

Am stat la soare 25-30 de minute si a inceput inca o ploaie torentiala, a tinut-o asa mult timp. Pana in Targoviste am mers numai pe ploaie. Acolo s-a oprit 10-15 minute dupa care a inceput iar.

 

post-62483-0-20109400-1367791894_thumb.jpg

 

Foarte aproape de Targoviste intr-o benzinarie, ne-am oprit sa se mai potoleasca ploaia... Am mers pana aproape de Bucuresti numai pe ploaie.

 

post-62483-0-41570500-1367791905_thumb.jpg

 

 

A fost super plimbarea chiar daca am mers mult pe ploaie. Am prins si asfalt uscat destul de mult.

 

Ne vedem la urmatoare, pe 11 mai, Cheia-Siriu.

Editat de Sei
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca nu am rezolvat cu tzopaiala rotii fata dar cum face figuri intre 70-90 kmh nu imi fac probleme (maine la vulcanizare cu ea ) ..Am fost stazi pe Cheia asa scurt ,liniste,frumos,..m-am intors pe A 3 ,destul de circulata dar fara fitzosi ,doar cu ,romani care se planteaza pe banda 3 (sau @ unde nu sunt 3 )si o tin langaaa cu 100-110 (ca de ,respecta legea ) ..un 120-130 pe pilot automat si cu casca nazii tremurand pe teasta a fost super ok.

 

Concluzia : PREZENT pt 11 mai .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da am urcat pana unde este asfaltat drumul... Partea cu pietris pana la cabana n-am mai urcat-o ca ne umpleam de noroi.

 

 

Cateva poze de la Piatra Arsa.

 

Primele poze le-am facut la mijlocul drumului dintre Sinaia si Piatra Arsa.

attachicon.gifGOPR0218.JPG

 

attachicon.gifGOPR0260.JPG

 

attachicon.gifGOPR0316.JPG

 

Piatra Arsa. Ne-am oprit unde se termina asfaltul, pana la cabana mai avem 500-800 de metri de pietris/namol. Nu ne-am mai dus ca ne umpleam de noroi. Era zapada dar era asa de cald incat puteai sa stai in tricou...

 

attachicon.gifGOPR0337.JPG

 

Cred ca e cea mai frumoasa poza care am facut-o in aceasta mini-excursie.

 

attachicon.gifGOPR0339.JPG

 

attachicon.gifGOPR0343.JPG

 

Ne-am oprit la o pensiune in drum spre Targoviste, sa mancam si sa admiram peisajul.

 

attachicon.gifGOPR0382.JPG

 

 

Sa nu faca nimeni prostia sa opreasca acolo vreo data pt a manca , SCUMP SI GRAMAJE DE TOT RASUL !

Am stat la soare 25-30 de minute si a inceput inca o ploaie torentiala, a tinut-o asa mult timp. Pana in Targoviste am mers numai pe ploaie. Acolo s-a oprit 10-15 minute dupa care a inceput iar.

 

attachicon.gifGOPR0392.JPG

 

Foarte aproape de Targoviste intr-o benzinarie, ne-am oprit sa se mai potoleasca ploaia... Am mers pana aproape de Bucuresti numai pe ploaie.

 

attachicon.gifGOPR0446.JPG

 

 

A fost super plimbarea chiar daca am mers mult pe ploaie. Am prins si asfalt uscat destul de mult.

 

Ne vedem la urmatoare, pe 11 mai, Cheia-Siriu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti sa mai setezi GoPro-ul sa faca poze la 30 secunde si ies niste cadre interesante, asta daca nu vrei sa filmezi tot drumul, personal la drum lung nu vad rostul filmarii, prefer 4-5 poze interesante.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As vrea sa setez GoPro-ul sa faca filmuletele mai mici...



---

 

 

Urmatoarea excursie unde sa fie? :transport-040:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe autostrada pana la Ploiesti :tempted: . Glumeam, la un traseu mai scurt ma bag si eu ceva de genul 300km dus-intors ca mananca multa benzina fomista :alcy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar de asta ce ziceti link?

 

bine, urmatoarea excursie ar fi pe la sfarsitul lunii cred, sau ceva gen...

 

Mie imi place, cu o mica modificare, la Predeal sa facem stanga spre Rasnov sa nu mai ajungem in Brasov ca e haos drumul ala, cel putin spre Rasnov e frumos de mers si asfaltul este bun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...