Sari la conținut

Grupul vesel de la "9"


Beatrice
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 666
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ha Haaaaa..............fiecare cu gusturile si preferintele lui ,probabil ca eu sunt printre putini dezamagici de ce am avut parte ,ca intodeauna majoritatea hotaraste deci totul a fost super OK. si acum uite Bea de ce am fost eu dejamagit si sambata pe la ora 13 cand s a plecat la acea mare parada [ o plimbare de circa 30/40 min dar cu gaborii pe care totii de altfel ai injura in fata si spate , efect pt copii ]

1 deci cum necum ud fleasca dupa o rupere de norii am ajuns , cand sa intru si eu sa vad despre ce este vb stai ca nu se poate trebuie sa platesti , ok am platit si na belea cam tot ce era mai accesibil pt a pune un cort era ocupat eu ajungand vineri pe la 18/19 aprox deci pune cortul ... [ prostia mea sa plec cu cortul dar pe bune nu am mai fost la cort cred de 15 ani am vrut sa -mi aduc aminte de vremurile din tinerete MARE PROSTIE ] ... unde am gasit si eu un loc

2 ca intodeauna romanul in prima seara a evenimentului bea de frica morti crezand ca a doua zi nu o mai apuca sa dea ceva pe gat si uite asa am nimerit langa niste moldoveni [ si eu sunt la origine moldovean dupa mama ] frate s-au inbatat asa de tare de a trebuit sa-mi strang corzile de ancorare a cortului au cazut inpiedecandu-se de nu stiu cate ori da se la fi vazut pe fete " bete " te c - - - - i pe tine de ras deci toata noaptea eu unul nu am putut sa dorm

3 burtosi slinosi cu ceafa groasa asa zisi bodyguarzi sub nici o vorba nu m-au lasat sa-mi tin mobra langa cort eu care am plecat cu toate ustensilele precum un om gospodar deci du mobra la dracu in praznic si fa ture pt orice mai aveam nevoie

4 in zona cu scena si in general cam toata locatia era o cariera de piatra de te spargea la picioare si prin slapi si cate si mai cate ............

5 o amarata de autoservire cu mancare de .................

Normal s-au gasit si destepti sa zica da ce domne pt 30 de lei ce vrei daca esti amarastean si vrei la cort taci si inghite ce sa mai zic .....

 

scuze de greseli scris in fuga la munca dar eu unul m-am lamurit cum sunt aceste evenimente mult mediatizate .......o simpla afacere de doi bani .

 

Pa............... :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa-ti spun cum a fost pe Rucar-Bran? :blbl:

Soare, am mers in maieu si geaca, si mi-a cam fost cald, peisaje super frumoase, curbe multe si asfalt bun in mare parte (nu ca te-ar interesa cateva gropi :laugh: ), mancare "buna" la McD in Brasov :grinbandit:

 

post-48785-0-28407800-1371482005_thumb.jpg post-48785-0-59091200-1371482009_thumb.jpg post-48785-0-06025200-1371482018_thumb.jpg post-48785-0-63355800-1371482024_thumb.jpg post-48785-0-21376500-1371482032_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropo, in wee 13-14 iulie, vrem sa mergem pe Transalpina-Transfagarasan, cu cazare peste noapte. :rock:

 

:10: Mergem, fara doar si poate !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Weekend-ul care vine (22-23) unde mai mergeti ca pe asta l-am ratat :( Am ajuns la 8 acasa si al naibi ceas nu a mai vrut sa sune la 8.30 :P

 

Weekendul urmator nu cred ca o sa iesim in afara orasului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Weekend-ul care vine (22-23) unde mai mergeti ca pe asta l-am ratat :( Am ajuns la 8 acasa si al naibi ceas nu a mai vrut sa sune la 8.30

 

Pai o sa iesim sambata prin parc sa ne dam cu barca, apoi seara mergem pe undeva.

Duminica eventual ne plimbam putin, dar pe langa/prin Bucuresti, deci nu se pune ca iesire.

 

 

La sfarsitul lunii o sa mai mergem undeva, dar tre sa ma gandesc.

De Magura ce ziceti? :crack: A cincea oara tre' sa reusim sa ajungem! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai mai mai...uite ca se mai scrie si pe tipocul asta mult vanat...

Ce va mai plimbati....plimbaretilor

 

Nu s-a incetat niciodata postarea pe topicul asta :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai o sa iesim sambata prin parc sa ne dam cu barca, apoi seara mergem pe undeva.

Duminica eventual ne plimbam putin, dar pe langa/prin Bucuresti, deci nu se pune ca iesire.

 

 

La sfarsitul lunii o sa mai mergem undeva, dar tre sa ma gandesc.

De Magura ce ziceti? :crack: A cincea oara tre' sa reusim sa ajungem!

:crack: Eu la Magura am ajuns data trecuta :D. Sunt curios cum e drumul la dreapta ca inainte il stiu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.iconcert.ro/zilele-prieteniei-bergenbier-piata-constitutiei-bucuresti.html - vine cineva duminica cealalta?

Daca e sa mergem undeva weekend-ul ala, o sa mergem sambata, clar, ca duminica vreau sa-i vad pe zapacitii aia de la Parazitii :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt maine nici un amator de " una scurta " ceva zona de munte mai la racoare ????????????

:peace: .

 

* Poate de urcat la muntele rosu Cheia .

 

** sau uite un Vidin [ Bg ] dus intors sa vedem noul pod Calafat ?

Editat de vik55
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maine, ora 16:30 ne vedem la Victoriei. Mergem la restaurantul ''La Troita'' in Fierbinti-Targ.

De ce tocmai acolo.., intreb ca acolo am copilarit si chiar vreau sa dau o fuga sambata sa 'copilaresc' putin!E ceva special ' La Troita"?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce tocmai acolo.., intreb ca acolo am copilarit si chiar vreau sa dau o fuga sambata sa 'copilaresc' putin!E ceva special ' La Troita"?

 

 

Nu e bani de o plimbare lunga. Mergem acolo, e frumos drumul, n-are gropi, are cateva curbe interesante... Nu e nimic special, am mai fost acolo, ne-a placut si vrem sa mai mergem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Treaba voastra cu cat spargetii la masa si mai bagi si jumate in rezervor tot pe acolo iesatii.............este bine sa faca fiecare ce crede ca este mai bine pt el .

 

Pe alta data .

X-(

 

 

Nu prea vad nici o asociere pt maine ,,,,,,,,,,,,,,,,deci ma apuc de baut de dimineata si ma apuc sa-mi spal motorul la masina nu se mai vad partile componente ale motorului :eek: .

Editat de vik55
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unde omule curbe interesante ...?!!! Ca daca vii din Moara Vlasiei ai o singura curba in capat si apoi una scuurta la stanga si gata satul,ai intrat in el apoi iar 2-3 curbe prin localitate si gata drumul. .Incercati sa faceti stanga la bifurcatie spre Caldarusani ..acolo succesiune de curbe frumoase (dadeam cu scaritele la viroaga pe jos dar ..eram ,,de-al casei " )..apoi linie dreapta prin padure de dat in pneul spate in dusmanie (atentie la caprioare , mistreti si betivi) ..Poate opriti sa ntrati la Manastire mai aprindeti o lumanare pt x ,y sau daca sunt inca in viata o aprindeti si ,,o intoarceti" si se rezova curand :)) ..apoi Lipia -stanga Gruiu ..pa bam .si intrati in Astoria (taxa de intrare nesimtita ,terase,bere ,piscina,lac infect ,cafea..povesti ,gratare ,manele,parcare plina de motociclisti tinerei care nu stiu a saluta sau raspunde la salut ) .O feerie nu alta :))).

 

Sa vad cum ma doboara caldura ca vin si eu ,,in vizita " ca tot mi-a mancat zona aia 5 ani din viata .Si mai trebuie sa vad si cum se comporta vaca pe curbe.

Editat de SERGHEI42
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

serghei, daca stii si alt drum mai interesant, ne bucuram sa mai schimbam peisajul.

 

in rest, cine vrea sa vina, e binevenit...

 

victor, la sfarsitul lunii e posibil sa facem o iesire, plus transalpina-transfagarasan pe 12 iulie cu cazare peste noapte. asa ca, daca te intereseaza, da un semn. :)

Editat de Beatrice
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai am explicat mai sus traseul..merita incercat mai ales ca este ,,umbrit " de padure ...(din Moara Vlasiei portiune de padure destul de mare ,apoi iar padure dupa Caldarusani ..iar padure la iesirea din Gruiu si Complexul Astoria ..UMBRA cat cuprinde .La cum bate soarele asta intr-o casca neagra numai placere nu este .. :)) Cunosc zona unde mergeti voi ,este frumoasa nu zic nu .Mergeti pe Andronache -Stefanesti-Dascalu-Moara Vlasiei-Fierbinti sau DN Balotesti-Moara Vlasiei-Fierbinti ?

Editat de SERGHEI42
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal.

Gata am terminat munca pe ziua de azi [ timp pierdut de pomana ] VREAU SA IES M-AM UITAT PE PROGNOZA NU PLOUA IN ZONA BRASOV CRED " UN MUNTELE ROSU " DUS /INTORS IN JUR DE 13: 30 SE MAI BAGA CINEVA ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...