Sari la conținut

Grupul vesel de la "9"


Beatrice
 Share

Postări Recomandate

Pe traseul propus, sambata sunt anuntate ploi...

Editat de Sei
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 666
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

In toata tara... :))))



Sambata mai merge cineva la expozitia de cutzi?

Apoi daca e, ne varsam pe la bodega sau ceva :P



Sau la boschet daca nu ploo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mergem spre mare. :eek:



In toata tara... :))))



Sambata mai merge cineva la expozitia de cutzi?

Apoi daca e, ne varsam pe la bodega sau ceva :P



Sau la boschet daca nu ploo.

 

La ce ora? Unde?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai cel mic unde vazi tu ca [ :tomato: ] ploua sambata si duminica zona dobrogea ...............?

 

http://www.meteo.ro/romania/vremea-poimaine.html

 

 

:-L .

 

Nici nu m-am uitat daca ploua spre Dobrogea.

Am zis ca sunt anuntate ploi pe traseul propus prima data, Rucar-Bran.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maine, 1.06, la ora 14:00 mergem la PetExpo la Romexpo, pavilionnul C6.

 

La ora 18:00-18:30 ne retragem la Club Art Papillon, vizavi de UNATC, pe Matei Voievod.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca faceti excursii misto si ma oftic ca nu pot si eu face... acum sunt doar cu munca... Va recomand sa vizitati Dobrogea mai putin cunoscuta (cum a zis cineva mai sus), portiunea dintre Tulcea si Constanta, n-o sa va para rau :).

Daca vreti, va pot scrie niste trasee si locuri de vizitat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca faceti excursii misto si ma oftic ca nu pot si eu face... acum sunt doar cu munca... Va recomand sa vizitati Dobrogea mai putin cunoscuta (cum a zis cineva mai sus), portiunea dintre Tulcea si Constanta, n-o sa va para rau :).

Daca vreti, va pot scrie niste trasee si locuri de vizitat.

 

 

MotoScut, spune, pe post, aici, trasee din Dobrogea :). Eu, cel putin, as fi interesat. Bine sa nu fie asa off-road ca e greu cu sportiva :D. Multam mult!

Editat de JohnyGabe
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu, nu, ce ti-am dat e okay drumul.

daca ai rinichii fixati bine ti-as da si altul prin "munti", muntii macinului.

eu inca n-am ajuns p-acolo, ma atrage, dar acum nu mai am timp poate prin sept.

 

https://maps.google.ca/maps?saddr=DN2A%2FE87&daddr=44.7546375,28.8360748+to:44.9869514,28.6097473+to:45.1326175,28.3888198+to:45.2711971,28.416246+to:Bulevardul+Independen%C5%A3ei%2FDN22&hl=en&ie=UTF8&sll=45.07546,28.689423&sspn=0.695329,1.425476&geocode=Fbh1owIdhLmzAQ%3BFc3mqgId6gC4ASlHAxwUyRC6QDEaL2b0few5-A%3BFUdyrgId04y0ASmTgMIKO6uwQDG7P3x1r5zQhA%3BFUmrsAId0y2xASlbCKhZLUq3QDGoT8GJ0Z_i9w%3BFZ3IsgId9pixASkT-IPV5ji3QDFdwLwgwTJWFA%3BFfnhsgIdUMeqAQ&t=p&mra=dpe&mrsp=3&sz=10&via=1,2,3,4&z=10

 

daca ai timp poti s-o incerci tu, mai ales ca nu esti departe de casa si vii cu impresii. eu oricum ma voi duce, deocamdata am nordkapp pe lista

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu, nu, ce ti-am dat e okay drumul.

daca ai rinichii fixati bine ti-as da si altul prin "munti", muntii macinului.

eu inca n-am ajuns p-acolo, ma atrage, dar acum nu mai am timp poate prin sept.

 

https://maps.google.ca/maps?saddr=DN2A%2FE87&daddr=44.7546375,28.8360748+to:44.9869514,28.6097473+to:45.1326175,28.3888198+to:45.2711971,28.416246+to:Bulevardul+Independen%C5%A3ei%2FDN22&hl=en&ie=UTF8&sll=45.07546,28.689423&sspn=0.695329,1.425476&geocode=Fbh1owIdhLmzAQ%3BFc3mqgId6gC4ASlHAxwUyRC6QDEaL2b0few5-A%3BFUdyrgId04y0ASmTgMIKO6uwQDG7P3x1r5zQhA%3BFUmrsAId0y2xASlbCKhZLUq3QDGoT8GJ0Z_i9w%3BFZ3IsgId9pixASkT-IPV5ji3QDFdwLwgwTJWFA%3BFfnhsgIdUMeqAQ&t=p&mra=dpe&mrsp=3&sz=10&via=1,2,3,4&z=10

 

daca ai timp poti s-o incerci tu, mai ales ca nu esti departe de casa si vii cu impresii. eu oricum ma voi duce, deocamdata am nordkapp pe lista

 

Multumesc mult! Voi incerca traseul in max 3 sapt :)..

Editat de JohnyGabe
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ei ca sa vezi chiar daca ploua cu galeata ....? si daca nu mergem ce faci ,,,,,ne bati cu nuielusa la fundulet ???? :nono: .

Mai incercati mai fratilor si alte zone ,,,,partea aia este batuta si razbatuta pe toate partile tara este destul de mare hai cu iesiri de sambata ,un cort /o cazare pe la cabane pe oriunde se poate , seara un foc zdravan cu un vin fiert facut acolo pe jar chiar daca punem intr-un bat o bucata de slana si o perpelim acolo la foc ,,,, si cu intoarcerea duminica asa as vrea eu iesirile ,,,,,,,,,,,,,,,,,eu avand in vedere capacitatea de incarcare pt sa va ajut cu oarece ustensile [ gratar / ceaun / ibric mare pt fiert vinul etc ] i-a mai analizati , cat va rog cu frumosul :crack: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ei ca sa vezi chiar daca ploua cu galeata ....? si daca nu mergem ce faci ,,,,,ne bati cu nuielusa la fundulet ???? :nono: .

Mai incercati mai fratilor si alte zone ,,,,partea aia este batuta si razbatuta pe toate partile tara este destul de mare hai cu iesiri de sambata ,un cort /o cazare pe la cabane pe oriunde se poate , seara un foc zdravan cu un vin fiert facut acolo pe jar chiar daca punem intr-un bat o bucata de slana si o perpelim acolo la foc ,,,, si cu intoarcerea duminica asa as vrea eu iesirile ,,,,,,,,,,,,,,,,,eu avand in vedere capacitatea de incarcare pt sa va ajut cu oarece ustensile [ gratar / ceaun / ibric mare pt fiert vinul etc ] i-a mai analizati , cat va rog cu frumosul :crack: .

 

Nu hotarasc eu singur niciodata. Eu doar postez.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fain. Presupun ca e ok drumul?..sau imi iau rinichi de schimb? :D Multam! ;)

 

Cu cat te zdruncina mai tare pe off cu ata este mai bine pt tine nu faci pietricele la rinichi simplu ca buna ziua ............ :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu cat te zdruncina mai tare pe off cu ata este mai bine pt tine nu faci pietricele la rinichi simplu ca buna ziua ............ :crack:

Simplitatea dispare cand incepe cate o ,,pietricica"sa o ia la ,,vale".... :))))

 

Nu stiu cum se face de apare ploaia asta numai cand se anunta ,,iesiri".. :crack:

 

PS-si eu sunt adeptul unei iesiri cu foc de tabara ,cafea la ibric ..etc etc si valea spre casa a doua zi .

Editat de SERGHEI42
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Vik55 -- eu as face un drum de 2/3 zile (am mai discutat ;) ). De ex., pe harta sugerata de tsunami, http://goo.gl/maps/cEefw, plec vinerea la Constanta/Navodari (raman peste noapte), sambata - de dimineata o iau spre Lumina > Braila (poate sa raman in Braila/imprejurimi peste noapte) > retur pe Buzau sau pe Slobozia/A2.

 

Vreau sa merg usurel, sa ma bucur de privelisti sa mai sar prin vreo apa, sa trag poze :) ...ca nu ma grabeste nimeni... Eventual daca ne adunam 10 motoristi ar fi frumos.

 

Poate "grupul vesel" sa se gandeasca si organizam ceva de genul asta. Oricum, eu, aproape de sf lunii, cred ca merg prin Zona M-tii Macin. (desi e cam aiurea singur..dar....incerc..)

 

Merg si pe Rucar, dar cu ploile astea..decat sa am ochii cat ceapa sa nu alunec pe ceva, mai bine mai astept pana se intremeaza... (drumuri lungi si de 1 zi, pe ploaie..e..fucked up)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Simplitatea dispare cand incepe cate o ,,pietricica"sa o ia la ,,vale".... :))))

 

Nu stiu cum se face de apare ploaia asta numai cand se anunta ,,iesiri".. :crack:

 

PS-si eu sunt adeptul unei iesiri cu foc de tabara ,cafea la ibric ..etc etc si valea spre casa a doua zi .

 

 

Ascultati sfatul unuia trecut prin chestia cu pietricelele... iarna se " configureaza " si primavara dupa cateva drumuri indiferent de drumuri pleaca si ele la vale sa vezi atunci " recital " de dat cu capu in pereti ,,,,partea nostima ca dupa 2/3 ore poti sa pleci ca nou la o bauta sau orice paranghelie ,,,, cat despre iesirile mai lungi [ nu ca numar de km ] de vineri de la pranz sau de sambata dim [ fiecare cum se poate descurca ] hai sa incercam sa ne grupam , iar cei care fac o iesire de o zi pot sa treaca prin zona sa ne viziteze , ai asteptam cu o cafea facuta la jar/nisip , eu unul zic ca m-am dotat cam cu tot ce trebuie pt o iesire de vineri dupamasa / pana duminica la intoarcere .

Va astept cu propunerii si sugesti /trasee / locatii ......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...