Sari la conținut

Grupul vesel de la "9"


Beatrice
 Share

Postări Recomandate

MotoScut, spune, pe post, aici, trasee din Dobrogea :). Eu, cel putin, as fi interesat. Bine sa nu fie asa off-road ca e greu cu sportiva :D. Multam mult!

Ma bucur ca te-ai gandit sa vizitezi Dobrogea :)

Puncte de interes mai mari sunt Adamclisi, Histria, Heracleea, Capidava.

Cele mai frumoase rute sunt cele pe malul Dunarii, vezi si aici http://razvanpascu.ro/2012/01/11/romania-e-frumoasa-32-12-locuri-uimitoare-din-nordul-dobrogei/

Cam astea le-as recomanda si eu, in plus Pacuiul lui Soare la Ostrov , langa Manastirea Dervent, mai sunt si cateva manastiri, dar nu recomand ca nu sunt vizitator de manastiri.

+ Muzeul de Arta de la Topalu

+ Jurilovca - Casa Lipoveneasca

Editat de Proxi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 666
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ei ca sa vezi chiar daca ploua cu galeata ....? si daca nu mergem ce faci ,,,,,ne bati cu nuielusa la fundulet ????

Mai incercati mai fratilor si alte zone ,,,,partea aia este batuta si razbatuta pe toate partile tara este destul de mare hai cu iesiri de sambata ,un cort /o cazare pe la cabane pe oriunde se poate , seara un foc zdravan cu un vin fiert facut acolo pe jar chiar daca punem intr-un bat o bucata de slana si o perpelim acolo la foc ,,,, si cu intoarcerea duminica asa as vrea eu iesirile ,,,,,,,,,,,,,,,,,eu avand in vedere capacitatea de incarcare pt sa va ajut cu oarece ustensile [ gratar / ceaun / ibric mare pt fiert vinul etc ] i-a mai analizati , cat va rog cu frumosul

Si apoi ne iei direct si ne tractezi? :crack:

Eh, chill, nu mai fi rau :P

O sa mergem si in partile alea, dar e frig deocamdata ca sa stai la cort, oricum suna bine.

 

Nu stiu cum se face de apare ploaia asta numai cand se anunta ,,iesiri"..

 

PS-si eu sunt adeptul unei iesiri cu foc de tabara ,cafea la ibric ..etc etc si valea spre casa a doua zi .

Da, da, o sa merem si in iesiri d-astea.

Si da, nu stiu ce naiba are ploaia, probabil ca urmareste topicul

 

Poate "grupul vesel" sa se gandeasca si organizam ceva de genul asta. Oricum, eu, aproape de sf lunii, cred ca merg prin Zona M-tii Macin. (desi e cam aiurea singur..dar....incerc..)

 

Merg si pe Rucar, dar cu ploile astea..decat sa am ochii cat ceapa sa nu alunec pe ceva, mai bine mai astept pana se intremeaza... (drumuri lungi si de 1 zi, pe ploaie..e..fucked up)

Eh da, lasa ca au tot fost iesiri la care ai zis ca vii si "ciuciu"

Nu vedeti frumusetea mersului pe ploaie :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PS: Victor, stiu ca e frumos si relativ izolat pe la Gura Portitei.

M-a terorizat un prieten sa mergem acolo cateva zile. Ce zici?

 

Dar cand se mai incalzeste evident :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Proxi: multumesc mult! (am mai vizitat zona..dar nu cu moto, si are alt fermec asa :D )

 

@vik55: oricand subscriu la planul tau. Asa am zis ca as face si eu > sa plec vinerea la amiaza si restul de zile sa mi le petrec cu plimbare usoara si alte "descoperiri" :)

 

@Beatrice:

---------------------------------------

Aoleo Beatrice, esti genul de om care iti striga pentru cea mai mica porcarie din viata...doh..(o singura data nu am venit din motive..personale, am voie sa am din astea??..sau cu tine omul nu mai traieste?). Mai maturizeaza-te si vezi ca oamenii sunt diferiti cu nevoi diferite...

Am dreptul sa merg acolo unde aleg, eu... Daca cineva imi zice sa se bazeaza pe mine pt o cauza..pai fac si pe naiba si ajut/merg..etc (nu am auzit asta..asa ca trec la "a-mi alege singur din motivele mele, vezi mai sus"). Sa lasam lucrurile puerile si sa ne concentram pe pasiune, ori de cate ori e impartasita de cineva.

Multumesc pentru faptul ca anuntati, aici, diferitele iesiri si astfel pot sa imi aleg/ sa iau o decizie. Indiferent cum gandesti, Beatrice, nu am o problema in a te intelege si nici in a merge impreuna cu tine/voi la orice drum. Multumesc pt ca mi-ati format o incredere (in ceea ce organizati voi/tu).

---------------------------------------

 

Cand se mai intremeaza vremea, sa fie mai previzibila macar, merg oriunde..cat ma mai tin banii si oasele :).

Editat de JohnyGabe
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tineti-l minte si p-asta:

https://maps.google.ca/maps?saddr=Bulevardul+Regina+Elisabeta&daddr=44.3292137,23.7604029+to:44.6521235,21.6365647+to:44.8954605,21.4811747+to:44.6672457,21.6920259+to:45.0186542,22.5557041+to:Splaiul+Independen%C8%9Bei&hl=en&ie=UTF8&ll=44.590467,24.411621&spn=3.102035,8.453979&sll=44.719417,23.972168&sspn=3.095148,8.453979&geocode=FUAFpgIdIjmOAQ%3BFf1opAIdEo5qASmProUhzdlSRzEtuH8A8xlWLw%3BFVtWqQId1CVKASk3045jKQRRRzFjwMPcaAxMGg%3BFeQMrQId1sZHASlhDdABRlBQRzFkzxOLTPzw7A%3BFW2RqQIdef5KASnNTFBePwZRRzE66h28LOeqKA%3BFR7urgIdOCxYASkBecpZnvBRRzHCUiCQXuJUYA%3BFT7_pQIdRhGOAQ&t=p&mra=dme&mrsp=6&sz=8&via=1,2,3,4,5&z=8

 

 

dar va trebuie 3 zile voua ca va place viata. pacat ca-i departe de bucuresti si plictisitor pana acolo.

verificati si ferry-ul stara palanca - ram, stiu ca e o putreziciune dar da un aer aparte locului. eu am facut bucla mai mare nu am trecut cu bacul, dar stiam de el

va trebuie timp frumos si calculati sa mergeti spre vest dimineata si sa va intaorceti catre est seara. peisajele-s de vis

mai ales la apus, sa fiti neaparat pe motoare ca frumusetea taie genunchii.

drumul l-am facut intr-o vineri si e relativ liber.

acolo, valea cernei in special, (atentie la serpi), merge la fix ce zicea vik focul, vinul fiert, apropo, cartofii si porumbul ar trebui sa mearga de minune.

ca garnitura, in pauzele de ras, aveti oracaitul broastelor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

He he...e stas pe acolo Tsunami. Daca se strang vreo 6-7 pot sa ii cazez eu la Bailesti (Dolj), pt o noapte (la mine la casa -> racoare-gratarel-zaibar :alcy:) apoi o luam direct la Severin. (am amici si acolo si ne putem opri.. la nescavai ture off-road, cu buggy :alcy: ). Da, fain drumu prin munti, extraordinar as putea spune. In vreo 3 zile ar fi fain de facut, sa apuci sa mesteci cate o creanga de brad :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ma Ionute, nu te incrunta degeaba.

Stii ca mie imi place sa bag batu' prin gard.

 

Mie doar mi-a ramas pe retina o vorba de-a ta de pe grup si pentru asta-mi place sa te-atac. :crack: Dar n-o fac cu rautate. :D

Vorbim noi si despre asta cand ne-'om vedea.

Editat de Beatrice
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai fratilor hai sa nu o mai batem in cap , incepe sa sune a doaga ,bun daca in weekndul din sap asta se anunta vremea naspa ok stam acasa nu mai cheltuim banii aiurea pe benzina si alte rahaturi si ne pastram si costumele uscate si curate si organizam ceva serios pt sap [ 14/15/16 ] cu cort cu catel / purcel / pisica , cine nu are cort pana atunci poate gasi de inchiriat cadem de acord asupra unui traseu pt 2 1/2 zile si asta este ,,,,, asa ceva se lasa cu 500 ron minim de caciula , cum vi se pare ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Beatrice,am niste prieteni prin Moldova care m-au rugat ca in caz de seceta sa vorbesc cu tine sa organizezi o tura prin zona lor :)))

 

Cica esti ,,Omul care aduce ploaia " :))

 

 

PS----dupa gratar si zaibar ,dracu mai pleaca de la tine.Am si eu neamuri in Severin si am auzit (asta toamna ) ca prin zona Cernei drumurile sunt cam proaste (portiuni sticla apoi iar cazatura si asa mai departe ).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si apoi ne iei direct si ne tractezi? :crack:

Eh, chill, nu mai fi rau :P

O sa mergem si in partile alea, dar e frig deocamdata ca sa stai la cort, oricum suna bine.

 

Da, da, o sa merem si in iesiri d-astea.

Si da, nu stiu ce naiba are ploaia, probabil ca urmareste topicul

 

Eh da, lasa ca au tot fost iesiri la care ai zis ca vii si "ciuciu"

Nu vedeti frumusetea mersului pe ploaie :crack:

Ce-i cu topicul asta ? e chilly rau ! am incercat un mesaj pe pm. dar nu merge ! cum comunicam ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai atata nerv in tine ca te-as pune sef cu entuziasmul. dar trei sa recunosc ca-mi place..

 

Daca esti prin zona si vezi o vaca neagra mi-ar face placere sa bem o bere :alcy: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca esti prin zona si vezi o vaca neagra mi-ar face placere sa bem o bere :alcy: .

Numai daca nu ai RCA la Carpatica sau Euroins . :10: .... ,,prietenii (Tsunami) stie de ce " ... :crack:

Editat de SERGHEI42
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce-i cu topicul asta ? e chilly rau ! am incercat un mesaj pe pm. dar nu merge ! cum comunicam ?

Ti-am dat msg, aveam mesageria full.

 

 

In wee?? :transport-040:

 

In wee? Pai eu as da o tura pana la mare doar sa vad ce-i cu cantaciosii aia p-acolo, dar cu conditia sa fie asta traseul: link

 

Inca nu confirm ca pot merge pentru ca depind de cineva.

Dar daca merg, revin cu un raspuns.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu plec de azi la Mamaia. Ne vedem acolo cine mai vine de aici (Bucale..).

 

Vik55 -- o sa fiu la Mamaia pana duminica la 12:00..asa. Deci oricand mai stam la o bere..daca vrei :) . Voi veni si la Seawolves/ Bikefest, ne auzim acolo...:)

 

 

Toate bune!

 

 

Daca esti prin zona si vezi o vaca neagra mi-ar face placere sa bem o bere :alcy: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine vrea sa mearga maine dimineata la Slanic Prahova, se poate face baie la Baia Baciului, Baia Verde, Baia Rosie, dupa masa se poate merge la mina, seara la gratar unde ne cazam, a doua zi se pot faceplimbari etc.Intoarcere a doua zi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci, s-au ofticat baietii ca nu i-am dus la tricouri ude la intrunire, dar vad ca a fost trist din cate ziceau Victor si Niko.

Am fost inspirata si de data asta :crack:

 

Oricum, promit ca va duc eu la ceva cu tricouri ude, ca sa va treaca :))

Editat de Beatrice
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci, s-au ofticat baietii ca nu i-am dus la tricouri ude la intrunire, dar vad ca a fost trist din cate ziceau Victor si Niko.

Am fost inspirata si de data asta :crack:

 

Oricum, promit ca va duc eu la ceva cu tricouri ude, ca sa va treaca :))

N-a fost mah chiar trist, hateritzo, e un weekend la mare pana la urma. Ca intrunirea in sine a avut si minusuri asta nu inseamna ca nu se poate bifa si la anul...daca nu se contruieste ceva pe acolo de vreun "baiat destept".:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...