Sari la conținut

Kawa 636 Universitate


jhn05
 Share

Postări Recomandate

Aseara la Universitate un 636 a intrat sub un Audi dupa ce a mai lovit 2 masini.Rider-ul ok,moto praf.

Nu e genul de accident care tre luat inserios ci mai degraba unul uzual,dar nu am putut sa il las sa scape nebalacarit aici.

Have Fun !!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nasol, am mai vazut un motorist azi, pe frigul asta, prin C-ta ii dadea in goarna si facea slalom desi era cam aglomeratie. Nu prea e vreme de mers agresiv. Sanatate sa fie macar :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nasol, am mai vazut un motorist azi, pe frigul asta, prin C-ta ii dadea in goarna si facea slalom desi era cam aglomeratie. Nu prea e vreme de mers agresiv. Sanatate sa fie macar :)

Ieri un alt motorist cu un touring a intrat sub o masina la trecerea de pietoni din Agigea .

A venit dinspre Mangalia spre Constanta si la trecere masina a oprit , el a vazut tarziu , a pus frana , dar fiind ud pe jos a alunecat si a intrat sub ea .

A fost destul de usoara lovitura , soferul nici nu a observat , dar motorul a ramas agatat de bara pe dedesupt .

Motociclistul s-a dus la usa soferului sa-l atentioneze sa nu plece cu motorul dupa el . :)

Se mai intampla .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se intampla, ce sa ii faci, nu ai control deplin in conditiile astea nici daca mergi normal, dar sa mai si mergi agresiv, asta voiam sa subliniez... Cum ziceam, sa fie sanatate la toata lumea :)

 

PS: Tu cum o mai duci, ti-ai refacut moralul, te vedem la anul tot pe 2 roti? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inainte sa plec de la munca am accelerat pana la 25-30 si am franat normal. De proba. Roata fata a facut haaarst. Deci tot drumul spre casa am mers cu 40-50 si distanta dubla fata de restul de masini. Rahatul ala de pe jos, in combinatie cu prajul si jegul normal de bucuresti numa bine nu face la franare. Mira-m-as sa nu gasesc polei maine.

 

Spor la reparatii baiatului cazut. Macar sa nu-i fie in van experienta neplacuta, dar pe mine m-a scapat de o posibila belea azi faptul ca am mers incet citind de necazul lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri un alt motorist cu un touring a intrat sub o masina la trecerea de pietoni din Agigea .

A venit dinspre Mangalia spre Constanta si la trecere masina a oprit , el a vazut tarziu , a pus frana , dar fiind ud pe jos a alunecat si a intrat sub ea .

A fost destul de usoara lovitura , soferul nici nu a observat , dar motorul a ramas agatat de bara pe dedesupt .

Motociclistul s-a dus la usa soferului sa-l atentioneze sa nu plece cu motorul dupa el . :)

Se mai intampla .

asta ar trrebui pus la FUN.

 

era mai misto daca ala cu masina pleca si ii taraia dupa el motoreta la asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca tot e de caterinca... un tovaras a alunecat sub o masina si i-a ramas casca blocata... a incercat s-o scoata de pe cap, cu gatu stramb fara niciun succes, pana au venit niste baieti si au saltat masina..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mai spus si o mai spun - cauciucurile de ploaie (SH) pentru motocicletele de viteza sunt excelente pe vremea asta. investitia e minima si daca se compara cu pretul unei posibile reparatii, e chiar derizorie ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se intampla, ce sa ii faci, nu ai control deplin in conditiile astea nici daca mergi normal, dar sa mai si mergi agresiv, asta voiam sa subliniez... Cum ziceam, sa fie sanatate la toata lumea :)

 

PS: Tu cum o mai duci, ti-ai refacut moralul, te vedem la anul tot pe 2 roti? :)

Multumesc de intrebare , bine pot spune .

Umarul nu este in functionalitatea lui de 100% , dar ma gandesc ca peste iarna cu ceva ex fizice usoare se remediaza , sper .

Ne vedem sezonul urmator garantat . Nici nu mi-a trecut bine si deja am achizitionat un motor :) .

 

asta ar trrebui pus la FUN.

 

era mai misto daca ala cu masina pleca si ii taraia dupa el motoreta la asta.

Ptr respectivul mobrist nu stiu cat de misto ar fi fost :) .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mai spus si o mai spun - cauciucurile de ploaie (SH) pentru motocicletele de viteza sunt excelente pe vremea asta. investitia e minima si daca se compara cu pretul unei posibile reparatii, e chiar derizorie ;)

 

Pune si niste poze, 99.99% nu au idee despre ce vorbesti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

Pune si niste poze, 99.99% nu au idee despre ce vorbesti.

Nici chiar asa bre nentule

Stim ce s alea si cum arata dar nu toti mergem cu mobrele in perioada asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici chiar asa bre nentule

Stim ce s alea si cum arata dar nu toti mergem cu mobrele in perioada asta

 

Tu nu mergi ca nu ai bani de benzina, asa se zice pe aici despre tine. E vorba despre cei ce merg , nu despre cei ce citesc doar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...