Sari la conținut

Nu m'am putut abtine...:)))


Postări Recomandate

Faza e la un neamt.

 

Io ... ca sa o opresc ... as fi astupat toba.

 

Cau nu aveai cum sa o bagi in viteza sau alte prostii.

 

El probabil cauta robinetul de la rezervor ... ceva ...

 

E un Ktm EXC 300 ?! ... am impresia ...

Editat de BQGDDAN
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

probabil ca nu toti ati avut ocazaia sa dati peste o mobra care ramane turata la blana cu fisa scoasa.

singura solutie a fost sa-i smulg carburatorul

Deci ai scos fisa ... si tot nu s-a oprit ?

 

Ce moto ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

exact.

 

- ij 56

 

cunosti faptul ca tot astea merg si cu spatele din avans?

 

:cheers:

 

Da ... ai trepte in marsalier ... am auzit ceva.

 

Dar ce forte helculene trebuie sa ai ...sa smulgi carburatorul. ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

domnilor, problema este simpla si oarecum des intalnita la motoarele de generatie mai veche 2001-2003. cablul de acceleratie nu este fizat pe carburator, camasa a sarit din locasul ei la prima tranta si motoreta a ramas accelerat. Gas-Gas-ul nu a rezolvat aceasta mica problema nici in 2009 :)))

 

aceasta motocicleta este un cros care nu are cheie, e prea grea si atarna la cantar ;) cunoscatorii stiu despre ce vorbesc.

solutia in astfel de situatii este inchiderea robinetului de benzina... ceea ce a si facut flacaul din film :) motorul fiind culcat cebzina din carburator se va scurge pe furtunasele de preaplin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

domnilor, problema este simpla si oarecum des intalnita la motoarele de generatie mai veche 2001-2003. cablul de acceleratie nu este fizat pe carburator, camasa a sarit din locasul ei la prima tranta si motoreta a ramas accelerat. Gas-Gas-ul nu a rezolvat aceasta mica problema nici in 2009 :)))

 

aceasta motocicleta este un cros care nu are cheie, e prea grea si atarna la cantar ;) cunoscatorii stiu despre ce vorbesc.

solutia in astfel de situatii este inchiderea robinetului de benzina... ceea ce a si facut flacaul din film :) motorul fiind culcat cebzina din carburator se va scurge pe furtunasele de preaplin.

deci asta ar fi solutia.

 

Am mai auzit pe cineva ca in astfel de cazuri motorul se intoarce in partea cealalta si din aceasta cauza merge si fara fisa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da ce-o fi ... diesel.

o mai si ridica... las-o bre ca e speriata...daca sta verticala se opreste motorul, de asta tot incerca sa o ridice...e de gravitatii..chestii de fizica cuantica a moleculelor din combustibil...ca daca stau pe sol ii da turatie...daca le ridici la juma de metru in aer sau poate mai mult - ca a ridicat de coarne cu o forta, parca era hercules - apare raul de inaltime la aceste molecule si se ineaca de la voma, ca na le e rau de inaltime, deci moare motorul. explicatie stiintifico-fantastica - sper ca am predat bine lectia. haha ha

da totul tine de avans. ca si cum i-ai face avansuri unei femei. hei fata vrei sa o luam pe ulei?

eu m-as fi dus la o cafea si as fi lasat motocicleta acolo..ca se termina benzina la un moment dat..



Intradevar sunt motoare care continua sa functioneze si fara scanteie, acest fenomen se numeste auto aprindere se inroseste bujia si continua sa functioneze mai ales ca e in 2T

ai 10 stai jos.



domnilor, problema este simpla si oarecum des intalnita la motoarele de generatie mai veche 2001-2003. cablul de acceleratie nu este fizat pe carburator, camasa a sarit din locasul ei la prima tranta si motoreta a ramas accelerat. Gas-Gas-ul nu a rezolvat aceasta mica problema nici in 2009 :)))

 

aceasta motocicleta este un cros care nu are cheie, e prea grea si atarna la cantar ;) cunoscatorii stiu despre ce vorbesc.

solutia in astfel de situatii este inchiderea robinetului de benzina... ceea ce a si facut flacaul din film :) motorul fiind culcat cebzina din carburator se va scurge pe furtunasele de preaplin.

probabil

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Faza e la un neamt.

 

Io ... ca sa o opresc ... as fi astupat toba.

 

Cau nu aveai cum sa o bagi in viteza sau alte prostii.

 

El probabil cauta robinetul de la rezervor ... ceva ...

 

E un Ktm EXC 300 ?! ... am impresia ...

 

sau cauta filtrul de aer ca sa-l astupe :) totusi nu inteleg daca tot a ridicat mizeria de ce nu i-a tras ambreiajul inainte sa vada dac merge sau nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...