Sari la conținut

Util


Serj
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Suna-l pe Feri. El lucreaza inox. 0741132335 e numarul lui de telefon. Adica pe asta il am io de anul trecut din primavara... vezi tu daca mai e bun. Bafta, Nick.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde pot suda ceva inox? Da sa fie pretul cinstit, in afara de Transisud cu care nu is de acord la lista de preturi :)

Am gasit, la indrumarea lui Bucur, langa magazinul de piese 24/7 de pe calea Manastur, a doua poarta dupa el. Sudeaza acolo baietii orice si chiar langa se fac si tapiterii auto&moto ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Pioneer - intrarea se face de pe B-dul Muncii, dar e pe Fabricii de zahar, chiar in capat inainte de Somes pe dreapta cum intri dinspre B-dul muncii

2. Sudura inox - pe str. Campina unde repara jenti pe partea stanga cum mergi dinspre str. Fabricii , inainte de dezmembrarile de Dacia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am gasit, la indrumarea lui Bucur, langa magazinul de piese 24/7 de pe calea Manastur, a doua poarta dupa el. Sudeaza acolo baietii orice si chiar langa se fac si tapiterii auto&moto ;)

 

 

2. Sudura inox - pe str. Campina unde repara jenti pe partea stanga cum mergi dinspre str. Fabricii , inainte de dezmembrarile de Dacia.

Am rezolvat intre timp ;) E util daca stai in partea aia a orasului si nu vrei sa mergi tot Cluju', pana pe Plevnei :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As avea eu o vaga idee cum sa-l faci, fara suduri doar taiat, indoit si prins in suruburi de cadru dedesubt cu niste distantiere. Ce putin cam asta vad eu din poza cu Nasii :)

 

Caut un dibaci care sa-mi faca dintr-o placa de Al un scut motor pt Honda XR. Placa o am eu, cea de mai jos.

Nu imi trebuie fff profi si nici estetic de nota 11. Doar utila.

Mesterii pe care ii cunosc eu fie nu au sculele necesare (ap. sudura) fie imi spun ca e prea muta munca pt prea putini bani :unsure:

 

tabla-aluminiu-striata.jpg

 

Asa arata motorul / prinderile :

IMG_1534.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As avea eu o vaga idee cum sa-l faci, fara suduri doar taiat, indoit si prins in suruburi de cadru dedesubt cu niste distantiere. Ce putin cam asta vad eu din poza cu Nasii :)

tot asa plasa as vrea eu sa-mi prind sub codita sa renunt la suportul de numar si semnalizari, sa prind numarul dedesupt

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal....nam mai intrat de foarte mult timp pe forum da ma bucur ca am revenit printre voi...as avea o problema daca m-ati putea ajuta....unde sa gasesc un garaj in cluj de preferabil in marasti sau prin apropiere? va rog mult si ce trebuie sa fac ca sa o pregatesc de hibernare?...am inteles ca mi-ar trebui antigel rosu si sa umplu rezervoru ca sa nu mi se faca condens......daca mai stiti voi alte lucruri va rog sa-mi spuneti...va multumesc! :friends: :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care imi da niste prenandez ca sa lipesc ceva flexibil, sau de unde cumpar?

Foloseste adezivul "moment" tub galben, il gasesti la orice "en gros".Tine destul de bine si e flexibil. Daca e nevoie de o lipitura mai tare cumpara loctite super attak varianta power gel, arata ca "super glue" doar ca de 5 ori pretul. In fine mai e si zeama de aia cauciucata pentru papuci,(mai multe marci-vezi papucul pe tub :grinbandit: )dar aia merge sigur doar la piele si cauciuc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Ce ma mai regasesc in expunerea tipului cu blogu'...:crack:

Una peste alta da-l dracului de prenadez/prenandez/prelandez etc.!Bine ca e pe cale de disparitie!

Acuma e deja mult mai simplu....glu glu glu..glu in sus,glu in jos...nu mai stai sa cauti prin dictionare :bounce:si isi face si mai bine treaba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare!am si yo o problema.d vreo 2 sapt nu mai reusesc sa intru p adresa d mail.imi spune ca parola e gresita.presupun ca cineva mia schimbat parola.yo nu mai imi amintesc ce am rasp la intrebarile alea d siguranta deci nu mai pot sa schimb parola.daca are cneva cunostinte in domeniu si ma poate ajuta astept un raspuns

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare!am si yo o problema.d vreo 2 sapt nu mai reusesc sa intru p adresa d mail.imi spune ca parola e gresita.presupun ca cineva mia schimbat parola.yo nu mai imi amintesc ce am rasp la intrebarile alea d siguranta deci nu mai pot sa schimb parola.daca are cneva cunostinte in domeniu si ma poate ajuta astept un raspuns

am un prieten care a patit la fel. a sunat la yahoo. si intr-o luna sia recuperat contul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

K knd ma GndsK ka orshykt d tmpYt ash fiii, t-ot am pootoot s m-a gnd3sK s kaooT p gugl3 sh p alt3 s@ytoori sh am intrb-to shy p yuby a m3a k ce sh koom s fak, sh pn la urm a-m gasy-to sh rspoonsu dak maa-m oitat:

 

Yuhu: 1-866-562-7219 -- 1 877 469 7847

 

 

BUSSINESS ACCOUNTS 1-866-800-8092

Yahoo Small Business: 866-562-7219

 

Yahoo! Inc.

701 First Avenue

Sunnyvale, CA 94089

Tel: (408) 349-3300

Fax: (408) 349-3301

 

http://pressroom.yahoo.net/pr/ycorp/company-address.aspx

 

Grea viata cand sari gardul.

 

Am m-ai kaootat pootyn p-e n3t da n gs3sk noomaru lu Jerry Yang sau David Filo, k tovarashiii astyaa o anfeentzat Yuhu, dk le gaseesk noomru d tel, tz spun.

Editat de ghiavolu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...