Sari la conținut

Util


Serj
 Share

Postări Recomandate

no ashe. m-a tamponat unul in sensul giratoriu (culpa lui) si are asigurare la astra. acuma as vrea totusi un sfat. dat fiind ca bara de protectie, farurile, semnalizatoarele, grila de radiator, sunt praf si mi-a mutat lonjeronul mai sus de pana si in viteza intra greu dar la motor nu a atins mare lucru, doar imi suna rulmentul de la intinzator... cum ar fi mai bine. regie proprie ca are cine sa ma ajute si cunosc bine cine-o face si pot sta langa el sa-l terorizez, sau s-o las pe mana lor s-o faca de la A la Z?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

stie cineva sa se poata inchiria jocuri xbox 360/kinect pe undeva?

 

LEGAL, in Romania, nu poti. Iti spun cu siguranta! Ai nevoie de licenta de la producatorul jocului.IN UK de exemplu sunt mai multe firme care fac asta.

 

Crede-ma ca stiu ce vorbesc! Mi-am pierdut 3 luni din viata si o gramada de bani sa incerc sa fac rost de licente.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

no ashe. m-a tamponat unul in sensul giratoriu (culpa lui) si are asigurare la astra. acuma as vrea totusi un sfat. dat fiind ca bara de protectie, farurile, semnalizatoarele, grila de radiator, sunt praf si mi-a mutat lonjeronul mai sus de pana si in viteza intra greu dar la motor nu a atins mare lucru, doar imi suna rulmentul de la intinzator... cum ar fi mai bine. regie proprie ca are cine sa ma ajute si cunosc bine cine-o face si pot sta langa el sa-l terorizez, sau s-o las pe mana lor s-o faca de la A la Z?

luni ma duc la expertiza... so daca poate cineva sa-mi scrie pana atunci...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai poate ca te puteam ajuta. De fapt sunt sigur de treaba asta. Si as fi facut-o total dezinteresat.

 

Dar daca tu nu stii de gluma si concluzia ta este ca "ma bag in seama", atunci iti recomand cu caldura sa ignori posturile mele si sa cauti in continuare un ajutor. Bafta !

 

 

Da,ai dreptate.Am reactionat prost....e obisnuit omu' pe siteul asta sa fie criticat...de aici raspunsul meu dur.

Deci,ma poti ajuta cu un sfat?

 

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiti careva unde se indreapta jante in CJ? ar fi vorba de o janta fata de Suzuki GSXF, deci e turnata.

 

SC GULACSI AUTO SERVICE SRL

 

Adresa: Str. OASULUI 50 Cluj-Napoca

 

Telefon: 0744633232indreptat sudat etc. in principiu pt auto dar nu vad de ce nu si pt moto.

 

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe Marinescu, vis-a-vis de casa lui Gore. :smoke:

Il cauti pe Sebi, patronul firmei: 0745 038 714

 

http://www.autofun.ro/piese-dacia-din-dezmembrari-6417/

 

Stiti careva unde se indreapta jante in CJ? ar fi vorba de o janta fata de Suzuki GSXF, deci e turnata.

Pe Frunzisului, la vulcanizarea de langa Suzuki, pe Plevnei (arhicunoscuta deja ), pe Oasului si la Adax Com pe Aurel Vlaicu (chiar ieri am fost la ei si am vazut ca fac si treburi dintr'astea, necurate )

Numa' bani sa ai :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma gandeam eu asa din putzul gandirii sa faca cineva un topic unde sa scriem anul motocicletei si kilometrii la bord sa facem o medie.

tot fac o comparatie intre motocicleta mea si ce citesc prin anunturile de vanzare(la kilometri ma refer) si nu pot sa cred

ca a mea are cel mai multi kilometri pt o moto din anul 2000. sa inteleg ori ca mi-am luat teapa cand am cumparato ori

ca motoreta mea e singura cu kilometrii reali

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

luni ma duc la expertiza... so daca poate cineva sa-mi scrie pana atunci...

Cei de la asigurari nu au ciocan si flex, deci putin probabil sa ti'o faca ei de la a la xyz.

In schimb, daca ti'o faci in regie proprie, iti vor scadea 25 la suta.

Acum, depinde si de ce masina ai, ce vechime si ce uzura. In functie de asta, vezi ce bani poti sa primesti, apoi te apuci de calcule.

Cert e un singur lucru: oricum te vor intepa. :disappointed:

ce masina e si din ce an? Asa...de curiozitate :unsure:

Editat de yzulyka
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce masina e si din ce an? Asa...de curiozitate :unsure:

 

vectra B din 96. piesele ma costa in jur de 20 de milioane. strict body parts, nu a fost lovit nici macar vre-unul din radiatoare. la regie proprie ma gandeam si eu. cineva m-a indrumat spre servisul auto MIPA pentru constatari ca cica ei ar lucra cu astra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Devizul il poate face orice service agreat RAR.

Reparatia , daca e facuta in service, ar fi indicat sa o executi intr-un service ''prieten'' Astra.

---------

Dupa mintea mea de demolator de idei:

-faci accidentul, te bati cu faptasul, apoi tot cu el intocmesti constatarea amiabila, ca mai apoi, sub o ploaie de injuraturi la adresa lui, mergeti la asigurator.

Acolo, ii mai bagi o data sula'n gura vinovatului, dar si asiguratorului ( astuia din urma i'o bage preventiv) dupa care asiguratoru' vine si iti face constatarea, scrisa, foto si verbal.

Il mai scuipi o data si il bagi in masa, dupa care te duci cu hartia de la el, la un service.

Aia citesc constatarea scrisa de asigurator ( o sa gaseasca ceva hiba, motiv pt care o sa il injure si ei inca o data), dupa care iti fac un deviz estimativ de reparatie. Manopera plus piese, lasand loc de aventualele defecte elterioare primei constatari. De ex: nu vezi un motoras de far defect, din poze.

Cu devizu' meri la asigurator si aia il analizeaza. Dupa analiza, iti expun variantele de sume pe care sunt dispusi sa le dea: reparatie in service sau regie proprie. Adica platesc integral devizu', pe baza facturii de reparatie sau iti dau din valoarea totala a devizului, bani cash prin banca, cu 25 % mai putin, fara sa ii intereseze daca tu ti-ai reparat hatbu' au ba... :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

regie proprie inseamna ca o fac la taicami-o in servis deci este unde. stiu clar ce e stricat la ea, daca nu vede ala de la asigurari il bag cu capul sub capota sa vada mai bine. oricum nu prea mi-as lasa masina pe mana la cineva pe care nu cunosc. maine vad variantele de plata si imi calculez cea mai convenabila mie si va anunt cum ies mai bine, cine stie Doamne fereste pateste careva la fel

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are cineva un maner incalzit functional de dat?(chiar si contra cost daca e cazul). Unul din manerele mele are cablul smuls si nu stiu daca poate cineva sa il lipeasca, avand in vedere ca au mai ramas niste cioturi de 2 mm pe maner.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are cineva un maner incalzit functional de dat?(chiar si contra cost daca e cazul). Unul din manerele mele are cablul smuls si nu stiu daca poate cineva sa il lipeasca, avand in vedere ca au mai ramas niste cioturi de 2 mm pe maner.

 

Se poate lipi. Asa am patit si eu. Daca nu te descurci da un semn.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pot incerca si eu sa le lipesc daca vrei ;) Curatat bine, apoi sacaz, cositorit capetele amindoua si inca o data cand le legi, izolatie termocontractanta peste si ar trebui sa tina daca lipitura e facuta corect (adica nu rece) ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...