Sari la conținut

Util


Serj
 Share

Postări Recomandate

are cineva idee in cluj unde pot suda maneta din imagini?este din aluminiu deci daca stiti e cineva cine a m-ai facut ...maneta este de la o pompa brembo 19x20

post-88027-0-54337300-1434400520_thumb.jpg

post-88027-0-42278700-1434400523_thumb.jpg

post-88027-0-64476900-1434400527_thumb.jpg

post-88027-0-30706900-1434400532_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

UTIL !!!! Starea Soselelor !!!

 

*Daca ai ori ce nedumerire despre starea de asfalt a unei sosele pe unde vrei sa mergi afli usor si repede in 5 min.*

 

Te uiti pe harta ce pensiuni sant in zona, suni la careva dintre ele ( la 2-3 sa fie info bun) si intrebi cum e drumul intre punctele A si B care te intereseaza. Fiind respectivii bastinasi ai locului cunosc in ori ce directie de 50km minim imprejur starea carosabilului deoarece pe acolo traiesc zi de zi. Asa am facut si am primit info EXACT ce am dorit.

 

De exemplu PRISLOP - IACOBENI este BOMMMMBARDAT CRUNT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

UTIL !!!! Starea Soselelor !!!

 

*Daca ai ori ce nedumerire despre starea de asfalt a unei sosele pe unde vrei sa mergi afli usor si repede in 5 min.*

 

Te uiti pe harta ce pensiuni sant in zona, suni la careva dintre ele ( la 2-3 sa fie info bun) si intrebi cum e drumul intre punctele A si B care te intereseaza. Fiind respectivii bastinasi ai locului cunosc in ori ce directie de 50km minim imprejur starea carosabilului deoarece pe acolo traiesc zi de zi. Asa am facut si am primit info EXACT ce am dorit.

 

De exemplu PRISLOP - IACOBENI este BOMMMMBARDAT CRUNT

Ma putea-i intreba si pe mine si iti confirmam :))

 

Mergi si tu cu ceva enduro pe acolo si o sa vezi ca nu te mai socheaza drumul ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Recomanati mi un service unde pot sa imi fac un cot pt o toba sport.Eventual daca stiti

un tarif aproximativ

Multumesc

Ai PM!

Editat de Cristian 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am nevoie de o piulita de 6 cu pasul mare si nu gasesc nicaieri.

Aveti idee de unde as putea sa iau?

 

Fabory pe Muncii , apoi mai este un magazin de suruburi si accesorii montaj pe Plopilor, frontul nordic , in zona statiei de tramvaila un parter de bloc , sau pe Fabricii vi-a-vis de Kaufland, tot un magazin de rulmenti suruburi si alte socoteli.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Am auzit mai demult ca ar fi cineva in zona Floresti care confectioneaza Crash-Bar-uri.

Stie cineva ceva? Am nevoie pentru un prieten

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stitipe cineva in cj care poate retapita o sa la un pret decent ( dar sa nu fie nevoit sa o refaca la iarna...deci si putin calitate).....dupa grindina de ieri din floresti a crapat toata musamaua dar ciudat ca doar a pilotului...a pasagerului nu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stitipe cineva in cj care poate retapita o sa la un pret decent ( dar sa nu fie nevoit sa o refaca la iarna...deci si putin calitate).....dupa grindina de ieri din floresti a crapat toata musamaua dar ciudat ca doar a pilotului...a pasagerului nu.

vezi ca ai pm. succes

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stitipe cineva in cj care poate retapita o sa la un pret decent ( dar sa nu fie nevoit sa o refaca la iarna...deci si putin calitate).....dupa grindina de ieri din floresti a crapat toata musamaua dar ciudat ca doar a pilotului...a pasagerului nu.

Ai PM si de la mine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut ! Pentru cei care vor sa isi duca gecile de piele la curatatorie pot sa recomand Express Cleanin . Au centru in Sigma in Zorilor . Mi-am dus geaca la ei si e super . Nu a aparut nici o urma pe ea , pete de culoare , decolorare , etc.. Am fost un pic sceptic la inceput avand in vedere ca a fost prima data cand am dus-o , dar pana la urma a fost ok :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Colegilor,

 

stie cineva un mecanic bun, care sa se priceapa la mecanica elementara a unui polo din 95, eventual care sa mai apeleze si la dezmembrari pentru a rezolva problemele?

Omul poate sa detina si un atelier personal, nu trebuie neaparat sa fie vreun mare service.

 

Totul e sa fie bun si ieftin. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da ce probleme nu are... prima e varsta, vreo 20 ani. Apoi jocuri in mai toate piesele. Motorizare de 1.9 la carapacea ei, care ma omoara la impozit si asigurare. Apoi rugina, interior neingrijit si vechi, etc.

 

Ce are: frane si tot ce tine de ele (alea le-am facut ok la service cu piese noi), motor cat de cat ok (am mai bagat si aici ceva bani, in special in toate angrenajele ce tin de cureaua de alternator, bujii noi), cauciucuri noi, baterie noua, lumini.

 

Probleme ce trebuie rezolvate: timoneria (lipseste a 5-a), planetare, respectiv directia si unghiul de fuga.

 

Ideea e ca mi-a fost data de pomana, am bagat vreo 3000 lei in ea, dar prea mult nu mai am de gand sa bag, ca nu merita investitia. Vreau doar sa o mai pot folosi 1-2 ani si apoi la casat.

 

 

Pentru mecanica elementara cum zici tu e contraindicat sa se foloseasca piese second ( cat pot costa piesele noi ? ) . Daca ajungi la un mecanic din acela , ocoleste l ca va face mai mult rau decat bine .

Ce probleme are masinuta ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...