Sari la conținut

Util


Serj
 Share

Postări Recomandate

http://www.google.ro/url?sa=t&source=web&cd=3&ved=0CB8QFjAC&url=http%3A%2F%2Fwww.uleiurimoto.ro%2Fcatalog%2F5w-87%2Fmotorex-1&rct=j&q=uleiurimoto.ro&ei=iCsZVeyvKszeateRgKgD&usg=AFQjCNEQyjEmxvMd1cN8Qh1OCAp8kWEYmw

 

 

Daca intereseaza pe cineva ,la Mymoto e oferta foarte buna la uleiuri ,eu mi am luat Motorex 4 l + filtru +spray pt lant Motorex +plasa de bagaje Oxford la doar 190 lei

Sunt oferte diferite pt alte uleiuri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut!

Pentru ca sunt nou in Cluj, va rog sa ma ajutati cu o recomandare (sau mai multe) pentru magazine cu piese auto (raport calitate/pret) in oras de unde sa-mi cumpar cele necesare reviziei masinii mele(ulei,filtre, samd).

 

Va multumesc anticipat!

Calin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-s preturile cam maricele la unix? Eu am fost sa iau baterie pt masina, si nu era nimic sub 650 lei. Plus ca nu vroiau sa-mi ia bateria veche (sa o valorifice)

 

La Rombat am gasit la 310 si imi si scadeau din pretul celei noi

 

 

unix auto

str fabricii, incinta electrometal

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ti-as recomanda magazinele de pe Dorobantilor (spre capat) sau din p-ta marasti (str, Fabricii). Nu au pe stoc, dar iti aduc in cateva ore totul. Si nu au adaosuri mari, caci nu au taxa de depozitare in magazin. Asta daca nu iei online, si iesi cel mai eftin

 

Salut!

Pentru ca sunt nou in Cluj, va rog sa ma ajutati cu o recomandare (sau mai multe) pentru magazine cu piese auto (raport calitate/pret) in oras de unde sa-mi cumpar cele necesare reviziei masinii mele(ulei,filtre, samd).

 

Va multumesc anticipat!

Calin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-s preturile cam maricele la unix? Eu am fost sa iau baterie pt masina, si nu era nimic sub 650 lei. Plus ca nu vroiau sa-mi ia bateria veche (sa o valorifice)

 

La Rombat am gasit la 310 si imi si scadeau din pretul celei noi

colegu, la baterie, (rombat), cele mai bune preturi sunt la Chimsed, pe Masinistilor

uleiuri Castrol si Mobil la Ro Star Oil pe Observatorului...

e greu sa le gasesti pe toate cele mai ieftine la un loc....

» Post actualizat in 01 Apr 2015 06:28

. Nu au pe stoc, dar iti aduc in cateva ore totul.

depozite mari en-gros piese auto in Cluj:

unix, intercars, auto total.....

cam de aici aduc fiecare .... intr-o ora.... cu taxi

Editat de apriliacluj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai o problema in limba germana trebuie sa suni in germania sau ori ce legat de germana te pot ajuta. 1min 1 euro dar cel putin 10 euro interventia.

 

Tel 0746762204

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Pentru ca sunt nou in Cluj, va rog sa ma ajutati cu o recomandare (sau mai multe) pentru magazine cu piese auto (raport calitate/pret) in oras de unde sa-mi cumpar cele necesare reviziei masinii mele(ulei,filtre, samd).

 

Va multumesc anticipat!

Calin

cele mai ieftine piese le gasiti pe strada dambovitei 49 la capatul standului de taxi un mic magazin,garantat cel mai ieftin din cluj,Marius un baiat foarte serios, si ar mai fi un magazin la pz autocom cehoslovaciei intersectia cu dorobantilor langa pizzerie,iar uleiul este cel mai ieftin la ieia pe observatorului la star oil, in blocul cu farmacia

 

din pacate nu sunt autorizat sa las si numere de telefon

bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva un apartament/garsoniera de inchiriat in regim hotelier, o noapte, si la un pret rezon nu cat la pensiune. Luni dupamasa pana marti dimineata la prima ora.

 

Suna-l pe Zoran, sigur te serveste: 0746-762204

 

Hai norock!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Primeste discount la cauciucuri "tinute la macerat".

Poate ca!

» Post actualizat in 03 Apr 2015 15:46

Sigur, ma fac orice trebuie ca sa ajut oamenii! :hug:

 

Hai norock!

Mno,asta o fost subtila!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ ANDY

 

Ajutorul tau era binevenit daca , si bineapreciat daca nu se indrepta catre mine ci doar catre altii.

Astfel se vede ca de geaba nu am scris nici 1LITERA de aproape un an pe forum si tot se leaga oamenii de mine.

Concluziile le trag cititorii.

 

OWER and OUT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rotile moto se pot prinde in masina de dejantat la orice vulcanizare, trebuie executat dejantarea cu grija, eventual dat cu detergent/sapun pentru a ajuta alunecarea de pe janta.

 

Daca roata e dublu disc, atunci nu se poate prinde pe masina auto, fara adaptoare de inaltare pt moto. Pt ca risti da indoi discul de jos (spre masina) si aia e belea mare.

In plus, prinderile de auto au niste striatii care cu certitudine vor lasa urme in jantele subtirele de moto. Deasemenea exista posibilitatea ca masinile de dejantat pt auto sa nu deschida suficient pt o roata fata , iar prinderea de pe interior e exclusa din cauza spitelor.

 

Oricum, cel care lucreaza pe roata trebuie sa aiba experienta pe roti moto, altfel paguba poate fi consistenta.

 

Decat sa strici janta ... mai bine desfaci batraneste, cu leviere si rabdare. Asta in cazul in care nu gasesti nicaieri o masina de dejantat cu extensii pt moto.

Editat de SF Moto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Roata mea e dublu disc, tot la vulcanizare o desfac, nu ma chinui decat in teren cand nu am ce sa fac. Deci ....? Ce este important este dejantarea, sa nu fie lipit de janta, doar atunci poate sa lase urme pe janta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Antonio draga, exista o seama de oameni care pot sa-si faca pana singuri si pe coclauri. Tu si eu suntem probabil printre ei. Dar marea majoritate a motociclistilor nu stiu sau nu pot, sau nu vor sa faca asta. Pt ei exista vulcanizarea specializata. Ce spuneam eu este ca nu orice atelier de vulcanizare are un om bine pregatit pt rotile moto. Si nici utilaje. Ca atare, riscul de a deteriora ceva la roata e maxim. Si dupa ce un salariat iti beleste o roata de cateva sute de euro, tare sunt curios cine suporta paguba ?

 

Uite am sa-ti mai dau un exemplu: am in service desfacut un transalp din 2004 la care s-a efectuat in fata blocului o operatie aparent banala (schimbarea de bujii). Toate bune si frumoase, numai ca asa zisul om bun la toate, a infiletat stramb o bujie, a strans-o "temeinic" si a deteriorat grav chiulasa. Ca atare, in acest moment am dat jos motorul din cadru, am desfacut chiulasa cu pricina, voi bucsa gaura (o operatie nu tocmai ca noua, dar oricum mult mai ieftin decat o alta chiulasa), voi inlocui garniturile, uleiul, antigelul si voi remonta tot la loc.

 

Cam la ce sume crezi tu ca se va ridica un deviz de reparatie mai sus mentionata? Si asta din cauza ca proprietarul a dorit sa-si faca o reparatie elementara pe stil "home made".

 

Desigur, de cele mai multe ori nu se intampla din astea, dar crezi tu cumva ca vecinul care a belit chiulasa o sa plateasca vre-un leu? Nu, a spus doar un simplu "imi pare rau".

Iar proprietarul scoate acum portofelul si plateste.

 

De aia sustin eu sus si tare sa nu-si bage nasul nimeni unde nu-i fierbe oala.

 

De foarte multe ori se adevereste (din nefericire) zilcala aia batraneasca : SCUMPUL , MAI MULT PAGUBESTE !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ca vreau sa ma bag in seama dar despre schimbat roti mai stiu si eu cate ceva. Am avut o serie de ghinioane si am tot facut pana pe spate. Este asa cum spun cei de la SF moto. Nu orice masina de dejantat poate sa prinda rotile de moto, aici nu ma refer la diametrul rotii neaparat, ci la adancimea rotii. Am incercat in vreo doua locuri pana cand am gasit pe cineva care sa aiba acele extensii care sa permita prinderea rotii fara sa aiba discul sau pinionul de pe spate de suferit. Desigur exista intotdeauna levierele....dar e destul de lucru si cu alea.

 

Cat despre cei de la SF moto, am cuvinte de lauda. Am fost de mai multe ori la ei pentru probleme de anvelope si schimbat de anvelope si pot sa spun ca fac un lucru cu cap. Intotdeauna cand lucreaza se uita si dupa aceea fac, nu vezi asa ceva in fiecare zi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...