Sari la conținut

Senior riders


Constantin
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 336
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Eu vin doar sa va salut, pe seara revin spre casa.

Plec din Ploiesti tot pe la un 8.00AM. Daca mai vine cineva din PH mi-ar place sa cred ca ne insotim la drum. 0722.357.797



Cred ca vin si " baietii" Marin Mircea, Dan Nastase, Toderel Dtru.



Si nea Liche - Ploiesti.

Uite ca exista o posibilitate. Cum dau de dumnealui?



.....

Am făcut încercarea la pastrama de oaie cu mămăliguță , telemeaua de oaie si cașul afumat .

O minune Dumnezeiasca...

Nu cred. Vin sa verificam impreuna. :clap:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma gandeam ca va mai gasesc dupa 15.30, ca deh sa nu deranjez plenul sedintei de lucru s-apoi sa ma curenteze posacu' (Dl. Geloni). Dar de unde, in loc sa fie lumea la petrecere cum ma asteptam eu, tzusti care incotro. Iuti tare flacaiandrii astia domnule. :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tin sa multumesc foarte mult lui Nicu si intregii sale familii pentru primirea si gazduirea deosebita.Sa le tina D-zeu obiceiul.Si fiindca veni vorba de obiceiuri cred ca nimerit ar fi sa ne intalnim pe la fiecare dintre membri.Pana acum s-au inscris cu cate o invitatie,Constantin (ca sa zic asa,mentorul nostru) si Todorel de la Sibiu.Unu la Ilganii de Jos, Delta Dunarii si celalalt la Sibiu.A zis ca ne duce pe Podul Minciunilor.Asteptam amanuntele.

Ne pare bine ca a lu Nastase a iesit din cochilie si a venit sa puna umarul la acesta "nastere" destul de usoara si normala.E un semn bun.S-auzim de bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tin sa multumesc foarte mult lui Nicu si intregii sale familii pentru primirea si gazduirea deosebita.Sa le tina D-zeu obiceiul.Si fiindca veni vorba de obiceiuri cred ca nimerit ar fi sa ne intalnim pe la fiecare dintre membri.Pana acum s-au inscris cu cate o invitatie,Constantin (ca sa zic asa,mentorul nostru) si Todorel de la Sibiu.Unu la Ilganii de Jos, Delta Dunarii si celalalt la Sibiu.A zis ca ne duce pe Podul Minciunilor.Asteptam amanuntele.

Ne pare bine ca a lu Nastase a iesit din cochilie si a venit sa puna umarul la acesta "nastere" destul de usoara si normala.E un semn bun.S-auzim de bine.

 

:goodposting: Aferim !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna Dragilor ! Ma bucur sa vad atatia oameni de treaba adunati sub pomi langa vie. Vremea frumoasa a tinut cu voi. Nicon vad ca a fost gazda primitoare.

Usor, usor, depasiti animozitatile si lucrurile intra in normal. Nu era mai frumos, sa nu se fi intamplat... ?

Dati dovada de maturitate si fumati pipa pacii ! Sper sa ne intalnim cu totii la Sighisoara, asa ca la inceput, fara biserici si bisericute, seniori, veterani, super motociclisti, doar prieteni si participanti onesti la trafic ! Pace voua !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alooo.Puiu Ursului,nu mai bea duminica.Ca vezi lucruri care nu e.Adica ,se zice,ai viziuni.SR-ul s-a nascut din dragoste,pasiune si prietenie.Restul, impresii.Sa fi siguri ca vom veni la Sighisoara.Ce are una cu alta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai baiete,nevoie mare cu Ion.Asta l-a bagat pe drecu-n iad.L-a speriat si pe Liche,numa pe cainii tai nu a reusit.Bine i-au facut.Pana la urma unde a dormit?In shantz sau ai aparut tu si l-ai bagat la cort?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dat fiind ca oricum imi ardea de iesit la un tur catre munte am stabilit Curtea de Arges ca si capat de traseu:

post-9456-0-00986100-1368994732_thumb.jpg

Abatere de la traseu, cand vazui indicatorul, pana la casa memoriala a marelui poet care a scris printre altele si "Balada 3.14zdei"...

post-9456-0-84261300-1368994913_thumb.jpg post-9456-0-99294200-1368995027_thumb.jpg

Apoi inainte de Campulung am uschit-o catre lac prin satul Leresti. O oprire scurta pe baraj,

post-9456-0-47587700-1368995984_thumb.jpg post-9456-0-95749700-1368996023_thumb.jpg

...apoi o ploaie torentiala paaana deasupra lacului, unde se termina asfaltul, ..cu a 2-a prin bolboci. Am luat-o in plin ca deh pe dreapta mal, pe stanga haul spre lac, iar pana la cabana inca 9 Km (pe borne). O cafea chioara la 6ron pana se potoli intrucatva ploaia.

post-9456-0-73646300-1368996203_thumb.jpg

Pe coborare in dreptul lacului doi enduraci in verva, pe urcare, ca deh plouase consistent sa le faca teren de joaca. Au salutat cu mainile la verticala si chiuind... O poza faina din punctul de belvedere caci abia de mai picura.

post-9456-0-77225200-1368996263_thumb.jpg

In Campulung soare de sa prajesti oua pe casca si inghesuiala ca toata lumea era "la bulivar". Serpentine minunate dar un drum extrem de stricat intre Campulung si Curtea de Arges. Numa bun sa ma tina in priza si sa zvinte hainele pe mine

Plinul facut la stomac s-poi la rezervor in asteptarea tel. de la dl. Nicon. Pe vreme ce flacaiandrii au iesit la o plimbare la baraj. Punctul terminus atins, unde am cunoscut micutzul japonez (din patrula) care mi-a repetat de 3 ori numele dar nu l-am putut retine, pe nenea Ion si povestea sa despre numarul de inmatriculare

post-9456-0-31500200-1368997195_thumb.jpg post-9456-0-01838400-1368997170_thumb.jpg post-9456-0-30999400-1368997145_thumb.jpg

...si evident gazda care m-a primit asa cum se cuvine chiar si la acel moment. Am stat numa 2 ore cat sa-mi renin dupa macadam si apoi retragerea la drum intins catre Autostrada, prin Bucuresti. Un carnagiu obisnuit la lasarea intunericului pe autostrada

post-9456-0-25687300-1368997365_thumb.jpg

...de care am scapat doar spaland cu apa.

Pentru mine a fost o iesire reusita chiar de n-am reusit sa va gasesc inca in "plenul" adunarii. Mi-ar fi placut sa se intample dar ati fost iuti tare. Poate nu fugiti si la urmatoarea lafel de repede.

Cu toata stima cuvenita fiecaruia dintre dvs.!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Membrii Fondatori ai Grupului SENIOR RIDERS l-au numit pe NIcon coordonatorul activitatilor pentru un an de zile. Deci deciziile la ia Nicon singur, conform regulilor ( 55 ani si motociclist activ).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Multi Ani Constantinilor si Elenelor motocicliste!

Alaltaieri, la Nicon, am urcat pe Transfagarasan pana la 6 km de Balea unde drumul este blocat de zapada. Din pacate se deschide abia pe 30. 06.

post-4437-0-92917000-1369127898_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si pentru ca veni vorba de Ion Senior , am glumit .

(totuși telefonul sau a ramas la mine si ma gandesc sa facem o noua intrunire in perioada imediat urmatoare.)

Nea Ion a fost azi pe la mine.

Vineri, in drum spre Sighisoara, va trece pe la Curtea de Arges sa-si recupereze telefonul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nicule,am un respect deosebit pentru tine.Stii ca ca nu e o vrajeala.Dar.......E o problema.Nu mai posta chestiuni superlungi.Ne gasim in epoca supervitezei si a superficialitatii.Trei fraze sunt suficiente ca sa spuna ce vrei tu.Restul nu le mai citim.Suntem superficiali.Eu nu am rabdare sa citesc tot ce scrii.Te rog din inima.Fi mai succint.

In rest ai tot respectul meu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avand in vedere discutiile ce s-au iscat in randul celor din Clubul Motoveteranilor,azi am cerut stergerea mea de pe lista lor.Din pacate,cativa dintre ei,considera grupul de Seniori o grupare sau organizatie sau asociatie sau club sau mai stiu eu ce,rivala,anti,potrivnica Clubului Motoveteranilor.Total gresit.Asta e.Prea multe vorbe.

Sambata plec la Nicolovo cu DKW-ul.Daca vrea vreun senior sa ma insoteasca cu 50 km/h,sa dea un semnal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu plec simbata dimineata pe la 7.00, merg prin Magurele-Valeni-Brasov, mai sint amatori?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Senior riders

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...