Sari la conținut

Senior riders


Constantin
 Share

Postări Recomandate

N-as fi dorit sa intervin. Imi displace profund altercatiile verbale intre niste oameni cu timplele mai mult sau mai putin albe, mai ales daca fac parte din aceasta categorie sau cum vreti sa-i spuneti, a motociclistilor. Cine stabileste cine-I mai "motociclist" decat altul ? Unii, poate, nu au avut posibilitatea de a-si face cunoscute realizarile motociclistice, tot respectful pentru acestea sau n-au vrut s-o faca. Fratilor, este loc pentru toata lumea. Vreau sa-mi fac un club, cine ma opreste ? Sa vedem cine ma va urma, asta-i important. Nu cunosc toate dedesubturile dar parca nu ne face cinste aceasta disputa. Dl. Constantin a propus ceva, prea restrictiv, dupa parerea mea, am spus-o mai devreme dar s-a aratat deschis propunerilor. Atunci ? Cu ce ne deosebim de balacarelile celor mai tineri pe alte topicuri ? Cred c-ar fi cazul sa fie lasate orgoliile la o parte, nu credeti ? Iportanta este pasiunea pentru doua roti, indiferent de cati ani, sau de cati km (mai important) o avem. Trebuie neaparat sa fie cineva SEF ? N-ar fi mai bine sa fiti o gasca de "sefi". Intreb si eu ?!?!

Nu imi permit sa fac parte din categoria motociclistilor deoarece merg pe doua roti de cativa ani. Experienta patru roti, multa, ba mai mult, activitate competitionala, cu rezultate notabile. N-am vrut sa ma laud, am vrut doar sa spun ca-mi place sa simt un motor sub mine ( sub fund, mai nou intre craci )

Hai, faceti pace, ar fi minunat. Nu ne agreem ? Mai bine ne evitam ! Parca-i mai OK, nu ?

 

S-auzim numai de bine !!!

e frumos ce scrii tu, sa fie primit si ascultat.

nu uita insa un singur lucru, pe acest forum bunul simt, moderarea si cei 7 ani de acasa sunt rari, foarte rari. pt restul ne batem gura de pomana. ce ,. pagina 5 din libertatea ar exista daca n ar fi cerer ?

ma rog, oameni fara Dumnezeu, ce pretentii sa ai ?

trist e ca sunt , asa cum spui, cu parul alb, si cu minte de copil. si nu neaparat cea buna. de orgolii , ce sa mai zic, muntele e nimic..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 449
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

e frumos ce scrii tu, sa fie primit si ascultat.

nu uita insa un singur lucru, pe acest forum bunul simt, moderarea si cei 7 ani de acasa sunt rari, foarte rari. pt restul ne batem gura de pomana. ce ,. pagina 5 din libertatea ar exista daca n ar fi cerer ?

ma rog, oameni fara Dumnezeu, ce pretentii sa ai ?

trist e ca sunt , asa cum spui, cu parul alb, si cu minte de copil. si nu neaparat cea buna. de orgolii , ce sa mai zic, muntele e nimic..

Oh, ce bine, suntem mai multi !

 

Daca suntem doi, ne facem un club ?!?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Senior Riders este un topic lansat de un senior pe o sectiune dedicata veteranilor moto

care asteapta discutii si propuneri indeosebi de la veteranii si seniorii moto.

 

N-as fi dorit sa intervin. Imi displace profund altercatiile verbale intre niste oameni cu timplele mai mult sau mai putin albe, mai ales daca fac parte din aceasta categorie sau cum vreti sa-i spuneti, a motociclistilor.

 

ALTERCÁŢI//E ~i f. livr. Schimb de insulte; dispută violentă; ceartă; sfadă. [G.-D. altercaţiei; Sil. -ţi-e] /<fr. altercation, lat. altercatio, ~onis

 

Divagatiile constructive sunt bune intotdeauna intr-o discutie.

Cu conditia ca ele (divagatiile) sa respecte adevarul.

Altercatii si alte asemenea... nu au locul printre noi ci... la mahala!

Cine le provoaca sau intretin va fi definit in consecinta.

 

Pana acum... aici... macar in ceea ce ii priveste pe veterani si seniori nu am constatat

"altercatii" ci numai un schimb constructiv si civilizat de idei

benefic acestui topic.

Sper sa ramana asa, in deosebi cu aportul majoritar al "tamplelor albe" moto.

 

Sa auzim numai de bine.

La multi kilometri frumosi!

 

 

 

Editat de Dan Nastase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te-ai scos.

Esti Senior moto!

 

Conform definitiei vehiculate p'aci, as putea fi numit in cel mai bun caz veteran

Seniorii sunt cei peste 55 ani

Dar nu se pune problema, am alergie la orice fel de titulatura, alergie dobandita in epoca de aur

Desigur, nu am nicio problema cu cei care vor sa se asocieze pentru o cauza productiva

:peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

x

 

Syda, ginerele lui Băsescu, a lovit cu maşina un motociclist

Purtătorul de cuvânt al Brigăzii Rutiere a Capitalei, Ioana Stancu, a declarat pentru MEDIAFAX că în jurul orei 11.30, pe Bulevardul Lascăr Catargiu, pe sensul de mers spre Piaţa Victoriei a avut loc o coliziune între un autoturism la volanul căruia se afla o persoană de 33 de ani şi un motociclu condus de un bărbat de 73 de ani.

În urma impactului, motociclistul a fost transportat de şoferul autoturismului la cel mai apropiat spital, pentru acordarea de îngrijiri medicale, a spus Ioana Stancu.

Din primele verificări rezultă că accidentul s-a produs din cauza unei neasigurări la schimbarea direcţiei de mers. Cercetările ulterioare şi expertiza vor stabili exact cauza acestui accident, a mai spus Ioana Stancu.

Potrivit unor surse din Poliţie, persoana care a condus autoturismul este Bogdan Ionescu, soţul Elenei Băsescu.
Bărbatul de 73 de ani este internat la Spitalul Elias, în Clinica de ortopedie, cu fractură la gleznă, au declarat pentru MEDIAFAX surse medicale.


Citeste mai mult pe REALITATEA.NET: http://www.realitatea.net/syda-ginerele-lui-basescu-a-lovit-cu-masina-un-motociclist_1149757.html#ixzz2PMPrDhK2

 

 

 


 

Imi pare nespus de rau.

Editat de nicon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multa sanatate si insanatosire grabnica Domnului Profesor Constantin.Incerc dimineata sa merg la spital sa-l vad.O sa fie de rasul rasului.Doi moshi,unu cu cracu in tavan si unu in carje.Fac poza.Cer scuze da incerc sa fiu optimist.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multa sanatate, Domn' Profesor!

Chiar asa ghinion, la inceputul sezonului...

Editat de Louis Cyphre
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multa sanatate si insanatosire grabnica Domnului Profesor Constantin.Incerc dimineata sa merg la spital sa-l vad.O sa fie de rasul rasului.Doi moshi,unu cu cracu in tavan si unu in carje.Fac poza.Cer scuze da incerc sa fiu optimist.

 

 

Sa-l saluti si din partea mea.

Dar tu ce ai pățit? Sunt surprins sa aud ca mergi in cârje.

 

Multa sănătate .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau , dar ia vezi mata încearcă sa reduci din numărul acelor părăsiri si sa-ti deschizi un harem (adică sa le păstrezi aproape) . De asemeni , sa înlocuiești treptat rachiul si vinul cu calciu-mg-zinc , vitamina E si antioxidanți prevenind rupturile de menix tot alergând dupe ele

 

.....scrisoarea preacuviosului nicon către aproapele mircea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate... se confirma o data in plus ca oricine poate fi lovit si fara sa aiba vreo vina...

 

Multa sanatate Senior Constantin!

Editat de Dan Nastase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De la Domnu Profesor Constanin:Seniorii Riders sunt optimisti intodeauna.post-27437-0-63105400-1364988677_thumb.jpg

 

In acelasi salon cu Constantin se mai afla un motociclist cu fracturi si contuzii si alte alea.Marian se numeste si ca sa vezi ce mica-i lumea,am fost impreuna cu el si cu Cezar la Tulcea la intalnirea prieteneasca a lui Marius.El ne-a fotografiat.

Cat am stat,a mai venit un tanar de la Young Riders si inca doi motociclisti pe care nu am apucat sa-i cunosc.A trebuit sa plec .Deja eram prea multi in salon.

Editat de HondaSan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

De la Domnu Profesor Constanin:Seniorii Riders sunt optimisti intodeauna.attachicon.gifDecembrie 2012 087.jpg

 

In acelasi salon cu Constantin se mai afla un motociclist cu fracturi si contuzii si alte alea.Marian se numeste si ca sa vezi ce mica-i lumea,am fost impreuna cu el si cu Cezar la Tulcea la intalnirea prieteneasca a lui Marius.El ne-a fotografiat.

Cat am stat,a mai venit un tanar de la Young Riders si inca doi motociclisti pe care nu am apucat sa-i cunosc.A trebuit sa plec .Deja eram prea multi in salon.

Multa sanatate D.lui Constantin si tot respectul, cat despre personajul de alaturi, ala ambujorat si zambitor, abia il astept la Tulcea si, poate veni si cu "gasca de tineriei". Multa sanatate la amandoi

post-13981-0-01423300-1365015113_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau ca n-am putut sa postez pana acum, sa-i urez d-lui profesor Constantin, multa sanatate si recuperare grabnica. De ce trebuia sa i se intample tocmai dansului ? Nu ca trebuia sa i se intample cuiva, dar ma gandeam ca la varsta dansului nu prea era "recomandat" o fractura. Bine ca, de bine de rau, autorul evenimentului neplacut se comporta civilizat, pana acum. Vorba romanului : "Fereasca D-zeu de mai rau".

S-auzim de bine si d-lui professor ... putere si rabdare.

 

P.S.1 - Burgman-ul este cumva visiniu ?

Editat de PoliBuc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nefericita intamplare. Asa am patit-o eu cu unul, de pe banda a doua sa intre pe o strada la dreapta, eu pe banda 1. Brusc vireaza dreapta fara semnal, fara asigurare, fac si eu o inclinare dreapta ca sa fiu cat mai paralel cu el, ma dezechilibreaza, dau drumul la mobra si am scapat doar cu o carena sparta stanga si o umflatura la laba piciorului stang. Noroc ca nu aveam viteza. Tipul o tinea pe a lui prima oara ca nu m-a vazut, apoi ca am avut viteza. Si agentul de politie s-a amuzat pe caposenia individului intrebandu-l: Domnule cum poti sa afirmi ca motociclistul avea viteza dar nu l-ai vazut cand l-ai lovit. Deci zice el sa inteleg ca l-ai vazut ca avea viteza si l-ai lovit intentionat, altfel nu-mi explic. Nu a mai comentat nimic conservarul. Deci cum spune Dan Nastase pericolul vine de unde nu te astepti. Nu e vreme de relax cu mobra prin oras. Sanatate Domnule profesor si daca treceti prin Arad dati de stire!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Mitica.Nu cred ca este vorba sa fi acceptat.Nu ai nevoie de acordul nimanui.Tu esti SENIOR MOTO.Daca dom profesor Constantin va face un club ,sunt sigur ca vei fi primit fara nicio problema.Felicitari pentru indelungata ta activitate moto neantrerupta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu toata stima si sinceritatea:

 

Pentru toti pasionatii de motociclism si motociclete

fara nicio alta cerinta decat sa fie

trecuti de varsta de 55 de ani

sau cu peste 30 de ani de vechime moto

ar fi cazul sa inauguram Clubul Seniorilor Moto

al carui presedinti de onoare sa fie Gheorghe Strajeru si Constantin Turcanu.

Editat de Dan Nastase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Mitica.Nu cred ca este vorba sa fi acceptat.Nu ai nevoie de acordul nimanui.Tu esti SENIOR MOTO.Daca dom profesor Constantin va face un club ,sunt sigur ca vei fi primit fara nicio problema.Felicitari pentru indelungata ta activitate moto neantrerupta.

Corect.

Motociclistii activi trecuti de 55 ani intra automat in categoria SENIOR RIDERS.

Cei care vor sa formeze un grup in o zona a tarii sau pe criterii de prietenie ( Ex. Danube) o pot face fara sa intrebe pe nimeni.

Notiunea de " activ" este cam spinoasa. Anul acesta stau mai mult " pe tuse".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anul acesta stau mai mult " pe tuse".

Senior profesor... Daca imi permiti ca replica... un strop de umor englezesc:

Si eu de vreo doi ani... Stau mai mult pe... junghi!

 

Cu toata stima si sinceritatea:

 

Pentru toti pasionatii de motociclism si motociclete

trecuti de varsta de 55 de ani

sau cu peste 30 de ani de vechime moto

 

Exemplu meu este cel complet :

Nu poti sa interzici sa fie senior unui om sub 55 de ani. De pilda:

 

Sunt motociclisti care pot fi seniori de la varsta de 48 de ani...

avand permis de la 18 ani si 30 de ani de experienta pe moto...

Deci, in principiu, seniori:

trecuti de varsta de 55 de ani

sau cu peste 30 de ani de vechime moto

 

Corect?!...

 

Sanatate maxima!

 

chevalsoleil.gif

Editat de Dan Nastase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 48 de ani ca motociclist esti la apogeu. Ai experienta, ai bani, ai motor adevarat, ai succes la sexul opus. Si mai ai 30 de ani de moto.

Cei pe care ii cunosc de 48 de ani sunt motociclisti "in putere".

Si " Zeit geht schnell" - Timpul trece repede.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Senior riders

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...