Sari la conținut

Reportaj ANTENA 1 - "Motociclistii sunt ignorati in trafic"


ADMIN
 Share

Postări Recomandate

Acolo unde lucrez am o colega psiholog, foarte desteapta dar cu handicap fizic. Astia de la antene au chemat-o intr-o emisiune cica in calitate de psiholog, dar de fapt era o emisiune despre handicapati in care ea era data ca exemplu de handicapat care reuseste in viata. Iti dai seama cum s-a simtit. Sa nu mai vorbesc ca aceleasi antene au exploatat in scop mediatic persoane cu probleme psiho-sociale tot de la locul meu de munca. Stiu despre ce vorbesti si nu am simpatie pentru niciun fel de televiziune. Dar asta e situatia, cum am scris si mai sus. Fara ele nu existi. Decat sa nu apari deloc mai bine apari cum vor ei, cum le convine la audienta. Daca faci un compromis din asta si crezi (pentru ca nu stii sigur) ca ai salvat niste vieti, eu zic ca se merita.

 

Ma bucur ca intelegi punctul meu de vedere. Fuck it, eu nu vreau sa particip la asa ceva, indiferent de rezultate. Nici la marsuri nu mai particip - nu ma mai reprezinta.

 

 

Decat sa aruncam cu piatra intr-un caine mai bine ii aruncam o bucata de paine.Daca vor sa scrie(spuna)tampenii ,o vor face si fara voia noastra.(cum au mai facut-o).Asa ca nu vad nimic de pierdut daca intindem si noi mana.Mai "rau "decat suntem ,nu putem fi.

 

Exact! dar eu prefer sa stau pe bara si sa ma uit, indiferent de rezultate. M-as oftica tare daca as mobiliza lume, ne-am aduna, am filma, am pierde timp, ca intr-un final sa iasa un fix pix pentru a mai creste doua puncte in audienta.

 

Sa se duca-n parcare la Victoriei, seara ii gasesc pe flacai acolo. Si cu siguranta baietii or sa aibe ce povesti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 194
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Au fost discutii interminabile pe forum cum ca noi ne prostituam pentru niste bani. Am purtat tricouri cu Blaga pe noi de la Piata Constitutiei pana la Arc si am luat o suma de bani

 

Eu cred ca toti cei care l-au sustinut pe Blaga, Nastase, Basescu sau Iliescu au acum o ocazie foarte buna să tacă, pentru a nu reconfirma acuzatiile de mai sus. Toti cei care vad ceva malefic intr-un reportaj de sustinere a motociclistilor, au in mod evident logica grav afectata, si ar trebui sa se abtina in a mai polua threadul. Oricum s-a lungit destul inutil discutia, dar poate ca nu e prea tarziu.

 

PS: Ozzy mai traieste? Pe el l-a anuntat cineva despre subiectul asta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cum deschid topicul asta, cum aud elicopterele negre survoland deasupra biroului :ninja:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca toti cei care l-au sustinut pe Blaga, Nastase, Basescu sau Iliescu au acum o ocazie foarte buna să tacă, pentru a nu reconfirma acuzatiile de mai sus. Toti cei care vad ceva malefic intr-un reportaj de sustinere a motociclistilor, au in mod evident logica grav afectata, si ar trebui sa se abtina in a mai polua threadul. Oricum s-a lungit destul inutil discutia, dar poate ca nu e prea tarziu.

 

PS: Ozzy mai traieste? Pe el l-a anuntat cineva despre subiectul asta?

Banuiesc ca traieste bine-mersi, dar are suspendare pe forum, nu stiu cand ii expira suspendarea.

 

Oricum, se pare ca modalitatea de contact fiind acea adresa de email si din moment ce nu am primit niciunul din noi vreun reply la mailuri - rezulta ca nu se mai face.

Sau poate alta data. Sau nu l-au facut destul de repede ca sa poata sa stoarca ceva din cazul "Sida loveste un motociclist" si atunci subiectul motociclisti nu aduce destula audienta ca sa merite singur un reportaj...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probabil ar trebui promovata motocicleta ca un mijloc de locomotie ieftin si practic care, folosit in exces, poate conduce la fluidizarea traficului urban.

Castigul va fi de ambele parti.



LE

Un mare procent din automobilele participante la trafic contin 1 maxim 2 persoane. Daca macar jumatate din masinile cu 1 persoana ar merge cu motocicleta eu zic ca ar fi un castig.

Si ar trebui sa fim respectati de soferi macar pentru faptul asta, chiar daca trecem intre benzi la semafor, au o masina in minus.



LLE

Marsul ala de constientizare, campania flyerele impartite trebuie sa contina acest tip de mesaj.. ca soferul sa constientizeza ca daca sunt multe motociclete avantajul este al lui..

Editat de TM06UFO
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur ca intelegi punctul meu de vedere. Fuck it, eu nu vreau sa particip la asa ceva, indiferent de rezultate. Nici la marsuri nu mai particip - nu ma mai reprezinta.

 

 

 

Exact! dar eu prefer sa stau pe bara si sa ma uit, indiferent de rezultate. M-as oftica tare daca as mobiliza lume, ne-am aduna, am filma, am pierde timp, ca intr-un final sa iasa un fix pix pentru a mai creste doua puncte in audienta.

 

Sa se duca-n parcare la Victoriei, seara ii gasesc pe flacai acolo. Si cu siguranta baietii or sa aibe ce povesti.

 

yep, yo ma man

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut tuturor,

 

Am vorbit aseara cu persoana care se ocupa de tot acest reportaj.

Urmeaza sa se faca si o sa fie foarte interesant (cei "necredinciosi" vor vedea) si culmea NU VA AVEA NICI O TREABA CU POLITICA!!!!!! Cine crede bine...cine nu...iar bine (pentru ca oricum se vor convinge dupa ca s-au inselat in legatura cu tenta politica pe care au indus-o).

In cazul in care voi primi permisiunea sa dau mai multe detalii, voi posta maine ce si cum.

 

Va multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut tuturor,

 

Am vorbit aseara cu persoana care se ocupa de tot acest reportaj.

Urmeaza sa se faca si o sa fie foarte interesant (cei "necredinciosi" vor vedea) si culmea NU VA AVEA NICI O TREABA CU POLITICA!!!!!! Cine crede bine...cine nu...iar bine (pentru ca oricum se vor convinge dupa ca s-au inselat in legatura cu tenta politica pe care au indus-o).

In cazul in care voi primi permisiunea sa dau mai multe detalii, voi posta maine ce si cum.

 

Va multumesc

 

E manevra! Esti infiltrat! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Banuiesc ca traieste bine-mersi, dar are suspendare pe forum, nu stiu cand ii expira suspendarea.

Ozzy? s-a intors lumea cu dosu'-n sus, maica ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut tuturor,

 

Am vorbit aseara cu persoana care se ocupa de tot acest reportaj.

Urmeaza sa se faca si o sa fie foarte interesant (cei "necredinciosi" vor vedea) si culmea NU VA AVEA NICI O TREABA CU POLITICA!!!!!! Cine crede bine...cine nu...iar bine (pentru ca oricum se vor convinge dupa ca s-au inselat in legatura cu tenta politica pe care au indus-o).

In cazul in care voi primi permisiunea sa dau mai multe detalii, voi posta maine ce si cum.

 

Va multumesc

Bravo. Sa ne tii la curent. Si sa ne spui cand sa ne uitam si noi daca se difuzeaza.

 

P.S. Sa vezi apoi critici!:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut tuturor,

 

Am vorbit aseara cu persoana care se ocupa de tot acest reportaj.

Urmeaza sa se faca si o sa fie foarte interesant (cei "necredinciosi" vor vedea) si culmea NU VA AVEA NICI O TREABA CU POLITICA!!!!!! Cine crede bine...cine nu...iar bine (pentru ca oricum se vor convinge dupa ca s-au inselat in legatura cu tenta politica pe care au indus-o).

In cazul in care voi primi permisiunea sa dau mai multe detalii, voi posta maine ce si cum.

 

Va multumesc

Zi-i si tu ca e frumos, cand ceri ceva si cineva iti face o oferta pe ce-ai cerut, sa raspunzi chiar daca e negativ.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ kollar...in regula voi vorbi in seara aceasta.

 

Va voi tine la curent cu toate informatiile. Oricum am vazut ca sunt persoane aici prezente care sustin aceasta idee si in cazul in care vor avea nevoie de informatii etc, va voi contacta (sper sa nu deranjez pe nimeni).

 

@adidas...da..sunt agent KGB CIA si SIE si nu in ultimul rand agent antenist :crack:

 

@niko nu imi e frica de critici...din critici invata omul uneori. Dar nu cred ca va fi cazul :)

Editat de deus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Banuiesc ca traieste bine-mersi, dar are suspendare pe forum, nu stiu cand ii expira suspendarea.

Trist..

 

E manevra! Esti infiltrat! :crack:

Clar, din 2007 si-a facut cont asteptand momentul asta de diversiune... :funny:

 

Ozzy? s-a intors lumea cu dosu'-n sus, maica ...

 

Sau e demult intoarsa si abia acum ai observat si tu... ;)

Editat de Adam
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Clar, din 2007 si-a facut cont asteptand momentul asta de diversiune... :funny:

 

Clar, Illuminati. Ochiul vegheaza :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma rog ca cineva din USL sa accidenteze, nu grav, un motocilsit(ma ofer chiar eu). Sa sara si B1tv cu reportaje despre motociclisti si pericolele care ne pandesc in trafic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma rog ca cineva din USL sa accidenteze, nu grav, un motocilsit(ma ofer chiar eu). Sa sara si B1tv cu reportaje despre motociclisti si pericolele care ne pandesc in trafic.

Vezi ca e mare diferenta de audienta, s-ar putea sa te automutilezi degeaba. Cine dreaqu se mai uita LaB1 ? Incearca si tu la TVR, macar la aia se mai uita clientii de Viata Satului si Tezaur Folcloric.

Editat de Kollar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca toti cei care l-au sustinut pe Blaga, Nastase, Basescu sau Iliescu au acum o ocazie foarte buna să tacă, pentru a nu reconfirma acuzatiile de mai sus.

PS: Ozzy mai traieste? Pe el l-a anuntat cineva despre subiectul asta?

 

Make me!

Ba omule, toti care au calarit mobre atunci in tricouri portocalii au facut-o cu un scop foarte bine punctat...

ceva bani (aprox 5-6 mi de euro) au ajuns in contul unui motociclist care suferea de cancer si care avea nevoie de bani pt tratament URGENT, 'ntelegi? banii au ajutat la salvarea vietii sale.

asa ca nu mai compara stiuatia, ca te faci singur de chacat...

 

Astia de la antene cauta capital politic ascunzandu-se in spatele unei cauze relativ nobile (hai sa savlam motoristii, sa le spunem povestea).

de ce acum? EXACT acum? cand a dat Mr Succsesuri in motorist?

unde plua mea a fost antena pana acum, n-a vazut motociclistii?

 

Ozzy a organizat in 2008 cel mai mare mars moto din Romania, ever!

probabil s-a saturat sa vbeasca la pereti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma bucur sa vad ca usor usor s-a mai destins atmosfera aici si nu mai e cum a fost ieri...de parca erau alegeri prezidentiale si fiecare isi sustinea favoritul.

 

e un reportaj care poate ajuta motociclistii. ca s-a sincronizat cu nefericitul accident al domnului Profesor, e pacat...dar e o ocazie buna sa se faca o pararela. Nu conteaza cine este vinovatul, ci doar ca putea fi orice alt sofer si orice alta victima.

 

Asfalt uscat tuturor, zile insorite, rezervoare pline si drumuri fara gropi va urez tuturor :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca e mare diferenta de audienta, s-ar putea sa te automutilezi degeaba. Cine dreaqu se mai uita LaB1 ? Incearca si tu la TVR, macar la aia se mai uita clientii de Viata Satului si Tezaur Folcloric.

 

Ca sa faca TVR un reportaj de genul asta e nevoie sa te calce concomitent pedelist, de pe contrasens un uselist si apoi un udemerist sa te ameninte ca-ti taie gatul daca-i mai murdaresti tinutul secuiesc cu sange.... Greu tare asa ceva in Romania dar nu imposibil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...