Sari la conținut

Plimbare vioaie - Siriu - 20/04/2013


Postări Recomandate

foarte buna filmarea..10+ .. si tura nu mai zic ,a fost si o vreme tot 10+.. eu pe aici am invatat sa "pilotez".

eu data asta am fost cu bicicleta.. chiar la un moment dat se vede pe filmarea voastra un grup de pedalatori..

ati trecut ca vantul si ca gandul.. :ok:

Este peticit in multe locuri, nisip ocazional dar altfel e ok, e numai bun de o plimbare cu pastrarea unei marje de siguranta.

dupa ce iesi din CV in BZ e intradevar cu capcane..atat petece cat si multa mizerie de la vesnicele exploatari forestiere intalnite pe mai toate DN ce traverseaza muntii patriei..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aha,deci tu esti rider-ul cu 848-ul! Bravo, frumos!

Nu sunt domne eu, termina cu prostiile . Daca stau bine sa ma gandesc nici nu e pe Siriu, e o filmare luata de pe net :alcy:

 

foarte buna filmarea..10+ .. si tura nu mai zic ,a fost si o vreme tot 10+.. eu pe aici am invatat sa "pilotez".

eu data asta am fost cu bicicleta.. chiar la un moment dat se vede pe filmarea voastra un grup de pedalatori..

ati trecut ca vantul si ca gandul.. :ok:

dupa ce iesi din CV in BZ e intradevar cu capcane..atat petece cat si multa mizerie de la vesnicele exploatari forestiere intalnite pe mai toate DN ce traverseaza muntii patriei..

 

da, tin minte grupul de biciclisti, chiar v-am studiat un pic ca voiam sa nu va deranjam prea tare cu paraitorile noastre. Mi-am dat seama ca o sa fim bosgoroditi oricum si am trecut. Cu scuzele de rigoare :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

salutari... incerc sa studiez stilul de pilotaj. observ ca la 1:10 (din filmuletul cu 'bini di tot') fuge spatele destul de mult. a fost ceva intentionat/controlat? Altfel ce s-a intamplat acolo? banuiesc ca pneul era incalzit, iar inclinarea nu era mare.

Editat de Zimbrutza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutari... incerc sa studiez stilul de pilotaj. observ ca la 1:10 (din filmuletul cu 'bini di tot') fuge spatele destul de mult. a fost ceva intentionat/controlat? Altfel ce s-a intamplat acolo? banuiesc ca pneul era incalzit, iar inclinarea nu era mare.

 

 

Frumos filmulet.

Daca e pe studiat......

La min 11.35 se aud zgomote "ciudate" :eek: , si mai e o faza in care cel cu Ducati pierde spatele la un viraj.

cel cu Ducati pierde spatele de multe ori, pe tot parcursul plimbarii, chiar la grade de inclinare micute, nu e intentionat. Se banuieste o presiune prea mare in anvelopa si o suspensie spate prea tare/prost setata.

 

Ai ABS, te doare-n banana.

nu e ABS, e traction control de fapt, seamana foarte mult cele doua.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aha si de ce e si pe roata fata? Trage si fata?

nu e chiar asa, discul ala perforat, prezent pe ambele roti, are doar rolul de a masura viteza de rotatie a ambelor roti si in momentul cand detecteaza ca spatele se invarte mai repede decat fata, recte derapeaza, in momentul ala intervine TC si iti taie din gazul considerat excesiv aducand rotile la aceiasi viteza de rotatie. la fel face si ABS-ul doar ca ala actioneaza asupra franei, normal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...