Sari la conținut

Echipament moto la LIDL


Florin Daniel
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am fost dimineata la ora 8:00 ca sa mai pot ajunge la munca in Lidl-ul' de pe Fizicienilor... nu prea a fost inghesuiala la produsele moto.

Mi-am luat un brau.. foarte ok pentru 25 de roni, trusa mare de scule care e tot ok.. sper sa fie crom-vanadium..inca nu le-am desfacut sa le dau de lucru.

Manusile nu mi-au placut deloc... calitatea slabuta si nu aveau masura mea... L-ul ma strangea, XL-ul era ok dar degetele erau prea lungi. E prima oara cand pic intre masuri la manusi.

La husa nici nu m-am uitat pentru ca stiam ca e de 2 metri si eu aveam nevoie de putin mai mult. Acum am vazut pe forum ca ar fi mai multe marimi.. pe site nu zicea nimic de masuri.. o sa mai dau o tura in seara asta sa vad daca mai gasesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost acum 30 min la lidl in timisoara si nu am mai gasit trusa de scule...babele astea le'au luat pe toate:)). :kick: mi'am luat un set de chei simple la 40roni ,destul de ieftine asa ca nu ma astept la prea mare calitate.

Cate magazine lidl sunt in timisoara???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Referitor la calitatea sculelor din acea trusa trebuie avut grija. Sunt sigur ca nu sunt din crom-vanadiu(avand in vedere ca o cheie fixa din asa ceva costa cat a 10-a parte din trusa asta). Dar o cheie, un imbus sau un torx care nu e facut bine nu numai ca se va strica repede, dar va deforma si strica si suruburile. Mai bine dai aceasi suma pe un set de chei fixe, imbusuri si surubelnite luate de la magazine specializate(nu Practiker, Dedeman, etc.) pe care o sa le poti folosi si peste 20 de ani decat sa ai jumatate de trusa pe care nu o sa o folosesti si jumatate pe care nu o sa o mai poti folosi dupa o perioada.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca am fost de folos macar unei singure persoane, eu ma bucur. nu-mi multumiti ca nu de aia am facut topicul.

 

Da domnule si eu iti multumesc :bigstar:

Mi-am luat tankbag-ul de la Lidl si imi place, e destul de grosut ca material, fermoarele nu agata, se poate face rucsac si are husa de ploaie. Am vazut pe Louis.de alte produse similare cum ar fi moto-detail, held la oferta, dar asta mi sa parut mai avantajos avand in vedere ca am putut eu sa il studiez sa vad cit de bine e facut. Magneti sunt destul de grosuti si ofera o fixare destul de buna cred, sunt 5 si au diametrul unei monede de 50bani.

Din punctul meu de vedere "Cui nu ii convine sa nu cumpere"

Salutare si numa bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Preturi mici...pretentii mici:

- braul este ok 25 lei isi merita banii - oricum mult mai bun decat cel de la Louis la 5 euro

- manusile sunt subtiri, de vara, textil cu piele in palma.... nu prea am vazut eu kevlarul cu care se laudau in reclama

- geanta de rezervor: aici am avut retineri: incapatoare nu zic nu, are raincover, dar la capitolul magneti ....:scratch: Magnetii (5 la numar) sunt mari si grosi cat o moneda de 50 de bani si nici cand sunt lipiti intre ei nu inspira incredere. totusi ca masura de siguranta se poate prinde de ghidon...

 

 

..pentru ca in magazine NU erau manusile din reclama !!! uita'te la detalii: model, strangere pe incheietura, prinderea velcro ...

 

http://www.lidl.ro/cps/rde/xchg/SID-4AD4EFEC-20385BC6/lidl_ro/hs.xsl/index_9634.htm

..oricum nu sunt "de vara" ..nu au pic de aerisire

 

..geanta intradevar are prinderile de rezervor "magneti" foarte firavi...nu inspira deloc incredere daca ai vrea sa cari ... multe doze de bere de exemplu :rolleyes:

 

..braurile ..mi se par o afacere buna

Editat de CDCriss
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..geanta intradevar are prinderile de rezervor "magneti" foarte firavi...nu inspira deloc incredere daca ai vrea sa cari ... multe doze de bere de exemplu :rolleyes:

 

 

 

he he...din cauza asta mi-am luat Deauville: sa incapa dozele de bere in cob-urile laterale beer.gif, si crede-ma ca incap cateva ricky.gif

Editat de Maanu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

Manusile sunt infecte iar rucsacul pare ok:ma gandesc sa il cumpar insa nu prea ii vad utilitatea pe vitezana

Husa o voi cumpara zilele urmatoare,cica e garantata 3ani

Scule am,setul de 80e de la louis.Cumparat duppe ce mi-au cerut niste jepcari(care se laudau ca sunt motociclisti),100roni sa demonteze radiatorul,cand am schimbat gatul busonului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da domnule si eu iti multumesc :bigstar:

Mi-am luat tankbag-ul de la Lidl si imi place, e destul de grosut ca material, fermoarele nu agata, se poate face rucsac si are husa de ploaie. Am vazut pe Louis.de alte produse similare cum ar fi moto-detail, held la oferta, dar asta mi sa parut mai avantajos avand in vedere ca am putut eu sa il studiez sa vad cit de bine e facut. Magneti sunt destul de grosuti si ofera o fixare destul de buna cred, sunt 5 si au diametrul unei monede de 50bani.

Din punctul meu de vedere "Cui nu ii convine sa nu cumpere"

Salutare si numa bine

mi-am luat si eu geanta de rezervor, din punctul meu de vedere e ok,maine sau sambata o sa o pun pe rezervor sa vad cum sta. la capitolul magneti.... am vazut eu unii superputernici si nu erau mai mari decat o fisa de 50 bani. eventual suplimentat cu unii de harddisk.

 

geanta e ok :) :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In LIDL din Buc , cel de pe Moinesti s-au dat doar 2 rucsacuri , si vre-o 10 perechi de manusi . Nu mai era decat o singura trusa de scule mare , scria pe eticheta ca este din Chrome-Vanadium , dar nu si pe chei . Pe setul mic de chei nu am vazut nici un fel de notiune de Chrome ... Husele moto erau de 2 feluri , eu asa am observat si nu prea se atinsese nimeni de ele .

Am mai trecut o data pe acolo acum pe seara si m-am mai uitat la rucsacul moto , aceeasi concluzie am avut-o , ca nu merita . Cel mai mult m-a enervat sistemul e inchidere al compatimentului mare . Practic , desi il poti folosi si ca rucsac si sa-l pui in spate , plasticul prin care ar trebui sa poti vedea harta sau GPS-ul se zgarie foarte usor , DAR problema cea mai mare daca-l folosesti ca rucsac in afara de moto este ca inchiderea nu este decat un arici de 15 cm , cele 2 fermoare laterale desfacandu-se singurele daca tragi de arici . Apoi m-am uitat mai atent si nici unul din fermoare nu are opritor . Stiti , ca la slit sau geaca , daca nu tragi de limba sa nu se desfaca singur . Daca bagi niste doze de bere si il scuturi invers mai tapan , se desface . Daca bagi mai multe chestii in el , dupa cateva luni de folosire si uzura , la o acceleratie mai puternica aeti sansa ca o parte din chestiile mai mici bagate in compartimentul mare sa vina spre voi prin lateralele ariciului .

Alta observatie : daca-l desfaci la maxim ( nici asa nu intra casca mea ) , exact prin partea "extensibila" a lui , daca te uiti din interior in afara se vede lumina , deci este foarte subtire fata de suprafata normala a lui . Apoi daca-l desfaci la maxim si il umpli , husa de protectie la apa nu mai poate sa-l acopere complet , ci doar deasupra .

Daca nu observam si ultimele chestii poate m-as fi convins sa-l cumpar si sa-l folosesc pentru inceput pe bicla la drumetii ... dar 130 ron nu merita . Mai repede cumperi un rucsac normal impermeabil ( se gasesc MULTE pe la 80 -100 ron , paote si mai sus daca va permiteti ) , adaptezi 4 magneti si un arici pentru prindere pe rezervor ( ca astia oricum se pare ca trebuie sa-i schimbi cu unii mai puternici ) si cumperi doar protectia pentru harta / GPS si o adaptezi deasupra ( 10-12 euro ) .

Eu in continuare sunt multumit de manusi si braul luat ... 105 ron ... au meritat .

 

- trebuie sa se mai scada pensiile astea , isi permit prea multe !:crack:

Editat de marius_eugen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

In lidl pe de iuliu maniu ereau multe truse de scule...,,raftul,, plin

Un tip a probat o pereche de manusi cat ma holbam eu la rucsac si husa.Am brau,dar la pretul asta o sa imi mai cumpar unul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la mine geanta sta bine, am verificat-o; chiar este specificat ca incarcatura sa nu fie mai mare de 3 kg, in orice caz, cel putin in cazul meu da ff bine pe motocicleta, poate ca de aia am si cumparat-o.

Editat de turku
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mariuse, rucsacul are sigurante la fermoare, si crede-ma ca l-am bruscat intens pe al meu inainte de cumparare ca sa vad daca "tine".....la mine in oras trusele s-au dat la prima ora; manusile sunt ordinare. :unsure:

Editat de turku
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sigurantele sunt sub forma de capse DOAR ca sa stea deschis la maxim si pentru buzunarele laterale . Exact pentru cele doua fermoare de la buzunarul principal nu am vazut nici un fel de siguranta pentru a sta inchise , Traseul lor se termina aiurea , jumatate din fermoar o ia in sus si jumatate se opreste la arici . Daca ati cumparat produsul , bagati si voi o poza poate pentru altii , pe mine nu m-a convins sa-l cumpar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator EduardS

Avand in vedere pretul nu cred ca sunt niste lucruri calitative ...... In poza si eu sunt frumos,dar cand ma vezi live nu stii pe unde sa o mai ei roflol.gif

Editat de EduardS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...