Sari la conținut

Insula Imbros ( Gockeada ), 14 - 17 iunie


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 101
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

.

Mai este si viza vreo 10 euro .. se cumpara din vama. Verificati ca pasaportul sa nu exipire in 6 luni de la data intrarii. Posibil sa vin si eu. :wave:

Mai ERA si viza 10 euro, acum ati facut economie de 10 euro chiar inainte sa plecati...cel putin asa stiu eu, ca nu se mai plateste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din 2010 nu mai este viza pentru cetatenii romani.

 

http://stirileprotv.ro/stiri/social/liber-spre-turcia-putem-calatori-fara-viza.html

 

http://www.mae.ro/travel-conditions/3753

Editat de Lancelot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

confirm. merg de 2 ori pe an cu munca acolo si cum nu ma despart de masina sa iau avionul...

sa nu expire pasaportul si vehiculul sa fie pe numele vostru sau procura in lb turca.

 

Daca aveti timp pentru un drum de vis, incercati iesirea din Bulgaria pe la Malko Tarnovo. Drumul nu e grozav calitativ, insa e plin de curbe si paduri, cam cum e in Columbia. Lipsesc numai drug dealers (sau nu???)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca aveti timp pentru un drum de vis, incercati iesirea din Bulgaria pe la Malko Tarnovo. Drumul nu e grozav calitativ, insa e plin de curbe si paduri, cam cum e in Columbia. Lipsesc numai drug dealers (sau nu???)

 

Vorbesti de drumul pe coasta de la Burgas la Tsarevo si de-acolo la Malko Tarnovo? Ca pe-ala mi-l amintesc asa cum il descrii tu. Mai e varianta scurta de 60 de km de la iesirea din Burgas cu trecere prin Zvezdets.

Si la turci drumul e cam asa (adica foarte bun):

 

P1100460.JPG

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vorbesti de drumul pe coasta de la Burgas la Tsarevo si de-acolo la Malko Tarnovo? Ca pe-ala mi-l amintesc asa cum il descrii tu. Mai e varianta scurta de 60 de km de la iesirea din Burgas cu trecere prin Zvezdets.

Si la turci drumul e cam asa (adica foarte bun):

 

P1100460.JPG

 

Intr-adevar:D ... cine isi recunoaste mobra?:P

 

 

DSC_0450.JPG

Editat de mih
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vorbesti de drumul pe coasta de la Burgas la Tsarevo si de-acolo la Malko Tarnovo? Ca pe-ala mi-l amintesc asa cum il descrii tu. Mai e varianta scurta de 60 de km de la iesirea din Burgas cu trecere prin Zvezdets.

Pai si pe costita si pe zvezdets.., diferente mari nu stiu sa fie, parca prin zvedets drumul calitativ un pic mai bun (departe de ce o sa gasiti in turcia)

La vama ma stiu deja turcii. bulgarii sunt mai reci, dar soseaua de dupa..., KRIMINALA!!!, merge sa-i dati cat o cere.

Atentie la giratorii in turcia.

multi SE ASTEAPTA la prioritate de dreapta. era sa mi-o iau de 2 ori. ai dracu te asteapta in cerc fiind sa treci. cam franat ca semnul era clar si era sa ma ia din spate.

m-am uitat in ochi si la cel din giratoriu si la cel din spate

 

cel din giratoriu o avea pe mama pe volan, iar cel din spate o clona a mamei.

nu e de gluma primul si ultimul atentie.

 

in rest turci-s atenti. e ca la ski, fereste fata si f. dinamic. mie-mi place la ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...aminteste-mi si-ti povestesc cum este cu dieta hipocalorica si capacitatea de efort, ca sa nu bat campii pe aici

 

...sa zici daca merge cu bere :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:lol:

asa e, eram in sedinta cand am scris, sa reiau:

 

la sensul giratoriu, multi SE ASTEAPTA la prioritate de dreapta.

adica intra in cerc si da prioritate la cel care intra, desi semnele sunt clare, cedeaza la intrare in cerc.

la fel cel care intra in cerc, intra chiar daca e o alta masina in giratoriu ca si cand ar avea prioritate.

=> prioritate de dreapta. (giratoriile sunt introduse de curand).

 

era sa mi-o iau de 2 ori.

ai dracu te asteapta in cerc fiind, ca tu din afara giratoriului, sa treci.

 

trebuia sa intru in giratoriu, dar avand semn de cedeaza si vehicul in giratoriu, am franat, ca semnul era clar de cedeaza si un turcalet care era in spatele meu, era sa ma ia din spate, eu franand el, asteptandu-se ca eu sa intru in cerc ca si cum as avea prioritate.

 

dupa ce-am franat toti, si eu si cel din cerc si cel din spatele meu, m-am uitat in ochi si la cel din giratoriu si la cel din spate

 

cel din giratoriu o avea pe mama pe volan (adica ma injura), iar cel din spate o clona a mamei (si ala ma injura).

 

nu e de gluma primul din grup si ultimul care incheie grupul, atentie.

 

situatia n-am intalnit-o in istanbul, doar in orasele mai mici, kirklareli parca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unii turci au ramas pe sistemul vechi, cu prioritate de dreapta in giratoriu. Cred ca asta vroia sa spuna.

 

ca la handicapati (la mine ma refer, nu la turci)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost in Turcia de mai multe ori pana acum.Nu am avut nici o problema de genul asta.Dar poate sunt eu mai norocos.

Da, stiu

Problema ta era ca aveau tirurile alea turcesti niste roti MAAAAAARI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma cum ramane, cine merge, cine nu merge? Ramane cum am stabilit? Sa stiu daca mai dau banii pe pasaport.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, stiu

Problema ta era ca aveau tirurile alea turcesti niste roti MAAAAAARI

 

:lol:

 

Asa este Iuliane,ai mare dreptate.Asta a fost cand ne-a dus Marius sa vizitam o mare cascada.Avea uriasa cadere de doi metri.

 

slab, eu am fost la o cascada unde apa urca..

cred ca era-n australia daca stau bine sa ma gandesc. aia stau tot timpul cu capu-n jos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal .

Avand in vedere ca eu sunt la "altii " chiar as vrea sa stiu si eu daca se poate cam cine se baga la aceasta iesire .

Multam frumos .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Liviu:incepi sa te sucesti? Ramasese clar cine participa in mod sigur.Eu,Marius si tu.Urmeaza sa confirme Axol si poate altii.Sa inteleg ca in toata aceasta saptamana nu ai facut nimic in legatura cu pasaportul?

 

Nu ma sucesc, luni rezolv.Era vb de stiut cum a ramas cu perioada: 14-18 iunie? In ceea ce priveste un grup mai numeros, cu motoare si stiluri diferite, eu sunt mai reticent, mai ales cand vine vb de o iesire in afara, nu de alta dar nu vreau sa-mi stric concediul aiurea.

Editat de Lancelot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...