Sari la conținut

11.06. Accident Bd Libertatii cu Natiunile Unite


aham
 Share

Postări Recomandate

Clasica neacordare de prioritate, impact frontal. Riderul ok, s-a tavalit putin. E lovit la piciorul drept si are cateva zgarieturi, nimic extrem de grav.

Poze:

http://www.flickr.com/photos/95199946@N02/sets/72157634068015029/

 

LE: pentru maicute: motorul nu avea viteza, abia plecase de la semafor (max 20 kmh)

Editat de draggosh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hmmmm, zilnic trec prin intersectia aia, e periculoasa la modul ca cei care vin de sus dinspre Mariott, nu apuca sa opreasca la rosul de jos si trec. Daca nu astepti sa-i vezi opriti la semafor, si cu masina risti sa te faci praf. Si totusi la cat de larga e zona, mi se zbarleste parul pe ceafa e se poate intampla in intersectii mai putin aerisite...Bafta omului calare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu de acolo e pericol Ci de la fluxul dinspre Nat. Unite care forteaza semaforul pt ca are 30 metri pana la un iluzoriu cedeaza. Vad zilnic cel putin 10 aproape-accidente din cauza asta. Atentie maxima in zona!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, corect, este intersectia de la parc, nu m-am uitat atent pe poze, am avut impresia ca e cea dinspre rondul cosbuc. Acolo unde s-a intamplat, raman multi tantalai intepeniti in intersectie, pentru ca cedand trecerea celor din fata, uita ca semaforiul lor se mai face si rosu siapoi trec ca vitele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

moarte conservarilor!!!

de ce? tu nu esti conservar pana la urma?

Cred ca peste 90% din motociclisti au si masina.Pana la urma,i se poate intampla si unui motociclist care conduce masina sa loveasca alt motociclist pe 2 roti.

Si mie mi s-a intamplat nu de putine ori sa imi apara de nicaieri in unghiul mort cocalari cu scutere ''tiunate'' sau chiar motociclisti care se cred pe pista si era sa ii dau pe jos.

Reveniti cu picioarele pe pamant...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

auzi expresie.............................nu cred ca unii dintre noi sunt dusi rau

 

A fost in gluma expresia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

LE: pentru maicute: motorul nu avea viteza, abia plecase de la semafor (max 20 kmh)

 

20 km/ora? Pentru intersectia aia? Hmmm... Foarte mult... ce dot avea cauciucul fata?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Propun ca in viitor la traversarea unei intersectii sa ne punem un girofar si sirena de salvare sau sa mrgem pe langa ele pana trecem incrucisarea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar auto ce cauta pe contrasens? Sau mai nou desenele alea pe asfalt sunt de la frunza? Ala pe electronicii, asta aici, trecem pe sistemul englezesc si sunt eu depasit de vremuri?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar auto ce cauta pe contrasens?

Era un Gigi din zona Brasovului cu masina de servici, ametit de traficul "infernal" din Bucuresti. Nu stiu ce-a avut in creier ca a venit direct peste motociclist, nu prea parea sa aiba mansarda ok...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar auto ce cauta pe contrasens? Sau mai nou desenele alea pe asfalt sunt de la frunza? Ala pe electronicii, asta aici, trecem pe sistemul englezesc si sunt eu depasit de vremuri?

Desenele pe asfalt au ramas asa de la 1 iunie, cand s-au jucat copiii. E normal ca niciun "participant la trafic" sa nu le dea atentie. Hai mai klux, ce pretentii ai si tu....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da-o cum vrei, ca tot discutie de forum ramane. Idiotii vor calca benzile, vor taia intersectiile, vor sterge praful de pe maneta de semnal doar cand merg la spalatorie si-si vor regla oglinzile doar cand le sterg de gheata (asta daca nu le au incalzite)

On topic: cica riderului i s-a umflat piciorul destul de nasol. Sper sa nu aiba complicatii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...