Sari la conținut

Accident Panduri


VasileGrigore
 Share

Postări Recomandate

Riderul e cumnatul meu si tocmai ce am iesit cu el de la Universitar. Are niste dureri la sold si zgarieturi, in rest la toate controalele facute de medici a iesit ok. Motorul e posibil dauna totala, dar asta e mai putin important.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 84
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu port protectii pe mine pentru cazul in care da unul peste mine, nu ca as da eu. Nu stiu cum vine asta cu mersul atent cand sunt in tricou. Dau jos protectia si ma echipez cu atentia? De ce sa nu fim atenti tot timpul? Sau sa mergem precaut, nu zic legal ci precaut?

 

Fiecare face ce vrea, nu-s moralist. Ieri era un baiat pe splai dinspre eroilor catre orhideea cu tricoul fluturand. Eu in piele full am zis ca-i distractiv ca nu ma tin la 120km/h dupa el. La 140 l-am depasit, asta cred ca era limita lui, fiind atent pentru ca era in tricou :D

 

 

140? Asa de rau s-a ajuns? Pe vremuri sub 200 nu se accepta... Vezi ca umbla niste golani prin Titan cu mobrele. Pe unu il cheama Nyt si uneori merge in tricou si merge f tare. Eu zic sa te tii dupa el si sa incerci sa-l depasesti. Poate le baga cineva mintile in cap golanilor astia care fac comunitatea incepatorilor de ras :crack: :10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Riderul e cumnatul meu si tocmai ce am iesit cu el de la Universitar. Are niste dureri la sold si zgarieturi, in rest la toate controalele facute de medici a iesit ok. Motorul e posibil dauna totala, dar asta e mai putin important.

 

Spor la umblat dupa daune. Sfat util, cu cat te duci mai bandajat, cu atat iti primesti banii mai repede de la asigurari,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oare cum dracu' grecii aia merg in sandale, bermude si tricou pe R1200GS, da' nu mai rade nimeni de ei. Si au si strazile pline de motociclisti. Numai la noi daca n-ai Araiul in cap si Arlen Ness-ul pe tine nu poti da cu buna-ziua!

 

Sanatate riderului si bafta la recuperat daunele.

Sfat: in seara asta sa bage niste tarie in el, maine o sa-l doara toate oasele de nu o sa stie cum sa se dea jos din pat! Macar asa o sa se imbete si nu o sa-i pese ca-l dor si oasele :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu intereseaza pe nimeni preferintele tale etno-muzicale. Incearca sa renunti la bullshit :) Citeste cateva posturi in urma si iti vei da seama de ce ai fost usor luat peste picior. Spor la...bingo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oh nu! Iar n-am prins ironiile... err.. manelele de pe aici. Uh! oh! Ma duc sa-mi plang in pumni. Hai ca m-ai impresionat maxim, vezi sa nu-ti scape dejtu' pe butonul de warn, ca mai stiu ca forumul face figuri si se intampla la refrec. Se mai scuza cineva pe tema asta.

P.S: Am bagat 3 tata nostru inainte sa intru pe forum dar tot n-are efect, mataniile le-am pierdut. O sa-mi pun casca pe cap, poate asa merge.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oh nu! Iar n-am prins ironiile... err.. manelele de pe aici. Uh! oh! Ma duc sa-mi plang in pumni. Hai ca m-ai impresionat maxim, vezi sa nu-ti scape dejtu' pe butonul de warn, ca mai stiu ca forumul face figuri si se intampla la refrec. Se mai scuza cineva pe tema asta.

 

P.S: Am bagat 3 tata nostru inainte sa intru pe forum dar tot n-are efect, mataniile le-am pierdut. O sa-mi pun casca pe cap, poate asa merge.

Auzi ma, ia mai jet, ca-ncepi sa ma enervezi! Nu-ti convine forumu' asta, fa-ti tu altu'. Cand s-a batut apa-n piua pe doua filmulete de 3 lei facute de tine la primele drumuri cu mobra pe strada si pe circuitul de carting si in care (in ambele variante!) mergeai extrem de prost, te-ai bucurat. Acu' nu-ti mai place. E, daca nu-ti mai place repet: J. E.T !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce tot se intampla mai fratilor un ultimele zile aud doar de accidente cu moto. Kit ca cei cu masinile nu-i sufera pe motociclisti dar macar sa fie atenti ca nu mai merita sa moara si alti rideri

Insanatosire accidentatului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mi-a placut nici atunci nici acum, slabeste-ma cu ipocrizia ta de doi lei. Ti-ai scuturat-o din sant si-o fluturi p-aici crezand ca esti special? Ti-ai pierdut reteta de Xanax? Nasol! Vorba gixului.

Te-ai suparat ca nu mai e fun, nasol, tine-ti impresiile acasa sau invata sa vorbesti civilizat si n-o sa mai fii dezamagit. N-am nevoie sa-mi fac forum c-o sa faca o buba purulenta ca tine si va trebui sa chiuretez.

Ia, mai baga niste manele ca jet-ul nu merge la mine, is ca uleiul dar am alergie la ipocriti de tastatura care nu stiu sa articuleze o vorba buna sau niste sfaturi, dau doar din tambal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Soferul a tras de volan (de prost) intrucat e o lucrare de enspe luni in zona cu un gardulet micut-finut pe banda I. Dupa ce vii de la DIGI, daca nu esti atent, te surprinde si nah...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si d-asta apar accidente aici, ca vine unu si altu si se lauda ca s-a dat cu 140 prin oras sau ca 140 e limita de confort printre masini...

stie cineva de ce limita in oras e 50?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si d-asta apar accidente aici, ca vine unu si altu si se lauda ca s-a dat cu 140 prin oras sau ca 140 e limita de confort printre masini...

stie cineva de ce limita in oras e 50?

 

Stiu eu, stiu eu!!!

Este de pe vremea comunistilor, cand Daciile tindeau sa se dezmembreze la viteze mai mari.

 

Actualul legiuitor, din cauza incompetentei crase de care da dovada, nu a adaptat regulile de circulatie la noile realitati de pe sosele cand, de exemplu, autovehiculele pot circula in conditii de siguranta la viteze mult mai mari.

 

Referitor strict la motociclism, studii recente au demonstrat faptul ca, daca circuli cu o motocicleta cu R rosu (sau car cuprinde in denumire litera X), prin oras, in zilele de luni, miercuri sau joi (ca in weekend ies femeile si incepatorii, iar marti si vineri se stie ca sunt 3 ceasuri rele), intre orele 10.18 - 12.42, echipat ca Iron Man, si nu ai ghinionul sa intalnesti conservari, femei gravide la volan, betivi sau pietoni imprudenti, tramvaie, biciclisti sau gropi, teoretic si practic poti circula cu orice viteza vrei tu. Si foarte, foarte important este ca motocicleta sa fie echipata cu cauciucuri dot 0613.

 

In sensul asta, am putea face o petitie la ministerul de resort (care se numeste Ministerul Afacerilor Interne, mi se pare), sa modifice celebra OUG nr. 195/2002.

 

p.s. am auzit ca Iron Man nu purta slapi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si d-asta apar accidente aici, ca vine unu si altu si se lauda ca s-a dat cu 140 prin oras sau ca 140 e limita de confort printre masini...

stie cineva de ce limita in oras e 50?

Se vede ca nu prea mergi in oras sa vezi care-i media traficului. Nu mai e de mult 50, si nu ma refer la motoare si viteze astronomice, mergi tu regulamentar cu masina, cu 50 in oras si cand ajungi acasa verifica portbagajul sa vezi cat de plin e :D

 

Stiu eu, stiu eu!!!

Este de pe vremea comunistilor, cand Daciile tindeau sa se dezmembreze la viteze mai mari.

 

Actualul legiuitor, din cauza incompetentei crase de care da dovada, nu a adaptat regulile de circulatie la noile realitati de pe sosele cand, de exemplu, autovehiculele pot circula in conditii de siguranta la viteze mult mai mari.

 

Referitor strict la motociclism, studii recente au demonstrat faptul ca, daca circuli cu o motocicleta cu R rosu (sau car cuprinde in denumire litera X), prin oras, in zilele de luni, miercuri sau joi (ca in weekend ies femeile si incepatorii, iar marti si vineri se stie ca sunt 3 ceasuri rele), intre orele 10.18 - 12.42, echipat ca Iron Man, si nu ai ghinionul sa intalnesti conservari, femei gravide la volan, betivi sau pietoni imprudenti, tramvaie, biciclisti sau gropi, teoretic si practic poti circula cu orice viteza vrei tu. Si foarte, foarte important este ca motocicleta sa fie echipata cu cauciucuri dot 0613.

 

In sensul asta, am putea face o petitie la ministerul de resort (care se numeste Ministerul Afacerilor Interne, mi se pare), sa modifice celebra OUG nr. 195/2002.

 

p.s. am auzit ca Iron Man nu purta slapi.

Sa fie o coincidenta ca usile de biserica au cam aceeasi categorie de mobra?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu eu, stiu eu!!!

Este de pe vremea comunistilor, cand Daciile tindeau sa se dezmembreze la viteze mai mari.

 

Actualul legiuitor, din cauza incompetentei crase de care da dovada, nu a adaptat regulile de circulatie la noile realitati de pe sosele cand, de exemplu, autovehiculele pot circula in conditii de siguranta la viteze mult mai mari.

 

 

p.s. am auzit ca Iron Man nu purta slapi.

Nu uita ca mai sunt inca epave care circula pe sosele.

Legea este facuta ca sa echilibreze generatile de autovehicule.

Drumurile sunt inca proaste, nu stii cand apare craterul + ca pietoni nu suntem educati + oricum sunt o gramada de soferi care nu au treaba cu volanul, daca le mai dai si pedala la liber prin lege va fi carnagiu la patrat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...