Sari la conținut

Cheia- Siriu, sambata 13.07


The Mentalist
 Share

Postări Recomandate

vorba lui niko cheia siriu e cea mai satisfacatoare pt un bucurestean ca si cheltuilei.. dar sa stii ca si transalpina merge intr-o zi doar ca nu are sens ..daca tot mergi acolo se merita sa opresti in sibiu/paltinis si te intorci a 2-a zi pe transfagarasan.. asta e tura care o fac an de an prin octombrie... e mai liber .. si de fiecare data am prins vreme buna ..ce-i drept pe transfagarasan a fost mai frig fata de transalpina.

gixule ... cand ziceai ca te intorci in buc?

 

Sa umbli tu pe Transfagarasan - daca nu-l asfalteaza cum trebuie eu nu mai calc pe acolo...urat drumul, pardon U L I T A numita Transfagarasan.

 

Si iarasi s-a schimbat subiectul....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 116
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

un baiat parca cu nr de Arges cu Zet @nr (cu XX negru) ,nu am vazut asa ceva pe Cheia in viata mea ,zici ca avea statie cu cineva din fata de ii spunea sa se bage ca e liber,e peste tot ce am vazut pe internetul asta (pe cuvant),mi-am facut cruce

ZIF nu ZET, cmd v-am depasit intr-un loc care imi permitea, mai ales ca voi mergeati in coloana, iar faptul ca am depasit o masina in urmatorul viraj de dreapta am facut-o pentru ca din pozitia in care eram puteam sa vad suficient de mult in fata.

 

"am vazut un sinucigas pe cheia si nu vreau sa murim in grup" din cate am citit nu v-am incomodat cu nimic si nici impreuna nu mergeam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ZIF nu ZET, cmd v-am depasit intr-un loc care imi permitea, mai ales ca voi mergeati in coloana, iar faptul ca am depasit o masina in urmatorul viraj de dreapta am facut-o pentru ca din pozitia in care eram puteam sa vad suficient de mult in fata.

 

"am vazut un sinucigas pe cheia si nu vreau sa murim in grup" din cate am citit nu v-am incomodat cu nimic si nici impreuna nu mergeam.

 

Tot respectul daca poti sa te dai tare pe cheia cu xx-ul :) probabil ai si gume pe masura

 

 

Oricum, nu prea mai am chef de ture lungi cu motoreta, vreau sa scap de sport-touring si sa iau un sport cu care sa mai fac un Amckart,Targu-Secuiesc, poate Serres sau alte circuite mari cand oi mai da de bani,etc.

Sa mergi mult doar ca sa te doara fundu nu reprezinta un challenge pentru mine :D

 

Va reamintesc ca orice sa se poate modifica sa fie moale ca o canapea (cum au unele motorete stock, gen futura lui Daniel) si poti sa faci sute de km fara sa te doara fundu :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot respectul daca poti sa te dai tare pe cheia cu xx-ul :) probabil ai si gume pe masura

 

 

 

Va reamintesc ca orice sa se poate modifica sa fie moale ca o canapea (cum au unele motorete stock, gen futura lui Daniel) si poti sa faci sute de km fara sa te doara fundu :blbl:

Cauciucurile sunt Pilot Power 3 Dot 2013, modelul e carburatie, ceva mai exploziv decat injectia, urmeaza un upgrade la furca fata, care e telescopica, cu un kit de arcuri sport.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cheia cu pasager...hm...deci n-as fi singuru' ...numai ca eu n-am atata sa.

Ti-ai schimbat nick-ul ? Schimba-l si pe al meu ! :cheers:

Daca nu se anunta ploaie cel mai probabil fac un Cheia-Siriu sambata asta. Plecare sa zicem ora 9,30 din benzinaria Agip Otopeni.

 

Ritm sustinut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cauciucurile sunt Pilot Power 3 Dot 2013, modelul e carburatie, ceva mai exploziv decat injectia, urmeaza un upgrade la furca fata, care e telescopica, cu un kit de arcuri sport.

Da ce scarite ai? Ca eu cu scaritele stock ating foarte devreme in virajele stranse, asa ca am renuntat sa ma mai inclin tare cu XX-ul cu scarite stock.

 

Cheia cu pasager...hm...deci n-as fi singuru' ...numai ca eu n-am atata sa.

Ti-ai schimbat nick-ul ? Schimba-l si pe al meu ! :cheers:

Pai eu anul asta am cam mers cu pasager, deh, pretena mea e pasionata de moto.

Nick-ul ti-l schimbi singur daca esti super-membru sau modelator din setari. Iar modelatorii nu te pot ajuta in sensul asta, oricum eu nu mai sunt modelator.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai eu anul asta am cam mers cu pasager, deh, pretena mea e pasionata de moto.

Foarte bine...as merge si eu, vdm cum se aranjeaza lucrurile si cu timpul si cu vremea...

 

Agipul de la Otopeni ar insemna DN1, deci nu autostrada...

Daca nu se anunta ploaie cel mai probabil fac un Cheia-Siriu sambata asta. Plecare sa zicem ora 9,30 din benzinaria Agip Otopeni.

 

Ritm sustinut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.........

 

Agipul de la Otopeni ar insemna DN1, deci nu autostrada...

Mie personal imi place pe autostrada aia A3, dar am zis sa pun plecare din afara Bucurestiului pentru ca daca ziceam OMV Aerogarii unii ziceau ca ei ies direct pe la Piata Scanteii, daca ziceam Petrom fantana Miorita altii ziceau ca trebuie sa se intoarca de pe Barbu Vacarescu...

 

Mergem pe DN1 si daca o fi o luam pe autostrada la intoarcere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

zif atunci... felicitari ,iti spun sincer ca mi-am facut cruce,asta e,nu credeam ca cineva poate sa depaseasca acolo in curba aia cu 4 masini in fata dintre care 2 cu geamuri negre si 2 motocicleta dupa ele pe cuvant ,mai avem de invatzat !FELICITARI

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca veni si preziua plecarii. Cica vorbeste lumea ca la TV au zis de ploi, eu ma uit pe site-uri si vad ca zice de soare.

Daca maine dimineata la sculare ma uit pe ceriul mare si vad soare si nu e ud pe jos ma ridic din pat si o iau incolo. Daca e ud pentru mine se anuleaza plimbarea.

 

Ramane plecare ora 9,30 din benzinaria Agip Otopeni.

 

Ar fi foarte bine daca vine lumea de pe site sa dea o mica confirmare aici. De obicei nu zice nimeni nimic dar te trezesti cu 4-5 motoristi.

Nu de alta dar am mai pus plimbarea si pe alte site-uri si daca nu zice nimeni ca vine de aici poate vor ailalti sa schimbe ora sau locul plecarii.

Editat de the mentalist
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ora e cu noaptea in cap...Pana mananci ceva...faci un dus, dai o tura in jurul mobrei, pui echipamentul pe tine...uf...trebuie sa te trezesi la 7...dar cred ca e mai bine mai devreme decat mai tarziu.

In principiu, daca nu apare ceva, pentru mine + pasager ramane valabil . Nu mi-e clar traseul, insa...ai zis ca se pleaca pe DN1 cu intoarcere pe A3, deci fara Siriu ?... nu ma omor dupa Siriu...so fine by me !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

era o avertizare de ploi fix pana maine dimineata.




iar prognoza pe 3 zile arata ca sambata e soare.




si pe toate celelalte siteuri (accu, wunderground, yahoo), arata soare.


despre traseu eu am inteles asa: DN1, centura de est a Ploiestului, Cheia, Siriu, Valenii de Munte, si tot DN1 sau A3.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aha...bun

Traseul ramane Buc-Valeni-Cheia-Prejmer-Intorsura Buzaului-Siriu-Valeni-Ploiesti-Buc, cam 450km.



Eu am pasager...nu am XX ;) , deci mai domol, dar cu limita aia de care zici tu...e mai greu...

Sper ca mergeti sub limita pierderii permisului ca nu da bine sa fie luat de doua ori in acelasi an :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://goo.gl/maps/jc47b

 

Merg şi eu pe acelaşi traseu, dar mai domol prin localităţi, pentru că duminica trecută când ne întorceam de la man, abia a scăpat un prieten de luat carnetul între Văleni şi Cheia cu rugăminţi, mătănii şi alte abordări nemenţionabile.

Trec să vă urez drum bun la Agip :) şi ne-om mai vedea pe traseu.

Editat de wbmt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu va mai faceti atatea probleme. Plecam la drum, pana la Valeni vedem cam cum merge fiecare.

 

Ne vedem cu totii in OMV la Valeni, bagam benzina full apoi intram pe curbe.

 

Se da fiecare de voie cum stie pe curbe si ne vedem la Il Refugio in Bradet. Mancam si plecam cu totii, din Sacele o taiem direct spre Prejmer ca sa nu mai intram in Brasov, cand am intrat din nou pe drumul spre Siriu ne vedem la benzinaria Petrom din Intorsura Buzaului. Aici iar alimentam CU TOTII plin ca sa ne ajunga pana inapoi in Valeni.

 

De la Intorsura Buzaului urcam spre baraj la Siriu- oprim,astepam,facem poze, plecam cu totii grupat pana la Cislau unde face dreapta spre Valeni.

Mergem pe drumul ala prost care ne scoate exact inapoi in OMV-ul de unde am plecat din Valeni. Iar bagam toti benzina plin.

 

Apoi mergem pana in Blejoi, unde de data asta iesim pe centura de Vest ca sa ne incadram pe autostrada A3.

 

Cam asta ar fi planul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...