Sari la conținut

Accident in Militari


lexysexy
 Share

Postări Recomandate

Se poate sa fie unul dintre baietii care lucreaza pe motor la o firma de paza si care sta in Militari si are un gixer din asta de 750 negru. Am cumparat ceva de la el o data, asa ca nu mai am detalile de contact. Oricum, cine il cunoaste poate sa verifice.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

l-a lovit ceva, ca i-a indoit si numarul

daca avea nr conf legii nu il mai lovea....

de curiozitate ce varsta aveti domnu' " vant divin"?

 

http://www.realitatea.net/accidente-extrem-de-grave-in-capitala-doi-motociclisti-si-o-soferita-la-un-pas-sa-si-piarda-viata_1225292_video.html#view

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt ok.sunt intreg.nu este vb de mine...nu l stiu nici eu pe baiat si nici nr nu mi spune nimic..

 

Misto ar fi sa-ti spuna ceva. Atunci cu siguranta n-ai mai fi ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca avea nr conf legii nu il mai lovea....

de curiozitate ce varsta aveti domnu' " vant divin"?

 

http://www.realitatea.net/accidente-extrem-de-grave-in-capitala-doi-motociclisti-si-o-soferita-la-un-pas-sa-si-piarda-viata_1225292_video.html#view

 

pozibil ca nu. Se stie ca numarul indoit iti scade coieficientul de aerodinamicitate. Ceea ce inseamna ca mergi mai tare decat daca ai merge mai incet. Daca avea numarul falfaind in vant se opunea umpic si rezistenta aerului si poate nu era in acelasi loc cu masina in acel moment fatidic.

 

eu nu inteleg ce vrei sa spui,poate tu reusesti sa te intelegi...

 

tu esti mariusica de la firma de paza cu gixar negru da pa militari? nici nu ma mir ca nu intelegi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu inteleg ce vrei sa spui,poate tu reusesti sa te intelegi...

ai auzit vreo placuta de inmatriculare sa vorbeasca, sa-ti "spuna ceva"?

 

daca avea nr conf legii nu il mai lovea....

de curiozitate ce varsta aveti domnu' " vant divin"?

 

http://www.realitatea.net/accidente-extrem-de-grave-in-capitala-doi-motociclisti-si-o-soferita-la-un-pas-sa-si-piarda-viata_1225292_video.html#view

 

tu ai presupus ca eu am gandit ca numarul nu e cf legii, eu, din contra, am crezut ca a devenit asa de la accident.

sau ai avut si tu accident la numar?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:)))) Ma faceti sa rad baieti... Cat se abate lumea de la subiect.

 

Plec de la semafor pe a 2-a banda. El era parcat mult mai in fatza pe prima. La un moment dat, pleaca, da semnal si se muta pe a 2-a, dau semnal ma bag pe a 3-a sa-i las lui banda aia. In momentul ala, nu stiu ce mi-a venit si am dat gazul inapoi, deci incetineam.

Acum...in momentul in care am ajuns in spatele lui cu cativa metrii...s-a gandit ca el vrea sa intoarca...fara semnal si o data brusc din volan, direct de pe a 2-a. Am avut cel putin 2 3 secunde degetul apasat pe claxon. cu toate astea...nu m-a vazut nu m-a auzit.

 

Cert este : daca nu mergeam regulamentar (ca viteza)...nu vreau sa-mi inchipui unde eram acum...viteza la impact fiind aproximativ 20/h.

 

Julituri cat cuprinde...ma supara un deget de la o mana, am o vanataie foarte urata pe tot bicepsul...aici presupun ca a fost cand am dat cu capul de bordura, am dat si cu mana...si ma mai supara un genunchi. in rest sunt fericit pentru mine.

 

Pasagerul a sarit si peste mine si peste masina, a cazut in umar, a dat cu capul de bordura si apoi a aterizat in picioare. e mai putin tavalit decat mine dar il doare umarul mai tare.

 

Motorul? pfff nu vreau sa ma gandesc..toata partea dreapta....incepanda de la aripioara shaii, frana de picior, bulonul s-a strambat.rezervorul mare gaura, vasul lichid frana spart, maneta frana, carena fata,oglinda...acum nu stiu sigur despre cele serioase, gen cadru si furca...

 

Asigurarea lui( multumesc lui Dumnezeu) :) Allianz (un Passat vechi dar pe frma).

 

Acum nu stiu sigur daca in asigurare pot baga si o casca, care s-a julit si s-a fisurat la impact cu bordura...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum nu stiu sigur daca in asigurare pot baga si o casca, care s-a julit si s-a fisurat la impact cu bordura...

 

Ai nevoie de bonul fiscal sau de o factura proforma de care poti face rost de la magazinele care vand produsul respectiv (daca sunt binevoitori).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:)))) Ma faceti sa rad baieti... Cat se abate lumea de la subiect.

 

Plec de la semafor pe a 2-a banda. El era parcat mult mai in fatza pe prima. La un moment dat, pleaca, da semnal si se muta pe a 2-a, dau semnal ma bag pe a 3-a sa-i las lui banda aia. In momentul ala, nu stiu ce mi-a venit si am dat gazul inapoi, deci incetineam.

Acum...in momentul in care am ajuns in spatele lui cu cativa metrii...s-a gandit ca el vrea sa intoarca...fara semnal si o data brusc din volan, direct de pe a 2-a. Am avut cel putin 2 3 secunde degetul apasat pe claxon. cu toate astea...nu m-a vazut nu m-a auzit.

 

Cert este : daca nu mergeam regulamentar (ca viteza)...nu vreau sa-mi inchipui unde eram acum...viteza la impact fiind aproximativ 20/h.

 

Julituri cat cuprinde...ma supara un deget de la o mana, am o vanataie foarte urata pe tot bicepsul...aici presupun ca a fost cand am dat cu capul de bordura, am dat si cu mana...si ma mai supara un genunchi. in rest sunt fericit pentru mine.

 

Pasagerul a sarit si peste mine si peste masina, a cazut in umar, a dat cu capul de bordura si apoi a aterizat in picioare. e mai putin tavalit decat mine dar il doare umarul mai tare.

 

Motorul? pfff nu vreau sa ma gandesc..toata partea dreapta....incepanda de la aripioara shaii, frana de picior, bulonul s-a strambat.rezervorul mare gaura, vasul lichid frana spart, maneta frana, carena fata,oglinda...acum nu stiu sigur despre cele serioase, gen cadru si furca...

 

Asigurarea lui( multumesc lui Dumnezeu) :) Allianz (un Passat vechi dar pe frma).

 

Acum nu stiu sigur daca in asigurare pot baga si o casca, care s-a julit si s-a fisurat la impact cu bordura...

 

a venit politia? ai raportul de la politie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multa sanatate si recuperare usoara. sper sa ai nororc de dauna totala la motor...si dupa sa ti-l repari tu cu cati mai putini bani. mai sper sa ai noroc si de omul ala care sa sara si el cu ceva atentie pt a lui neatentie...per ansamblu iti doresc de bine. si eu stau tot in militari si trec tot pe acest Iuliu Maniu de ca**t, si ce sa mai ...sper sa prindem toti varsta pensionarii...
..de bine la toti!

Editat de sebi_glumetu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...