Sari la conținut

Accident mortal scuter Constanta


jupanu77
 Share

Postări Recomandate

Chivule bine ca ai apucat sa ai permis. Gandeste bine si multumeste-i domnului pentru asta. In locul parintilor tai daca te stiam ca mergi fara permis.... te puneam sa ii dai foc la capra cu mana ta. Si aranjam sa nu iti mai dea nimeni permis pina pe la 25-28 de ani. Si atunci ti-as fi interzis mai mult de 125cc, carburatie, pina la 30.

Aduc rugăciuni Domnului în fiecare zi pentru asta. Ai mei au știut că n-am permis, doar nu-ți imaginezi că în atâta timp nu și-au dat seama de asta. :moron:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 66
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

ON: Dumnezeu sa-l odihneasca pe batran .

OFF : Propun oficializarea pedepsei cu moartea , ptr cei ce depasesc viteza legala sau circula pe scuter (49cc) fara permis avand o varsta mai mare de 30 de ani . Iar astia de se joaca de-a calaii sa fie premiati .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Permisul nu face un ban, nimic. Am mers fără permis vreo 2-3 ani...

Si eu am mers fara permis, nu ma laud si nu-ti dau dreptate... pentru singurul motiv ca daca esti posesorul unui permis inseamna ca ai un minim de cunostinte... restul sunt vorbe.

 

Poti face greseli si cu permis si fara... insa un diliu sau un orb este mai greu sa-l obtina. Indiferet ce argumente ai, aceasta este o realitate! Apoi nu ai de unde sti ca mosul nu a fost repins la vizita medicala pentru miopie sau alta meteahna... dar scriem ca sa scriem!

 

Nu e om sa nu greseasca! ...multi dintre noi suntem in viata pentruca cineva a avut grija sa ne fereasca atunci cand am gresit.

 

Important este ce faci tu pentru tine, atunci cand esti in trafic si bagi mana in gaz, sau coduci crezand ca toata lumea te respectra pe tine si legile de circulatie....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai Grimstone...doctor ce esti in toate...daca tu ai fi mai bun ca Raed Arafat in ale medicinii, crezi ca ai fi lucrat daca nu ai fi avut facultatea/specializariile terminate??? Iti spun eu ca nu.

Societatea din ziua de azi se bazeaza pe legi si pe valori...daca nu ai permis de conducere nu ai ce coduce vehicole cu motor pe drumurile publice. De ce? Acel permis se obtine trecand prin mai multe teste si mai multe probe, medicale, psihologice plus cele de aptitudini si de gandire. Acuma nu intru in polemici despre cat de serioase sunt aceste probe, dar trebuie trecute. Dupa ce le-ai trecut, legea sau statul iti acorda acest drept, drept castigat de tine prin munca, aptitudin, sanatate si capacitate mintala.

De ce sa aiba toti acest drept?

Omu cu masina a gresit enorm, dar cine de aici nu a virat niciodata peste o linie continua?? Cine nu a incalcat voit aceasta lege? Te asiguri nu te asiguri, tot incalci legea...depinde de outcome, te opreste politia, intra in tine un biciclist/motociclist/masina/camion etc.

Omul la 62de ani trebuia sa-si faca permisul de conducere...sau poate a incercat dar nu a trecut examenul medical...vedere slaba, vedere monocroma etc. cine stie...cert este ca nu avea ce cauta pe scooter....trebuia sa mearga maxim pe bicicleta...iar in cazul acesta probabil nu patea nimica mai mult de 2 coaste rupte si o buza sparta.

Condoleante familiei si pacat de el.

Man,

Sunt total de acord cu tine. Asta am zis si eu ca permisul e forte important si ca ii condamn pe cei ce merg fara. Ca isi pun l abataie viata lor e strict alegerea lor si nu imi pasa dar mai baga si pe altii in spital. Tata si mama sunt doctori, eu sun la ei daca am o problema. Nu inteleg care din comenturile mele ti se par "offending"?

 

Recunosc ca am facut si eu destule in cei 12 ani de moto , si chiar si acum ma mai trezesc cu 120 prin oras dar imi revin si imi aduc aminte ca am un copil de 1 an acasa. Si de fiecare data imi pun armura si casca integrala. Si de fiecare data imi verific lichidele mai ales franele. Si de fiecare data imi da cite un dobitoc emotii in trafic si ma fac s aapas frana mai mult decat as vrea. Asta e, sa ma dau jos de pe capra, sa scot bastonu telescopic si sa il bat pina pricepe ca era cat pe ce sa ma omoa re si ca copilul si sotia ma plangeau? Hai zii tu ce sa fac? Ce sa fac cand unu cu scuteru ma claxoneaza din spate printre masini ca el merge mai repede cu 1 km decat merg eu cu motoru? Sa ma dau jos sa il bat de se c*ca pe el , sa ii cer permisu si sa chem si politia?

 

Daca moshulica ala nu a trecut examenu medical nu trebuia sa fie pe strada, mai ales pe doua roti, nu imi pasa cat de amarat e ca nu sunt mama tuturor ranitilor.

 

Da animalu din spatele covrigului a gresit enorm si ar merita scaun electric, su unele torturi aplicate prin evul mediu, dar avem noi oare drept de viata? Vezi asta e alt paradox. Te-ai putea impaca cu ideea ca i-ai luat voiata animalului ala da ai afla ca si pe el il astepta acasa familia?

 

Eu intorc la nevoie pe linie conbtinua si cu masina si cu moto, foarte urat din partea mea, cel mai des prefer sa ma duc pana in urmatoare intersectie sa intorc dar daca e extra urgenta pentru mine sunt constient de ceea ce fac, ma asigur spate , dreapta , stianga si continuu in orice punct cand fac manevra. REPET: MA ASIGUR CONTINUU. Mi-am luat si amenzi pe faza asta. E prostia mea, am platit-o dar nu ama omorat pe nimeni si nici nu am de gand sa ofac. La drum lung cel putin respect si cele mai enervante reguli. Asta e mai degraba mai tarziu la destinatie de cat mai devreme cu evenimente.

 

Ai mers tu pe bicicleta? Eu am mers prin Bucuresti de acasa la servici si nici nu vrei sa stii cum e cand traversezi pe trecere pe linga bicicleta si dobitocu te vede si da peste tine, sau cand tu intri in curba pe banda ta si ala co soloenza de pe cealalat banda se crede tir isi in mijlocul curbei intra in tine si se lasa cu spite si roti indoite. Am procedat oare corect ca l-am batut cu bucicleta?

 

Ia zi ce nu iti convine la comentariile mele de "doctor" doctore ca vad ca le stii. Ia vin-o prietene si mergi o luna in Bucuresti cu bicicleta si o luna cu motoru si dupa aia discutam ca mie mi se ridica parul pe sira spinarii cand plec de acasa si de la servici pe motor.

 

Aduc rugăciuni Domnului în fiecare zi pentru asta. Ai mei au știut că n-am permis, doar nu-ți imaginezi că în atâta timp nu și-au dat seama de asta. :moron:

 

 

Mda si eu am facut-o 1 saptamana cu un ij 350 pana cand un prieten mi-a facut cunostinta cu un instructor moto ce mi-a dat-o de m-a convins ca nu e ok. Asta e tineretea te face sa regreti multe mai incolo dar pe de alta parte e si frumoasa cand se termina ok. Ride safe.

 

Si eu am mers fara permis, nu ma laud si nu-ti dau dreptate... pentru singurul motiv ca daca esti posesorul unui permis inseamna ca ai un minim de cunostinte... restul sunt vorbe.

 

Poti face greseli si cu permis si fara... insa un diliu sau un orb este mai greu sa-l obtina. Indiferet ce argumente ai, aceasta este o realitate! Apoi nu ai de unde sti ca mosul nu a fost repins la vizita medicala pentru miopie sau alta meteahna... dar scriem ca sa scriem!

 

Nu e om sa nu greseasca! ...multi dintre noi suntem in viata pentruca cineva a avut grija sa ne fereasca atunci cand am gresit.

 

Important este ce faci tu pentru tine, atunci cand esti in trafic si bagi mana in gaz, sau coduci crezand ca toata lumea te respectra pe tine si legile de circulatie....

 

Eu inca fac greseli in fiecare zi si cu orice km in plus parcurs dar incerc sa nu le repet si sa invat din ele. Poate ca voi scapa si voi ajunge peste 50 de ani, sper....

 

Numai bafta ,

Ca idiotii sunt mai periculosi decat asfaltul ud.

 

Bai Grimstone...doctor ce esti in toate...daca tu ai fi mai bun ca Raed Arafat in ale medicinii, crezi ca ai fi lucrat daca nu ai fi avut facultatea/specializariile terminate??? Iti spun eu ca nu.

Hai ca m-am aprins ca benzina. Nu te cunosc nu ma cunosti. Miar place sa ne vedem la o bere sa ne cunostem s avezi cat de meserias sunt. Eu consider ca nu sunt , ce sa zic poate am ceva de invatat de la tine.

Eu iti pot da sfaturi de mecanica si electrica moto la greu, vezi profilul ( 5 moto / 1 masina)..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce "AMUZANTI" sunteti........

 

conducatorul autoturismului AVEA PERMIS ......SI ....DEGEABA ....NU A RSPECTAT LEGILE CARE I AU ACORDAT ACEL PERMIS....

MORTUL nu avea permis ....si pot pune pariu ca nu era la primul drum cu scuterul....deci avea EXPERIENTA ......

 

daca avea permis ....il scotea si tragea o raza laser spre masina......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

. Si atunci ti-as fi interzis mai mult de 125cc, carburatie, pina la 30.

 

 

Daca moshulica ala nu a trecut examenu medical nu trebuia sa fie pe strada, mai ales pe doua roti, nu imi pasa cat de amarat e ca nu sunt mama tuturor ranitilor.

 

Tu nu spui rau ce spui dar ai o exprimare de ma doare capul.

De exemplu cand ai scuipat cuvantul carburatie te-ai gandit ca exista mobre pe carburatie mai destepte decat tigaia ta pe injectie?

Ori cand ai spus ca omul la daca avea probleme medicale nu avea voie pe strada mai ales pe doua roti. Adica un om cu vederea slaba ar trebui sa stea numai in casa?

Eu am inteles ce vrei sa spui dar tot am fost putin deranjat de modul in care ai spus-o.

Poate ar trebui sa existe si un examen de scris pe internet. O fi mediul virtual un loc cu libertati infinite dar totusi...

---------------------------------------------------------------------

Cat despre accident ce pot sa spun. Cam asta se intampla cand se intalnesc doi infractori.

In general tipul asta de oameni se ocolesc cat pot. Cand se intalnesc din greseala se lasa cu decese.

Oricum consider ca mosul isi asuma riscul de a merge fara permis ca si idiotul care a trecut linia continua. Asemenea chestii nu le faci din greseala le faci premeditat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasand discutiile puerile la o parte vad ca ala a mutat masina de acolo fara nici un stres. Chiar nu se mai uita nimeni la asa ceva? Nu se mai fac reconstituiri..nimic?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu nu spui rau ce spui dar ai o exprimare de ma doare capul.

De exemplu cand ai scuipat cuvantul carburatie te-ai gandit ca exista mobre pe carburatie mai destepte decat tigaia ta pe injectie?

Ori cand ai spus ca omul la daca avea probleme medicale nu avea voie pe strada mai ales pe doua roti. Adica un om cu vederea slaba ar trebui sa stea numai in casa?

Eu am inteles ce vrei sa spui dar tot am fost putin deranjat de modul in care ai spus-o.

Poate ar trebui sa existe si un examen de scris pe internet. O fi mediul virtual un loc cu libertati infinite dar totusi...

---------------------------------------------------------------------

Cat despre accident ce pot sa spun. Cam asta se intampla cand se intalnesc doi infractori.

In general tipul asta de oameni se ocolesc cat pot. Cand se intalnesc din greseala se lasa cu decese.

Oricum consider ca mosul isi asuma riscul de a merge fara permis ca si idiotul care a trecut linia continua. Asemenea chestii nu le faci din greseala le faci premeditat.

Pe multi ii supara exprimarea mea :) chiar si pe sotie.. asa o zic eu , cam ce gandesc, poate putin misogic...

 

 

Ai sa fi surprins dar sunt de acord ca am o tigaie pe injectie :). Nu nu zic ca carburatia nu e ok, de facpt am vrut sa zic "carburatie mai noua de anii 80" si stricct ma gandeam la Minsk 125 sau Voshod 350. :). Dar urmtoarea moto tot pe injectie as lua-o, ma pricem destul de bine la ceea ce inseamna protocol OBD2 .... deci imi este mai usor sa ma joc cu injectia... Daca iti zic ca iti pot converti banditu la injectie (cu ceva banuti ce ii drept ) nu ti-ar place injectia? Sa nu ma contactezi ca nu o fac. Iti dau doar informatiile si hardware-ul ca nu am timp sa ma ocup.

 

Nu nu ar trebui sa stea in casa, eu port ochhelari. Eu stiu un mosh ce imi repara mie comustele si antichitatile care acu se da pe suzuky de 500 si are 74 de ani..... Dar omul e sprinten ca la 30.... Nu multi pot sa se laude cu asta.

 

Hai bafta ca chiar mi-a placut.

Editat de Grimstone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scrie te rog macar Suzuki nu Suzuky sau Zuzuki ca nu esti ruda cu mucosu ala cu gixxeru far' de ulei de pe uliţă.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasati nervii si analizati cu calm acest accident.

1. Conducatorul masinii avea permis, dar incalca legislatia privind semnalizarea, trece peste o banda dubla continua !!! ( am inteles din reporatj ca ar fi dubla),face manevra brusc si surprinde scuteristul .

2.Scuteristul ( in locul lui putea fi unul cu permis ca noi sau chiar el sa fi avut permis) in situatia data nu prea a mai avut nici o sansa sa evite.

Legal sunt ambii vinovati, scuteristul pentru ca nu are permis poate si un pic viteza peste cea legala pe segmentul respectiv de drum.

Grav este ceea ce a facut soferul ! Si aici ma refer la linia dubla continua care nu e pusa acolo degeaba . A trecut peste aceasta linie din scurt fara semnal si asigurare temeinica. Daca punea semnalul din timp si se asigura stand pe loc un pic era ok dar el a luat virajul in miscare continua !!! O mare greseala ce se intampla ferecvent din prostie sau teribilism. Si da, unii oameni sunt prosti si teribilisti la orice varsta. In ultimul timp a aparut un nou tip de prioritate : de gabarit ( jeep ), de cont, de jmeker, de institutie ( angajat infumurat la anume institutii...cu drepturi speciale pe sosea si in afara orelor de program ). - @ politia trebuie sa aplice pedepse si pentru semnalizare, neacordare de prioritate, taierea liniei continue, UTILIZAREA TELEFONULUI MOBIL s.a....doar asa o sa se invete romanul ca legea e lege si greseala se plateste indiferent de gravitatia ei...mai bine asa decat sa tot moara oameni pe drumuri



Off topic si nu chiar...

Şoferii din Capitală, supravegheaţi în trafic cu autospeciale şi motociclete neinscripţionate

NEWS

(2013-08-04 10:44:27)
50 vizualizari

Şoferii din Capitală au fost supravegheaţi în trafic cu autospeciale neinscripţionate şi motociclete de către poliţiştii de la Brigada Rutieră, care în urma acţiunii au reţinut opt permise de conducere şi au amendat 71 de conducători auto, scrie rtv.net.

Brigada Rutieră a Capitalei a avut în trafic, în cursul acestei săptămâni, echipe formate din autospeciale neinscriptionate şi motociclete, "pentru a-i depista şi sancţiona pe acei conducători auto care respectă normele rutiere doar atunci când observă echipajele inscripţionate ale poliţiei", se arată într-un comunicat de presă al instituţiei remis, duminică, agenţiei MEDIAFAX.
În urma acţiunii au fost sancţionaţi 71 de şoferi, au fost reţinute opt permise de conducere în vederea suspendării şi a fost întocmit un dosar de cercetare penală. Valoarea totală a sancţiunilor contravenţionale a depăşit suma de 19.000 de lei.
Brigada Rutieră menţionează că astfel de acţiuni vor continua şi în perioada următoare.
"Într-o mare proporţie accidentul de circulaţie este urmarea erorii umane, cauzată de un anume tip de comportament la volan. Atitudini inadecvate duc de regulă la nenorociri pe drumurile publice, care de cele mai multe ori nu sunt întâmplătoare, pentru că la volan şi cu piciorul pe pedala de acceleraţie, unii şoferi îşi descarcă toate energiile negative acumulate", a atenţionat Brigada Rutieră a Capitalei.
Potrivit reprezentanţilor Brigăzii Rutiere, în trafic pot fi văzuţi, de multe ori, şoferi cum pendulează de pe o bandă de circulaţie pe alta, fără să-şi ia cele mai elementare măsuri de siguranţă sau care depăşesc coloana de maşini oprită la semafor şi se aşează în faţă.
"Greşind azi, greşind mâine, scade responsabilitatea şi creşte riscul de accident. Aşa devenim involuntar agresivi în conducere, imprevizibili pentru ceilalţi şoferi şi uşor, uşor ajungem pe nesimţite potenţiali provocatori de accidente. Lipsa unui echipaj rutier în trafic nu trebuie să conducă la ideea că în acea zonă există un vid sancţionatoriu pentru şoferii indisciplinaţi", a mai precizat sursa citată, potrivit România TV.
Salutam asemenea actiuni ale Politiei rutiere ! Deci se poate domnilor !
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Off topic si nu chiar...

Şoferii din Capitală, supravegheaţi în trafic cu autospeciale şi motociclete neinscripţionate

NEWS

(2013-08-04 10:44:27)

50 vizualizari

Şoferii din Capitală au fost supravegheaţi în trafic cu autospeciale neinscripţionate şi motociclete de către poliţiştii de la Brigada Rutieră, care în urma acţiunii au reţinut opt permise de conducere şi au amendat 71 de conducători auto, scrie rtv.net.

 

Brigada Rutieră a Capitalei a avut în trafic, în cursul acestei săptămâni, echipe formate din autospeciale neinscriptionate şi motociclete, "pentru a-i depista şi sancţiona pe acei conducători auto care respectă normele rutiere doar atunci când observă echipajele inscripţionate ale poliţiei", se arată într-un comunicat de presă al instituţiei remis, duminică, agenţiei MEDIAFAX.

În urma acţiunii au fost sancţionaţi 71 de şoferi, au fost reţinute opt permise de conducere în vederea suspendării şi a fost întocmit un dosar de cercetare penală. Valoarea totală a sancţiunilor contravenţionale a depăşit suma de 19.000 de lei.
Brigada Rutieră menţionează că astfel de acţiuni vor continua şi în perioada următoare.

"Într-o mare proporţie accidentul de circulaţie este urmarea erorii umane, cauzată de un anume tip de comportament la volan. Atitudini inadecvate duc de regulă la nenorociri pe drumurile publice, care de cele mai multe ori nu sunt întâmplătoare, pentru că la volan şi cu piciorul pe pedala de acceleraţie, unii şoferi îşi descarcă toate energiile negative acumulate", a atenţionat Brigada Rutieră a Capitalei.
Potrivit reprezentanţilor Brigăzii Rutiere, în trafic pot fi văzuţi, de multe ori, şoferi cum pendulează de pe o bandă de circulaţie pe alta, fără să-şi ia cele mai elementare măsuri de siguranţă sau care depăşesc coloana de maşini oprită la semafor şi se aşează în faţă.

"Greşind azi, greşind mâine, scade responsabilitatea şi creşte riscul de accident. Aşa devenim involuntar agresivi în conducere, imprevizibili pentru ceilalţi şoferi şi uşor, uşor ajungem pe nesimţite potenţiali provocatori de accidente. Lipsa unui echipaj rutier în trafic nu trebuie să conducă la ideea că în acea zonă există un vid sancţionatoriu pentru şoferii indisciplinaţi", a mai precizat sursa citată, potrivit România TV.
Salutam asemenea actiuni ale Politiei rutiere ! Deci se poate domnilor !

Foarte tare! Salutam si noi actiunea lor!

Editat de DaSchmutz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ne dorim asa ceva in toata tara, PERMANENT. In trafic in spatele tau, ai trecut continua, dubla continua, ai pus-o. E bine ca au inceput sa ia in calcul si semnalizarea. Politia a inteles in final importanta semnalizarii. Este un inceput, numai sa nu tina doar trei zile. Banuiesc ca joaca le place si politistilor ( fara insemne, banuiesc ca si fara uniforme). E mai misto decat sa stai pitulat dupa boscheti cu radarul. E misto sa vezi ghertoiu in trafic cum sicaneaza masina sau motorul politiei si apoi... hatz ! Pe ei nene! Va urez, sa umpleti un container de permise suspendate pe ce mai a ramas din anul asta !

Editat de fast_arrow
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In mod normal pentru stabilirea de vinovatie trebuie luati in calcul doar factori din care s-au produs accident. Aici mi se pare evident ca daca nenea cu masina nu facea stanga, accidentul nu s-ar fi produs.

 

Ca exista portite de scapare in romania (nu ai RCA -> esti vinovat; nu ai permis -> esti vinovat; il ai votat be Basescu -> esti vinovat) mi se pare mie nedrept, din perspectivul de cauzalitate. Asta e parerea mea personala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum ma intreb, idiotul de sofer stia ca omul ala avea permis sau nu ? O fi stiut ca nu are si ce a zis... : dau peste el, ca asta nu are ce cauta pe sosea !

Idiotul de sofer nici nu a privit catre ce ii venea din fata. Cat sa fi avut scuterul 80 -100 de km/h, daca se uita tot il vedea !

Liniile astea continue nu sunt degeaba pe asfalt. Daca faci o magarie in prezenta lor, fa-o cu mare, mare atentie. Vita asta de sofer poarta toata vina din acest motiv, era plecat cu sorcova...



Am mai privit inca o data filmul accidentului si am observat ca inaintea scuterului trece o masina alba din acelasi sens. Scuteristul este probabil mascat de acea masina alba in momentul cand soferul hotarat incepe virajul. Daca oprea un pic si se asigura temeinic nu se intampla nimic. Graba strica treaba si omoara asa de usor un om. In locul lui, oricine pe motor murea la fel !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Daca nenea cu scooterul statea acasa...tot asa, nu am fi avut accident. Daca si cu parca. O linie continua se pedepseste cu amenda si puncte de penalizarea. Conducerea fara permis se pedepseste cu inchisoare teoretic.

 

Adevarul este la mijloc, toti de pe forum am facut o manevra de genu la un moment dat, chiar daca ne-am asigurat sau nu...aia insa care circula fara permis au savarsit o fapta penala. Este o diferenta.

 

P.S. Daca se oprea omu sa se asigure si din spate venea un raisar cu 200 si intra in el??? Daca alde de mai sus care spune ca trece linia continua dar se asigura temeinic inainte o comite tot asa??...atunci ii vina aluia din spate ca nu a pastrat distanta?

INTREBARE:

 

sa circuli fara permis este o fapta penala, SA AI PERMIS SI SA NU RESPECTI LEGEA OMORAND UN OM, CE ESTE??????

 

SA MA KC PE PERMISUL VOSTRU!!!!!!!!

 

toti am facut boacane si fapte si fapte de genul asta DAR NU AM OMORAT PE NIMENI!!!!!!!!

 

la astia cu gandire Asa LIMITATA .....chiar ca va trebuie permis!!!!!!!!

 

era sa uit....

 

LEGEA SPUNE CA .....NU AI VOIE SA MISTI AUTOVEHICULELE...IN CAZUL UNUI ACCIDENT CU VICTIME....CE FACE LABAGIU

CU MASINA dupa ce este lovit de scuter???????

 

http://www.agendadeiasi.ro/video/16-continut/35854-un-grav-accident-s-a-produs-astazi-01082013-pe-dn3-intre-valu-lui-traian-si-constanta-un-scuterist-a-murit-dupa-ce-un-sofer-i-a-taiat-calea-video.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu l-a si calcat pe picioare sau l-a atins ,cand a mutat autoturismul? :disappointed:

I
LEGEA SPUNE CA .....NU AI VOIE SA MISTI AUTOVEHICULELE...IN CAZUL UNUI ACCIDENT CU VICTIME....CE FACE LABAGIU
CU MASINA dupa ce este lovit de scuter???????

http://www.agendadeiasi.ro/video/16-continut/35854-un-grav-accident-s-a-produs-astazi-01082013-pe-dn3-intre-valu-lui-traian-si-constanta-un-scuterist-a-murit-dupa-ce-un-sofer-i-a-taiat-calea-video.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...