Sari la conținut

Excursie la aprox 100km de Bucuresti (200km dus-intors)


frigider
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 51
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Eu vorbeam serios...Daca vrei Austria, trebuie sa astepti pana luni.Maine ma rezum la o tura de we:)

 

In alta ordine de idei, sper ca nu e "melcu" lui Blackdirt :))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu vorbeam serios...Daca vrei Austria, trebuie sa astepti pana luni.Maine ma rezum la o tura de we:)

 

In alta ordine de idei, sper ca nu e "melcu" lui Blackdirt :))))

 

Daca ai o "balena zburatoare", probabil tot touring ca a lui ianachim, Austria e parfum... a mea mobra dezbracata se simte expusa saraca... Ar vrea si ea dar nah... swimming with the big fish ain't easy. :)

 

Multzam de idee dar cred ca ar fi vreo... 400-500 km (?) ce spui tu acolo. M-as rezuma la ceva un pic mai simplu. Un Bucuresti - Sinaia - Bucuresti de exemplu ar fi mai ok. E mai mult "de acomodare", azi am scos mobra din service dupa accident si nu m-as aventura pe Cheia, vreau sa o simt ca e 100% ok.

 

Nu e "melcu" lui Blackdirt, e un melc ca al lui Blackdirt. ;)

Editat de northern_freyja
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se baga cineva duminica de dimineata la o tura pana la vidraru,posibil si mai departe???

 

Bai da' mai pe-aproape n-aveti? Da cu virgula? :D

 

pune-i folie pe viziera!!!!

 

Mai curand duct tape pe orificiul de la sudul fetzei... :D

 

un 650 gs este destul

 

Stiu, dar lasa-ma sa visez... aspiratia suprema ar fi o Honda ST 1300 Pan-European. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai da' mai pe-aproape n-aveti? Da cu virgula? :D

 

Mergi pana la Sinaia si acolo te duci pe drumul asta: http://goo.gl/maps/xQ4jv

La cabana Cuibul Dorului poti sa te opresti la o apa cu lamaie / mancare si sa-i dai bice. DJ713 e drum nou asfaltat, ca-n palma, prin padure care ajunge pana la golul alpin; vreo 20 de km foarte placuti.

 

Eu a fost saptamana trecuta, nu a fost foarte aglomerat, insa prin padure sa mergi cu atentie ca e destul de ingust drumul si fara prea multa vizibilitate in curbe.

https://www.dropbox.com/sh/jlqqle3g39k4daf/o-Crw4PKon/2013-07-28%2014.27.32.jpg

https://www.dropbox.com/s/vzz4fzo2eb4zk5z/2013-07-28%2014.51.11.jpg

https://www.dropbox.com/sh/jlqqle3g39k4daf/FI6LCRmK9Z/2013-07-28%2014.53.26.jpg

https://www.dropbox.com/sh/jlqqle3g39k4daf/rgp0mkqDX9/2013-07-28%2014.51.26.jpg

https://www.dropbox.com/sh/jlqqle3g39k4daf/FkF7uDlQl9/2013-07-28%2014.51.23.jpg

Editat de wbmt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

HIHIHI.....NU LA MOTO MAN MA REFEREAM CU JANDARMII...CI DACA VREI DA DAI O BUCA IN PADURE.......

GSA.....LA's ca te faci tu mare....

cand vreau sa ies un pic din nebunia de oras merg pana la snagov

e un drum frumos prin padure ASFALTAT si ajunge la hanul vlasiei sau la el capitan chiar pe malul lacului

Exact asa face, pleaca pana la snagov intr-o plimbarica micuta si la intoarcere o ia pe ploiesti, buzau, rm. sarat, buc. :)))
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

northern_freyja

poi ti se pare departe 160 km ??o plimbare de relaxare,viteza de croaziera de 90-130 km,incerc sa ma rezum la atat:)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exact asa face, pleaca pana la snagov intr-o plimbarica micuta si la intoarcere o ia pe ploiesti, buzau, rm. sarat, buc. :)))

bai sa dea dracii

iar fu asa am ajuns in vama si ne am intors in bucuresti prin braila via muntii macinului

 

sa i ia dracu cu indicatoarele lor....

Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai sa dea dracii

iar fu asa am ajuns in vama si ne am intors in bucuresti prin braila via muntii macinului

 

sa i ia dracu cu indicatoarele lor....

Hahahaaaa....

Da, ne-am cam ratacit. Foarte fain a fost domnule, trebuie sa repetam experienta cat de curand, pana nu iti vinzi motoreta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

northern_freyja

poi ti se pare departe 160 km ??o plimbare de relaxare,viteza de croaziera de 90-130 km,incerc sa ma rezum la atat:)))

 

Doar atat e pana acolo? Nush de ce aveam senzatia ca e mai mult... next time atunci, poate weekendul viitor. Nu voiam sa fortez nota, doar ce am scos mobra din service si nici eu n-am mai condus o luna... :)

 

Am fost la Sinaia, am incercat sa gasim ruta propusa de @wbmt dar nu ne-a iesit si am urcat pana la Cota 1400, dragute virajele dar pe alocuri drum destul de carpit si un pic de offroad prin 2 locuri. Fain per total. Vreo 300+ km, vreme buna...

 

bai sa dea dracii

iar fu asa am ajuns in vama si ne am intors in bucuresti prin braila via muntii macinului

 

sa i ia dracu cu indicatoarele lor....

 

Fain traseul... si frumoase-foc bestiutzele :cheers:

 

*****************************************************************************************************************************************************************************

 

Nu apare post nou, asa ca le "separ" sa se vada ce am schimbat:

 

 

Buna,

 

As merge maine la o plimbare de o zi, nu neaparat asa de scurta cum zice titlul dar m-am gandit sa nu deschid topic nou pentru atata lucru.

Sa zicem maxim 350-400 (nu musai), preferabil pe o ruta nu prea aglomerata (DN 1/ A2), cu cate ceva de vazut pe drum. Mers lejer, regulamentar, viteza de croaziera 90-120 km/h in functie de drum. Plecare nu foarte dimineata, probabil ca atunci pleaca toata lumea. :)

 

Mai vrea cineva sa mearga?

Editat de northern_freyja
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sincer.... maine dimineata TOTI NEBUNII PE 4 roti ies pe strada

 

Nu e musai plecare foarte de dimineata sau foarte departe, nici pe drumurile uzuale - spre munte/mare. La dus poate sa fie un pic mai aglomerat, seara pun pariu ca va fi lejer de tot :)

 

Haidi bre, un Targoviste ceva? N-am chef sa ma imbrancesc singura in toate portierele valoro$ilor cu Haudi. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As zice un 11 asa, sa fie maine trezire de voie ca e vacanta si intre timp poate se mai cara si conservele in toate directiile. :D Mergem pana acolo si vedem in functie de timp daca mai extindem tura, cat sa ne intoarcem pe lumina. Ce zici?

 

Vorbim detalii maine dimineata pe PM.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...