Sari la conținut

Marc Marquez Fan Club 93


LucianU
 Share

Postări Recomandate

Pe ce pozitii terminau motocicletele Yamaha in 2003? Capirossi, Biaggi, parca Sete Gibernau a pus probleme ceva mai tarziu.

daca vrei un raspuns am sa citesc si eu citeva statistici....si am sa-ti raspund....deocamdata e secret....zi ce ai de zis si nu mai face pe interesantul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 652
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Departe de mine gandul de a parea interesant, doar am vrut sa aflu daca stii nivelul motocicletelor Yamaha din acea perioada. Si se pare ca pentru tine e secret, iti zic eu, daca nu ma insala memoria, erau de la locul 6/7 in jos, motociclete mult sub concurenta (nu pun proton-ul la socoteala). Asta pana cand Furusawa a facut minuni pe parte tehnica dublate de un pilot extrem de talentat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Departe de mine gandul de a parea interesant, doar am vrut sa aflu daca stii nivelul motocicletelor Yamaha din acea perioada. Si se pare ca pentru tine e secret, iti zic eu, daca nu ma insala memoria, erau de la locul 6/7 in jos, motociclete mult sub concurenta (nu pun proton-ul la socoteala). Asta pana cand Furusawa a facut minuni pe parte tehnica dublate de un pilot extrem de talentat.

nu am timp sa consult statisticile si cred ca te indepartezi de subiect.

si care e pilotul ala extrem de alentat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Capirossi nu a concurat niciodată pentru Yamaha.

Da, stiu, in 2003 incepuse aventura Ducati in Motogp, dar m-am exprimat gresit, voiam sa spun ca cei doi italieni au fost cei ce i-au pus cat de cat probleme lui Rossi in sezonul '03. Ma contraziceam aiurea cu @honda1.

 

Si ca tot am zis de tine, @honda1 citeste-mi nick name-ul si o sa te prinzi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ati auzit la digi pe papagalul invitat care spunea ca "la maiestrie" pe rossi nu=l intrece nimeni? ... e asta inseamna sa te uiti la un fraier care a crescut cu rossi si care nu se poate upgrada/adapta....care se uita la curse si nu intelege nimic, dar absolut nimic....vede ca fosila e praf si nu-i vine sa creada, si tot cauta scuze, motive....nu vi se pare jenant ca acestui pilot i se cauta scuze de ani de zile: vezi epoca stoner, lorenzo, chiar si hayden? .... asta se intimpla cind ascultati comentariile unor fraieri care au ajuns cu pile si relatii la tv...

cred ca ar trebui postat in alta parte acest comentariu....



bai nu se poate....fraierul ala de invitat batea cimpii cu cursa din quatar cind rossi s-a tinut dupa mm....este incredibil cum poti sa chemi in studio astfel de persoane mediocre....asta e ..

Editat de honda1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

honda1, e cazul sa termini si tu cu offtopicul despre Rossi. Esti mai rau ca suporterii fanatici, care peste tot striga Rossi - Rossi! Mesajul tau trebuia postat pe topicul de mai jos cu "Comentatorii Digi"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

honda1, e cazul sa termini si tu cu offtopicul despre Rossi. Esti mai rau ca suporterii fanatici, care peste tot striga Rossi - Rossi! Mesajul tau trebuia postat pe topicul de mai jos cu "Comentatorii Digi"

da mm ti-a placut? ce poti sa-i faci?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da mm ti-a placut? ce poti sa-i faci?

 

In ce sens ma intrebi daca mi-a placut? Evident ca imi place de Marc, si m-a impresionat inca de cand era la Moto2, cand spuneam ca nu mai are ce sa caute acolo si locul lui e in MotoGP. Acum rupe tot si prin motogp... cum sa nu imi placa? Nu imi place cand vad ca Lorenzo, Pedrosa sau Rossi, nu reusesc sa tina pasul cu el. Nu imi place cand vad doar 2 constructori cu sanse la podium. Nu imi plac unii fani care nu vor sa vada realitatea de pe circuit, etc.Sunt cateva chestii care nu imi plac in competitia asta. Dar de Marc nu s-a pus problema vreodata ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In ce sens ma intrebi daca mi-a placut? Evident ca imi place de Marc, si m-a impresionat inca de cand era la Moto2, cand spuneam ca nu mai are ce sa caute acolo si locul lui e in MotoGP. Acum rupe tot si prin motogp... cum sa nu imi placa? Nu imi place cand vad ca Lorenzo, Pedrosa sau Rossi, nu reusesc sa tina pasul cu el. Nu imi place cand vad doar 2 constructori cu sanse la podium. Nu imi plac unii fani care nu vor sa vada realitatea de pe circuit, etc.Sunt cateva chestii care nu imi plac in competitia asta. Dar de Marc nu s-a pus problema vreodata ;)

te-am intebat in sensul frumos. nici mie nu-mi place cind il vad pe lorenzo asa in spate.....stii cumva daca se intimpla ceva la yamaha?....si pedrosa e praf...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te-am intebat in sensul frumos. nici mie nu-mi place cind il vad pe lorenzo asa in spate.....stii cumva daca se intimpla ceva la yamaha?....si pedrosa e praf...

 

La Yamaha nu stiu ce se intampla... stiu ca anul asta s-au schimbat gumele. Bridgestone a venit cu alte compozitii. Inca din teste, Lorenzo a spus ca nu se intelege deloc cu aceste pneuri. Dar ma asteptam ca dupa atatea etape, sa reuseasca impreuna cu echipa sa gaseasca o solutie. Culmea e ca pentru Rossi, tot pachetul de anul asta, functioneaza foarte bine. Inclusiv noul sasiu pe care l-a avut la dispozitie acum in Franta.

 

Deci nu stiu ce sa zic... doar pilotii stiu cu adevarat care e situatia. Noi putem doar sa presupunem.

 

Pedrosa la fel... nu mai e "robotelul" din 2012, care castiga curse la greu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eee...aici se intona imnul Germaniei...

 

Corect.

 

La GP mie imi place cum ranjeste Pedrosa fortat cand e pe podium... si la fel cat de mult vorbeste la conferintele de presa. Are asa un chef de viata in el... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corect.

 

La GP mie imi place cum ranjeste Pedrosa fortat cand e pe podium... si la fel cat de mult vorbeste la conferintele de presa. Are asa un chef de viata in el... :D

 

Nu-i așa că ar fi mai bine să se forțeze să pozeze pentru fani în loc să se poarte așa cum e el ? Ce preferi : realitatea virtuală sau realitatea ?

 

Eee...aici se intona imnul Germaniei...

 

 

Așa e clară treaba. Englejii erau interziși fiindcă ascultă imnul ăla deși i-au bătut în război pe germani, iar Vettel nu știa versurile și se simțea de căcat.

Editat de bibi.audiofil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca ar fi natural nu ar mai zambi deloc. El screme un zambet doar pentru fani audienta prezenta la fata locului, doar ca se vede ca se screme.

Rossi si cu MM si cu Lorenzo se screm un pic mai natural...

Editat de Mikulas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La GP mie imi place cum ranjeste Pedrosa fortat cand e pe podium... si la fel cat de mult vorbeste la conferintele de presa. Are asa un chef de viata in el...

Pedrosa chiar nu ranjeste...dar zambeste foarte putin/rar. Am fost 'surpins' cand am vazut ca nu zambea nici macar cand stropea fetele cu sampanie, probabil are harem acasa :P

 

Rossi si cu MM si cu Lorenzo se screm un pic mai natural...

MM chiar ca nu se screme..nici nu are de ce la rezultatele din ultimul timp, rade cat se poate de jovial.

 

Ma rog, nu stiu cum de am ajuns iar sa povestim novele, zambete, tristeturi...e cea mai putin importanta parte a acestui sport.

@Mikulas, sigur nu esti BB? mi se par foarte cunoscute unele pattern-uri ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...