Sari la conținut

Formula 1


Jorge Lorenzo

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 6,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

La 03.06.2020 la 8:53, apriliacluj a spus:

din alea 22 planificate....

Pai na,avand in vedere marea frasuaiala pandemia vietii...e bine.

Vorba colegului,probabil va bate undeva la 60-70% din cursele initiale.Va fi Germania obligatoriu,poate Franta...UK...nu se stie.

 

Totusi e bine ca stim ceva concret clar si palpabil ca sa zic asa.

La motogp inca nu s-a anuntat nimic,inca totul e in aer.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am inteles nimic,limba aia e o enigma pt mine,dar te cred pe cuvant.

Mugello am auzit si eu ca s-ar fi oferit sa gazduiasca o etapa de F1,cred ca are infrastructura necesara,dar si spatiile de esapare aferente (in afara de vreo 2 viraje),e chiar ok.

 

Imola...i donno...sa nu uitam de ce a iesit din calendar.Ok,Tamburello nu mai exista dar Imola e un circuit tipic anilor 80,banda de asfalt mica si daca gresesc ajung in gard/zid dupa 5metri.M-as mira sa (mai) gazduiasca vreo etapa de F1.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Și Mugello sau Suzuka au aceeași problemă pe anumite porțiuni. Iar Imola era pe metereze să înlocuiască Monza anul trecut când se negocia un nou contract pentru MP al Italiei. E mai mult vorba de bani și disponibilitate decât de securitate.

 

45 minutes ago, Method said:

Nu am inteles nimic,limba aia e o enigma pt mine,dar te cred pe cuvant.

 

Google translate traduce acceptabil pagini web.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mugello foarte putin...imi aduc aminte.doar de curba unde a fost mai demult Rossi scos de Bautista.Per total insa mi sebpare un circuit mare larg elegant...ceea ce nu pot spune despre Imola.

Suzuka intradevar are si ea aceasta problema....fiind,la fel,un circuit din anii 80.

Da,ai dreptate.in legatura cu securitatea.Daca ar fi sa vedem dpdv al securitatii,n.ar trebui sa existe circuite stradale...in afara de Monaco desigur,care e heritage.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

A avut dreptate Montoya cand a spus ca Williams va fi cumparat de vreun milionar pentru a-i pune fiului sau un volan in mana - Michael Latifi vrea sa il cumpere...oare cine va fi pilot titluar ? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci Stroll nu e singurul tătic care i'a cumpărat fiului echipă de F1. Bine, nu știu care e talentul și priceperea lui Nicholas, dacă e comparabil cu Lance sau nu.

În altă ordine de idei, au reînceput testele la Silverstone am văzut că a fost AMG și se pare că Mugello va ține o cursă de F1 sezonul ăsta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, pomo a spus:

...si se pare că Mugello va ține o cursă de F1 sezonul ăsta.

Sa te-auda Dumnezeu ! Va fi f interesant daca se dau pe Mugello.

 

Chiar e ciudat ca la F1 se misca cu pasi mari spre o oarecare normalitate,in timp ce la motogp...nici o veste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 ore, Method a spus:

Sa te-auda Dumnezeu ! Va fi f interesant daca se dau pe Mugello.

 

Chiar e ciudat ca la F1 se misca cu pasi mari spre o oarecare normalitate,in timp ce la motogp...nici o veste.

Informația cu Mugello am văzut'o pe Instagram, dar am citit doar titlul: Green lights for Mugello bla bla bla.

În 5 iulie se reia competiția, nu? Cine o sa transmită la noi? Digi? Telekom?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 12.06.2020 la 13:03, Method a spus:

Inainte de frasuiala asta cu covidu se laudau si digi si telekom ca transmit.Acum?

 

Digi o să transmită Moto GP care o să inceapa la Jerez pe 13 iulie, parcă.

În altă ordine de idei, Kimi se pare că se va retrage din F1 la finalul acestui sezon.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 13.06.2020 la 13:13, pomo a spus:

Digi o să transmită Moto GP care o să inceapa la Jerez pe 13 iulie, parcă.

În altă ordine de idei, Kimi se pare că se va retrage din F1 la finalul acestui sezon.

:bow: Digi - Full Hd si antrenamente practice,bravo,nota 20.

Sunt curios cine transmite motogp...

 

Pacat de Kimi...chiar si acum,si inca e rapid.Super pilot.Desi inconstant,super pilot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

https://m.ziare.com/formula-1/sezonul-f1-se-va-incheia-cu-doua-curse-in-bahrain-si-una-la-abu-dhabi-1615161

Gud niuz. O să fie interesantă a doua cursă din Bahrain pe specificația ovală. Un fel de NASCAR cu monoposturi.

Digi o sa transmită numai antrenamentele?

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

On 15.06.2020 at 10:37, Method said:

:bow: Digi - Full Hd si antrenamente practice,bravo,nota 20.

Sunt curios cine transmite motogp...

 

Digi. F1 nu cred că va transmite nimeni la noi.

 

23 minutes ago, pomo said:

O să fie interesantă a doua cursă din Bahrain pe specificația ovală. Un fel de NASCAR cu monoposturi.

 

E departe de "un oval". Are mai puține viraje, atât.

 

image.thumb.png.259b517241eb56817532536a348dc831.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Înseamnă că am văzut altceva și nu era Bahrain. Erau câteva poze cu 6 specificații de circuit, inclusiv unul oval.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, cuki a spus:

Eu unul, in pofida scenariilor vehiculate acuma cateva luni, cred ca se contureaza un campionat muuult mai interesant decat ne asteptam de la sezonul 2020 daca nu aparea guvidu.

...un campionat pe care il va castiga en fanfare nea Hamilton cu lantzu pe-afara.

 

In teorie e logic ceea ce spui - si anume faptul ca o reamestecare a cartilor si rapiditatea cu care se vor succede toate treburile nu le va lasa posiblitatea echipelor mari sa pregateasca totul la fel de meticulos precum ar fi facut-o intr-un sezon normal,prin urmare s-ar putea sa apara situatii neprevazute,greseli care ar condimenta campionatul.

In practica insa,tare mi-e teama ca AMG si RBR sunt atat de ultra-mega profi incat vor face ce fac de obicei chiar si aceste circumstante speciale.Si nimic nu le va putea deraia parcursul si anume locurile 1 si 2.

Singurii care probabil vor face prostii din echipele mari sunt Ferrari,pt ca ei fac prostii destule si intr-un sezon obisnuit,decum acum cu aceste circumstante :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...