Sari la conținut

Accident Ushor Cu Jawa


vinkator
 Share

Postări Recomandate

Tocmai imi luasem permisul.....fericit m-am dus la munca cu Jawa mea proaspat reconditionata.Intr-o pauza de tigare am zis sa fac o tura prin curtea firmei.Era ud pe jos si ploua....Cand am vrut sa pun frana spate(opppssss-->s-a rupt cablul),atunci ca sa ma opresc am actionat frana fatza si bineinteles fiind ud mi-a derapat roata fatza si boooooooommmmmmmmm.

 

Cel mai explicit este filmuletul atasat.(vad ca nu pot sa atasez)

 

esK6tRG0D8g

Edit:

L-am pus aici pentru o mai buna vizualizare :burnout:

Editat de Thomas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 64
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ai avut noroc ca n-ai "bagat in seama" camionu' ala care-ti "zambea" prietenos la numai un metru si ceva...

Putea sa iasa urat!!

 

Bulan...

... si apropo: unde-ti era casca? Te gandesti ca ai riscat destul de mult?

Sa-ti fie o mica lectie!

 

Bafta in continuare!

Editat de CBR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai avut noroc ca n-ai "bagat in seama" camionu' ala care-ti "zambea" prietenos la numai un metru si ceva...

 

Bulan... si apropo: unde-ti era casca?

 

Bafta si in continuare!

 

casca nu era pt. ca eram in curtea si nu credeam ca o sa patesc asa ceva. ;)

 

Motocicleta nu a patit nimic grav :burnout: ..doar barile de protectie indoite.Iar eu doar o vanataie la picior.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt si io incepator, da smor io daca am cazut vreodata din frana fata pe ploaie. Am dat in ea ca nebunu si tot nu mi-a alunecat fata sau spatele...cum dreq reusiti io nu stiu.

 

Ieri in Bucuresti a plouat si s-a facut mazga aia pe jos...pe chei, 110 km/h, rosu la stop, apasat frana fata violent, m-am dat mai in spate sa nu dau in stoppie si m-am oprit la limita, nu mi-a fugit nu nimic, nu am picat. Super ciudat cum reusiti voi.

 

Apropos, din ce vad eu, cred ca ai culcat-o...prea te duci direct pe dreapta...sau ai blocat frana fata, altfel nu-mi explic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt si io incepator, da smor io daca am cazut vreodata din frana fata pe ploaie. Am dat in ea ca nebunu si tot nu mi-a alunecat fata sau spatele...cum dreq reusiti io nu stiu.

 

Ieri in Bucuresti a plouat si s-a facut mazga aia pe jos...pe chei, 110 km/h, rosu la stop, apasat frana fata violent, m-am dat mai in spate sa nu dau in stoppie si m-am oprit la limita, nu mi-a fugit nu nimic, nu am picat. Super ciudat cum reusiti voi.

 

Apropos, din ce vad eu, cred ca ai culcat-o...prea te duci direct pe dreapta...sau ai blocat frana fata, altfel nu-mi explic.

 

Pai am ramas fara frana spate si am pus fata-->s-a blocat roata si a fugit pe dreapta.Noroc ca am avut prezenta de spirit(+noroc) si nu m-am lovit prea rau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E roshu spre roz motorul ? ;)

 

Sau poate n-am vazut bine ( doar curios)

 

Oricum.. nashpa de abia dupa reconditionare si cazut..las` ca o faci tu la loc, bine ca nu ai patit tu ceva

 

 

Asfalt uscat (sau ud dar fiti atenti)

 

:burnout:

Editat de Cracky
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt si io incepator, da smor io daca am cazut vreodata din frana fata pe ploaie. Am dat in ea ca nebunu si tot nu mi-a alunecat fata sau spatele...cum dreq reusiti io nu stiu.

 

Ieri in Bucuresti a plouat si s-a facut mazga aia pe jos...pe chei, 110 km/h, rosu la stop, apasat frana fata violent, m-am dat mai in spate sa nu dau in stoppie si m-am oprit la limita, nu mi-a fugit nu nimic, nu am picat. Super ciudat cum reusiti voi.

 

Apropos, din ce vad eu, cred ca ai culcat-o...prea te duci direct pe dreapta...sau ai blocat frana fata, altfel nu-mi explic.

 

fata rupe aderenta mai greu, dar cand se intampla e cam greu sa te mai redresezi.

spatele fuge usor tare, ar trebui sa exersezi, ca te va ajuta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E roshu spre roz motorul ? ;)

 

Sau poate n-am vazut bine ( doar curios)

 

Oricum.. nashpa de abia dupa reconditionare si cazut..las` ca o faci tu la loc, bine ca nu ai patit tu ceva

Asfalt uscat (sau ud dar fiti atenti)

 

:burnout:

 

Culoarea e ROSU CORAL.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt si io incepator, da smor io daca am cazut vreodata din frana fata pe ploaie. Am dat in ea ca nebunu si tot nu mi-a alunecat fata sau spatele...cum dreq reusiti io nu stiu.

 

Ieri in Bucuresti a plouat si s-a facut mazga aia pe jos...pe chei, 110 km/h, rosu la stop, apasat frana fata violent, m-am dat mai in spate sa nu dau in stoppie si m-am oprit la limita, nu mi-a fugit nu nimic, nu am picat. Super ciudat cum reusiti voi.

 

Apropos, din ce vad eu, cred ca ai culcat-o...prea te duci direct pe dreapta...sau ai blocat frana fata, altfel nu-mi explic.

 

 

E suficient sa cazi odata si nu o sa mai mergi 110 pe mazga ever. 110 in oras oricum e mult si pe uscat in cele mai bune conditii de aderenta. E suficient un caine iesit dintre masini....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa se intampla cand vrei sa te dai ciumeg in fata colegilor :wink: Considera ca ai mai invatat ceva....nu neaparat ca frana aluneca pe mazga (asta vei mai constata) , ci ca de obicei atunci cand vrei sa impresionezi audienta , exagerezi f usor si in plin entuziasm iei o gura de asfalt. :yikes: Nu ma intreba de unde stiu ;)

 

P.S. : S-au mai vazut cazuri....de altfel pe aici mai poti viziona un filmulet cu un prieten care ne arata cum se face wheelie la Etrusco...tumba inclusa :P

 

P.S.2: Personal cred ca nu s-a rupt nici un cablu... te-ai speriat, ai tras fata pe teren alunecos si buf :D Nu e o rusine sa recunosti , multi dintre noi am patit-o cand descopeream ABC-ul, inclusiv subsemnatul. :burnout:

 

P.S.3: D-l Survolaj, tu esti un cyborg, nu ti se poate intampla :blbl: Sincer nu cred ca esti in stare sa reactionezi in nici un fel la orice lucru cu adevarat neprevazut la viteza aia(110) in oras , fie caine/pieton iesit dintre masinile parcate sau un bot de taxi iesit de pe o straduta . Motocicleta poate, nu-i vorba...dar tu, poti ? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai ai cazut pt k abea itzi luasei motorul si nu il cunosteai . ai incercat sa-i improsionezi pe colegi fara sa cunoshti jawa si ai reusit .

aseara pe toata mazga aia am zis sa nu mai pun fatza k s-au tocit placutzele rau , sa mai folosesc si spatele si la un moment dat m-am trezit cu o ia motoru de spate intr-o parte da mult , deja ma vedeam inprastiat si ma gandeam sa opresc pana in masina din fatza. am avut norok cand am luat picioru de pe frana sa redresat , oricum ma trecusera toate transpiratziile

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@hell , era sa patesc acelasi lucru aseara, urata treaba cu mazga aia pe jos, dar sincer noroc ca era unu cu un papuc la o distanta apreciabila si am putut sa il ocoloesc , sa opresc langa el si sa fac o fata din aia...I mean to do that:)))

 

stupid. Nu am reusit niciodata sa cad din cauza franei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa se intampla cand vrei sa te dai ciumeg in fata colegilor :wink: Considera ca ai mai invatat ceva....nu neaparat ca frana aluneca pe mazga (asta vei mai constata) , ci ca de obicei atunci cand vrei sa impresionezi audienta , exagerezi f usor si in plin entuziasm iei o gura de asfalt. :yikes: Nu ma intreba de unde stiu ;)

 

P.S. : S-au mai vazut cazuri....de altfel pe aici mai poti viziona un filmulet cu un prieten care ne arata cum se face wheelie la Etrusco...tumba inclusa :P

 

P.S.2: Personal cred ca nu s-a rupt nici un cablu... te-ai speriat, ai tras fata pe teren alunecos si buf :D Nu e o rusine sa recunosti , multi dintre noi am patit-o cand descopeream ABC-ul, inclusiv subsemnatul. :burnout:

 

P.S.3: D-l Survolaj, tu esti un cyborg, nu ti se poate intampla :blbl: Sincer nu cred ca esti in stare sa reactionezi in nici un fel la orice lucru cu adevarat neprevazut la viteza aia(110) in oras , fie caine/pieton iesit dintre masinile parcate sau un bot de taxi iesit de pe o straduta . Motocicleta poate, nu-i vorba...dar tu, poti ? :D

 

 

Azi voi face poze cu frana si cu celelalte "damage"-uri....chiar s-a rupt.Daca vroiam sa nu ma fac de ras nici nu mai postam filmuletzul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E suficient sa cazi odata si nu o sa mai mergi 110 pe mazga ever. 110 in oras oricum e mult si pe uscat in cele mai bune conditii de aderenta. E suficient un caine iesit dintre masini....

 

Tocmai eram in depasire si vazusem galbenu, am fortat dar nu am reusit si a trebuit sa franez...pe rosu nu prea intru io, nu stii ce tampizat vine sau cum sunt corelate semafoarele. O sa vezi si tu ca intr-o depasire la motor viteza te fura. :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E in curte la Romprint eh? ;) unde lucrezi, la romprint sau panipat? :burnout:

 

eu vin de multe ori pe-acolo cu treaba (tiparesc un catalog)..

 

L-am "virusat" si pe Danciu, si-a luat chopper :D (nu stiu daca il cunosti...)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super baftos...la mine ultima oara cand mi-a facut fig frana spate m-am trezit sub ea...masina o mutasem cativa metri...cu tot cu sofer ;) m-a salvat enorm casca

 

Trebuie sa recunosc ca am avut si noroc,oricum inainte am avut un scooter cu care am luat vreo 3-4 cazaturi..asa k aveam putina experientza in cazaturi :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stupid. Nu am reusit niciodata sa cad din cauza franei.

 

 

Nu, frate, tu cazi ca nu franezi

 

 

 

Ieri am patit si io cu frana fata blocata, am ratat la cativa cm un papuc si m'am redresat ... nici eu n ustiu cum, dar ma si vedeam sub papuc.

@Survolaj : la fel ziceam si eu pina ieri : cum pana mea sa cad blocand fata?!?!?Ete ca acu' nu mai zic :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E in curte la Romprint eh? ;) unde lucrezi, la romprint sau panipat? :burnout:

 

eu vin de multe ori pe-acolo cu treaba (tiparesc un catalog)..

 

L-am "virusat" si pe Danciu, si-a luat chopper :D (nu stiu daca il cunosti...)

 

Nu il cunosc..nu am vazut nici un chooper prin curte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...