Sari la conținut

TRANSFAGARASAN 23 OCT


ianachim
 Share

Postări Recomandate

care iti furi de la job o zi libera sa bagam un transfag de mijlocul saptamanii????

plecare 9.00 buc cu retur la 18.00

Eu fur maine o zi pt plimbarica, ca va fi frumos, dar ma gandeam la ceva mai scurt, adica un FUN PARK Busteni, o sanie acolo, si apoi un Predeal si acasa pe la ora 17. ca la 17.30 ma duc la stomatolog

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu fur maine o zi pt plimbarica, ca va fi frumos, dar ma gandeam la ceva mai scurt, adica un FUN PARK Busteni, o sanie acolo, si apoi un Predeal si acasa pe la ora 17. ca la 17.30 ma duc la stomatolog

 

asta asa pentru .. pauza de masa intre 12 si 14 poate..

 

pai ar mai fi cazul sa mai faci si d-astea! de 3 luni nu mai stai pe acasa! :-L

pai sunt somer ce dracu sa caut acasa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci existati, aceasta specie rara de oameni ce pot sa faca ture si in timpul saptamanii ! :crack: cat v-am cautat, cineva chiar spunea ca asa ceva nu exista ! da, maine, dar ceva mai scurt , ziua s-a micsorat, am dori siriu dar probabil ca sunteti plictisiti de traseu. scuze de offtopic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci existati, aceasta specie rara de oameni ce pot sa faca ture si in timpul saptamanii ! :crack: cat v-am cautat, cineva chiar spunea ca asa ceva nu exista ! da, maine, dar ceva mai scurt , ziua s-a micsorat, am dori siriu dar probabil ca sunteti plictisiti de traseu. scuze de offtopic.

vezi ca maine pe siriu vrea sa mearga nordfreyja

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi ca maine pe siriu vrea sa mearga nordfreyja

 

Si... mergeee! :D

 

Intalnirea e maine la ora 9 la benzinaria de la Fantana Miorita. Mergem legal, de plimbare/admirat peisaj. Cheia-Siriu.

Editat de northern_freyja
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Brasov: +1 (de fapt, Poiana Marului - Sinca?)

ultima data adica acum un an era impuscat rau traseul asta... oricum daca e sa l facem poate fi si la dus si la intors

intrebarea era pe unde plecam pe arges dau pe bv?

 

acolo putem face transfagarasanul de 2 ori indiferent de unde venim ca e pacat sa nu l coboram si urcam pe ambi versanti

 

Brasov: +1 (de fapt, Poiana Marului - Sinca?)

ultima data adica acum un an era impuscat rau traseul asta... oricum daca e sa l facem poate fi si la dus si la intors

intrebarea era pe unde plecam pe arges dau pe bv?

 

acolo putem face transfagarasanul de 2 ori indiferent de unde venim ca e pacat sa nu l coboram si urcam pe ambi versanti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost ieri pe transalpina. e inchisa intre ranca si obarsie, dar poti trece de stafilopozi. era uscat pe toata lungimea, exceptie 50 de metri unde nu bate soarele. acolo era si umpic zapada topindu-se. este absolut HALUCINANT sa te dai pe minunatia aia de drum singur cuc, sa nu te stie nici vantu' nici pamantu'. daca iti permiti 2-3 ore in plus, baga-te ca merita toti banii de benzina. sau mai bine baga ambele, si dormi pe undeva pe traseu.

 

cred ca si transfagarasanu e in aceeasi situatie. orice-ar fi, spor! eu m-as moscoli cu drag de asa o mizerie de tura, dar o sa imi mai vad pruncu doar in weekendu cu pensia alimentara...

 

asfalt caldut iti urez!

Editat de dezamagitoru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost ieri pe transalpina. e inchisa intre ranca si obarsie, dar poti trece de stafilopozi. era uscat pe toata lungimea, exceptie 50 de metri unde nu bate soarele. acolo era si umpic zapada topindu-se. este absolut HALUCINANT sa te dai pe minunatia aia de drum singur cuc, sa nu te stie nici vantu' nici pamantu'. daca iti permiti 2-3 ore in plus, baga-te ca merita toti banii de benzina. sau mai bine baga ambele, si dormi pe undeva pe traseu.

 

cred ca si transfagarasanu e in aceeasi situatie. orice-ar fi, spor! eu m-as moscoli cu drag de asa o mizerie de tura, dar o sa imi mai vad pruncu doar in weekendu cu pensia alimentara...

 

asfalt caldut iti urez!

multam fain

 

dar nu pot pleca sub 9 si la 19 trebuie sa fiu inapoi

 

iar prob e ca sunt satul de dealu negru de ranca si de sebes sibiu

plus ca nu stiu daca pe JINA e sau nu zapada

plus distanta prea mare pt o zi de TOAMNA

 

si'n puii mei am imbatranit si eu.....

 

plus ca nu mai vreau sa ratez pastravul in fulgi de porumb de la ALBOTA

Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...