Sari la conținut

cum sa il ridic intro roata


Postări Recomandate

Nu o luati personal,dar sunteti niste ignoranti de 2lei.Omul asta v-o cerut o parere despre motociclism nu despre filme de comedie si alte rahaturi.Dar samantarii romani stiu sa rada numa',de asta suntem o tara de ras oriunde ne-am deplasa.Pai mai oamenilor eu daca vreau sa caut o chestie de oameni maturi niciodata nu o sa gasesc pe siteuri romanesti.In schimb gasesc de Guta,Salam,gainarii,magarii si ''conterstraiche''.Cand va vin mintile la cap?Evident ca tot prostul vrea sa para destept.Faptele voirbesc,pliscu mic pe viitor.

 

Esti doar un cocalar baiatule.Si 'ba' sa ii spui cui iti leaga dimineata sireturile cand mergi la scoala.Data viitoare uitate la tine ca esti tu de ras,numai rade de altu'.

Si tu esti foarte inteligent prin faptul ca vrei sa inveti un copil cum sa se omoare mai repede ! Ultimul lucru pentru care e facut maxiscuterul ala e wheelieul , mai pune in ecuatie si un sofer neexperimentat , eventual si un drum circulat si iti da la sfarsit cu pompe funebre!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 66
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Si tu esti foarte inteligent prin faptul ca vrei sa inveti un copil cum sa se omoare mai repede ! Ultimul lucru pentru care e facut maxiscuterul ala e wheelieul , mai pune in ecuatie si un sofer neexperimentat , eventual si un drum circulat si iti da la sfarsit cu pompe funebre!

E alegerea lui ce-a ce vrea sa faca.Oare pana la urma nu trebuie sa murim mai devreme sau mai tarziu?Eu gandesc mereu asa ca nu conteaza cand mori,conteaza cum mori.Presupun ca multi alegem motociclismul pentru simplu fapt ca ne infratim cu moartea.Adrenalina trebuie scormonita pana in radacini.Iar daca vreti sa fiti niste exemple bune,fiti mai autoritari cu 'copilul' asta si nu incepeti a rade.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ce acum vreo 7 ani am pus un scuter pe verticala cu roata fata ,nu recomand la nimeni sa incerce chestia asta , pur si simplu pozitia picioarelor face ca centru de greutate sa fie foarte in spate , si o foarte periculos , e drept ca e alegerea lui daca vrea sa moara ,dar sincer, nu trebuie incurajat modul asta de a cauta moartea , mai bine ar trebui sfatuit sa iasa in afara localitatii pe un drum slab circulat si sa ii dea capat la scuteras pana nimereste in vreun pom ,asa daca il invata unii mai "stiutori " cum sa-l ridice o sa o faca ori de cate ori iese cu scuteru.Ca moare el e una, ca doar asta isi doreste din cate vad , dar daca scapa scuterul pe vreun trotuar , eventual plin cu trecatori , ti-ar parea bine ca am fost " forumisti ca aia din strainatete" si l-am incrujata sa faca o tampenie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ce acum vreo 7 ani am pus un scuter pe verticala cu roata fata ,nu recomand la nimeni sa incerce chestia asta , pur si simplu pozitia picioarelor face ca centru de greutate sa fie foarte in spate , si o foarte periculos , e drept ca e alegerea lui daca vrea sa moara ,dar sincer, nu trebuie incurajat modul asta de a cauta moartea , mai bine ar trebui sfatuit sa iasa in afara localitatii pe un drum slab circulat si sa ii dea capat la scuteras pana nimereste in vreun pom ,asa daca il invata unii mai "stiutori " cum sa-l ridice o sa o faca ori de cate ori iese cu scuteru.Ca moare el e una, ca doar asta isi doreste din cate vad , dar daca scapa scuterul pe vreun trotuar , eventual plin cu trecatori , ti-ar parea bine ca am fost " forumisti ca aia din strainatete" si l-am incrujata sa faca o tampenie?

Mai usor Rossi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ce acum vreo 7 ani am pus un scuter pe verticala cu roata fata ,nu recomand la nimeni sa incerce chestia asta , pur si simplu pozitia picioarelor face ca centru de greutate sa fie foarte in spate , si o foarte periculos , e drept ca e alegerea lui daca vrea sa moara ,dar sincer, nu trebuie incurajat modul asta de a cauta moartea , mai bine ar trebui sfatuit sa iasa in afara localitatii pe un drum slab circulat si sa ii dea capat la scuteras pana nimereste in vreun pom ,asa daca il invata unii mai "stiutori " cum sa-l ridice o sa o faca ori de cate ori iese cu scuteru.Ca moare el e una, ca doar asta isi doreste din cate vad , dar daca scapa scuterul pe vreun trotuar , eventual plin cu trecatori , ti-ar parea bine ca am fost " forumisti ca aia din strainatete" si l-am incrujata sa faca o tampenie?

Totusi nu prea vad eu sa mearga pe o roata cu Malaguti Madison 150.Ca prima chestie trebuie sa ii schimbe ambreiajul,copia la motor,gumele prea mici si greu de controlat.ce sa mai zicem de greutate.142 kg la 13 cp.Hmmm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pustanii da lecti la toata lumea... de gramatica. :crack:

Cat poti fi de vaca cu cabina.Asa sa fiu mai elegant sa nu ajungem la alte chesti.Nu o zic ca mai corectat si ca m-as fi suparat.Doar ca asta ne este natia,si asta vad zi de zi atat pe motociclism.ro/youtube/e.t.c. corectand pe X si pe Y.Daca erai un pic mai .....stiai prea bine ca suntem un popor migrator in ultimul deceniu si ca multe persoane sunt plecate de mult timp din tara.Dar te cred ca asta nu o sa sti, tu esti ''profesoara de gramatica''.____Sieu mi-s crascut pe valea izai.Sarumainile.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Cat poti fi de vaca cu cabina.Asa sa fiu mai elegant sa nu ajungem la alte chesti.Nu o zic ca mai corectat si ca m-as fi suparat.Doar ca asta ne este natia,si asta vad zi de zi atat pe motociclism.ro/youtube/e.t.c. corectand pe X si pe Y.Daca erai un pic mai .....stiai prea bine ca suntem un popor migrator in ultimul deceniu si ca multe persoane sunt plecate de mult timp din tara.Dar te cred ca asta nu o sa sti, tu esti ''profesoara de gramatica''.____Sieu mi-s crascut pe valea izai.Sarumainile.

 

Raducioiu,ne lasi...Auzi la el,popor migrator !! Editat de teiu29
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cat poti fi de vaca cu cabina.Asa sa fiu mai elegant sa nu ajungem la alte chesti.Nu o zic ca mai corectat si ca m-as fi suparat.Doar ca asta ne este natia,si asta vad zi de zi atat pe motociclism.ro/youtube/e.t.c. corectand pe X si pe Y.Daca erai un pic mai .....stiai prea bine ca suntem un popor migrator in ultimul deceniu si ca multe persoane sunt plecate de mult timp din tara.Dar te cred ca asta nu o sa sti, tu esti ''profesoara de gramatica''.____Sieu mi-s crascut pe valea izai.Sarumainile.

 

Pai va mai corectam...cu speranta ca o sa invatati. Dar voi nu, betmen, betmen!

Scuze, punctuatia nu pot s-o subliniez, nu prea exista...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cat poti fi de vaca cu cabina.Asa sa fiu mai elegant sa nu ajungem la alte chesti.Nu o zic ca mai corectat si ca m-as fi suparat.Doar ca asta ne este natia,si asta vad zi de zi atat pe motociclism.ro/youtube/e.t.c. corectand pe X si pe Y.Daca erai un pic mai .....stiai prea bine ca suntem un popor migrator in ultimul deceniu si ca multe persoane sunt plecate de mult timp din tara.Dar te cred ca asta nu o sa sti, tu esti ''profesoara de gramatica''.____Sieu mi-s crascut pe valea izai.Sarumainile.

 

... Mah tu esti de ala care merge la market si cere o bere cu geam cu tot .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai va mai corectam...cu speranta ca o sa invatati. Dar voi nu, betmen, betmen!

Scuze, punctuatia nu pot s-o subliniez, nu prea exista...

....Domnule Kollar la ce universitate esti profesor?

 

Ce inseamna expresia asta?

Atatea siteuri de search si vi sa ma intrebi personal.Ahh scuze esti de la Bucuresti.Te inteleg...

 

Raducioiu,ne lasi...Auzi la el,popor migrator !!

Da ce esti?Ca doar faci parte din G8 sua ma rog G7 mai nou?

 

... Mah tu esti de ala care merge la market si cere o bere cu geam cu tot .

si acum astepti sa te contacteze persoana respectiva care i-ai luat apararea,eroule ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

....Domnule Kollar la ce universitate esti profesor?

 

Atatea siteuri de search si vi sa ma intrebi personal.Ahh scuze esti de la Bucuresti.Te inteleg...

 

Da ce esti?Ca doar faci parte din G8 sua ma rog G7 mai nou?

 

si acum astepti sa te contacteze persoana respectiva care i-ai luat apararea,eroule ;)

 

Ce faci prepotentule ai reinviat un topic mort si putrezit deja?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...