Sari la conținut

Nesimtitul de la Ducati (partea...z)


Postări Recomandate

... inca un topic pe care o sa-l citim un an intreg pana la urmatorul smaeb! precedentul a fost cu dot-ul cauciucurilor, ante-precedentul tot cu ducati ... si nu-mi mai aduc aminte!

Editat de SpiritofMotions
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 382
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Asta imi aduce aminte de o intamplare petrecuta anul trecut la salonul de la Budapesta. La standul Suzuki era o moto VStrom, echipata cu cutii laterale si top case. Imi vine in cap o idee nu tocmai fericita: sa ma urc pe moto. Bun, ma urc, ma simt excelent. Toate bune si frumoase pana ma dau jos, cand ii trag un picior (din greseala) la una din gentile laterale. UPS. Am facut o mica infundatura in capacul ei. Nu-i a buna. Il chem pe tipul de la stand sa vad cum o rezolv. Tipul foarte calm, imi spune "no problem". Motocicleta si cutiile sunt pentru expozitie, nu pentru vanzare. Am ramas mut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... inca un topic pe care o sa-l citim un an intreg pana la urmatorul smaeb! precedentul a fost cu dot-ul cauciucurilor, ante-precedentul tot cu ducati ... si nu-mi mai aduc aminte!

Neeee, cica ala de la Ducati a fost azi dimineata pe postul Acasa la emisiunea Iarta-ma ! :rose:

 

Numai cei de la BMW sunt de treaba ;)

Si cei de la Onda ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La targ se intalnesc vanzatorii cu cumparatorii. A prezenta un produs ordinar fara posibilitatea de incercare e o prostie din partea vanzatorului. Da-o-n colo, e o mobra, nu Pieta de Michelangelo.

 

@initiator: erai murdar pe haine?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Asta imi aduce aminte de o intamplare petrecuta anul trecut la salonul de la Budapesta. La standul Suzuki era o moto VStrom, echipata cu cutii laterale si top case. Imi vine in cap o idee nu tocmai fericita: sa ma urc pe moto. Bun, ma urc, ma simt excelent. Toate bune si frumoase pana ma dau jos, cand ii trag un picior (din greseala) la una din gentile laterale. UPS. Am facut o mica infundatura in capacul ei. Nu-i a buna. Il chem pe tipul de la stand sa vad cum o rezolv. Tipul foarte calm, imi spune "no problem". Motocicleta si cutiile sunt pentru expozitie, nu pentru vanzare. Am ramas mut.

tu pune mana si scoate de la doctori hartii ca te ai imbolnavit si mergi si la un doc psiho sa ti dea hartie de stres. vorbesc serios

Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dela inceput va informez ca acest replay NU este oficial.

 

Din nefericire la noi in tarisoara asta chinuita sunt din ce in ce mai multi inculti, nesimtiti si retardati dar care spre stupoarea mea au inocenta sa spuna adevarul:

Reluam filmul intamplarii: Vine un personaj chitit sa faca atmosfera, ca si acum 2 ani, care se suie pe o motocicleta si o loveste dupa care incepe sa se dea huta pe cric. Il observ si ma duc sa il invit la drive test explicand foarte logic cum suspensiile ELECTRONICE nu se pot testa prin leganat ci prin test. Pana aici m-am asigurat ca nu mai strica ceva si nu zgarie motoreta. Cand s-a dat jos exprimandu-si uimirea ca suntem tot nesimtitii de acum 2 ani, luminaaaaaaaaaa, acelasi infantil care cauta scandal si motive de butonat pe net.

Frustrarile, financiare, si insuccesele profesionale si sexuale( deductie logica dupa comportament si timpul petrecut la taste, nu in compania unei motorete sau femei) nu merita refulate pe o motocicleta. Dar vad ca esti insistent si ti la model macar:-))))).

Acum pentru celelalte genii care ii canta in struna, plang pe la vitrine, colectioneaza machete si pliante dar nu au fost de fata fac urmatoarele precizari:

 

1.Colegii de la alte marci ma sfatuiau sa stau calm si sa nu raspund la asemenea infantilisme, dar am mai stat linistit si data trecuta si tot degeaba, prostia nu are leac, poate ca de rusine si nu o sa mai scrie pe forum ca sa suceasca mintile tinerilor.

2. Din lunga mea experienta de motociclist si anume peste 24 de ani, am calarit pe mai multe continente si marci, am participat la infiintarea unor cluburi, stiu ca: MOTOCICLISTUL ADEVARAT isi RESPECTA Echipamentul si ORICE MOTOCICLETA.

Personajul in cauza a pus casca cu interiorul direct pe mocheta pe care au pasit sute de persoane!!! Si da, casca era obosita si veche, adica NU isi acorda lui respectul de a avea grija de integritatea personala, de unde intrebarea corecta: Cum sa fie atent le ce incaleca si nu e al lui???

Asta m-a facut sa fiu atent si sa incerc sa-i explic cum sa afle mai multe detalii la showroom si in test, dar evident ca ORICUM nu dorea decat sa se dea huta-huta ca e gratis nu?

 

Ei bine nimic nu e gratis si la dispozitia tuturor la o expozitie unde vi sa te uiti nu sa faci teste, si unde expozantii s-au dat peste cap sa aduca ultimele modele pe bani grei sa fie vazute macar si de cei care poate nu o sa-si permita niciodata.

Daca ati fost la vreo expo gen EICMA sau echivalent ati vazut ca acolo nu se suie nimeni fara sa fie invitat sau asistat. Cum cineva spunea mai sus, a indoit un cobur si a anuntat expozantul, foarte frumos gestul dar stimabile rezultatul este ca din neglijenta ai stricat ceva si nu ai platit. Nu e ceva cu care sa fi mandru, ai facut doar o paguba nimic mai mult, poate ar fi bine sa te intreb ai asigurare la motoreta??

Si acum sa revenim la nivelul intelectual al personajului in cauza care pana nu e si fudul cu ce prostie a facut nu se simte bine:

Daca stiam ca tot tu esti ala de acum 2 ani care nu ai priceput cum e cu suspensiile electronice te luam la goana din prima si iarasi cum spunea un agitat, mai sus, poate si un cap in gura ca sa ai motive reale sa te miorlai in cazul in care esti ''fetita'' in relatia ta sentimentala.

Oricum mare noroc ai avut si de data asta ca ai dat numai peste ''nesimtit'' si peste colegul ''agresiv'':-)) Oricum data viitoare vom fi pe faza pentru o primire cordiala:-))) cu flori cu tot.

 

Sa continuam cu alte ''modele''care au trecut zilele astea pe la salon:

1. 'Samuraiul'' care purta o casca de razboinic si masca de drac la cei peste 35 de ani cred ca e penibil sa vi si sa calaresti o motocicleta noua doar ca sa iti faci poza de buletin.

2. ''Domnul de peste 55 ani'' cu inele pe toate degetele, inclusive unul care acoperea integral aratatorul( stiti voi genul Shakira) va multumim ca ati mangaiat insistent formele rezervorului vopsit negru MAT. Din pacate NU se poate polisha ca se lustruieste si nu mai e mat.

3. Tanarului tatuat dar fara cunostinte evidente ale tehnicii motocicletelor: Un amortizor de ghidon nu se verifica smucind repetat de semi-ghidoane. Se poate rupe doar mocheta.

4. Pentru TOTI parintii care au confundat motocicletele cu leaganele din parc va transmit ca sunt similar dar ceva mai scumpe.

 

SI un exemplu minunat de data asta, domnului in etate(peste 75) care evident fusese motociclist si pe care mi-a facut reala placere sa-l pun in tema cu toate noutatile tehnice doar sa vad multumirea si incantarea din privirea dansului. Timpul pe care l-am '' piedut'' a fost primit cu mult suflet.

 

In incheiere chiar daca va recunoasteti in anumite ipostaze nu exagerati in greseala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dela inceput va informez ca acest replay NU este oficial.

 

Din nefericire la noi in tarisoara asta chinuita sunt din ce in ce mai multi inculti, nesimtiti si retardati dar care spre stupoarea mea au inocenta sa spuna adevarul:

Reluam filmul intamplarii: Vine un personaj chitit sa faca atmosfera, ca si acum 2 ani, care se suie pe o motocicleta si o loveste dupa care incepe sa se dea huta pe cric. Il observ si ma duc sa il invit la drive test explicand foarte logic cum suspensiile ELECTRONICE nu se pot testa prin leganat ci prin test. Pana aici m-am asigurat ca nu mai strica ceva si nu zgarie motoreta. Cand s-a dat jos exprimandu-si uimirea ca suntem tot nesimtitii de acum 2 ani, luminaaaaaaaaaa, acelasi infantil care cauta scandal si motive de butonat pe net.

Frustrarile, financiare, si insuccesele profesionale si sexuale( deductie logica dupa comportament si timpul petrecut la taste, nu in compania unei motorete sau femei) nu merita refulate pe o motocicleta. Dar vad ca esti insistent si ti la model macar:-))))).

Acum pentru celelalte genii care ii canta in struna, plang pe la vitrine, colectioneaza machete si pliante dar nu au fost de fata fac urmatoarele precizari:

 

1.Colegii de la alte marci ma sfatuiau sa stau calm si sa nu raspund la asemenea infantilisme, dar am mai stat linistit si data trecuta si tot degeaba, prostia nu are leac, poate ca de rusine si nu o sa mai scrie pe forum ca sa suceasca mintile tinerilor.

2. Din lunga mea experienta de motociclist si anume peste 24 de ani, am calarit pe mai multe continente si marci, am participat la infiintarea unor cluburi, stiu ca: MOTOCICLISTUL ADEVARAT isi RESPECTA Echipamentul si ORICE MOTOCICLETA.

Personajul in cauza a pus casca cu interiorul direct pe mocheta pe care au pasit sute de persoane!!! Si da, casca era obosita si veche, adica NU isi acorda lui respectul de a avea grija de integritatea personala, de unde intrebarea corecta: Cum sa fie atent le ce incaleca si nu e al lui???

Asta m-a facut sa fiu atent si sa incerc sa-i explic cum sa afle mai multe detalii la showroom si in test, dar evident ca ORICUM nu dorea decat sa se dea huta-huta ca e gratis nu?

 

Ei bine nimic nu e gratis si la dispozitia tuturor la o expozitie unde vi sa te uiti nu sa faci teste, si unde expozantii s-au dat peste cap sa aduca ultimele modele pe bani grei sa fie vazute macar si de cei care poate nu o sa-si permita niciodata.

Daca ati fost la vreo expo gen EICMA sau echivalent ati vazut ca acolo nu se suie nimeni fara sa fie invitat sau asistat. Cum cineva spunea mai sus, a indoit un cobur si a anuntat expozantul, foarte frumos gestul dar stimabile rezultatul este ca din neglijenta ai stricat ceva si nu ai platit. Nu e ceva cu care sa fi mandru, ai facut doar o paguba nimic mai mult, poate ar fi bine sa te intreb ai asigurare la motoreta??

Si acum sa revenim la nivelul intelectual al personajului in cauza care pana nu e si fudul cu ce prostie a facut nu se simte bine:

Daca stiam ca tot tu esti ala de acum 2 ani care nu ai priceput cum e cu suspensiile electronice te luam la goana din prima si iarasi cum spunea un agitat, mai sus, poate si un cap in gura ca sa ai motive reale sa te miorlai in cazul in care esti ''fetita'' in relatia ta sentimentala.

Oricum mare noroc ai avut si de data asta ca ai dat numai peste ''nesimtit'' si peste colegul ''agresiv'':-)) Oricum data viitoare vom fi pe faza pentru o primire cordiala:-))) cu flori cu tot.

 

Sa continuam cu alte ''modele''care au trecut zilele astea pe la salon:

1. 'Samuraiul'' care purta o casca de razboinic si masca de drac la cei peste 35 de ani cred ca e penibil sa vi si sa calaresti o motocicleta noua doar ca sa iti faci poza de buletin.

2. ''Domnul de peste 55 ani'' cu inele pe toate degetele, inclusive unul care acoperea integral aratatorul( stiti voi genul Shakira) va multumim ca ati mangaiat insistent formele rezervorului vopsit negru MAT. Din pacate NU se poate polisha ca se lustruieste si nu mai e mat.

3. Tanarului tatuat dar fara cunostinte evidente ale tehnicii motocicletelor: Un amortizor de ghidon nu se verifica smucind repetat de semi-ghidoane. Se poate rupe doar mocheta.

4. Pentru TOTI parintii care au confundat motocicletele cu leaganele din parc va transmit ca sunt similar dar ceva mai scumpe.

 

SI un exemplu minunat de data asta, domnului in etate(peste 75) care evident fusese motociclist si pe care mi-a facut reala placere sa-l pun in tema cu toate noutatile tehnice doar sa vad multumirea si incantarea din privirea dansului. Timpul pe care l-am '' piedut'' a fost primit cu mult suflet.

 

In incheiere chiar daca va recunoasteti in anumite ipostaze nu exagerati in greseala.

 

Am mari dubii ca cineva s-a urcat pe o motocicleta si s-a "dat huta". Sau mai pe romaneste... nu te cred.

Dupa modul in care judeci restul userilor care au postat aici, indiferent ca de bine sau de rau, "genii care ii canta in struna, plang pe la vitrine, colectioneaza machete si pliante", ai cumva un complex de superioritate? Pana una, alta, tu esti un vanzator, restul sunt potentiali cumparatori... dar probabil ca ai f multi clienti si astia mai "samurai", prost imbracati (a se citi "nu de firma"), sau care nu au ultimul racnet de casca, nu conteaza.

 

Daca vrem doar sa ne uitam la motociclete, exista internet, poze, reviste... expozitia este facuta pt a le putea atinge, pt a vedea cum stai pe ele etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

roadking: eu cred ca ala frustrat care da pe dinafara si refuleaza pe forum esti tu....

 

te plangi ca o p1zda de niste aspecte la care este supus orice comerciant, orice om care-si expune ceva la un salon....

Dar ce te astepti neica? sa vina toti la costum , cu un cuier in care sa-si agate casca si sa stea la o ceasca de cafea cu tine , la discutii din alea de complezenta, de ca.cat, cu care toti suntem obisnuiti ,intre dealer si posibil client?

 

iar cand va vad cum defilati cu ca.caturile astea " am calarit in N mari si N tari, am 50 de ani de motociclism etc", pai bai nene,daca esti asa expert si trecut prin viata, ce dracu mai cauti la un stand de motociclete, ca ultimul boschetar? de ce nu ai un job mai.........serios?

 

Aia cu casca pusa jos a fost epica. O sa-mi amintesc atunci cand mai merg in padure, sa-mi iau un cuier sa pun casca, sa nu o pun pe pamant, poate iau vreo malarie ceva sau doamne fereste se MURDARESTE de praf...........ba unde dracu ati motociclit voi ma nene? pe Goldwing-uri asistati de echipe de filmare?


si mai vii si ne spui clisee din astea cu motociclisti adevarati si ce-si respecta ei.......

 

oficial sau neoficial,ai dat cu mucii in fasole si te-ai exprimat exact ca un cioban din ala de la piata, care vrea sa combine si el 3 L de lapte la un client si nu i-a iesit pasenta........

 

si apropos, daca ai mers in N tari,afla si tu ca se scrie reply,nu replay.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E bine ca a intrat si personajul in cauza, sa confirme in scris ce a povestit initiatorul topicului

Editat de X-eL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dela inceput va informez ca acest replay NU este oficial.

 

Din nefericire la noi in tarisoara asta chinuita sunt din ce in ce mai multi inculti, nesimtiti si retardati dar care spre stupoarea mea au inocenta sa spuna adevarul:

Reluam filmul intamplarii: Vine un personaj chitit sa faca atmosfera, ca si acum 2 ani, care se suie pe o motocicleta si o loveste dupa care incepe sa se dea huta pe cric. Il observ si ma duc sa il invit la drive test explicand foarte logic cum suspensiile ELECTRONICE nu se pot testa prin leganat ci prin test. Pana aici m-am asigurat ca nu mai strica ceva si nu zgarie motoreta. Cand s-a dat jos exprimandu-si uimirea ca suntem tot nesimtitii de acum 2 ani, luminaaaaaaaaaa, acelasi infantil care cauta scandal si motive de butonat pe net.

Frustrarile, financiare, si insuccesele profesionale si sexuale( deductie logica dupa comportament si timpul petrecut la taste, nu in compania unei motorete sau femei) nu merita refulate pe o motocicleta. Dar vad ca esti insistent si ti la model macar:-))))).

Acum pentru celelalte genii care ii canta in struna, plang pe la vitrine, colectioneaza machete si pliante dar nu au fost de fata fac urmatoarele precizari:

 

1.Colegii de la alte marci ma sfatuiau sa stau calm si sa nu raspund la asemenea infantilisme, dar am mai stat linistit si data trecuta si tot degeaba, prostia nu are leac, poate ca de rusine si nu o sa mai scrie pe forum ca sa suceasca mintile tinerilor.

2. Din lunga mea experienta de motociclist si anume peste 24 de ani, am calarit pe mai multe continente si marci, am participat la infiintarea unor cluburi, stiu ca: MOTOCICLISTUL ADEVARAT isi RESPECTA Echipamentul si ORICE MOTOCICLETA.

Personajul in cauza a pus casca cu interiorul direct pe mocheta pe care au pasit sute de persoane!!! Si da, casca era obosita si veche, adica NU isi acorda lui respectul de a avea grija de integritatea personala, de unde intrebarea corecta: Cum sa fie atent le ce incaleca si nu e al lui???

Asta m-a facut sa fiu atent si sa incerc sa-i explic cum sa afle mai multe detalii la showroom si in test, dar evident ca ORICUM nu dorea decat sa se dea huta-huta ca e gratis nu?

 

Ei bine nimic nu e gratis si la dispozitia tuturor la o expozitie unde vi sa te uiti nu sa faci teste, si unde expozantii s-au dat peste cap sa aduca ultimele modele pe bani grei sa fie vazute macar si de cei care poate nu o sa-si permita niciodata.

Daca ati fost la vreo expo gen EICMA sau echivalent ati vazut ca acolo nu se suie nimeni fara sa fie invitat sau asistat. Cum cineva spunea mai sus, a indoit un cobur si a anuntat expozantul, foarte frumos gestul dar stimabile rezultatul este ca din neglijenta ai stricat ceva si nu ai platit. Nu e ceva cu care sa fi mandru, ai facut doar o paguba nimic mai mult, poate ar fi bine sa te intreb ai asigurare la motoreta??

Si acum sa revenim la nivelul intelectual al personajului in cauza care pana nu e si fudul cu ce prostie a facut nu se simte bine:

Daca stiam ca tot tu esti ala de acum 2 ani care nu ai priceput cum e cu suspensiile electronice te luam la goana din prima si iarasi cum spunea un agitat, mai sus, poate si un cap in gura ca sa ai motive reale sa te miorlai in cazul in care esti ''fetita'' in relatia ta sentimentala.

Oricum mare noroc ai avut si de data asta ca ai dat numai peste ''nesimtit'' si peste colegul ''agresiv'':-)) Oricum data viitoare vom fi pe faza pentru o primire cordiala:-))) cu flori cu tot.

 

Sa continuam cu alte ''modele''care au trecut zilele astea pe la salon:

1. 'Samuraiul'' care purta o casca de razboinic si masca de drac la cei peste 35 de ani cred ca e penibil sa vi si sa calaresti o motocicleta noua doar ca sa iti faci poza de buletin.

2. ''Domnul de peste 55 ani'' cu inele pe toate degetele, inclusive unul care acoperea integral aratatorul( stiti voi genul Shakira) va multumim ca ati mangaiat insistent formele rezervorului vopsit negru MAT. Din pacate NU se poate polisha ca se lustruieste si nu mai e mat.

3. Tanarului tatuat dar fara cunostinte evidente ale tehnicii motocicletelor: Un amortizor de ghidon nu se verifica smucind repetat de semi-ghidoane. Se poate rupe doar mocheta.

4. Pentru TOTI parintii care au confundat motocicletele cu leaganele din parc va transmit ca sunt similar dar ceva mai scumpe.

 

SI un exemplu minunat de data asta, domnului in etate(peste 75) care evident fusese motociclist si pe care mi-a facut reala placere sa-l pun in tema cu toate noutatile tehnice doar sa vad multumirea si incantarea din privirea dansului. Timpul pe care l-am '' piedut'' a fost primit cu mult suflet.

 

In incheiere chiar daca va recunoasteti in anumite ipostaze nu exagerati in greseala.

1. Nu sunt aceiasi persoana cu care ai avut divergente acum 2 ani...sau cand ai avut.

2. Nu am discutat niciodata despre suspensii electronice...vezi sa nu faci confuzie.

 

In ceea ce priveste casca, da a fost pusa direct pe mocheta. Unde vroiai sa o pun? Pe minunatia ta de motocicleta? Si daca este ponosita care este problema ta? Te asigur ca isi indeplineste forte bine rolul pentru care a fost conceputa.

Ma intreba cineva mai sus daca eram murdar...nu, nu eram murdar nici pe haine nici pe incaltaminte.

 

In ceea ce priveste comentariile avute despre vizitatorii care au trecut pragul standului Ducati...asta spune mult despre tine si despre cat de usor pui etichete oamenilor. Se potriveste atat de bine cu postarea mea de mai sunt cu Florian Pittis...nu mai are rost sa comentez...asta spune mult despre tine.

De asemenea te invit sa nu mai faci comentarii stupide despre viata mea personala sau a altor persoane ce isi exprima parerea aici pe forum pentru nu ne cunosti. Cum iti permiti sa faci asemenea comentarii??? Cati ani ai?

Editat de Phoenix_Harley
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

ciudat, un vanzator care vorbeste ca si cum ar fi proprietarul firmei.

ne ameninti si jignesti aiurea, dar majoritatea de aici au un job mai bun ca al tau, mai bine platit si cu siguranta isi permit sau au motociclete la tu doar visezi uitandu-te la pliante. ma bucur ca ti-ai expus punctul de vedere, acum chiar il credem pe initiatorul topicului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ha ha , memoria nu ma inseala, esti acelasi personaj, ''dupa vorba, dupa port''!

Daca tu crez ca mizeria aia de casca te poate proteja in vreun fel, inseamna cu nu ai ce proteja, dar asta am stabilitt deja.

Etichete ....hmmm... da imi permit sa pun pentru ca spre deosebire de tine am vazut mult mai multe tipuri comportamentale si sociale, iar pe tine te-am ''citit''.

Simpatica treaba nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Ha ha , memoria nu ma inseala, esti acelasi personaj, ''dupa vorba, dupa port''!

Daca tu crez ca mizeria aia de casca te poate proteja in vreun fel, inseamna cu nu ai ce proteja, dar asta am stabilitt deja.

Etichete ....hmmm... da imi permit sa pun pentru ca spre deosebire de tine am vazut mult mai multe tipuri comportamentale si sociale, iar pe tine te-am ''citit''.

Simpatica treaba nu?

 

 

vad ca vorbesti singur, te adresezi initiatorului topicului .....in mod repetat,fara sa astepti un raspuns :)

 

zi-ne bro, cum era imbracat, ce casca avea, ce model,ce culoare (din moment ce era o mizerie de casca)..

 

Vad ca ai ramas cu sechele de la casca omului.....

 

si ce ziceai ca vindeti voi acolo? impresii? sau motociclete? ce ati produs in zilele astea de salon? ati vandut ceva? si zi-ne ce firma reprezinti? Ducati? esti un dealer Ducati? esti maturatorul de la Ducati care in timpul liber sta si posteaza pe motociclism? Adica creste-ti o pereche de coite si asuma-ti o identitate si da lucrurile pe fata macar....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ciudat, un vanzator care vorbeste ca si cum ar fi proprietarul firmei.

ne ameninti si jignesti aiurea, dar majoritatea de aici au un job mai bun ca al tau, mai bine platit si cu siguranta isi permit sau au motociclete la tu doar visezi uitandu-te la pliante. ma bucur ca ti-ai expus punctul de vedere, acum chiar il credem pe initiatorul topicului.

de unde sti cine sunt stimabile??? poate ca sunt chiar umilul proprietar care isi dadea sufletul 12 ore pe zi si banii sa ''distreze'' retardati nemultumiti de tratament care se balabane pe cricul motocicletelor de 25.000.

se vede altfel salonul, de la Oradea, si dupa cele 2000 de posturi e evident ca si tu butonezi mai mult decat calaresti, Am dreptate????

Hai ca sunt rau si nu imi sta in caracter.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ha ha , memoria nu ma inseala, esti acelasi personaj, ''dupa vorba, dupa port''!

Daca tu crez ca mizeria aia de casca te poate proteja in vreun fel, inseamna cu nu ai ce proteja, dar asta am stabilitt deja.

Etichete ....hmmm... da imi permit sa pun pentru ca spre deosebire de tine am vazut mult mai multe tipuri comportamentale si sociale, iar pe tine te-am ''citit''.

Simpatica treaba nu?

Te asigur ca nu sunt aceiasi persoana!

Unde ai vazut atat de multe tipuri ce comportament? Ai profesat cumva ca psiholog?

 

In rest o sa incerc sa nu mai comentez la postarile tale pentru ca nu vreau sa ma cobor la nivelul tau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca

Ha ha , memoria nu ma inseala, esti acelasi personaj, ''dupa vorba, dupa port''!

Daca tu crez ca mizeria aia de casca te poate proteja in vreun fel, inseamna cu nu ai ce proteja, dar asta am stabilitt deja.

Etichete ....hmmm... da imi permit sa pun pentru ca spre deosebire de tine am vazut mult mai multe tipuri comportamentale si sociale, iar pe tine te-am ''citit''.

Simpatica treaba nu?

hau mancatas'

sa vezi clietii de MERYTIONDES cum vine' ei cu pungile de 1 leu pline cu sutili' di mii si pleca cu RABLELE'' din STHOROM'

 

la astia ce dracu tipuri comportamentale mai citesti?????

 

ESTE NORMAL sa nu intri cu MOBRA la vopsit dupa ce o expui 3 zile in SALOONNNNN ....DAR DE CE DRACU AI MAI ADUS O?????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de unde sti cine sunt stimabile??? poate ca sunt chiar umilul proprietar care isi dadea sufletul 12 ore pe zi si banii sa ''distreze'' retardati nemultumiti de tratament care se balabane pe cricul motocicletelor de 25.000.

se vede altfel salonul, de la Oradea, si dupa cele 2000 de posturi e evident ca si tu butonezi mai mult decat calaresti, Am dreptate????

Hai ca sunt rau si nu imi sta in caracter.

mama ce psiholog adevarat. cum ne-ai citit pe toti. de unde stii ca nu am fost la salon, poate sunt chiar unul din cei care m-am balabanit pe cricul motoicletei "tale".

daca esti umilul proprietar, cu atitudinea asta iti urez de pe acum faliment linistit, ca asta urmeaza.

hai ca sunt rau si...meriti.

Editat de yoyo_man
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un regizor nu gasim? nu de alta, dar ar iesi un SF frumos.

 

acu' doi ani am fost si eu la SMAEB, chiar cand a fost faza cu bisnitarul. era atunci Panigale si multe altele. nu am avut curajul sa ma sui pe vreo una, dar m-am uitat in jur si am intrebat pe unul din cei ce reprezentau marca. mi s-a zis politicos ca nu este voie. am inteles, am studiat piesele si am schimbat cateva vorbe. poate ca nu au fost cei mai buni in comunicare, dar au dat dovada de bun simt atunci cand te arati interesat de ceva. nu aveam casca cu mine, nu avea armani sau altceva. aveam blugi, niste cizme care nu erau de vitrina si un hanorac. nu m-a catalogat nimeni dupa haine si nici nu am dat dovada de ala care se duce sa-si faca poze pt facebook.

 

totusi, am o mare curiozitate: de ce este doar un singur nemultumit?

 

p.s. vad ca s-a umplut facebook-ul de poze cu toti maimutoii pe toate motoarele din smaeb. mi se pare cel mai penibil sa te duci acolo doar ca sa-ti faci poze pe niste motoare care nu ti le permiti, dar sa aduni poze de profil.

 

Harley, pun pariu ca daca te duceai si ziceai: vreau sa-mi schimb motorul in viitorul apropiat. doar ca nu sunt decis si nici nu am vazut cu se comporta un Ducati. imi puteti da niste detalii?

iti garantez ca indiferent de brand, primeai informatiile dorite si erai invitat chiar sa te urci si pe el.

 

totusi, nu prea as crede ca roadking ar fi un oficial Ducati. cel putin nu da dovada.

Editat de Crazy-devil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar va coborati la nivelul lui?sincer?

Lasa-ti bogatul sa isi vada de viata lui frumoasa,sa se plimbe ferit pe mobra lui cea scumpa!

Mai stiu pe cineva cu aere din astea de super cunoscator,tot bogat de la ducati :))

Editat de crbl69
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sambata dupa amiaza am patit o chestie similara la acelasi stand.

Am anuns la salon putin inainte de pranz si am luat-o la pas din stand in stand.

Nu ma gandeam ca Ducati va aduce mare lucru dar vazand Panigale 899 am fost incantat sa-l studiez indeaproape. I-am dat vreo 2 ture dupa care m-am asezat in sa. Nu pot sa zic ca stiu pe ce am stat sau cum am stat pentru ca imediat ce m-am suit pe ea unul dintre cei doi tipi cu geci Ducati mi-a zis foarte sec:

 

" Ar fi bine sa ne intrebati inainte sa va suiti ca poate motocicleta este a unui client".

 

Eu i-am raspuns ca m-am uitat dupa anunturi de genul " nu atingeti exponatele".

 

La care replica a fost epocala :

" Pai nu mai punem ca iarasi ne-auzim vorbe pe forum"

 

Ei bine draga Ducati Romania sa stii ca iti auzi vorbe pe forum. Si nu de bine.

Pe cuvant ca nu mi-ar fi placut sa vad un carton pe care sa scrie sa nu ating motocicletele dar l-as fi respectat ca atare. Atitudinea in schimb ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

moama ce basinele....

 

o casca ponosita, o motocicleta ponosita, o geaca ponosita, etc = inseamna utilizare, nu ture pe la romana si inapoi!

 

esti genu de om care opreste sa-si spele discurile de frana daca te prind 3 stropi de ploaie? sa nu cumva sa se zgarie?

 

Casca mea, de 200 de euro noua. plina de zgarieturi si ponosita, imi e mai draga dacat orice Shoei sau Arai tzipla! Stiu aproape fiecare zgarietura de pe ea, cand s-a intamplat si unde eram cu mobra...

 

dar plm, vorbim de principii si conceptii aici, un basinos n-o sa inteleaga de ce prefer o motocicleta racita pe ulei si aer, cu-n motor proiectat la jumatea anilor '80, pt el sunt un rupt in kur care nu-si permite mobra noua, plina de electrica, euro8 si ABS...

 

sictir!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mama ce psiholog adevarat. cum ne-ai citit pe toti. de unde stii ca nu am fost la salon, poate sunt chiar unul din cei care m-am balabanit pe cricul motoicletei "tale".

daca esti umilul proprietar, cu atitudinea asta iti urez de pe acum faliment linistit, ca asta urmeaza.

hai ca sunt rau si...meriti.

hahaha, te-ai recunoscut intre personaje???....nasol pentru tine. Si da, era motocicleta mea.

Am sa ma abtin cu comentarii de genul, cultura, genetica, experienta ca o sa ramai repetent la intrebari.

Ce imi urezi sa ai parte !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...