Sari la conținut

Nesimtitul de la Ducati (partea...z)


Postări Recomandate

 

@Phoenix_Harley
cat ma bucur ca a scris cineva inaintea mea... si eu sunt in aceiasi situatie ca a ta, vreau sa fiu comod si sa port ceva subtil nu tatuat cu brandul scump pe tot pieptul sau spatele.
nici nu vreau sa vorbesc despre "tehnica" de sales, daca se poate numi asa, a celor de la Ducati dar oameni mai ingamfati si mai antipatici nu am vazut.
ma bate gandul la un ducati, imi plac motoarele, dar promit ca nu-mi voi cumpara NICIODATA ceva de la ducati romania. m-am hotarat si oricat m-ar costa in plus mi-l iau din italia si reviziile le voi face in ungaria sau oriunde altundeva.

S-ar putea sa ai o surpriza si sa o gasesti la un pret mai mic decat in Romania :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 382
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

:crack: Ha,ha,pot sa ma sinucid, totul e un deja-vu pentru mine, stiam ca salonul de anul asta o sa fie cel mai prost,stiam ca iar vine cineva sa zica de nesimtitul de la Ducati - viata mea e filmul ala - Ziua Cartitei,ce sa mai! :))

Stiu! Tu esti primul care ai spus (daca nu ma insel) acum cateva zile ca salonul asta este cel mai prost de pana acum. Vroiai sa fi primul care spune asta, chiar inainte de deschidere :)))

In linii mari salonul nu a fost nici mai prost nici mai bun ca in alti ani. A fost la fel. Oricum este foarte diferit de ce este in alte tari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuia sa te duci la dealer, sa-i bagi mana in buzunar fara sa observe si sa-i iei cheia pentru un test drive :crack:

De ce mereu se compara ce avem noi cu ce e in afara tarii? Oamenii nu-i compara nimeni, ca aia sunt civilizati iar noi..cum suntem noi?

PS. V-ati intrebat de ce in showroom-uri nu se lasa brichetele in soclul masinii :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuia sa te duci la dealer, sa-i bagi mana in buzunar fara sa observe si sa-i iei cheia pentru un test drive :crack:

De ce mereu se compara ce avem noi cu ce e in afara tarii? Oamenii nu-i compara nimeni, ca aia sunt civilizati iar noi..cum suntem noi?

PS. V-ati intrebat de ce in showroom-uri nu se lasa brichetele in soclul masinii :D

Noi sintem necivilizati, saraci si in plus de asta, sintem si cocalari, adica cerem pe un produs cu un sfert de pret mai mare pentru ca ce ??????????? ca se vinde in ro. de parca ai zice ca se vinde in Dubai, sau e ideea cealalta,cind esti necivizat poti sa ceri un pret cit mai mare ca prostii il accepta ba mai mult, nu cauta nici o alternativa mai ieftina pt. ca sint patrioti sau cum, ca nu mai inteleg ????

Editat de ceberița 46
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma refeream la faptul ca multi compara saloanele din afara cu cele din Romania, ca afara te poti urca pe mobra si in Romania nu. Eu ziceam ca nici oamenii nu se compara, ei se uita, admira, incaleca si pleaca, la noi se uita in stanga, se uita in dreapta si pleaca cu o oglinda, un butoias de lichid de frana, un ventil, ceva mic acolo, o amintire :D

Editat de adidas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu am inteles nimic din ce ai scris.

Eu zic sa modelezi putin, poate iese !!!! fara bascalie, mai citeste poate intelegi sau esti prea patriot ????????????

 

Cred ca merge varianta 2. :)

La asta, ma gindeam si eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am editat, ca am priceput :) Nu m-am exprimat eu coerent in postul initial, una aveam in minte si alta in degete :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OK............ tind sa cred ca ai dreptate cu amintirile, insa ar trebui sa ne mai cizelam si noi. Astfalt uscat :peace: in noul sezon.

Editat de ceberița 46
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

nu inteleg cum pierdeti din vedere ESENTIALul. Problema nu e ca omu s-a urcat, a atins un cob sau ceva, ci felul cum i-a raspuns ala si cum l-a tratat....


Chiar daca dadea si motoreta jos de pe cric, raspundea legal,de distrugere de bunuri dar tu ca DEALER ca vanzator,trebuie sa ai o atitudine CIVILIZATA ,trebuie sa fii un exemplu. Pleci de la premiza ca-ti trec pragul TOT felul de oameni, si astfel toti trebuie tratati egal,cu respect...

 

Daca unu imbracat mai nu stiu cum s-a urcat pe o motoreta, nu inseamna ca-i un rupt in gura sau un fraier, si hai sa-l tratam ca pe un prost.....

Editat de Adrian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu inteleg cum pierdeti din vedere ESENTIALul. Problema nu e ca omu s-a urcat, a atins un cob sau ceva, ci felul cum i-a raspuns ala si cum l-a tratat....

 

Chiar daca dadea si motoreta jos de pe cric, raspundea legal,de distrugere de bunuri dar tu ca DEALER ca vanzator,trebuie sa ai o atitudine CIVILIZATA ,trebuie sa fii un exemplu. Pleci de la premiza ca-ti trec pragul TOT felul de oameni, si astfel toti trebuie tratati egal,cu respect...

 

Daca unu imbracat mai nu stiu cum s-a urcat pe o motoreta, nu inseamna ca-i un rupt in gura sau un fraier, si hai sa-l tratam ca pe un prost.....

Da, ai perfecta dreptate. Pe langa asta poate ca ala care vine la tine in reprezentanta este astazi rupt in coor dar peste doi ani o sa aiba bani si iti cumpara mototcicleta pentru ca ii place foarte mult marca respectiva si isi aminteste ca a fost tratat foarte bine acolo.

 

Toata intamplarea asta m-a dus cu gandul la asta: :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, ai perfecta dreptate. Pe langa asta poate ca ala care vine la tine in reprezentanta este astazi rupt in coor dar peste doi ani o sa aiba bani si iti cumpara mototcicleta pentru ca ii place foarte mult marca respectiva si isi aminteste ca a fost tratat foarte bine acolo.

De ce oare am un feeling ca nu ai fost la ducati ci la cei de la dafway :) acolo e baietii duri si bogati!daca ma insel scuze

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Chiar daca dadea si motoreta jos de pe cric, raspundea legal,de distrugere de bunuri dar tu ca DEALER ca vanzator,trebuie sa ai o atitudine CIVILIZATA ,trebuie sa fii un exemplu.

 

 

de ce exagerezi??? in speta de fata nimeni nu a dat de pamant cu nimic, dar daca un bou ar da jos cu motorul tau sau cu unul pe care-l ai in grija tu l-ai felicita?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator suzuki_fan

Cei de la Ducati todeauna s-au purtat superior cu toată lumea. Eu cu un prieten am fost la o reprezentanță în Franța să vedem multistrada și am fost tratați parcă am mers să îl furam. Nu aveam de cumpărat, dar vroiam să vedem ce laudă atât italienii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

de ce exagerezi??? in speta de fata nimeni nu a dat de pamant cu nimic, dar daca un bou ar da jos cu motorul tau sau cu unul pe care-l ai in grija tu l-ai felicita?

 

Nu exagerez nimic. Romanii nu au invatat inca faptul ca anumite functii vin cu anumite responsabilitati...

 

Daca un bou ar da jos cu motorul meu,i-as da un par in cap poate (sau poate nu); dar asta pt ca eu nu reprezint un brand, o firma si nu sunt un vanzator....

 

Daca fiecare dealer/vanzator si-ar da frau liber la frustrari si ar spune pe gura tot ce gandeste si ar reactiona asa cum si-ar dori el, pai crede-ma,ca la saloanele astea ar exista multi ''posibili'' clienti cu ochi vineti...

 

Tu esti acolo sa reprezinti brand ul X, firma X, trebuie sa arati prezentabil ,sa vorbesti frumos,sa fii politicos, si cel mai important sa stii sa-ti vinzi produsul.

 

Daca vine unul si te tachineaza sau iti intinde nervii ,nu e normal sa te comporti si sa-i raspunzi ca si cum ai fi pe strada,cu amicul tau,si comentezi la alt individ care s-a urcat pe motoreta ta personala......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de ce exagerezi??? in speta de fata nimeni nu a dat de pamant cu nimic, dar daca un bou ar da jos cu motorul tau sau cu unul pe care-l ai in grija tu l-ai felicita?

 

NU! Dar ti-ai asumat riscul asta cand ai expus!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai voi tot spuneti de bmw.....Aia e o companie care in primul rand isi face vanzare la evenimente de genul asta.Ducati mor de foame la propriu si cred ca nu mai au mult pana la faliment.Spun asta prin prisma produselor cat si a serviciilor oferite.

Ma face sa rad alta chestie...."e motocicleta unui client"!Pai daca treceati zilele astea pe langa reprezentanta lor,daca nu era mare reclama pe cladire,nu ati fi zis ca acolo se vand motoare.Au luat tot ce se putea lua cu ei la expozitie,iar daca nu aveau ce lua,le luau pe ale clientilor,probabil.Ei nu au mai multe motoare pe stoc,doar ce e in vitrina.Asa ca daca ii daramai sau murdareai motorul,nu mai aveau ce expune!!!!Cu toata sinceritatea va spun ca sunt niste "saraci" care vand si ei cateva motoare!Uitati-va un pic la bmw,yamaha,suzuki,harley...etc, faceti o comparatie cu ducati si trage-ti voi concluziile!

Referitor la echipament,stiu pe cineva care are bani sa ia orice motor vrea (si chiar si-a si cumparat unul de vreo 10.000e) si cu toate astea are o casca de vreo 3-4 ani care a costat 100e.A zis ca aia e prima lui casca,ca e amintire si ca el nu se poate desparti de ea!Si cu aia circula mereu!Si daca o vezi cum arata....,nici 50 lei cred ca nu ai da pe ea!Deci nu haina il face pe om!Dar la romani cel mai tare nu e doctorul sau profesorul.E analfabetul/cocalarul cu masina cea mai bengoasa (in cazul nostru cel cu echipamentul cel mai scump,care sa "urle" : "am bani,am bani!!!").

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...