Sari la conținut

Nesimtitul de la Ducati (partea...z)


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 382
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Serios roadking.... abtine-te, nu te ajuta cu nimic atitudinea asta, cu fiecare postare nu faci decat sa confirmi titlul. Si poate pe viitor un "amarat" din asta o sa-ti rada in nas, cu banii in mana, cand cumpara de la altul o mobra noua.

Lasa basinile, ca nu esti pe Dorobanti...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hehe, ti-ai adus motocicleta la SMAEB sa te dai mare cu ea?

si nu,nu m-am urcat pe motocicleta ta si ma bucur ca nu am facut-o.

vad ca nu citesti bine, ma refeream daca esti proprietarul dealerului nu al motocicletei. mai trebuie sa exersezi "cititul" asta.

Editat de yoyo_man
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ha ha , memoria nu ma inseala, esti acelasi personaj, ''dupa vorba, dupa port''!

Daca tu crez ca mizeria aia de casca te poate proteja in vreun fel, inseamna cu nu ai ce proteja, dar asta am stabilitt deja.

Etichete ....hmmm... da imi permit sa pun pentru ca spre deosebire de tine am vazut mult mai multe tipuri comportamentale si sociale, iar pe tine te-am ''citit''.

Simpatica treaba nu?

Si totusi te-ai nascut in curu' gol si lafel ai sa mori, doar respectul si scuipatii raman...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru info

 

Motocicletele cu vopsea MAT nu suporta zgariaturile voastre, trebuie schimbat sau revopsit rezervorul, in categoria asta este 899-le alb mat , diavel negru mat si MTS gri mat.

E chia asa de greu sa fie cu bun simt si sa nu incerci sa topai pe ele??

 

Pentru domnu roaker: un bun amic, close friend, a lui Sony B imi spunea odata ca echipamentul trebuia sa fie ca motoreta CURAT si Ingrijit nu praful si jegul iti dau impresia de biker adevarat, doar te fac un neglijent care odata o sa cada din nou din lipsa de self-respect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un regizor nu gasim? nu de alta, dar ar iesi un SF frumos.

 

acu' doi ani am fost si eu la SMAEB, chiar cand a fost faza cu bisnitarul. era atunci Panigale si multe altele. nu am avut curajul sa ma sui pe vreo una, dar m-am uitat in jur si am intrebat pe unul din cei ce reprezentau marca. mi s-a zis politicos ca nu este voie. am inteles, am studiat piesele si am schimbat cateva vorbe. poate ca nu au fost cei mai buni in comunicare, dar au dat dovada de bun simt atunci cand te arati interesat de ceva. nu aveam casca cu mine, nu avea armani sau altceva. aveam blugi, niste cizme care nu erau de vitrina si un hanorac. nu m-a catalogat nimeni dupa haine si nici nu am dat dovada de ala care se duce sa-si faca poze pt facebook.

 

totusi, am o mare curiozitate: de ce este doar un singur nemultumit?

 

p.s. vad ca s-a umplut facebook-ul de poze cu toti maimutoii pe toate motoarele din smaeb. mi se pare cel mai penibil sa te duci acolo doar ca sa-ti faci poze pe niste motoare care nu ti le permiti, dar sa aduni poze de profil.

 

Harley, pun pariu ca daca te duceai si ziceai: vreau sa-mi schimb motorul in viitorul apropiat. doar ca nu sunt decis si nici nu am vazut cu se comporta un Ducati. imi puteti da niste detalii?

iti garantez ca indiferent de brand, primeai informatiile dorite si erai invitat chiar sa te urci si pe el.

 

totusi, nu prea as crede ca roadking ar fi un oficial Ducati. cel putin nu da dovada.

Din raspunsurile lui sper ca ti-ai dat seama ce fel de om este!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Serios roadking.... abtine-te, nu te ajuta cu nimic atitudinea asta, cu fiecare postare nu faci decat sa confirmi titlul. Si poate pe viitor un "amarat" din asta o sa-ti rada in nas, cu banii in mana, cand cumpara de la altul o mobra noua.

Lasa basinile, ca nu esti pe Dorobanti...

haha si tu crezi in licuriciul norocos?

 

Si totusi te-ai nascut in curu' gol si lafel ai sa mori, doar respectul si scuipatii raman...

domnu '' haimana'' chestie de genetica dar dupa communism unii chiar cred ca suntem toti la fel. no way:-)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

moncher, toate-s curate, mobra, casca, geaca etc...dar nu sunt ca noi...

 

Ia intreaba-l pe pretenu lu Sonny B, daca si-ar schimba culorile de pe spate cu unelele noi doar pt ca ale lui s-au decolorat! sa vezi ce-ti raspunde!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

moncher, toate-s curate, mobra, casca, geaca etc...dar nu sunt ca noi...

 

Ia intreaba-l pe pretenu lu Sonny B, daca si-ar schimba culorile de pe spate cu unelele noi doar pt ca ale lui s-au decolorat! sa vezi ce-ti raspunde!

my friend, el nu poarta culori ca sa poata circula liber si in EU.

Una e vesta si alta e echipamentul, mare diferenta. Si da, el nu circula fara casca in California chiar daca e cald. Asa a ajuns la o varsta respectabila, fara riscuri inutile

Editat de roadking
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din raspunsurile lui sper ca ti-ai dat seama ce fel de om este!

dupa cum scrie, nu as zice decat ca e probabil femeia care sterge acea mocheta sau praful de pe motoare. nu as crede ca un oficial al unui brand sa aiba un astfel de limbaj.

personal, in calitate de posesor al marcii, nu-i cunosc pe toti de la Ducati. dar am mai schimbat unele cuvinte pe spatiul virtual. niciodata nu mi-au lasat o inpresie proasta si nici nu i-am vazut sa fi folosit un astfel de limbaj. chiar si cand au fost schimburi de replici. eu as merge pe varianta ca nea roadking e doar un simplu doritor de senzatii tari aici. sau poate un martor la eveniment.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost la ducati, am cerut voie sa ma urc pe motoare si m-au rugat f politicos sa fiu atent sa nu zgirii rezervoarle cu fermoarul. Mi s-a parut de bun simt tot ce mi-au spus asa ca nota 10 pentru ei.

E de bun simt e sa ceri permisiunea sa te urci pe motoarele expuse, ca deh, cred ca nimanui nu i-ar placea sa vada indieni calarind motorul lasat parcat; fix asa e si la tirguri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa cum scrie, nu as zice decat ca e probabil femeia care sterge acea mocheta sau praful de pe motoare. nu as crede ca un oficial al unui brand sa aiba un astfel de limbaj.

personal, in calitate de posesor al marcii, nu-i cunosc pe toti de la Ducati. dar am mai schimbat unele cuvinte pe spatiul virtual. niciodata nu mi-au lasat o inpresie proasta si nici nu i-am vazut sa fi folosit un astfel de limbaj. chiar si cand au fost schimburi de replici. eu as merge pe varianta ca nea roadking e doar un simplu doritor de senzatii tari aici. sau poate un martor la eveniment.

:10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce are sula cu prefectura? Sau doar te lauzi, iar?

Esti patronul srl-ului care vinde Ducati in Ro? Felicitari, ai bani... si cam atat. Nu esti? Atunci nu mai face afirmatii de basinos (de obicei astia care nu au se lauda). Atatea figuri ca s-a urcat cineva pe mobra adusa la salon... daca avea casca de 2000 euro il pupai in poponeata?

Nu stiu ce licurici visezi acolo, dar un adevarat om de vanzari (intamplator nu esti singurul si clar nici cel mai bun) nu se comporta asa, sa judece omul dupa haine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci, cand vad discutii despre toale asociate cu motociclismul imi vine sa borasc...Imi pare rau ca impart acceeasi pasiune cu asemenea personaje.

 

Da. Nu e normal ca vizitatorii sa zgarie exponatele cum nu e normal ca un binjnitar sa nu respecte clientii. Daca duminale, domnule vanzator/patron faci figuri si analizezi oamenii pe baza statutului social, considerandu-i sarantoci, eu zic sa te muti sa vinzi DUCATI in Dubai.

 

La urmatorul SMAEB, eu zic sa le puneti in vitrina sa nu se aseze musca pe ele ca, cine stie, poate zgarie vopseaua de pe Panigale :))

 

Pana atunci, fiti fericiti ca va mai cumpara cate un pui de Tiriac bine imbracat cate un DIAEVEL si il plimba prin Dorobanti City...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana sa postezi aici, eram aproape convins ca initiatorul acestui topic ori exagereaza, ori denatureaza adevarul. Acum m-am convins, titlul topicului este mult prea dulce pentru tine.Te rog frumos sa nu mai postezi nimic pentru ca pe masura ce o faci, te afunzi si mai mult in rahat. Alegerea este simpla,fie lasi vizitatorii sa se urce pe pretioasele-ti mobre,fie nu. Sa presupunem ca cineva iti cere voie sa incalece motocicleta si in timp ce face asta, o zgarie.Te incalzeste asta cu ceva,poti polisha negrul ala mat si frumos doar pt. ca ti-a cerut voie ? NU.As mai avea cateva cuvinte de spus, dar banuiesc ca esti mult prea greu de educat !

Editat de teiu29
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Pentru domnu roaker: un bun amic, close friend, a lui Sony B imi spunea odata ca echipamentul trebuia sa fie ca motoreta CURAT si Ingrijit nu praful si jegul iti dau impresia de biker adevarat, doar te fac un neglijent care odata o sa cada din nou din lipsa de self-respect.

 

cine afirma asta si mai ales cine crede asta este un prost iar pentru el (pt acea persoana) motociclismul nu este decat o alta metoda de etalare .....a ceva (orice,dar nu motociclism)....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine afirma asta si mai ales cine crede asta este un prost iar pentru el (pt acea persoana) motociclismul nu este decat o alta metoda de etalare .....a ceva (orice,dar nu motociclism)....

E posibil sa gresesti aici.Daca-ti pastrezi echipamentul curat nu inseamna nimic altceva decat ca vrei sa fi curat,ingrijit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Practic, la un salon moto, ca sa fii cat de cat bagat in seama trebuie sa ai pe tine ultima fita de echipament, nu? Nu conteaza ca afara ai un fier care nu face mai mult de 1000 E, dar daca te dai interesant in hangar si-ti fluturi brandurile pe acolo cred ca ai mai multe sanse sa-ti faci poze pe motor sau sa vezi cum stai pe motocicleta visurilor...

 

Nu o zic cu rautate, dar vad ca in ultima vreme se pune mai mult accent pe aparente.

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

E posibil sa gresesti aici.Daca-ti pastrezi echipamentul curat nu inseamna nimic altceva decat ca vrei sa fi curat,ingrijit.

 

una este sa-ti pastrezi echipamentul curat (in masura in care poti,pt ca eu personal nu stau sa-l curat dupa fiecare iesire), si alta e sa faci un fel de religie din asta........

 

am mai avut o disputa de genu pe alt topic,legat de lustruirea motocicletei sau pastrarea motocicletei curate,si mi-au sarit aia in cap si-acolo....

 

pana la urma,fiecare cum vrea,cum poate si cum il duce capu, dar sa nu-mi vina vreun metrosexual din asta sa-mi defileze cu motorul tipla si echipamentul dat cu crema si sa-mi explice el cum e sa fii motociclist sau ce inseamna motociclismul.....

 

daca vrei sa fii curat si ingrijit, mergi cu masina.... motociclism nu inseamna curat si ingrijit,decat daca esti un poponar ingrijorat prea mult de luciul de pe carene sau de pe costumul de piele ......si cu asta poate sa-mi sara oricine in cap,mi se rupe......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ce am citit, eu nu as avea nici o sansa...

Calaresc un Kawasaki EN500 de prin '89 si un CBR F2 din '91...

In plus, am Logan. Bine, e ceva mai nou, din 2010. Shame on me.

Am echipament de rahat, casca principala flip-up no-name + vreo cateva casti Highway1 (open face, desigur, la 39 de euro), cizme pentru chopper luate de pe net cu 60 de lei, combinezon pentru CBR luat second, cu 500 de lei, Geaca Tschul NOUA, DAAA??? luata de la boier Adris de pe forum anul trecut, ce mai, sunt un rupt in viziunea cacanarului de la duca(ca)ti, nu?

 

Pe de alta parte, pozitia mea actuala mi-ar permite sa-mi cumpar un Multistrada. Prin credit la banca, sau cu banu' jos, nu conteaza. M-a fascinat Multistrada din momentul in care a aparut si m-am gandit o perioada sa ma axez spre acest model.

 

Ce nu am stiut este faptul ca, pe langa butonul care permite Multistradei sa mearga pe camp, Multistrada a fost echipata si cu taranul din dotare, adica cu un Gheorghe care sa te ia la (cenzurat) ca i-ai zgariat taciunele de pe rezervor, in momentul in care ti-ai frecat (cenzurat) de fierul pus la expozitie.

cenzurat=p.u.l.a.

 

Drept urmare, ma reorientez spre modele mai "pamantene", cum ar fi Yamaha, de exemplu, sau BMW.

Dar asta doar daca vreau. Daca nu, ma veti vedea in continuare intr-un nor de fum, calarind alternativ doua capre de pe vremea cand "fierul era fier, iar plasticul - tot fier".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt de acord cu onorata asistenta ca astia de la Ducati sunt neprofesionisti!

Pai bine mai baieti,iese scandal acum doi ani ca s-a suit unu neinvitat pe mobra si nu a-ti luat masura elementara de apune un afis

,,nu va urcati bai boilor pe mobra" si nu se ajungea la tot balciul asta cu frustrari,refulari si jigniri reciproc dezavantajoase!

Aia de la Harley au pus dupa primul an afise pe fiecare mobra si nu mai sunt probleme de genul asta!Au marait cativa la inceput dar s-a invatat

lumea si asta e!

Nu ai pus afis,cordon,gard sau paznic te-ai expus sa se urce si binevenitul si neavenitul si barosanul cu lovele si ghiorlanul rupt in fund!

Erau si cei de la MVAgusta cu sculele lor scumpute dar imprejmuite sa se uite poporul fara sa se catere!Simplu si eficient!

Ca Honda si BMW au lasat lumea sa calareasca mobrele este foarte frumos dar nu si obligatoriu pentru celelalte firme!

Fiecare cu aia masii!

In restul discutiei cu are rost sa ma bag ca se flegmeaza de ambele parti cu elan muncitoresc.....si asta e doar inceputul!



Practic, la un salon moto, ca sa fii cat de cat bagat in seama trebuie sa ai pe tine ultima fita de echipament, nu? Nu conteaza ca afara ai un fier care nu face mai mult de 1000 E, dar daca te dai interesant in hangar si-ti fluturi brandurile pe acolo cred ca ai mai multe sanse sa-ti faci poze pe motor sau sa vezi cum stai pe motocicleta visurilor...

 

Nu o zic cu rautate, dar vad ca in ultima vreme se pune mai mult accent pe aparente.

Asa a fost ,este si va fi tot timpul,dar unii se prefac mai bine,altii foarte bine,altii prost sau foarte prost!

Sa nu fim ipocriti,toti judecam dupa aparente!Dar este mult de discutat pe tema asta si nu e locul si nici momentul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-i sluga. E chiar domnul...(nu meriti ma sa te numim), el capo di tutti frutti de la Ducati Romania.

Fiţe şi figuri. In urma cu ceva vreme tinea morala despre ochelarii cu ramă metalică, ca nu's pentru motocilisti. La fel si cu echipamentul. La fel si cu super-motocicletele lui care nu au nevoie de niciun fel de reclama, sau prezentare...

Domnule ...(nu-ti dam numele) esti penibil! Ca sa nu mai zic ca esti lipsit de orice urma de bun simt!

 

Motociclist nu e ala care are cea mai scumpa casca, cel mai scump motor si cea mai smechera echipare. Motociclist e cel caruia i se umple inima de bucurie atunci cand se suie pe motocicleta. Stiu oameni care au peste 75 de ani...merg cu Jawa cu atas (ca nu-si mai pot tine echilibrul pe doua roti) si au tot casca pe care o purtau in tinerete. Ei sunt mai putin motociclisti ca tine?

 

Tu? Unul din acea mana de oameni care cu putina sansa, mult tupeu si nesimtire au pus palma pe o feliuţă din ceva.

 

Când o să înţelegi că sunteţi prea mici în comparaţie cu statuile pe care vi le ridicaţi singuri?

 

Spui ca ai facut parte din multe cluburi moto, stii foarte multe, ba chiar esti prieten cu prietenul lui Sonny Barger. Afla de la mine, ca in acceptiunea lor motociclistul doarme acolo unde-l prinde noaptea, ca el merge la petreceri de motociclisti (acolo unde lumea nu vine imbracata la 4 ace, ci stă în cort, doarme în saci de dormit cu casca lângă el) si sa zacă in bocancii lui de roacker călător o vara intreagă.

Cat despre echipament...

Iti dai masura snobiei.

Eu port o casca de aproape 700 de euro...stii ce?! O pun pe jos! Pe pamant, pe scari, pe iarba şi mă aşez cu popoul pe ea!

Am un combinezon care a costat aproape 1000 de euro...stii ce? Stau intins cu el pe unde apuc, dorm pe iarba atunci cand imi e somn si sunt plecat in ture, mă târâi prin praf ca sa imi fac o poză misto pentru albumele de călătorie.

Ştii de ce? Că nu mi le-am luat să mă fălesc cu ele! Că mi le-am luat din munca mea, din banii pe care eu i-am transpirat aşa cum am putut mai bine.

Daca vreau să dau 1000 de euro pe o cască şi să ma cac în ea o pot face, pentru că-i a mea! D'aia omul ala putea să facă ce-i trecea prin cap cu casca aia...TU nu poti sa judeci, nu ai dreptul.

Prin cum ai ales sa iţi speli imaginea...nu pot să spun că într-adevăr, eşti cu mult prea lipsit de bun simţ!




Iniţial nu am vrut să răspund, dar nu m-am putut abţine. D-aia motociclismul în ţara asta se duce dracului...pentru că avem cocalari (oricum ar fi ei, manelişti, rockeri...) şi o dorinţă chioară de a epata!

Drumuri bune vă urez!

Indiferent de ce călăreşte, motociclistul bătrân va avea mereu multe de povestit nepoţilor fără să citească din vreo carte!

Editat de StefanLeonte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma, cam cate basini poate sa aiba un vanzator amarat? Astia dupa ce ca vand cateva motociclete pe an mai sunt si batuti in cap. Chiar daca au sau nu dreptate sigur exista alt ton de expunere a punctului lor de vedere.

 

la sfarsitul anului face 800le 3 ani si ma gandeam sa-l schimb. La Bavaria mi-am jurat ca nu mai calc. Dupa povestea cu Hachi a disparut si Honda de pe lista. Astora de la Ducati nu le-as baga un leu in buzunar daca sunt atat de tupeisti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...