Sari la conținut

Incepator cu pasager ? Accident live


Mein Herz brennt
 Share

Postări Recomandate

Care esti ? http://www.trafictube.ro/inconstient-doua-roti/

 

 

Imi aduce aminte de un accident neplacut ... nu mai e de comentat nimic, imi iau punga de popcorn si ...

 

PS - cititi si comentariile

Editat de Mein Herz brennt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 97
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

si se mai mira unii de ce mor altii. Pai pasagerei i-a sarit casca din cap la o frana ! Cum ar fi fost dinamaica cu 100km/h in plus ?!

Zi doamne fereste si hai sa ne bucuram ca ingerul le-a fost mai rapid decat moartea si sa SPERAM ca baiatul asta a invatat ceva din toata intamplarea asta, daca nu pentru el macar sa se gandeasca la tragedia care se putea intampla cu acea fata daca, cadea sub rotile acelui camion si daca putea traii avand-o pe constiinta toata viata.

Am vazut clipul asta si mi-am adus aminte de copiii aia doi care au murit acum cativa ani pe Calea Plevnei striviti de basculanta aia incarcata de 40t.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

toata vina aruncati-o pe motorist...

 

altul pe care-l calcam pe cap.

parca si vad... tiristul nea dorel cum rade si pleaca linistit gandind "ce ma bucur cand crapa unu dasta"

 

ce plm mergea dorel si brusc sta?

tiruri, camioane prin orase... eu unu as interzice total pateurilor mai mari de 3.5 t accesul in orase.

merg in spatele unei rabe... nu vad nimic...

 

blocheaza traficul, ii doare-n cot de orice ca-s mari, fac drumurile zob... etc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

toata vina aruncati-o pe motorist...

 

altul pe care-l calcam pe cap.

parca si vad... tiristul nea dorel cum rade si pleaca linistit gandind "ce ma bucur cand crapa unu dasta"

 

ce plm mergea dorel si brusc sta?

tiruri, camioane prin orase... eu unu as interzice total pateurilor mai mari de 3.5 t accesul in orase.

merg in spatele unei rabe... nu vad nimic...

 

blocheaza traficul, ii doare-n cot de orice ca-s mari, fac drumurile zob... etc

Ai vorbit serios sau ai glumit ? Daca si in cazul asta,camionul e de vina....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu vad viteza mica ceea ce i de bine si un cazan care evidnet ca n-are frane ca orice cazan + innodat ghidon.

Omu' semnalizeaza ceea ce iar e de bine ( de obicei noi nu prea bagam licurici cand mergem ca am strica butonul de tot :) ).

Dupa incident s-a repliat rapid pe marginea drumului.

Pe ansamblu un motociclist ok, incepator sau nu .

De departe mai bun ca hayabuse bete, vitezana mucificate samd-uri. Pentru referite de " asa nu " a se consulta aceasta rubrica.

 

 

Camionul nici nu franeaza deci nu i-a vazut ( atentie la unghirile moarte/prosti), casca pesemne nelegata de a zburat asa si oamenii mai lungi in craci un pic de nu i-a prins mobra sub ea..

 

O intamplare ca multe altele, cu final fericit si cu niscai crom zgariat.

 

Bineinteles ca i-a iubit Dumnezeu mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cat bulaaannnn :))))

aia e, a incercat-o omu si s-a tavalit.... 1m mai in fata si avea creierii placinta... destul de rapida si ok reactia post eveniment...

daca pasagera s-a ridicat si s-a evacuat singura de pe partea carosabila inceamna ca era RELATIV ok... nu va mai lamentati atata !!!

nu mai pot cu motociclistii astia duri, mai ales chopperistii din mai stiu eu ce club/organizare : "...frate, am vesta, sunt smecher..." jbafff, s-a dat cu pixda de pamant si dupaia plange pe la spital... doomleeee, mi-am rupt picioru.... PAI NU STIAIA FRATE CA DACA TE SUI PE MOTORETA E POSIBIL SA CAZI????

 

... cafeaua, n-am baut cafeaua....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

toata vina aruncati-o pe motorist...

 

altul pe care-l calcam pe cap.

parca si vad... tiristul nea dorel cum rade si pleaca linistit gandind "ce ma bucur cand crapa unu dasta"

 

ce plm mergea dorel si brusc sta?

tiruri, camioane prin orase... eu unu as interzice total pateurilor mai mari de 3.5 t accesul in orase.

merg in spatele unei rabe... nu vad nimic...

 

blocheaza traficul, ii doare-n cot de orice ca-s mari, fac drumurile zob... etc

TU VORBESTI SERIOS?????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a avut noroc.

un incepator rezultat al scolii romanesti

in rest.. da, au avut noroc



asta e buna de pus la subiectul ala pe general abs/fara abs.

asta putea sa fie fatala. abs-ul il salva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dorel camionagiul merge si apoi se opreste pentru ca este trecere de pietoni si inaintea ai este un BUMPER.....pe care nu l poti sari cu camionul

 

iar PIZDIMOBRISTU sa merga in pouala' mea la biserica sa aprinda o lumanare ca a trait si dupa.....

si de banii de bere sa ia un curs de FRANARE in linie dreapta si sa i lege PROASTEI CASCA cand o urca pe motor

 

am mers cu pasager cred ca maxim 500 km in viata mea si PERSONAL i am legat casca, si le am facut instructaj inainte sa puna piciorul pe scarite

Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

au culoare la chiloti la fel.

gagica e posibil sa si-o fi luat-o la laba piciorului din dreapta. a prins-o chiar nasol

da, bikinii fac toata scena

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu vad viteza mica ceea ce i de bine si un cazan care evidnet ca n-are frane ca orice cazan + innodat ghidon.

Omu' semnalizeaza ceea ce iar e de bine ( de obicei noi nu prea bagam licurici cand mergem ca am strica butonul de tot :) ).

Dupa incident s-a repliat rapid pe marginea drumului.

Pe ansamblu un motociclist ok, incepator sau nu .

De departe mai bun ca hayabuse bete, vitezana mucificate samd-uri. Pentru referite de " asa nu " a se consulta aceasta rubrica.

 

 

Camionul nici nu franeaza deci nu i-a vazut ( atentie la unghirile moarte/prosti), casca pesemne nelegata de a zburat asa si oamenii mai lungi in craci un pic de nu i-a prins mobra sub ea..

 

O intamplare ca multe altele, cu final fericit si cu niscai crom zgariat.

 

Bineinteles ca i-a iubit Dumnezeu mult.

mergea bine pe dracu

 

din unghiul lui trebuia imediat dupa ce a depasit masina care filma sa intre in spatele camionului ......PENTRU CA TREBUIA SA VADA TRECEREA DE PIETONI

 

ASA CUM MERGEA PANA SA CADA AJUNGEA PARALEL CU CAPUL TRACTOR IN DREPTUL TRECERII DE PIETONI SI AVEA VIZIBILITATE ..PUALA"

 

se infigea in pietoni ...DIRECT!!!!!!

Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a avut noroc.

un incepator rezultat al scolii romanesti

in rest.. da, au avut noroc

 

asta e buna de pus la subiectul ala pe general abs/fara abs.

asta putea sa fie fatala. abs-ul il salva

LIKE!

 

Oricum se vede ca nivelul de skill al unora este praf si pulbere si mai plimba si fete cu motoreta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...