Sari la conținut

Riding My bike in UK(transport/inscris/drumuri/legi etc)


nervOptik
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 263
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

salut,in ce zona esti?

cred ca te referi la conditii de plata la dealer de marca,nu?honda?

eu am info doar de la dealer multimarca,plata avans iar restul esalonat pe X ani(1-2)...cu acte ca esti angajat/SE sau cu garantor.

Salut. Sunt pe langa Leamington Spa. Deocamdata nu stiu sigur modelul, oscilez intre R6 si 600RR.

Da, ma refer la conditii de plata deoarece ma uit pe site-ul lor si sunt ceva diferente de rata pe acele tabele si nu imi dau seama de ce. O sa postez la sfarsit exact amanuntele.

Sunt self employed si deocamdata nu stiu cat si ce pot lua pe "firma". Imi trecuse prin cap o idee absurda ca as putea lua pe compania mea si sa fiu scutit de TVA? Probabil fabulez prin ceea ce zic dar inca nu stiu cum merge treaba cu Ltd-urile pe aici.

Uite exemplele:

 

 

CBR600RR (12YM) (PCP) OTR Price £8,900.00 Deposit £1,439.41 Amount of credit £7,460.59 36 monthly payments (duration 37 months) £140.00 Guaranteed Future Value £3,150.87 Guaranteed Future Value inc Option Fee £3,215.87 Total amount payable £9,695.28 Representative APR 4.9% APR Credit acceptance fee £125.00 Option to purchase fee £65.00 Excess Mileage Charge £0.05 Interest rate per annum fixed 3.63%

 

CBR600RR (12YM) (VPL) OTR Price £8,900.00 Deposit £1,866.98 Amount of credit £7,033.02 36 monthly payments (duration 36 months) £210.00 Total amount payable £9,426.98 Representative APR 4.9% APR Credit acceptance fee £150.00 Interest rate per annum fixed

3.35%

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Eu si hubby dar nu am decis inca ziua, probabil prima zi. Noi mergem si maine ca se tine advanced engineering show: http://www.advancedengineeringuk.com/

 

M-am uitat pe program pare interesant, dar scurt, vad ca forumurile se inchid la 15:30 Miercuri. Poate dati si voi un feedback dk mergeti in prima zi postati si voi cam pana la ce ora tin baietii deschisa pravalia.

Eu dk plec la 4:15 din Dunton............ajung la 18:40 dk am noroc in Birmingham.................. dar la cum inchid astia tot de la 17:30 - 18:00(asa e la mine) de zici ca esti in Cernobal..........nu cred ca apuc ceva in Birmimgham

Editat de Bigfoot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost ieri la Advanced Engineering Show, a fost mind blowing, prea multe deodata. Abia am apucat sa vorbim cu cativa expozanti. Am vazut de la roboti de cateva tone la autoclave si 3d printere. scanere la masini din carbon si streamlinere care vor participa la Bonneville salt flats. Am facut putine poze dar am sa pun si aici vreo doua trei...in principal cu vehicule nu roboti.

 

dscf2310.jpg

dscf2311.jpg

dscf2317.jpg

dscf2313.jpg

dscf2314.jpg

dscf2315.jpg

dscf2316.jpg

dscf2318.jpg

dscf2319.jpg

dscf2320.jpg

dscf2321.jpg

dscf2322.jpg

dscf2323.jpg

dscf2325.jpg

 

 

Azi am primit o recomandata de la Honda UK, am castigat bilete la NEC.

dscf2411.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost show de inginerie, nu avea treaba in mod special cu motocicletele. Am postat poze cu masini ca se delecteze si altii cu ceva ca de puneam poze cu roboti industriali, cnc-uri, scanere 3D, imprimante 3d si trenuri de aterizare sau fuselaje de avioane...nu interesa chiar pe nimeni.

Daca totusi te-ai fi uitat mai bine la poze ai fi vazut un streamliner acolo, care e pe doua roti si e propulsat de doua motoare de Blackbird, 600hp Supercharged by Rotrex.

Lasa ca facem poze la Motorcycle Live in doua saptamani, rabdare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Interesant show-ul dar pacat ca abia acum am aflat de el....

Referitor la Motorcycle Live, cu siguranta voi merge si mai ales ca e destul de aproape de mine. Thanks for info Ice-Queen...

Daca mai sunteti in cunostiinta de cauza si de alte astfel de evenimente nu va sfiiti sa adaugati un post, poate sunt printre noi si altii care sunt nou veniti pe aceste meleaguri si inca nu stiu ce fel de evenimente se organizeaza pe aici.

Stima.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Interesant show-ul dar pacat ca abia acum am aflat de el....

Referitor la Motorcycle Live, cu siguranta voi merge si mai ales ca e destul de aproape de mine. Thanks for info Ice-Queen...

Daca mai sunteti in cunostiinta de cauza si de alte astfel de evenimente nu va sfiiti sa adaugati un post, poate sunt printre noi si altii care sunt nou veniti pe aceste meleaguri si inca nu stiu ce fel de evenimente se organizeaza pe aici.

Stima.

 

Noi nu stim de ele din cauza ca suntem in UK de mult timp, stim de ele pentru ca avem treaba cu ingineria si in special automotive si motorsports.

Mai este un show de inginerie mai mare in luna aprilie,o sa postez cand se apropie evenimentul si se fac inscrierile online. Altfel e plin de show-uri, conferinte si conventii pe teme de inginerie tot anul dar sunt mai putin cunoscute de cei din afara asociatiei inginerilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu tot in inginerie lucrez si la fel, tot in automotive...dar pana acum nu am auzit in jurul meu pe nimeni care sa mentioneze participarea la astfel de evenimente. Intr-adevar, printre romanii din jurul meu nu am gasit nici un iubitor al sportului pe 2 roti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fight FIGHT! Eu si MrD de aici de pe forum mergem pe 29 Sambata. Daca mai merge cineva, lasa-ti mesaj aici, poate ne intalnim!

Si noi tot asa, 29 sau 30. inca nu ne-am hotarat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut, La inceputul lunii viitoare, adica in vreo 2 saptamani imi voi aduce si eu motorul in Uk.

Ati organizat vreo intalnire ceva? Ar fi frumos!

Sa auzim numai de bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...