Sari la conținut

Accident Yamaha R1 vs Ford Mondeo [Eroii Revolutiei 21.04.2014]


wtf?
 Share

Postări Recomandate

Atitudinea conteaza..modul cum a raspuns. Este direct proportional cu numarul de ore prezent la scoala primara !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 52
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Nu stii nimic din viata lui. Poate era sor-sa.

Tu cum ai fi raspuns sa stii ca cineva se intereseaza de grupa ei sanguina, doar pentru ca are permis cat A?

Eu as fi fost mai agresiv si te-as fi pus in banca ta mai dur

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

adica cum? cu pumnul..vezi cum gandesti si mai discutam de conservari ca ies in strada cu ranga la motociclisti. Se poate raspunde si altfel..dar este greu in ROOO

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar ca nu inteleg ce relevanta avea numele ei.

si eu as fi raspuns la fel sa fi fost o cunoscuta de-a mea

 

"da ce te-ntereseaza?"

"si eu am un frate la brasov!"

Si daca, doamne fereste, aceea cunoștință a ta ar fi avut nevoie de sânge, plangeai pe forum ca suntem o comunitate si trebuie sa ne ajutam.

 

Sănătate maxima!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai ma mai lasa ne samariteanule, oamenii erau nervosi din cauza evenimentului, sau crezi ca trebuia sa dea explicatii la oricine apare si cere detalii? daca erai cu motorul era poate altceva dar asa de unde sa stie omul ca tu esti super membru pe motociclism. mai lasa opareala asta si tu si altii de pe aici care credeti ca daca detineti o motocicleta si dati replici pe aici vi se cuvine ceva. te vezi vreun miez. daca detii o motocicleta nu i obligatoriu sa fiu prieten sau frate cu tine nu avem nimic in comun

Oare tu ai motor sau te consideri motociclist?! Tipul a filmat incidentul, a postat si a fost/este suparat de atitudinea mizerabila a unui bula... care se considera cineva. Nu am inteles... cu ce a gresit? Acum apari tu marele psiholog, si dai o replica de 2 LEI. Vezi, iar ne lovim de SCOALA PRIMARA ( vezi ca lasa ne se scrie cu cratima si virgula sa pune dupa anumite reguli)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

adica cum? cu pumnul..vezi cum gandesti si mai discutam de conservari ca ies in strada cu ranga la motociclisti. Se poate raspunde si altfel..dar este greu in ROOO

 

nu, te-as fi intrebat care e problema ta si sa-ti vezi de viata ta, atat, nu te intereseaza pe tine care e numele accidentatului.

chiar, wtf, la ce era important numele ei? pentru curiozitatea mea, doar

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si daca, doamne fereste, aceea cunoștință a ta ar fi avut nevoie de sânge, plangeai pe forum ca suntem o comunitate si trebuie sa ne ajutam.

 

Sănătate maxima!

 

da, exact, asa scriam pe forum:

"sora mea a avut un accident de motocicleta (dadeam si amanuntele sa dau ocazie babelor de pe forum sa judece care trebuia sa fie culoarea cizmelor), si are nevoie de sange.

mentionez ca am raspuns respectuos la TOATE intrebarile trecatorilor care filmasera urmarile accidentului, care au scos in evidenta pe forum ca numarul era ascuns"

 

stii ce?

vrei sa dai sange, vrei sa ajuti pe cineva care depinde de tine sa traiasca, o faci. nu depinde daca un prieten al ei a raspuns dupa accident la o intrebare a unui curios care n-avea nici un drept sa investigheze ce s-a intamplat acolo

 

nu e pentru curiozitatea ta, recunoaste...e momeala, ca sa-i dai o alta replica ;)

nici macar. vreau doar sa vad daca recunoaste ca o facea doar sa-i scrie numele pe forum, atat.

altceva nu ma intereseza.

 

da, ma doare cand vad copii care mor, care sunt juliti de cele mai multe ori din inconstienta

dar accidentele le folosesc doar ca sa invat, si cele mai multe, le clasez rapid

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, exact, asa scriam pe forum:

"sora mea a avut un accident de motocicleta (dadeam si amanuntele sa dau ocazie babelor de pe forum sa judece care trebuia sa fie culoarea cizmelor), si are nevoie de sange.

mentionez ca am raspuns respectuos la TOATE intrebarile trecatorilor care filmasera urmarile accidentului, care au scos in evidenta pe forum ca numarul era ascuns"

 

stii ce?

vrei sa dai sange, vrei sa ajuti pe cineva care depinde de tine sa traiasca, o faci. nu depinde daca un prieten al ei a raspuns dupa accident la o intrebare a unui curios care n-avea nici un drept sa investigheze ce s-a intamplat acolo

 

nici macar. vreau doar sa vad daca recunoaste ca o facea doar sa-i scrie numele pe forum, atat.

altceva nu ma intereseza.

 

da, ma doare cand vad copii care mor, care sunt juliti de cele mai multe ori din inconstienta

dar accidentele le folosesc doar ca sa invat, si cele mai multe, le clasez rapid

Este o parere personala a ta..nu poate fi o pilda pentru alti tineri. Eu nu as incuraja acest tip de atitudine..de ce ? pentru ca naste reactii agresive, iar noi, motociclistii, trebuie sa fim ALTFEL. Oare de ce mai facem campanii prin tara?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca esti prieten cu accidentatul, daca nu avea suficienta experienta si fusese agatat datorita ca soferul vorbea la telefon, iti arde sa dai nume, prenume, de cati are carnet, unde locuieste, grupa sanguina, ce tunsoare are ma-sa?

 

eu nu cred ca un motociclst are nevoie de datele de identificare ale unui accidentat. intrebarea POATE era in calitate de motociclst, sau poate doar forumist, dar era pusa cuiva care avea calitatea de prieten cel putin. vrei sa fii prieten? lasi un biletel cu numele tau si nr de telefon si spui ca daca e nevoie de ceva cu care tu ai putea ajuta, sa te sune, dar nu incepi interogatoriu. nu deranjati oamenii suparati! cine stie cati "reporteri de 2 bani" au venit cu intrebarile lor idioate pentru a tese o poveste pentru vreo televiziune idioata care cultiva legenda teribilistilor pe 2 roti

 

ca mi-au venit dracii

ia, astia de condamnati "raspunsul" la misto al balerinului, puneti-va pe forum la public datele personale.

cine stie, poate aveti vreodata nevoie de sange (iar nu inteleg ce legatura are, dar sunt in ton cu pretentiile voastre).

 

condamnati prea usor, sunteti ca niste babe de la scara blocului

Editat de Tsunami
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca are cineva ceva de impartit cu 'musculosu' sa-mi zica pe PM ca ii pun in legatura...ai dreacu' de bagatori in seama...va opriti sa filmati de pe margine sa aratati ca sunteti si voi motociclisti...muste de gaoaza !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti tare omule! Suparat ca te-au repezit. Si eu faceam probabil la fel.

Daca vroiai sa ajuti, trebuia sa-i saluti in primul rand, sa te prezinti si sa le oferi ce ajutor crezi ca poti.

In schimb il intrebi cum se numea fata, ca poate esti motociclist. Nici eu nu spun cum se numeste pasagera mea la toti presupusii motociclisti.

Nu vreau sa tin partea nimanui, nu il cunosc pe omul la, dar era chiar mai prietenos decat puteai sa te astepti (mai ales dupa un accident).

De altfel si tu te prezinti frumos, pe forum esti WTF ??? unul mic si rau (multi dintre cei mici sant rai sa stii, este un chiar un complex la unii) din locaitata primu din curba cu motocicleta ..., suparat ca unu care tocmai a cazut nu ti-a povestit frumos toata istoria cazaturii si datele personale a pasagerei. De altfel, numarul de posturi pe care le ai pe forum oglindeste cu ce te ocupi in timpul liber in loc sa te dai cu motorul.

Chiar nu vreau sa ma leg de nimeni, dar daca vreti sa ajutati pe cineva atunci faceti asa cum v-ar place si voua.

Respect.

Editat de yangzi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu era el pe R1 , nu vad cum polemizaati niste pareri/impresii ale initiatorului.

Luand-o altfel...daca merg in adidasi/3sferturi/maieu + casca si manusi...de ce intereseaza pe cineva? Legal vorbind e echipat corespunzator.

Daca ma iau dupa aparente...99% din voi mergeti foarte prost , nesigur si sunteti un pericol pentru voi si pentru babele din statia de tramvai.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu era el pe R1 , nu vad cum polemizaati niste pareri/impresii ale initiatorului.

Luand-o altfel...daca merg in adidasi/3sferturi/maieu + casca si manusi...de ce intereseaza pe cineva? Legal vorbind e echipat corespunzator.

Daca ma iau dupa aparente...99% din voi mergeti foarte prost , nesigur si sunteti un pericol pentru voi si pentru babele din statia de tramvai.

 

da, dar au echipament full si sunt motociclisti, au a-ul, :)

si ca motociclist stiu cum ar trebui sa se poarte altii si ce sa poartea altii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da' cum o cheama :crack: :crack: :crack:

eeeee..... nu esti singurul care vrea sa stie....

 

mai sunt unii pe YOUTUBE care vor sa stie cum o cheama

baietii de la SKIZZO SKILLZ

Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu era el pe R1 , nu vad cum polemizaati niste pareri/impresii ale initiatorului.

Luand-o altfel...daca merg in adidasi/3sferturi/maieu + casca si manusi...de ce intereseaza pe cineva? Legal vorbind e echipat corespunzator.

Daca ma iau dupa aparente...99% din voi mergeti foarte prost , nesigur si sunteti un pericol pentru voi si pentru babele din statia de tramvai.

coa' fara suparare echipamentul meu cred ca e mai grau decat tine.daca mergi in tenesi sau adidasi e strict pb ta,legal vorbind esti acoperit.

daca ma iau dupa aparente smardoiul ala cu pijamale inflorate e gay.

sanatate fetei!

Vasilica?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu era el pe R1 , nu vad cum polemizaati niste pareri/impresii ale initiatorului.

Luand-o altfel...daca merg in adidasi/3sferturi/maieu + casca si manusi...de ce intereseaza pe cineva? Legal vorbind e echipat corespunzator.

Daca ma iau dupa aparente...99% din voi mergeti foarte prost , nesigur si sunteti un pericol pentru voi si pentru babele din statia de tramvai.

Bah ej nebun !! Ai mers tu cu noi ? Mai lasa harfele astea de pilot ca-mi vine sa vomit ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@black wolf... tu esti politist...nu vorbesc cu tine :))

 

@teiu... sorry bro' , dar nu ies cu necunoscuti...mi-e frica sa nu moara incercand sa mearga ca mine.

 

 

Si-am incalecat in sa, si-am stricat si topicul asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Relatarea unui coleg de serviciu, ieri: eram la Candiano Popescu si au tecut citeva motorete pe linga noi, in viteza. La Eroii Revolutiei, era una din motociclete, accidentata, cu 2 oameni intinsi pe jos, unul din ei, o fata, incerca sa se descheie la geaca, celalalt nu misca deloc.

 

Ideea e ca oamenii nu doar se deplasau, se imbatau cu nitica adrenalina. In gasca, se fac cele mai multe accidente.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In intersectia aia, cei ce vin de pe drumul neprioritar nu prea au sanse sa intre in prioritar decat atunci cand cele 2-3 coloane de masini lasa spatiu. Daca soferul nu are experienta, vizibilitate buna din cauza masinilor etc si se nimereste cineva care sa vina pe linia de tramvai, se pot intampla accidente.

Ce sa retinem de aici? Ca motociclistul trebuie sa fie extrem de atent, fie pe linia de tramvai, fie printre coloanele de masini, pentru ca aceste lucruri se intampla cu siguranta candva. Fie iese unul, schimba banda, deschide usa si cate si mai cate. Pe de alta parte, motociclistul trebuie sa cunoasca foarte bine traseul si particularitatile lui, cum este aceasta intersectie, iar atunci cand nu le cunoaste, din nou sa mareasca doza de concentrare si sa reduca in primul rand viteza.

Ceea ce am spus nu are legatura cu cei implicati in accident. Eram si eu blocat in coloanele de masini din spate cand s-a intamplat. Din punctul meu de vedere soferul poarta vina, insa nu-mi poate spune nimeni ca motociclistul nu a avut partea lui de aport.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...