Sari la conținut

Hornet sau z750?


p_mihai_ro
 Share

Postări Recomandate

:crack: Hahaaaa,auzi si tu, fiabilitate si pedigree la hornet. Tu ai idee de cand se fabrica seria Z? Au avut de curand aniversarea de 40 de ani...nu ca ar insemna ceva lucrul asta, dar nu vorbesti de pedigree la hornet in comparatie cu Z, atata tot.

Ce are in comun kawa Z de acum 40 de ani cu modelul 20XX in afara de nume???

 

http://www.howcast.com/videos/482916-How-to-Compare-Motorcycle-Models-Motorcycles

Editat de TM96UFO
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa ca idee, eu nu vreau sa ma dau in oras decat ocazional, si nici pe o roata nu vreau sa merg.

pai si vrei naked sa mergi in afara?

 

Z750 are macar varianta S , sunt destul de rare totusi.

 

eu as lua un FZ8 FAZER + un parbriz DB si o sha cu gel

 

la bani te incadrezi si la un FZ1 ... care e mult mai motocicleta decat ambele in discutie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am luat in calcul, dar nu am gasit aproape/vechime/uzura pe care o doream.

 

Pe scurt am lasat avans la Hornet. Luni o am acasa (cel putin asa a promis omu'), si dau restu' de banuti.

 

Acu imi ramane doar sa imi amintesc sa merg :D

 

Zgarieturile pe cadru erau doar asta, niste zgarieturi, Intradevar e cazuta (doar pe o parte, desi e lovita pe ambele), dar parerea mea e ca face banii.

Editat de p_mihai_ro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca aveam bani cash pentru o mobra si inca ceva in plus (sa nu ma incurc in 500 de euro de exemplu daca imi placea ceva mult) sigur cautam ceva impecabil, necazuta, nu trantita pe toate partile, colantata sa ascunda defectele de pe vopsea sau cu vanzator dubios. Nu pricep de ce graba asta, e plina lumea de moto la vanzare, azi banii lipsesc, daca ii ai esti rege, poti alege linistit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stii tu ceva mai bun sau doar iti dai cu parerea ca daca ai castiga la loto ce s-ar intampla?

 

Cerinte: Naked standard (nu sport/supersport), 2008+, <10000 km, in jur de 100 cai la 4 cilindri sau 2 cilindri peste 750 cm. ++ Sa fie in sau sa o poata aduce la Iasi.

 

Preferinta sunt europenele dar astea-s cam scumpe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa e, dar motorul nu e un tricou, sa ti iei cate unul in fiecare saptamana, poti avea putina rabdare si sa fii constient ca e de cautat putin. Sau puteai vorbi cu Cosmin Biris, ii dadeai specificatiile si in 2-3 zile omul iti prezenta vreo 10 variante din care puteai alege, iar el verifica personal motorul, fara avans, fara nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am luat hornetul.

daca pana acum parerile au fost impartite, de acum in colo toti o sa-ti sara in cap cu "nuuuu, trebuia kawa, mare greseala" :lol: glumesc (sper!)

 

felicitari pentru achizitie si fara evenimente neplacute! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai z750 era reparata de nu știu câte ori si vanzatorul e suspicios. De asemenea e 2 ani mai veche si are mai multi km si trebuia inmatriculata in RO. De asemenea, hornetul are preload la telescoapele din fata, pe când Z-ul nu.

 

Pe mine nu mă interesează opinia fanaticilor. Mă interesau doar niște opinii in plus, pentru astea 2 in particular. Așa as fi luat 848-ul, dar era alți bani si alta distracție.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...