Sari la conținut

Accident Snagov 13 iulie


beware !
 Share

Postări Recomandate

Astazi in jur de 12 m-a sunat un prieten sa imi spuna ca tocmai trecea pe langa un accident moto, in Snagov. Motociclistul tocmai era urcat in SMURD, politie, lume multa... Pana am ajuns eu la fata locului, nu mai erau decat 2 politisti (care mi-au tras o privire gen "asa va trebuie") si motorul culcat, plus o d-ra care mi-a spus ca motociclistul a intrat prea tare in curba si a ajuns pe contrasens in statia de autobuz. Mai multe nu stiu. Daca stiti detalii, va rog postati.

post-2550-0-70165400-1405280668_thumb.jpg

post-2550-0-71379400-1405280678_thumb.jpg

post-2550-0-36663500-1405280687_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu am o experientza foarte buna cu motorul pt k abia mi-am luat permisul anul asta dar nu cred k a intrat motociclistul cu o viteza atat de mare in curba la 90 de grade incat sa ajunga tocmai akolo, mai sigur la incurcat cineva, vreo idioata la volan mai exact.

Editat de george blondu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu am o experiantza foarte buna cu motorul pt k abia mi-am luat permisul anul asta dar nu cred k a intrat motociclistul cu o viteza atat de mare in curba la 90 de grade incat sa ajunga tocmai akolo, mai sigur la incurcat cineva, vreo idioata la volan mai exact.

 

Ti se pare imposibil ca cineva sa intre prea tare intr-o curba de 90 de grade??? Clar esti incepator....ai grija sa nu o patesti si tu, chiar FARA a fi incomodat de un IDIOT/A. Uita-te la traiectoria posibila din varful curbei si punctul in care a ajuns motocicleta. Este foarte posibil sa fie corect ce mi-a spus fata respectiva. Important este ca motociclistul sa fie in regula. Daca stiti amanunte despre starea lui, va rugam postati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o fi luat coltul ala de bordura. ca pare cam ciudat stalpul ala aplecat cu semnul cazut. Cred ca din ala s-a dus in statie. Si tipa aia, pare ca face poze cu zona respectiva...

Sper ca n-a fost nimeni in statie si ca motociclistul e spre bine.

Editat de klausu25
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o fi luat coltul ala de bordura. ca pare cam ciudat stalpul ala aplecat cu semnul cazut. Cred ca din ala s-a dus in statie. Si tipa aia, pare ca face poze cu zona respectiva...

Sper ca n-a fost nimeni in statie si ca motociclistul e spre bine.

 

Posibil. Culmea, pe semnul cazut scrie "Politie". Nu stiu daca era cazut, sau l-a daramat motociclistul.

Era alta tipa care mi-a dat detalii, dadea impresia ca fusese la fata locului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu am o experientza foarte buna cu motorul pt k abia mi-am luat permisul anul asta dar nu cred k a intrat motociclistul cu o viteza atat de mare in curba la 90 de grade incat sa ajunga tocmai akolo, mai sigur la incurcat cineva, vreo idioata la volan mai exact.

Zici tu ca pisica nu, caine nu, pieton....nu, lipsa de experienta nu, necunoasterea drumului nu, viteza nu,,,,musai conserva condusa de ..."o idioata"... :nono:

Editat de Quetzalcoatl
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mmmda ... pana in prezent reduc viteza destul de mult sa pot lua curba in sigurantza , dar la cum merg in rest sunt sigur k o sa ma pravalesc si eu ca de curand... sper sa fie bine motociclistul .


» Post actualizat in 13 Jul 2014 20:40

nu am exclus nici una din variantele alea...pisica ,caine etc... dar din ce am vazu eu sunt foarte multi cretini/e la volan care nu au nici o treaba cu condusul masini, sunt taximetrist de meserie si vad mai tot din trafic. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mmmda ... pana in prezent reduc viteza destul de mult sa pot lua curba in sigurantza , dar la cum merg in rest sunt sigur k o sa ma pravalesc si eu ca de curand... sper sa fie bine motociclistul .

» Post actualizat in 13 Jul 2014 20:40

nu am exclus nici una din variantele alea...pisica ,caine etc... dar din ce am vazu eu sunt foarte multi cretini/e la volan care nu au nici o treaba cu condusul masini, sunt taximetrist de meserie si vad mai tot din trafic. ;)

 

Judecand dupa poza de la profil, si comentariile tale la adresa femeilor....tind sa cred ca esti "incepator" si la bun simt si respect.

Adevarul este ca taximetristii sunt cei mai "corecti" in trafic...deci te-ai cam descalificat din start la a avea o opinie pertinenta si obiectiva. Crezi ca te-ar ajuta cu ceva sa iti povestesc si eu despre "idiotii" cu care m-am intalnit eu in trafic?

Eu zic sa revenim la subiect si sa ne abtinem de la apelative generale si inutile, mai ales intr-un caz in care nu stim EXACT cum s-a intamplat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Judecand dupa poza de la profil, si comentariile tale la adresa femeilor....tind sa cred ca esti "incepator" si la bun simt si respect.

Adevarul este ca taximetristii sunt cei mai "corecti" in trafic...deci te-ai cam descalificat din start la a avea o opinie pertinenta si obiectiva. Crezi ca te-ar ajuta cu ceva sa iti povestesc si eu despre "idiotii" cu care m-am intalnit eu in trafic?

Eu zic sa revenim la subiect si sa ne abtinem de la apelative generale si inutile, mai ales intr-un caz in care nu stim EXACT cum s-a intamplat...

taximeTRISTII cred ca sunt corecti si civilizati in trafic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu am o experientza foarte buna cu motorul pt k abia mi-am luat permisul anul asta dar nu cred k a intrat motociclistul cu o viteza atat de mare in curba la 90 de grade incat sa ajunga tocmai akolo, mai sigur la incurcat cineva, vreo idioata la volan mai exact.

Nu am o experienta foarte mare cu motorul pentru ca abia mi-am luat perimisul, anul acesta. Eu nu cred ca motociclistul a intrat cu viteza mare in curba de 90 grade incat sa ajunga tocmai acolo. Mai sigur l-a incurcat cineva, vre-o idioata la volan, probabil. Vezi diferenta? Nu iti zgarie retina romana asta care o folosesti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am o experienta foarte mare cu motorul pentru ca abia mi-am luat perimisul, anul acesta. Eu nu cred ca motociclistul a intrat cu viteza mare in curba de 90 grade incat sa ajunga tocmai acolo. Mai sigur l-a incurcat cineva, vre-o idioata la volan, probabil. Vezi diferenta? Nu iti zgarie retina romana asta care o folosesti?

 

Of...

 

http://dexonline.ro/definitie/vreo

https://diacritica.wordpress.com/tag/vre-o-sau-vreo/

Editat de asdglasfk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mmmda ... pana in prezent reduc viteza destul de mult sa pot lua curba in sigurantza , dar la cum merg in rest sunt sigur k o sa ma pravalesc si eu ca de curand... sper sa fie bine motociclistul .

» Post actualizat in 13 Jul 2014 20:40

nu am exclus nici una din variantele alea...pisica ,caine etc... dar din ce am vazu eu sunt foarte multi cretini/e la volan care nu au nici o treaba cu condusul masini, sunt taximetrist de meserie si vad mai tot din trafic. ;)

 

 

Optimistule!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 saptamani am intrat si eu pe contransens la un viraj luat prea tare. Tot 90 de grade. Noroc ca nu venea nimic. Si tot incepator sunt. Noi nu avem nicio vina la unele accidente? Doar altii?

nu am o experientza foarte buna cu motorul pt k abia mi-am luat permisul anul asta dar nu cred k a intrat motociclistul cu o viteza atat de mare in curba la 90 de grade incat sa ajunga tocmai akolo, mai sigur la incurcat cineva, vreo idioata la volan mai exact.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Judecand dupa poza de la profil, si comentariile tale la adresa femeilor....tind sa cred ca esti "incepator" si la bun simt si respect.

Adevarul este ca taximetristii sunt cei mai "corecti" in trafic...deci te-ai cam descalificat din start la a avea o opinie pertinenta si obiectiva. Crezi ca te-ar ajuta cu ceva sa iti povestesc si eu despre "idiotii" cu care m-am intalnit eu in trafic?

Eu zic sa revenim la subiect si sa ne abtinem de la apelative generale si inutile, mai ales intr-un caz in care nu stim EXACT cum s-a intamplat...

Incanta retina, ca si initiatoarea topic-ului, dar de data asta din pacate, doar prin ce-am citit in postarea de mai sus...

Editat de Quetzalcoatl
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi diferenta? Nu iti zgarie retina romana asta care o folosesti?

 

Lasand la o parte faptul ca faza cu "vreo, vre-o" e oarecum discutabila, pana la urma, pe mine ma zgarie MULT mai tare pe retina acel "PE" sublim, dar care lipseste cu desavarsire! Mama lor de prepozitii ("care nu le folositi"- dar va dati repede lupi moralisti)!

Concluzie ? Romana PE care o folosesti e jalnica!

 

On: Sanatate colegului, sa speram ca nu e ceva grav! ;)

Editat de Lary
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai, sunteti culmea, vorbim despre accident sau gramatica limbii romane? :-L

 

M-am plimbat de multe ori pe acolo si curba respectiva e ceva mai dificila pentru ca se "strange" brusc, ca incepatoare era s-o ratez si eu prima data.

 

Riderul e ok?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa sunt unii pe forumul asta aparatorii limbii romane atat ii fuck pe ei cum scrie unu si altu......

 

Ceva detalii despre accidentat...cam urat a intrat in statie...sper sa nu fi avut viteza prea mare....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...