Sari la conținut

Postări Recomandate

Poate vin si eu,daca acceptati un "outsider' cu Vulcan 750.Mai am de rezolvat niste "daca"-uri,ca sa fiu sigur ca vin.Cat stati voi,acolo?Ca eu as prefera sa ma-ntorc,pina seara...

 

sigur ca da

suntem 2 cu dragstar dar mai sunt vreo 3-4 cu alte mobre

eu vreau sa ma intorc la amiaza sa plec de acolo la un 3 cred

in principiu vrem s aplecam la 10 dar inca nu este batut nimic in cuie

probabil maine dim stabilim exact si locul de intalnire

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare,

Eu am un Yamaha DragStar XVS400 Special Edition...adica doar 400cmc, dar are instalatie de injectie a aerului (AIS - air induction system), fata de alte modele, inclusiv dragstarul de 650, care nu asa ceva. Are ceasuri speciale, cu kilometrajul si doua cronometre digitale, are data si ora, inclusiv vitezometrul care nu este pe cablu, este pe senzor magnetic.

 

I-am pus tobe goale, mari in diametru, filtru sport K&N, si ace din carburator, si astfel am ajuns cu ea de la o viteza maxima de 115-120km/h la 140km/h, ca sa nu mai vorbesc de demaraj. Consumul a ramas, fara forja, in jurul a 5,5 l/100km. I-am mai pus si niste proiectoare in plus, un sissy-bar, crashbar-uri, talpici pentru pilot, niste oglinzi hoate, un ghidon pe masura, si i-am ascuns toate cablurile si furtunele cu protectii speciale cromate de la Highway Hawk... Sunt indragostit de ea! O am de 2 sezoane, si nu am nici o nemultumire...am mai calarit si alte choppere, dar ca pozitie de mers din punct de vedere al confortului, mai ales pentru persoane inalte, e senzationala. Ca sa nu mai vorbesc de faptul ca e suficient de inalta sa mergi si pe drumuri forestiere, suficient de solida sa-ti ofere un sentiment de siguranta pentru primele ture ca incepator pe orice drum.

 

Am o singur nemultumire, si anume ca este foarte galagioasa din cauza tobelor (si le-am pus bufflere).

 

O recomand oricui, fata/baiat, incepator/cunoscator...oricui...inclusiv celor care au nevoie de adrenalina, demaraje, serpuiri in trafic, dar care s-au saturat sa stea cu genunchii in gura, sau pe asfalt...e un fotoliu cu motor, nervos si zgomotos...

 

post-39106-1251793702_thumb.jpg

post-39106-1251793742_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare ,

 

Cine imi poate spune unde pot gasi bobina de inductie pentru dragstar 650 , magazin , service unde se fac dezmembrari? Sau daca are careva de vanzare?

 

Am motorul un service de 3 saptamani din cauza unei bobine arse... :P .Cei de acolo mi-au spus ca nu dau comanda de una noua pana nu fac proba cu o alta bobina , nu neaparat de dragstar, dar care sa se potriveasca (bobina cu o singura iesire).Pana acum nu au gasit una :ph34r: Abia apoi vor da comanda si va dura cam 3 sapt pana vine bobina de peste mari si tari...In ritmul asta se pare ca o voi scoate din service la primavara.So, daca ma poate ajuta cineva in treaba asta , raman vesnic recunoscator + o mare cinste :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare ,

 

Cine imi poate spune unde pot gasi bobina de inductie pentru dragstar 650 , magazin , service unde se fac dezmembrari? Sau daca are careva de vanzare?

 

Am motorul un service de 3 saptamani din cauza unei bobine arse... ;) .Cei de acolo mi-au spus ca nu dau comanda de una noua pana nu fac proba cu o alta bobina , nu neaparat de dragstar, dar care sa se potriveasca (bobina cu o singura iesire).Pana acum nu au gasit una :wacko: Abia apoi vor da comanda si va dura cam 3 sapt pana vine bobina de peste mari si tari...In ritmul asta se pare ca o voi scoate din service la primavara.So, daca ma poate ajuta cineva in treaba asta , raman vesnic recunoscator + o mare cinste :)

S-ar putea sa am de Honda VT 500C.Sa caut.In principiu,ar trebui sa fie cam la fel...ca doar toate cruiserele,merg cam cu acelasi tip de bujii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-ar putea sa am de Honda VT 500C.Sa caut.In principiu,ar trebui sa fie cam la fel...ca doar toate cruiserele,merg cam cu acelasi tip de bujii...

 

 

Salut Darian,

 

M-ar ajuta f mult. In principiu , ar trebui sa fie bobina cu o singura iesire.

Honda Vt 500 c are motor Vtwin ceea ce inseamna ca si bobina e asemanatoare cu a oricarui cruiser Vtwin. Am nevoie de ea pt proba inainte de a da comanda de una originala pt dragstar,cum am spus si in postul anterior, dar sunt dispus sa o si cumpar daca nu am alte solutii :wacko:.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vand tobe BSM pentru Yamaha Dragstar 650, pret 550 lei usor negociabil. Motivul vanzarii: mai am un pic si ma omor cu vecinii.

 

Vand cauciuc pentru camera, spate Dunlop K555, made in Japan, 170/80-15M/C 77S stare buna, fara probleme de uzura partiala, intepari, etc., pret 200 lei usor negociabil. Motivul vanzarii: am vrut sa il schimb pe cel de fata si la oferta am luat unul nou si pentru spate. Bonus se da si cauciucul fata care poate sa mai mearga, dar are urme de imbatranire (Dunlop F24 - 100/90-19 M/C 57S).

 

Vand geaca moto fara protectii QUICK SHARK MOTORCYCLE, editia 100 miles motorcycle, Marimea XL. Pret 80 lei usor negociabil. Primita cadou, purtata o singura data Bucuresti - Giurgiu. Motivul vanzarii....micuta pentru mine.

 

Fotografii la adresa:

 

http://picasaweb.google.ro/marius.galatchi/Motocicleta#

 

Telefon 0749.262.063

Mail: marius.galatchi@gmail.com

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut stimati domni.

 

am si eu niste intrebari la voi referitoare la ghidonul stock de dragstar:

 

- ce grosime are pe exterior ( as vrea sa aibe 1 inch ...) ?

- ce deschidere in laterala are ( cea mai mare dimensiune la un ghidon; latimea daca stai pe moto sau lungimea daca-l masori separat ) ?

 

ma tenteaza sa-mi pun pe intruder un ghidon de dragstar - cu riserele cum e; o fi nevoie sau nu de ele?

 

merci frumos !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare....desi nu cred ca am sanse am sa incerc....schimb Dragstar xvs650 plus diferentza cu Dragstar xvs1100, daca este cineva interesat astept PM.

 

multzumesc

 

 

 

Revin...sau vand...dar urgent...am gasit deja ce vreau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare...

 

De curand mi-am luat o frumoasa Yamaha Dragstar 400 si as avea nevoie de un cric original, daca are cineva de vanzare. Se potriveste si cel de la 650. Cricul pe care il are acum motocicleta este scurt si sta extrem de inclinata..

 

 

Sper sa ma puteti ajuta

 

Multumesc si asfalt uscat tuturor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare...

 

De curand mi-am luat o frumoasa Yamaha Dragstar 400 si as avea nevoie de un cric original, daca are cineva de vanzare. Se potriveste si cel de la 650. Cricul pe care il are acum motocicleta este scurt si sta extrem de inclinata..

 

 

Sper sa ma puteti ajuta

 

Multumesc si asfalt uscat tuturor!

 

felicitari ca ti ai luat o mobra :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricum,nicio sansa...Thrasher,ocupa strasnic,locul berbantului :cheers: ...

Acuma,on topic:nu stiu cum s-a pricopsit motoreta aia a ei,c-un cric de Viroaga.Ca din ala,am impresia ca e.In afara de ebay sau nou,din magazin,nu stiu ce sanse ar avea,sa gaseasca altfel...De ce si-ar schimba cineva,cricul,si sa-l aibe de vanzare?!Tobe,aripi,sea,mai inteleg...

A uitat sa zica,Madalina,ca mai vrea si tobe originale.S/h.De fapt,tot sistemul de evacuare.Iarasi,slabe sperante, as zice.Aici,la noi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu mi-am julit un pic cricul - urechiusa care apasa pe contactul care intrerupe alimentarea cand incerci sa pleci cu cricul pus.

 

Ca idee, mai prin primavara am cumparat cate ceva de la reprezentanta Yamaha din Otopeni (o garnitura, cablul de kilometraj si suportul ala din plastic pe care sta cablul de kilometraj pe aripa). Ca bani au fost destul de decenti si piesele au venit repede. Din auzite imi facusem o impresia proasta despre ei dar dupa treaba asta mi-am schimbat-o in bine. Sper sa raman cu impresie buna si de aici inainte.

Deci ai putea sa cauti la Yamaha cricul ala. Te-as ruga sa postezi si aici daca ai gasit si la ce bani poate cumpar si eu unul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:cheers: he he he...

 

pai sunt fost DragStarist... na!!! prima mea iubire..... :cheers:

 

bogmad pacat ca n-ai apucat sa vezi "vaca" mea la Rasnov. cand ai chef de o berica (Fara alcool) atunci iti fac cunostinta cu "Ea" (off topic)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor!

 

Multumesc pentru raspunsuri. O sa incerc la reprezentanta Yamaha, insa s-ar putea sa ies mai ieftin daca il iau de pe ebay. O sa ma interesez. Intr-adevar, as vrea sa-i schimb si tevile, insa nu din cauza sunetului (suna fff bine) ci pentru faptul ca se incing groaznic si cand stau la stop ma frig la picioare. Ieri m-am atins putin de ele si mi s-au stricat pantalonii de piele. In rest...motocicleta merge superb, sunt foarte mandra de ea este o frumusete, e foarte stabila si fuge bine. Am luat-o cu drag bar si am crezut ca imi va fi greu, dar e ff ok, ma ajuta cand ma strecor, in comparatie cu surioara ei mai mica cu ghidon original. Daca totusi are cineva de vanzare tevile complete originale, please let me know. In aceasta iarna va primi o gramada de accesorii custom, poate chiar si vopsea, insa trebuie refacut intai bugetul :cheers:

 

 

Asfalt uscat tuturor!!

post-41391-1252768694_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor!

 

Multumesc pentru raspunsuri. O sa incerc la reprezentanta Yamaha, insa s-ar putea sa ies mai ieftin daca il iau de pe ebay. O sa ma interesez. Intr-adevar, as vrea sa-i schimb si tevile, insa nu din cauza sunetului (suna fff bine) ci pentru faptul ca se incing groaznic si cand stau la stop ma frig la picioare. Ieri m-am atins putin de ele si mi s-au stricat pantalonii de piele. In rest...motocicleta merge superb, sunt foarte mandra de ea este o frumusete, e foarte stabila si fuge bine. Am luat-o cu drag bar si am crezut ca imi va fi greu, dar e ff ok, ma ajuta cand ma strecor, in comparatie cu surioara ei mai mica cu ghidon original. Daca totusi are cineva de vanzare tevile complete originale, please let me know. In aceasta iarna va primi o gramada de accesorii custom, poate chiar si vopsea, insa trebuie refacut intai bugetul :cheers:

 

 

Asfalt uscat tuturor!!

 

 

Buna sa iti fie sufletul.... :cheers: ....am eu un set de tobe originale usor zgariate in partea de jos dar arata bine...sunt pt Dragstar XVS 650 dar cred ca sunt la fel...daca te intereseaza astept mesaj...banuiesc ca vrei poze dar pt asta trabuie sa mai asteptzi un pic pt ca nu le am acasa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am nevoie de releul care aprinde si stinge martorul de ulei ptr dragstar 1100 classic-aveti ideee unde as putea gasi unul in afara de motodynamics? In carte ii spune oil lamp reley si are codul de piesa 4xv8195a-00-00

Sugestii ceva?nu neparat nou-v-am pupat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incearca aici....www.romimoto-piese.ro/

 

 

Am nevoie de releul care aprinde si stinge martorul de ulei ptr dragstar 1100 classic-aveti ideee unde as putea gasi unul in afara de motodynamics? In carte ii spune oil lamp reley si are codul de piesa 4xv8195a-00-00

Sugestii ceva?nu neparat nou-v-am pupat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incearca aici....www.romimoto-piese.ro/

Nu are romy el in genaral aduce de pe louis-am vazut ca se potriveste cu cel de R1 din 99

Editat de bykerkess
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...