Sari la conținut

Postări Recomandate

salut,

cantit. de ulei pt dragstar 650cc data pe net , este de 2,8l +0,2l cu filtru.....mie mi-au intrat 2,7l cu tot cu filtru,si uitindu-ma pe ochiul de nivel,este peste limita.de ce oare?

apropos de filtru de ulei,mi-a luat ceva timp pina i-am identificat locatia...hehehe

 

pai poate nu s-a scurs tot uleiul

eu ma bagat cu tot cu filtru vreo 2.8 litri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut lumea de pe aici. Urmeaza (sper) sa-mi iau un Dragstar Classic 650. Intrebarea mea cu scuzele de rigoare daca s-a mai spus pe undeve pe forum.... Cum vi se pare cuplul Dragstarului? Am citit ca ar fi ceva probleme fata de alte mobre concurente din clasa ei si ca are un cuplu slab care se simte mai ales la drum lung. Pareri? Multumesc anticipat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vreau sa curatz rezervoru de benzina.. cum?! are rugina inautru shi mizerii... vreau sa dispara.....

 

 

mersi

 

Poti sa cureti rezervoru cu un lant,introduci o bucata de lant cu zalele mai micute si agiti rezervoru dar dupa ce demontezi robinetul de benzina sau la spalatorie cu jet de presiune .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
De vanzare o sa de yamaha dragstar 1100 clasic... stare ireprosabila !

 

/index.php?...p;#entry1898162

sunt curios ce ti-ai pus in loc? :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cumpar risere originale de dragstar XVS650A CLASSIC sau oricare altele care se potrivesc si la modelul acesta. Multam

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte fain..... :P :)

he he super :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baieti am si eu o problema. Mi am cumparat de curand dragstar classic (acum vreo 3 zile :)), ne intelegem foarte bine insa are si el o mica problema. Aripa spate este prinsa in cadru(cred) cu cate 2 suruburi pe fiecare parte (primele 2 dispre fata spre spate) Unul dintre cele 4 nu il mai am si aripa flencane. Imi e teama sa nu se rupa, si asa se balangane inestetic. Intrebarea este...voi aveti idee de cat e filetul la surubul ala si unde pot gasii unul ca pe acasa mi-a fost imposibil sa dau de unul

Multam

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baieti am si eu o problema. Mi am cumparat de curand dragstar classic (acum vreo 3 zile :P), ne intelegem foarte bine insa are si el o mica problema. Aripa spate este prinsa in cadru(cred) cu cate 2 suruburi pe fiecare parte (primele 2 dispre fata spre spate) Unul dintre cele 4 nu il mai am si aripa flencane. Imi e teama sa nu se rupa, si asa se balangane inestetic. Intrebarea este...voi aveti idee de cat e filetul la surubul ala si unde pot gasii unul ca pe acasa mi-a fost imposibil sa dau de unul

Multam

Ahoi! I-a un surub din cele 2 si dute cu el la un magazin de specialitate si intreaba daca au asa ceva :) !

Apropo nu pui o poza ca dragstar-ul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

l am dat pe unul dintre ele afara si am aflat. E un metric 10 cu pas fin. E surub atipic nu se gaseste prin oras(sau nu am gasit eu inca). Cred ca am sa fac filet de 10 normal acolo daca nu reusesc sa rezolv in curand.

Poza cu ea....oki

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

l am dat pe unul dintre ele afara si am aflat. E un metric 10 cu pas fin. E surub atipic nu se gaseste prin oras(sau nu am gasit eu inca). Cred ca am sa fac filet de 10 normal acolo daca nu reusesc sa rezolv in curand.

Poza cu ea....oki

Foarte Frumoasa, cat te-a costat? Sa fiti sanatosi amandoi! :)

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca nu e topic de vanzari acesta, dar e cel mai bun loc pentru intreba daca intereseaza pe cineva un capac + garnitura de pompa de frana pentru Dragstar 650. Garnitura e intacta, capacul la fel. Detalii pe PM sau la 0722858466.

Editat de cstelia
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu maaaaaare nevoie de o roata de spate pt un dragstar 650 custom 97.....sau doar spitele+janta.....sau doar spitele.stiti p cineva care are????sau p cineva care dezmembreaza...........????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... si o pereche de semnalizari,pt aripa spate.

merci.

 

 

Ciao Cristi,

Megaoferta la semnalizari :rock:

 

Kellermann Micro Chrom

 

post-30-1244479574_thumb.jpg post-30-1244479585_thumb.jpg post-30-1244479597_thumb.jpg

 

sau Kellermann Black:

 

post-30-1244479656_thumb.jpgpost-30-1244479668_thumb.jpg

 

De pret vorbim la telefon daca iti plac. 0722858466

Editat de cstelia
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine se pricepe?

 

Dyno Jet

 

Merita pus asa ceva pe dragstar?

Sincer un pic de putere in plus nu ar strica, daca nu cativa caluti macar o martoaga obosita si tot ar fi bine. In afara de 100 de euro mai putin in buzunar, cam la ce m-as putea astepta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dyno jet,mi-i se pare ca inseamna si hypercharger...Care e vreo 300 euro,vrei sa spui...nici s/h,nu cred ca ai sanse sa gasesti,doar cu 100 euro...Stiu cel putzin 3 oameni,care si-au luat asa ceva ( mihai_prd,AWD si Foxdesert,ca sa-i pun in ordinea in care si-au luat chestia asta),asa ca stiu pretul real...Plus,ca de obicei,cand pui hypercharger,schimbi si tobele,cu ceva aftermarket.Care mai costa si alea,cel putzin tot cam atita...Deci,e vorba de minimum 600 euro investiti,pt. vreo 5 CP in +...Chiar merita?

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dyno jet,mi-i se pare ca inseamna si hypercharger...Care e vreo 300 euro,vrei sa spui...nici s/h,nu cred ca ai sanse sa gasesti,doar cu 100 euro...Stiu cel putzin 3 oameni,care si-au luat asa ceva ( mihai_prd,AWD si Foxdesert,ca sa-i pun in ordinea in care si-au luat chestia asta),asa ca stiu pretul real...Plus,ca de obicei,cand pui hypercharger,schimbi si tobele,cu ceva aftermarket.Care mai costa si alea,cel putzin tot cam atita...Deci,e vorba de minimum 600 euro investiti,pt. vreo 5 CP in +...Chiar merita?

 

Incercasem sa pun un link de pe www.louis.de. Ieri parca mergea. Azi vad ca e in balarii link-ul. Ideea e ca la ei e un kit DynoJet de vanzare iar pentru XVS650 costa 99 euro.

 

Tobe aftermarket nu vreau sa pun si nici sa gauresc tobele pe care le am.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

l am dat pe unul dintre ele afara si am aflat. E un metric 10 cu pas fin. E surub atipic nu se gaseste prin oras(sau nu am gasit eu inca). Cred ca am sa fac filet de 10 normal acolo daca nu reusesc sa rezolv in curand.

Poza cu ea....oki

 

 

A... deci tu esti cel care a cumparat motorul ... :bounce: Sa-l stapanesti sanatos... Am si eu o intrebare...: Nu-ti plac semnalele alea mici de au vrut bara de semnale de fatza?!

 

l am dat pe unul dintre ele afara si am aflat. E un metric 10 cu pas fin. E surub atipic nu se gaseste prin oras(sau nu am gasit eu inca). Cred ca am sa fac filet de 10 normal acolo daca nu reusesc sa rezolv in curand.

Poza cu ea....oki

 

Eu am gasit la BricoStore in Bucuresti la set de 2 suruburi... s-au potrivit perfect !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am rezolvat cu surubul l-am facut la un strungar. Bara de semnale o am dar nu am semnale de yamaha sa pun pe ea ca as vrea sa o modific la loc. Daca are cineva i le dau pe a mele la schimb :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am rezolvat cu surubul l-am facut la un strungar. Bara de semnale o am dar nu am semnale de yamaha sa pun pe ea ca as vrea sa o modific la loc. Daca are cineva i le dau pe a mele la schimb :P

 

 

Cum vrei... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...