Sari la conținut

Postări Recomandate

si eu cand am cumparat moto aveam un zanganit ciudat... nu reuseam deloc sa imi dau seama de la ce provine.

Intr-o zi la benzinarie cand am terminat de alimentat am vazut cu busonul se misca si inspectand atent, am realizat ca era pe punctul de a se dezmembra. unul din cele doua suruburi era cazut in rezervor (de aici si zanganeala) iar al-2lea era pe punctul de a-l urma

Am strans surubul care abia se mai tinea si l-am extras si pe celalalt din rezervor, acum totul e ok si des verific daca s-au mai slabit. Enormal zic eu de la vibratii!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pai cred ca suruburile alea se pot scoate din rezervor cu un pic de rabdare. Un magnet mai puternic legat de un bat, ceva le-ar aduna imediat, nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie dat rezervorul jos si scuturat cu "talent" si rabdare.

Magnetul adera in primul rand mai curand la suprafata interioara a rezervorului, pana sa dai de surub.

Repet : am in continuare un surub in rezervor si deocamdata nu ma deranjeaza cu nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie dat rezervorul jos si scuturat cu "talent" si rabdare.

Magnetul adera in primul rand mai curand la suprafata interioara a rezervorului, pana sa dai de surub.

Repet : am in continuare un surub in rezervor si deocamdata nu ma deranjeaza cu nimic.

you are the man!!! :-)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahoi!

Eu usor, usor imi asamblez jucaria si azi am facut montarea furtunelor de frana si spre stupoarea mea am constatat ca pompa de ulei nu functioneaza in parametrii optimi.

Maine incerc sa o desfac si sa vad daca se poate remedia problema....

Aveti idee pe unde a-si gasi una de Yamaha XVS 1100? post-25613-0-16230200-1366661611_thumb.jpg

 

In engleza ii zice FRONT BRAKE MASTER CYLINDER

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am verificat si eu suruburile cu pricina .... :crack: ghici ce? Unul e cazut deja in rezervor, iar celalalt se balanganea usor !!!!

Maine rezolv situatia, de rezerva nu am. Sanatate celui ce e deschis subiectul asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

adica pompa de frana.. Incearca cu un kit de reparatie, daca nu gasesti cauta pe careva care "toarna " garnituri.

Da pompa de frana :P . Maine o demontez si daca nu ma duce capul sa o fac am sa caut pe careva pe la mine prin zona si daca nu prin alta parte. Dar prea putin probabil sa gasesc pe cineva care toarna garnituri pe aici....dar nu se stie!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se vinde una bucata de parbriz pt dragstar home-made. nou nout .. nu a fost pus pe motocicleta niciodata

post-37467-0-12618500-1366694938_thumb.jpgpost-37467-0-65229400-1366694964_thumb.jpg

tel 0744185232

parbrizul e in cluj dar trimit si in tara

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da pompa de frana :P . Maine o demontez si daca nu ma duce capul sa o fac am sa caut pe careva pe la mine prin zona si daca nu prin alta parte. Dar prea putin probabil sa gasesc pe cineva care toarna garnituri pe aici....dar nu se stie!!!

 

Kit de reparatie pompa de frana, part number 2KR-W0041-00, 37,78 epuroi +TVA la mymoto...si ai scapat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Kit de reparatie pompa de frana, part number 2KR-W0041-00, 37,78 epuroi +TVA la mymoto...si ai scapat!

Ahoi! Pe ce site?

Oricum momentan incerc sa remediz aici, daca nu asta e ultima solutie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se vinde una bucata de parbriz pt dragstar home-made. nou nout .. nu a fost pus pe motocicleta niciodata

attachicon.gifparbriz.jpgattachicon.gifparbriz1.jpg

tel 0744185232

parbrizul e in cluj dar trimit si in tara

Salutare , la ce pret e si care sunt dim?

 

Ahoi, referitor la suruburile de la capacul rezervorului... un lucru bun, de verificat, dar dupa daca le mai aveti puteti rezolva fff usor pb, inainte de a le strange puneti pe ele un pic de LOCTITE 243 sau WEICON 302-43, isi face treaba.

Spor la treaba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ D Star,

 

Hello!! mai faceti intalnirile de Dragstar's, Joia la rondul de la Arena Nationala???

 

Multzam

 

O sa vad si eu joi :)

Inca nu mi-am scos motocicleta de la iernat, dar maine intentionez sa o fac

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ D Star,

 

Hello!! mai faceti intalnirile de Dragstar's, Joia la rondul de la Arena Nationala???

 

Multzam

Nu se mai tin de mult intalniri exclusiv Dragstar...Daca vrei sa mai schimbam o vorba, vorbim pe forum si ne vedem, eventual facem schimb de nr.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahoi!

Sa rezolvat problema cu pompa de frana, printr-o curatare si cu o alta pompa scos aerul din etriere. Buba e ca sunt cam lungi furtunele de frana, le-am comandat prea lungi :( .

Dar s-a rezolvat si functioneaza!

 

Acuma sa scot la iveala o piesa dupa polish sper ca Vineri o sa fie gata montat tot si gata de drum!

post-25613-0-32160700-1366748793_thumb.jpgpost-25613-0-35422100-1366748799_thumb.jpgpost-25613-0-10769700-1366748811_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ D Star,

 

Hello!! mai faceti intalnirile de Dragstar's, Joia la rondul de la Arena Nationala???

 

Multzam

 

Dap in fiecare joi in principiu pe la 18.30-19,00 oamenii se strang acolo (daca nu sunt evenimente gen partide de fotbal, concerte etc)... dupa care se pleaca la un bar... toata iarna ne-am facut veacul pe la El Comandante in centrul vechi... dar odata cu incalzirea asta probabil ca CV se va aglomera f tare si vom cauta altceva

(am uitat sa precizez ca nu sunt intalniri exclusive DragStar)

Editat de steliadis
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahoi!

Sa rezolvat problema cu pompa de frana, printr-o curatare si cu o alta pompa scos aerul din etriere. Buba e ca sunt cam lungi furtunele de frana, le-am comandat prea lungi :( .

Dar s-a rezolvat si functioneaza!

 

Acuma sa scot la iveala o piesa dupa polish sper ca Vineri o sa fie gata montat tot si gata de drum!

attachicon.gif13040055.jpgattachicon.gif13040054.jpgattachicon.gif13040052.jpg

Ahoi...frumoasa lucrare...astept finalul sa-l vad, oricum cred ca o sa fie ceva de vis

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahoi!

Sa rezolvat problema cu pompa de frana, printr-o curatare si cu o alta pompa scos aerul din etriere. Buba e ca sunt cam lungi furtunele de frana, le-am comandat prea lungi :( .

Dar s-a rezolvat si functioneaza!

 

Acuma sa scot la iveala o piesa dupa polish sper ca Vineri o sa fie gata montat tot si gata de drum!

attachicon.gif13040055.jpgattachicon.gif13040054.jpgattachicon.gif13040052.jpg

Me Gusta! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Share_Khan Sper si eu ca finalul va fii pe placul meu, maine montez piesele si mai trebuie trase cablurile electrice pe spate plus ceva ajustari... Iar Vineri sa fac ITP si RCA ca sa ma plimb cu ea!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vand Sissy Bar original Yamaha Dragstar 650 nou in cutie! L-am cumparat pentru un V-Star Custom, dar nu se potriveste.

 

Pretul de catalog este 380euro

 

PRETUL MEU: 180 EURO

 

o poza?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Share_Khan Sper si eu ca finalul va fii pe placul meu, maine montez piesele si mai trebuie trase cablurile electrice pe spate plus ceva ajustari... Iar Vineri sa fac ITP si RCA ca sa ma plimb cu ea!!!

Sa ai spor...si asteptam poze la final.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...