Sari la conținut

TRANSALPINA 18 SAU 19 /10 .


vik55
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 72
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Va recomand Hotel Comfort, Miercurea Sibiului.

Curat, ieftin, mancare multa si buna ( e de incercat ciolanu' cu fasole la 20 de lei, pe care majoritatea nu-l pot termina singuri :)) )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vedem ce zic astia cu prognozele lor daca sambata nu se poate o lasam pe duminica , in principiu as vrea intr-o zi ori o facem invers , sambata plecam mai pe la 10 /11 bagam pana in Sibiu ramanem unde zice Beatrice hotel Comfort [ Miercurea Sibiului ] vb maine pe seara .

Editat de vik55
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca va bate gandul sa iesiti spre sugag si sa nu mergeti spre voineasa ceea ce va recomand este sa aveti in vedere zonele umbrite unde asfaltul este ud

buc pitesti rm val novaci ranca jina sibiu bv ploiesti buc 730 km

deci aveti grija ca la 19.00 e BEZNA

 

vik sa iei solutie de curatat musculite ca era plin prin padure

si sa nu i alergi prea rau....

post-2209-0-55012300-1413496343_thumb.jpg

Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnilor...pana la urma se face de doua zile, sau de una?

 

Ce ar fi sa facem Transalpina, mergem pe Voineasa(cu oprire la colegul nostru Blorin la Vidra, pentru peisaje si pentru ceva de mancare), daca nu mancam la Vidra, mancam in Voineasa la Zen (mancare ok la preturi medii), apoi mergem pe Brezoi, Rm. Valcea, Pitesti, Home.

 

E nitel mai scurt, dar si zilele sunt mai scurte acum.

 

Si stiu....Dealul Negru nu e chiar de vis...dar macar avem curbe...rasfirate printre tiruri. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dealul Negru era blana, acum vreo luna, n-aveau tirurile voie pe acolo, ii puneau sa ocoleasca. Am facut Bucuresti-Sebes-Sugag-Transalpina-Horezu(unde fierbe greu orezu')-Valcea-Bucuresti, a fost blana pe Dealul Negru, in schimb se lucra inainte de Dedulesti, cum vii dinspre Valcea, era un semafor, atat. In rest, rupere!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnilor...pana la urma se face de doua zile, sau de una?

 

Ce ar fi sa facem Transalpina, mergem pe Voineasa(cu oprire la colegul nostru Blorin la Vidra, pentru peisaje si pentru ceva de mancare)...

 

Colegii, dacă vreți să mergeți la Vidra, let me know, să fac mizanplasul la vile, să știe că ajungeți.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai voi iar umblati cu necuratu gand de haiduceala si parca incepe sa ma mance si pe mine ... mdea ... vedem pana pe seara cum ma simt si ce mai e de facut pe acasa si dau un semn ceva. SPOR !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nea Blorine, nu e cu ramas pe acolo, ma gandeam sa trecem sa vedem cum si in ce fel...si doar sa mancam de data asta.


» Post actualizat in 17 Oct 2014 09:17


Je ? Plecati voi cu monseur Ianachim sa vedeti circul ambulant pe doua roti eu conduc cat se poate de legal

 

:)) Am inteles ca ar fi angajat de astia de la Munich sa testeze la extrem bicla aia. Cica deja a descoperit o problema la sa...din acest motiv nu prea o foloseste in deplasare. :))

Editat de middle_of_nowhere
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sorry for the "spam", voiam sa aflu si eu una, alta.

 

In principiu a ramas Duminica, tocmai pentru ca maine e urat. Sa vedem ce zice si initiatorul topicului.

 

 

Pai ce sa zic sunt si eu putin in ceata din cauza acestor prognoze , unele cu cer partial acoperit altele cu ploaie usoara , ca ar da cateva picaturi nu ar fi mare bai punem costumu si gata dar daca mai sunt si 10/ 13 grade cam nasol ,,,,,eu am venit cu o propunere se poate modifica de oricine ar avea o idee mai buna .

 

Eu din pacate duminica nu cred ca mai pot deci varianta pt mine este sambata toata ziua .

 

Si pe la Bg sambata pe la Veliko ii da cu ceva ploaie .

Editat de vik55
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Pai ce sa zic sunt si eu putin in ceata din cauza acestor prognoze , unele cu cer partial acoperit altele cu ploaie usoara , ca ar da cateva picaturi nu ar fi mare bai punem costumu si gata dar daca mai sunt si 10/ 13 grade cam nasol ,,,,,eu am venit cu o propunere se poate modifica de oricine ar avea o idee mai buna .

 

Eu din pacate duminica nu cred ca mai pot deci varianta pt mine este sambata toata ziua .

 

Si pe la Bg sambata pe la Veliko ii da cu ceva ploaie .

nu o scoate pe ploaie ca nu ai idee ce rau SE MURDARESTE....

pusculitele alea din ungurime au fost mici copii pe langa ce iei de pe TRANSALPINA uda

 

eu zic sa nu te risti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...