Sari la conținut

Ce ai mesterit azi la motocicleta ta?


Postări Recomandate

Sa fie mineral pentru motociclete sau merge si pentru masini?

 

Nu conteaza! Numai sa fie 100% mineral! Ca fapt divers eu folosesc de ceva vreme lichid de furca iar inainte am avut ulei mineral cumparat de la un magazin de biciclete. Prefer uleiul de furca deoarece este prin definitie un lichid de actionare hidraulica, si pentru ca aveam prin garaj :)! Mai mult decat atat majoritatea forumistilor de pe thumpertalk si alte forumuri recomanda lichidul de furca in locul uleiului mineral si/sau in locul lui Magurablood datorita in principal a pretului, cam 115 ron/250ml!

In rest o sa mai ai nevoie de o seringa un furtunas si un vas coletor...si ceva rabdare...:|

Daca vrei sa dormi linistit poti pune asa ceva http://bicishop.ro/Ulei-mineral-MOTOREX-75-1912.html Parerea mea este ca dai banii degeaba!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vizitator darcocbr

Citeam nu de mult un topic in care era un baiat care monta lupe in faruri moto. Dar nicicum sa l mai gasesc. Este cumva, cineva care stie despre cine e vorba? Am gasit un far in stare buna pt cbr si acum vreau sa l trimit pentru a se monta lupe (2 pe faza lunga si una pe faza scurta) . Daca stiti, astept . Ms :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu mi-am montat lupe in faruri.

 

Uite aici totul explicat


» Post actualizat in 30 Mar 2015 17:10

Citeam nu de mult un topic in care era un baiat care monta lupe in faruri moto. Dar nicicum sa l mai gasesc. Este cumva, cineva care stie despre cine e vorba? Am gasit un far in stare buna pt cbr si acum vreau sa l trimit pentru a se monta lupe (2 pe faza lunga si una pe faza scurta) . Daca stiti, astept . Ms :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi ca acel adaptor (cablu care preia comada direct din mufa ce duce la far)... pe care tipii mi l-au recomandat... gresisem link-ul in vechiul post

 

Asta e de fapt (spune-le tipilor de la magazin, caci iti pastreaza ei vechiul cablaj si nu platesti decat diferenta... 2 cabluri doar 20 lei)


» Post actualizat in 30 Mar 2015 17:30

Bun asa ! Voi studia îndeaproape problema si vad cum comand, ce comand Si ce iese. Ms.

Editat de navix
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi am fost la depozit la ma-fra si am liat o solutie pentru curatat frane(500ml am dat 9 ron fara tva)si o solutie care trebuie diluata de la 1% la 40% Cu apa,am dat un pic pe motor si bascula,cu dilutie 25% mama ce curata,si unde e maclavais de la lanta,lunaaa,sambata fac un test mai aprofundat,a si am luat o solutie pentru tapiterie,am dat pe scaun la masina,curata demential,cred ca joi sau vineri trec sa imi iau un polish de plastic.am fost sceptic dar pana acum sunt multumit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe centura intre otopeni si bcurestii noi,e in curte la casa de expeditii SORGETTI,eram foarte sceptic la calitate,am ramas surprin de cum curata,am testat si solutia de tapiterii,e cu 10 clase peste orice solutie de tapireie pe care am testato.Nu vreau sa fac reclama,eu am vazut un post pe motociclism in care un baiat a tratat blocul motor de la o comunista si am zis sa incerc si eu,am vazut ca au si u lac de motor sau asa ceva ,sambata cand e mai cald si am timp tratez toata mobra,pun poze inainte si dupa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am examinat dimineata unde am dat pe mobra cu solita de curatat,am vazut ca matuieste aluminiul,nu a atacat vopseaua,bine nici eu nu am clatit cum trebuia unde am dat solutia,am vazut ca au si un lac care se da dupa curatare,ma gandesc sa iau si eu unul sambata o duc la o spalotorie,o las sa se raceasca,dau cu solutie si dupa o bag sub jet de apa sa vad rezultatele,si o sa incerc si cu lacul lor pe o bucata sa vad cum iese.Asta este o sa fac din mobra supermoto un cobai.:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io i-am facut o poza si am mai reglat la Spatar. :)

Poza e fara spatar.

 

Si ma gandesc ca Joi am programare la service, care e la 55 km de aici si anunta ploaie si undeva la 5-8 grade. O sa fie fun :)

Arata foarte bine jucaria ta.

Tu esti un nenea dala din afara care o foloseste o data pe luna si atunci cand te duci la biserica,nu?

Si are 2500 km reali demonstrabili.

Hai zi daaa :crack: .

GLumesc:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iote impricinatul

 

Du-o la un service care are asa ceva: http://www.uni-max.ro/fotocache/fullsize/3r348_010_psd.jpg ca sa nu te chinui.

 

Da...cum pana mea ai reusit? Am reusit sa scot la furca de rezerva de la VeFeu' care era oxidata si facuta ca naiba toata...

Editat de Banzay
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arata foarte bine jucaria ta.

Tu esti un nenea dala din afara care o foloseste o data pe luna si atunci cand te duci la biserica,nu?

Si are 2500 km reali demonstrabili.

Hai zi daaa :crack: .

GLumesc:)

 

Daaaaaa :)

 

Are vreo 4300 reali. Luata in 2012 august. Nascut copil cu o saptamana inainte de motor . Anu al am facut cred 500. apoi 2013 copil si 2014 operatie la genunchi.

Is reali km? .

Oricum stateam la 15 km de munca dus-intors. Si aici e frig firar a dracu. Inca anu asta n-am scos-o.

 

Acu stau la 110 km de munca dus-intors si copilu o mai crescut deci anu asta sper sa creasca si km.

 

La biserica n-am fost da parca anu asta m-as duce la https://www.gentlemansride.com/ :)

 

P.S: prea putine emoticoane is "allowed" .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Du-o la un service care are asa ceva: http://www.uni-max.ro/fotocache/fullsize/3r348_010_psd.jpg ca sa nu te chinui.

 

Da...cum pana mea ai reusit? Am reusit sa scot la furca de rezerva de la VeFeu' care era oxidata si facuta ca naiba toata...

 

N-am timp sa umblu de nebun prin oras, din service in service, aia e problema. Si e si mic rau diametrul. Ieri am fost pana la Patrick, la ambulanta moto, cel mai mic extractor al lui era mare. Si cica cu sudura nu ar merge, ca e pe aluminiu si e posibil sa se strice de la caldura.

Pai eu n-am reusit nimic, asa sta cuzinetul pe furca asta. Se fixeaza pe pahar, da' fix rau...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da bre stiu ca asa sta si ca nu e vina ta! :) Dar trebuia sa iasa, or fi fost uzate alea de pe partea cromata, aveai joc in jambe? Cu sudura clar nu merge... Nasoala treaba oricum. Adica nu neaparat nasoala, dar consumatoare de timp :) Spor!

Editat de Banzay
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da bre stiu ca asa sta si ca nu e vina ta! :) Dar trebuia sa iasa, or fi fost uzate alea de pe partea cromata, aveai joc in jambe? Cu sudura clar nu merge... Nasoala treaba oricum. Adica nu neaparat nasoala, dar consumatoare de timp :) Spor!

 

Cred ca asa sunt gandite, si cele noi intra extrem de greu.

Am vorbit si cu Cesar, nici el nu are extractor pt astia... ramane doar taierea, mai beau o gura de bere si ma apuc de treaba. Multam, sa fie :)

Editat de Geo_ZGA
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Montat leviere TITAX sosite din Cehia astazi la 14:30

post-74268-0-42486500-1427820065_thumb.jpg

post-74268-0-71021500-1427820074_thumb.jpg

post-74268-0-11599200-1427820090_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Cred ca asa sunt gandite, si cele noi intra extrem de greu.

Am vorbit si cu Cesar, nici el nu are extractor pt astia... ramane doar taierea, mai beau o gura de bere si ma apuc de treaba. Multam, sa fie :)

Cu crucea ai încercat ?Ieși în crucea matii :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Vizitator pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...